SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Leemasta

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 62
ogółem: 8915663
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

Od autora


    Ziarnica złośliwa może zaatakować każdego człowieka, niezależnie od jego statusu społecznego, wieku, wykonywanego bądź wyuczonego zawodu. Nie ma się co oszukiwać, każdego roku w Polsce jest ponad tysiąc nowych zachorowań. Codziennie 3 nowe osoby dowiadują się o diagnozie brzmiącej z łaciny "lymphogranulomatosis maligna" co oznacza, że zaczyna się nowy etap w ich życiu - walka z chorobą nowotworową.. W ciagu kilku, może kilkunastu miesięcy jedna z tych osób umrze.. Z różnych powodów: bo poszła do lekarza za późno będąc nieświadoma, że powiększenie węzłów chłonnych może oznaczać zaawansowaną chorobę nowotworową; bo lekarze będą ją leczyć antybiotykami zamiast skierować na solidne badania diagnostyczne; bo trafi na lekarzy niedouczonych, którzy nie będą potrafili odpowiednio się nią zająć i skojarzyć kilku faktów lub postawić trafnej diagnozy; w końcu: bo medycyna jest niestety bezsilna w pewnych sprawach i czasem nie udaje się wyleczyć choroby. Pozostałe dwie osoby przejdą leczenie, które zmieni ich sposób patrzenia na otaczający świat. Niemal otrą się o śmierć i będzie to cud, że żyją..

    Ta strona zapewne nigdy nie powstałaby, gdyby nie mój głód wiedzy na jaką chorobę sam zachorowałem.. W 2000 roku, gdy zaczynałem budować stronę znaleźć jakiekolwiek informacje n/t choroby było bardzo ciężko, sam Internet także nie był tak popularny jak jest teraz.. Sukcesywnie w miarę upływu lat wiadomości o ziarnicy było coraz więcej i więcej aż do teraz, gdy - można powiedzieć - stworzona została niemalże cała encyklopedia o chorobie, leczeniu i jego efektach ubocznych.

    Od momentu założenia strony do chwili obecnej serwis ciągle ewoluował. Proces ten nie zakończył się i nic nie stanęło w miejscu. Nadal pojawiają się nowe informacje, nadal dodawane i poprawiane są teksty tak, by były bardziej przejrzyste oraz jak najbardziej aktualne i bliżej nas wszystkich. Logo strony także ewoluowało.


XII.2000 - III.2002


III.2002 - III.2003


III.2003 - II.2006

    Bez Was nie byłoby tej strony. Gdy powstała, jej odwiedzalność nie przekraczała 100 osób miesięcznie. Po kilku latach liczba ta wzrosła ponad stukrotnie. Ogromna ilość wypowiedzi na forum dotycząca choroby to także Wasza zasługa. Dziękuję.. Dziękuje wszystkim i każdemu z osobna. Nie chcę nikogo pominąć dlatego oszczędzę podziękowań osobistych. Wy wiecie kim jesteście dla mnie i dla tej strony.

    Jestem jednym z Was. Przeszedłem leczenie chemioterapią, które zakończyło się procedurą przeszczepienia komórek macierzystych szpiku kostnego. Serwis nigdy nie był, nie jest i nie będzie związany z żadną zewnętrzną organizacją, firmą ani ośrodkiem medycznym. Utrzymywany jest z prywatnych pieniędzy. O tym jak możesz pomóc w jego rozwoju czytaj tutaj.

Wojciech "BALDI" Piotrowicz
wojtek@ziarnica.pl, 1906512


Strony powiązane tematycznie z tym dokumentem:
Krótki materiał filmowy TVP1 o mnie znajdziesz tutaj.
Pełną historię mojego leczenia przeczytasz tutaj.


: (c) 2000-2022 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :