SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Piotr999

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 78
ogółem: 8911526
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
Spuchnięty węzeł nadobojczykowy lewy
142017-10-28 08:00
autor: nika_kg, dodał 2016-02-16 12:00komentuj

Witajcie, tydzień temu robiłam usg węzłów chłonnych szyjnych. Wynik:
"Po stronie lewej szyi widoczne węzły chłonne z zaznaczoną zatoką węzłową wielk. od 5x2 mm do 17x5mm.
Po stronie prawej szyi podobne węzły chłonne wielk. od 6x3mm do 14x4mm
Wnioski - w obrazie usg odczynowe węzły chłonne"

Jednak od wczoraj strasznie napuchł mi węzeł nadobojczykowy lewy. Czy przy ziarnicy też mieliście podobny objaw. Czuję go, promieniuje do całej lewej ręki. Byłam u lek. rodzinnej i zaleciła morfologię krwi wraz z CRP. Wyczuwam 2 fasolki na tym zgrubieniu. Miał ktoś podobny przypadek?

autor: Superkonkord, dodał 2016-02-16 13:20komentuj

Większość z osób które przechodzi lub przechodziło ziarnicę miało styczność z powiekszonym wyczuwalnym węzłem chłonnym. W teorii ,każde powiększone węzły w tym nadobojczykowe mogą sugerować że coś się dzieje w organizmie. Nie musi to być nowotwór. Zrób badania które polaca lekarz. To może być infekcja.

+0

autor: nika_kg, dodał 2016-02-16 19:50komentuj

> O 13:20, dnia 2016-02-16 Superkonkord napisał(-a):
> Większość z osób które przechodzi lub przechodziło ziarnicę miało styczność z powiekszonym wyczuwalnym węzłem chłonnym. W teorii ,każde powiększone węzły w tym nadobojczykowe mogą sugerować że coś się dzieje w organizmie. Nie musi to być nowotwór. Zrób badania które polaca lekarz. To może być infekcja.


Przy okazji wizyty u lekarza laryngologa u którego byłam dziś z synem zapytałam Panią doktor czy węzły nadobojczykowe powiększają się od infekcji górnych dróg oddechowych - powiedziała zdecydowane nie ;/ a mi to nie pozostawia większych złudzeń :(

+0

autor: Pomocna, dodał 2016-02-16 22:46komentuj

> O 19:50, dnia 2016-02-16 nika_kg napisał(-a):
> Przy okazji wizyty u lekarza laryngologa u którego byłam dziś z synem zapytałam Panią doktor czy węzły nadobojczykowe powiększają się od infekcji górnych dróg oddechowych - powiedziała zdecydowane nie ;/ a mi to nie pozostawia większych złudzeń :(

A właśnie, że tak. Przykładem jest mój Tata. Całe życie powiększa mu się prawy węzeł nadobojczykowy w przypadku zapalenia górnych dróg oddechowych lub gdy coś mu się dzieje z zębem i na pewno nie jest to węzeł nowotworowy/przerzutowy, bo ma tak od dziecka, a teraz ma już prawie 60 lat. :)

Także - książki i podręczniki swoje, a życie swoje. :)

+0

autor: nika_kg, dodał 2016-02-17 09:23komentuj

> O 22:46, dnia 2016-02-16 Pomocna napisał(-a):
> > O 19:50, dnia 2016-02-16 nika_kg napisał(-a):
> > Przy okazji wizyty u lekarza laryngologa u którego byłam dziś z synem zapytałam Panią doktor czy węzły nadobojczykowe powiększają się od infekcji górnych dróg oddechowych - powiedziała zdecydowane nie ;/ a mi to nie pozostawia większych złudzeń :(
>
> A właśnie, że tak. Przykładem jest mój Tata. Całe życie powiększa mu się prawy węzeł nadobojczykowy w przypadku zapalenia górnych dróg oddechowych lub gdy coś mu się dzieje z zębem i na pewno nie jest to węzeł nowotworowy/przerzutowy, bo ma tak od dziecka, a teraz ma już prawie 60 lat. :)
>
> Także - książki i podręczniki swoje, a życie swoje. :)

No to ciekawe :) Tylko, że ja jestem po przeziębieniu. Szyjne mam powiększone ale odczynowe. Nadobojczykowy nie był wtedy tak powiększony :) Jutro będę miała wyniki z krwi w tym CRP i wizytę u rodzinnej także zobaczymy.
Czy do onkologa trzeba mieć wystawioną kartę onkolog. od rodzinnego czy można iść samemu z ulicy i się zarejestrować?

+0

autor: Pomocna, dodał 2016-02-17 11:46komentuj

> O 09:23, dnia 2016-02-17 nika_kg napisał(-a):
> Czy do onkologa trzeba mieć wystawioną kartę onkolog. od rodzinnego czy można iść samemu z ulicy i się zarejestrować?

Nie, nie trzeba.

+0

autor: rodzynka, dodał 2016-02-17 17:21komentuj

TO nie jest tak, że jak wyskoczy Ci węzeł chłonny, który na dodatek w badaniu usg wyszedł jako opisowy, to lecisz na sygnale do onkologa. Lekarz powinien Ci przepisać antybiotyk i jeśli po 2-3 tygodniach będzie bez zmiany, wtedy dopiero można dalej to diagnozować.

+0

autor: nika_kg, dodał 2016-02-17 18:17komentuj

> O 17:21, dnia 2016-02-17 rodzynka napisał(-a):
> TO nie jest tak, że jak wyskoczy Ci węzeł chłonny, który na dodatek w badaniu usg wyszedł jako opisowy, to lecisz na sygnale do onkologa. Lekarz powinien Ci przepisać antybiotyk i jeśli po 2-3 tygodniach będzie bez zmiany, wtedy dopiero można dalej to diagnozować.

Tylko,że gdy badałam szyjne które są odczynowe ten nadobojczykowy nie był tak spuchnięty jak od paru dni. Rodzinna póki co zleciła morfologię wraz z CRP. Borykam się ze słabą odpornością od 10 lat. Na tym nadobojczykowym ok 2 lat temu wyskoczyła mi mała kuleczka którą widział chirurg onkolog ale nic z nią nie chciał robić, zresztą była odczynowa. Mam ogromną nadzieję, że to po prostu pozostałość po przeziębionym przeziębieniu bądź jakaś momonukleoza albo toksoplazmoza.
Wiem, że to forum dla osób które mają już zdiagnozowaną ziarnicę dlatego tu jestem bo szukam po prostu porady od osób doświadczonych, które opznały za pewne nie jednego lekarza :) Pozdrawiam

+0

autor: nika_kg, dodał 2016-02-17 21:06komentuj

Znalazłam artykuł, b. podobny do mojego przypadku ;/
Guzki na tarczycy i powiększony węzeł nadobojczykowy

http://www.czytelniamedyczna.pl/514...

+0

autor: nika_kg, dodał 2016-02-18 18:14komentuj

Czy spuchnięty węzeł chłonny nadobojczykowy może być mylony z mięśniem lub problemami z kręgosłupem?

+0

autor: nika_kg, dodał 2016-02-21 14:17komentuj

Tak sie właśnie dziwie dlaczego lekarka nie zaleciła antybiotyku. Czy ten wezel nadobojczykiem moze być jakimś mięśniem? Te ziarnicowe tez tak Wam promieniowały do innych narządów? Mi na cala rękę :/ przy czym obstawiam ze może to byc po prostu od siedzenia. Jutro odbieram rtg klatki piersiowej i robię usg tego miejsca i znowu zaczynam panikować :)

+0

autor: nika_kg, dodał 2016-02-21 18:32komentuj

Proszę o odpowiedź :) Proszę proszę

+0

autor: Nuria, dodał 2016-02-22 17:45komentuj

> O 18:32, dnia 2016-02-21 nika_kg napisał(-a):
> Proszę o odpowiedź :) Proszę proszę

Moja koleżanka miała tak, że jej ból promieniował z węzła na obojczyku do ręki i tak, miała ziarnicę. Takie promieniowanie bólu jest możliwe bo w dole nadobojczykowym znajduje się wiele nerwów, na które ten powiększony węzeł może naciskać.
Tylko pamiętaj, że samo napuchnięcie węzła w tym miejscu nie musi od razu oznaczać ziarnicy.Limfadenopatia jest objawem wielu chorób. Ale cóż jeśli masz 20 kilka lat lub pow 50 a węzeł jest nieruchomy, nie boli, ma powyżej 2cm i nie zmiejsza się lub rośnie a jest ponad 2-3 tyg. to lepiej pójdź do onkologa bo po prostu istnieje ryzyko, że to jest jakiś chłoniak.

+0

autor: nika_kg, dodał 2016-02-22 21:02komentuj

> O 17:45, dnia 2016-02-22 Nuria napisał(-a):
> > O 18:32, dnia 2016-02-21 nika_kg napisał(-a):
> > Proszę o odpowiedź :) Proszę proszę
>
> Moja koleżanka miała tak, że jej ból promieniował z węzła na obojczyku do ręki i tak, miała ziarnicę. Takie promieniowanie bólu jest możliwe bo w dole nadobojczykowym znajduje się wiele nerwów, na które ten powiększony węzeł może naciskać.
> Tylko pamiętaj, że samo napuchnięcie węzła w tym miejscu nie musi od razu oznaczać ziarnicy.Limfadenopatia jest objawem wielu chorób. Ale cóż jeśli masz 20 kilka lat lub pow 50 a węzeł jest nieruchomy, nie boli, ma powyżej 2cm i nie zmiejsza się lub rośnie a jest ponad 2-3 tyg. to lepiej pójdź do onkologa bo po prostu istnieje ryzyko, że to jest jakiś chłoniak.

Dziękuję za odpowiedź. Dziś zrobiłam usg tej zmiany i okazało się, że ma strukturę tłuszczowo-mięśniową, rzadem węzeł. RTG też ok. Pozdrawiam

+0

autor: nika_kg, dodał 2017-10-28 08:00komentuj

Niestety ale tutaj powróciłam.
Od dwóch tygodnia powiększone węzły szyjne o dość wyczuwa fasolki przy uszach. Do morfologii jak oznajmił rodzinny nie może się przyczepić bo jest idealna ale skierowanie na usg otrzymałam i do wtorku chyba zwariuje. Z innych objawów które mogą być spowodowane stresująca pracą oraz jesiennym przesileniem doskwiera mi zmęczenie, nie mam takiego Powera jak jeszcze do niedawna. Mam strasznie sucha skórę w niektórych miejscach tak wysuszona, że aż czerwoną. Czy powiększone węzły chłonne mogą być od nerwicy bądź alergii? Atopowego zapalenia?

+0

Podobne tematy:Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2022 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :