SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Olcia

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 66
ogółem: 8915667
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

Metody leczenia ziarnicy - immunoterapia


Immunoterapia to nowy rozdział w leczeniu nowotworów, także ziarnicy złośliwej. Celem immunoterapii jest wzmocnienie naturalnego systemu obronnego człowieka tak, by mógł zniszczyć komórki nowotworowe.

    System immunologiczny jest siecią wyspecjalizowanych komórek, które chronią ciało przed wrogami z zewnątrz takimi jak bakterie, wirusy czy pasożyty. Ważną częścią tego systemu są proteiny zwane przeciwciałami. System immunologiczny produkuje przeciwciała, by te złączyły się z antygenami, które zwykle są na powierzchni komórek. Antygeny mogą zostać w ten sposób zidentyfikowane i zniszczone przez przeciwciała albo inne komórki systemu immunologicznego. Przeciwciała są nadzieją w leczeniu nowotworowym.

    Przeciwciała monoklonalne działają na komórki nowotworowe dokładnie w ten sam sposób jak działają przeciwciała człowieka, przez identyfikowanie i przyłączanie się do swojego celu. Potem zawiadamiają inne komórki w systemie immunologicznym o znalezieniu komórek nowotworowych. Poszczególne przeciwciała monoklonalne są tworzone dla konkretnego antygenu, więc nie można ich wykorzystać przy zwalczaniu wszystkich rodzajów komórek.

    Szczepionki są innym sposobem na stymulowanie systemu obronnego. Jedną z metod używanych do tworzenia szczepionek przeciwnowotworowych jest pobranie od pacjenta z krwi jego własnych komórek systemu odpornościowego, "zapoznanie" ich w warunkach laboratoryjnych z komórkami nowotworu a następnie zwrócenie komórek z powrotem pacjentowi.

    W styczniu 2003 roku przedstawiono wyniki badań przeprowadzonych na czternastoosobowej grupie pacjentów z ziarnicą złośliwą typu LP i leczonych RITUXANem (przeciwciałami monoklonalnymi). 8 osób uzyskało remisję całkowitą, 4 osoby częściową, u dwóch osób nastąpiła progresja choroby. Wyniki są więc porównywalne z innymi metodami leczenia. Nie wiadomo jeszcze jak potoczą się dalsze losy tych osób, gdyż ze względu na krótki czas obserwacji nie podano jeszcze żadnych danych.

Immunoterapia nie jest na razie stosowana jako metoda samodzielna (często stosuje się w połączeniu z chemioterapią) i powszechna (czasem stosuje się w leczeniu drugiego rzutu).

Badania nad immunoterapią cały czas trwają. Są także testy kliniczne leków. Jeśli chcesz - przedyskutuj ten temat ze swoim lekarzem.PAMIĘTAJ:
Strona internetowa nie zastąpi Ci kontaktu z Twoim lekarzem prowadzącym. Wszystko co uważasz za ważne zapisz sobie na kartce i przy najbliższej wizycie porozmawiaj z nim na interesujące Cię tematy. Prywatne wypowiedzi internautów, które znajdziesz w komentarzach, księdze gości, na forum dyskusyjnym czy blogach mogą być niepełne, nie dotyczyć Twojego ośrodka leczniczego a także Twojego stadium klinicznego i obrazu chorobowego, co może oznaczać, że Twoje leczenie może przebiegać całkiem inaczej.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

_______________________________________________________________
Komentarze internautów dotyczące tego tekstu. Napisz własną opinię / zobacz więcej opinii.


DTRKX6ILgTr12016-08-06 13:20

Ichanx.. Ichanx.. saya jadi ikut ngebayangin seperti apa ya tampang mu waktu itu dan sekarang dengan ngebandingin foto2 yang ada di blogmu Hasilnya: Sepertinya setuju dengan mbak2 itu – Inget yah ‘Chanx.. ini hotel Isl…*kabur!*PS: Sabar yah.. coba deh i26;check-8n” di hotel sini – pasti gak di tanya2in begituaneee2013-01-08 16:02


Polecam poczytać na temat Transfer Factor Plusevelek2012-11-23 19:58

w CO Gliwicach zgłaszaja do tego programu wszyskich po autoprzeszczepie, jeśli przejdzie sie wymagania forlane to jest sie zakwalifikowanym do grupy badawczej nie stety nigdy jednak nie wiadomo czy dostaje sie rzeczywiście lek czy placebo.mariusz2012-11-04 22:25

sgn-35 zastał dopuszczony do obrotu w Unii EuropejskiejLola2011-12-01 10:34


Adcetris (brentuximab vedotin) SGN-35

http://www.medicalnewstoday.com/articles/233141.php
: (c) 2000-2022 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :