SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Ruda

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 17
ogółem: 8912284
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
Pytanie do Dziewczyń
272013-06-19 03:47
autor: CzarnaMamba, dodał 2012-02-16 15:00komentuj

to znowu ja:-/ więc tak wyniki Pet-a przyszły odpowiedź Całkowita Remisja Metaboliczna z tym że jajniki -Suv-3,8-prawdopodobnie z powodu owulacji- do oceny ginekologicznej. Dzwoniłam do mojej ginekolog jestem na poniedziałek zapisana do tego czasu to ja zwiaruję:-/Dziewczyny czy miałyście coś takiego?robiłam ob i crp wyszło w normie..

autor: Gizmo, dodał 2012-02-16 15:12komentuj

Gratuluje remisji. Wszystko dobrze, mi jajniki też świeciły kilka razy - to się zdarza u Nas, Kobiet:) Ciesz się, bo masz powód a nie wariuj!!!

+0

autor: Nessa, dodał 2012-02-16 15:29komentuj

> O 15:12, dnia 2012-02-16 Gizmo napisał(-a):
> Gratuluje remisji. Wszystko dobrze, mi jajniki też świeciły kilka razy - to się zdarza u Nas, Kobiet:) Ciesz się, bo masz powód a nie wariuj!!!

Kochana nie martw się!!! Miałam dokładnie to samo co Ty :) okazało się, że to była owulacja. Ginekolog potwierdził. Wszystko tam w porządku :) U mnie suv był chyba nawet coś koło 6

+0

autor: Janek, dodał 2012-02-16 15:50komentuj

Czarna Mamba, gratulacje !!!!!! pozdrawiam

+0

autor: anetka_945, dodał 2012-02-16 18:35komentuj

Ja też się dołączam do gratulacji!!! :)

+0

autor: Fishka, dodał 2012-02-16 19:08komentuj


> O 15:00, dnia 2012-02-16 CzarnaMamba napisał(-a):
> to znowu ja:-/ więc tak wyniki Pet-a przyszły odpowiedź Całkowita Remisja Metaboliczna z tym że jajniki -Suv-3,8-prawdopodobnie z powodu owulacji- do oceny ginekologicznej. Dzwoniłam do mojej ginekolog jestem na poniedziałek zapisana do tego czasu to ja zwiaruję:-/Dziewczyny czy miałyście coś takiego?robiłam ob i crp wyszło w normie..

Nie ma powodów do paniki. Możesz spokojnie cieszyć się zwycięstwem :) Gratulacje!
W moich kontrolnych PETach też świeciły jajniki, raz lewy raz prawy, a czasami wcale. Za pierwszym razem się przeraziłam, że od nowa Polska Ludowa i w te pędy pogoniłam na USG do ginekologa. Badanie nie wykazało niczego niepokojącego :)

+0

autor: CzarnaMamba, dodał 2012-02-16 19:41komentuj


Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi, trochę się uspokoiłam ale czy Was te jajniki bolały? ,mnie bolą czasami tak że nie mogę stać ani nic:-/ w Dodatku pierwszy raz miałam w Pecie opisany ten Suv-3,8- ognisko zwiększonej aktywności w lewym jajniku- prawdopodobnie związane z owulacją do sprawdzenia u ginekologa.. Moja Ginekolog mówi że ognisko może być zapalne a nie .......? To prawda ?

+0

autor: Nessa, dodał 2012-02-16 20:20komentuj

wiesz mi w ogóle w tym Pecie wpisali, że wokół jajnika masa miękkotkankowa 2,5cm więc mało nie padłam tam. A to owulacja była. Może też być jakieś zapalenie, ale obstawiam owulację. One też bywają bardzo bolesne jak się dowiedziałam, bo u mnie na szczęście nie. Kiedyś miałam torbiel wokół jajnika i przeszło po antybiotyku. I naprawdę obstawiam, że to coś z tych rzeczy, więc nie martw się :)

+0

autor: Magda, dodał 2012-02-16 21:58komentuj

Gratuluję remisji, brawo :)
Co do wyniku, to na moim pecie po leczeniu też miałam zaznaczone, że pewnie owulacja, a do tego wpisane podejrzenie torbieli, poleciałam w nerwach do gina i nic tam nie było niepokojącego. Nie martw się :)

+0

autor: andzia, dodał 2012-02-17 08:46komentuj

> O 15:00, dnia 2012-02-16 CzarnaMamba napisał(-a):
> to znowu ja:-/ więc tak wyniki Pet-a przyszły odpowiedź Całkowita Remisja Metaboliczna z tym że jajniki -Suv-3,8-prawdopodobnie z powodu owulacji- do oceny ginekologicznej. Dzwoniłam do mojej ginekolog jestem na poniedziałek zapisana do tego czasu to ja zwiaruję:-/Dziewczyny czy miałyście coś takiego?robiłam ob i crp wyszło w normie..
Tak i ja miałam świecące jajniki w sumie za każdym razem-najwięcej do 4,4.Wszystko ok.Gratulacje i trzymaj się:)

+0

autor: Myszorek, dodał 2012-02-17 14:40komentuj

Nie chcę straszyć, ale ja w jednym jajniku miałam wysoki SUV (nie pamiętam w tym momencie jaki, a nie jestem w stanie teraz sprawdzić). Zalecali konsultację ginekologiczną. Poszłam do hematologa, który stwierdził, że wszystko jest ok. U ginekologów byłam trzech albo czterech. Każdy mówił, że prawdopodobnie mi się zrobiła torbiel na jajniku, która pęknie po miesiączce, ALE ze względu na chłoniaka, którego zachowałam 5 lat wcześniej oni by to zoperowali. I tym sposobem okazało się, że mam wznowę:-/
Koniecznie wybierz się jak najszybciej do ginekologa. Pewnie u Ciebie wszystko będzie ok (ze mnie taki trochę pechowiec jest:D), ale pewność i potem spokój są bezcenne:)

+0

autor: Nessa, dodał 2012-02-17 17:45komentuj

wznowę w jajniku?

Mamba sprawdź to, ale prawdopodobieństwo, że to coś złego jest maleńkie.

+0

autor: Myszorek, dodał 2012-02-17 18:55komentuj

> O 17:45, dnia 2012-02-17 Nessa napisał(-a):
> wznowę w jajniku?
>
Tak. Pierwotnie chłoniaka miałam na nadnerczu (tylko) i wznowił się w prawym jajniku (tylko). Podobno to się rzadko zdarza, ale jak już wspominałam pechowiec ze mnie;)

+0

autor: Gizmo, dodał 2012-02-17 19:10komentuj

A mi lekarz mówił, że ziarnica nie atakuje jajników:( przeryłam z ciekawości literaturę i też nie znalazłam żadnych takich doniesień:(

+0

autor: Anna, dodał 2012-02-17 21:16komentuj

> O 19:10, dnia 2012-02-17 Gizmo napisał(-a):
> A mi lekarz mówił, że ziarnica nie atakuje jajników:( przeryłam z ciekawości literaturę i też nie znalazłam żadnych takich doniesień:(

Myszorek chyba nie miała ziarnicy tylko chłoniaka nieziarniczego, tak jak podała - DLBCL IIIBX CD 20+ (bulky), a to zmienia postać rzeczy chyba?

+0

autor: CzarnaMamba, dodał 2012-02-17 22:44komentuj

Myszorek ale mnie wystraszyłaś , dzwoniłam do mojej Hematolog i Ginekolog powiedziały że owszem sprawdzą mnie w poniedziałek mam mieć USG , powoli zbliża mi się miesiączka co by wskazywało że owulację miałam w dniu PETA... i dodam że moja hematolog mówi że jajniki nie i piersi nie mają nic wspólnego z Zz.. Dziewczyny dam znać jak było u Ginekologa :-)

+0

autor: Myszorek, dodał 2012-02-17 22:54komentuj

> Myszorek chyba nie miała ziarnicy tylko chłoniaka nieziarniczego, tak jak podała - DLBCL IIIBX CD 20+ (bulky), a to zmienia postać rzeczy chyba?

Dokładnie, nie miałam ziarnicy, tylko chłoniaka nieziarniczego. Nie wiedziałam co ma CzarnaMamba, ale wolałam napisać jak to było ze mną. W każdym razie nie ma co panikować, tylko zbadać się. Dla świętego spokoju.

+0

autor: CzarnaMamba, dodał 2012-02-17 23:29komentuj

Dziewczynki*

znalazłam inf. akurat badanie PET-a miałam 12 dni po miesiączce co by się zgadzało chyba::-/

Jajeczkowanie – owulacja
Zjawisko to występuje u kobiety zazwyczaj w połowie cyklu - pomiedzy 12 a 18 dniem. W pełni dojrzały pęcherzyk pęka wówczas, uwalniając do jamy otrzewnowej komórkę jajową, która zostaje przechwycona przez strzępki jajowodu i w jajowodzie oczekuje na zapłodnienie. Moment pęknięcia pęcherzyka i uwolnienia komórki jajowej nazywa się jajeczkowaniem lub owulacją. Może być on wyczuwany przez kobietę jako zbyt silny ból w podbrzuszu po stronie lewej lub prawej albo w okolicy krzyżowej.

+0

autor: Gizmo, dodał 2012-02-18 12:32komentuj

CzarnaMambo przestań się tak strasznie denerwować bo stres nie jest wskazany po tym co przeszłaś. Napisało Ci wiele osób, że nie ma się czym denerwować, to było spokojnie (w miarę możliwości) czekać za wizytą u ginekologa. Ja wiem, że łatwo się piszę bo sama w pierwszym półroczu po zakończeniu leczenia wpadałam w dziwne schizy i wszędzie widziałam wznowę. Ale przyszedł dzień, kiedy pewna mądra osoba na tym forum uświadomiła mnie, że właściwie co ma być to będzie i żadne nerwy tu nie pomogą. Proste słowa, ale jak się nad nimi zastanowić to w sumie mają w sobie dużo mądrości. Ciesz się teraz remisją i życiem!!!! Jesteś zaleczona a to raczej wielki powód do świętowania:)

+0

autor: Aga71, dodał 2012-02-18 13:30komentuj

Mambo kochana, gratuluję remisji...mnie w pecie poprzeszczepowym migdałki świeciły na 7 a jakieś żebro 5 :D:D..powiem szczerze, że jakoś nie przejęłam się tym, bo we wnioskach była odpowiedz na leczenie i tego się trzymałam...nie byłabym sobą, gdybym nie zapytała lekarza, a on się zapytał czy nie dostałam kuksańca w żebro:D i na całej stronie opisu podkreślił fragment zdania z wykrzyknikiem- całkowita odpowiedz:-). Powiem Ci, że nawet nie poszłam do laryngologa w sprawie migdałków, chociaż ostatnio obowiązki pracowe zmusiły mnie do tego, żeby dostać zdolność...laryngolog stwierdził, że mam wszystko ok oprócz wysuszonej śluzówki w nosie i gardle, ale tym jakoś nie zaprzątam sobie głowy.
Trzymaj się i nie zamartwiaj:-)

+0

autor: CzarnaMamba, dodał 2012-02-20 12:37komentuj

Witam dziewczyny* dziękuje za wszystkie odpowiedzi :-)co ja bym zrobiła bez Was:* Byłam dziś u Gina ale miałam sam wywiad mówi że w dniu Peta była na 99%Owulacja , nie badała mnie gdyż wczoraj dostałam @...Ok Piątku mam iść na USG i cytologię..POzdrawiam ...buziaki*

+0

autor: Justyna, dodał 2012-02-21 10:29komentuj

> O 12:37, dnia 2012-02-20 CzarnaMamba napisał(-a):
> Witam dziewczyny* dziękuje za wszystkie odpowiedzi :-)co ja bym zrobiła bez Was:* Byłam dziś u Gina ale miałam sam wywiad mówi że w dniu Peta była na 99%Owulacja , nie badała mnie gdyż wczoraj dostałam @...Ok Piątku mam iść na USG i cytologię..POzdrawiam ...buziaki*

U mnie w PET w jajniku był SUV 3,2 i torbiel. Poszłam z tym do ginekologa, który stwierdził, że był to wynik jajeczkowania, a nie torbiel nawet. całkowicie fizjologiczne zjawisko i nie ma czym sie przejmować, bo zmniejszyło się od czasu PETa.

+0

autor: CzarnaMamba, dodał 2012-02-25 12:51komentuj

Kochane dziewczynki* miałyście rację...Niedawno wróciłam od Gina-- było to jajeczkowanie , jajniki są w porządku, zrobiłam sobie cytologię , inne usg wszystko też w porządku , tylko małe podejrzenie zapalenia szyjki macicy przepisała mi 3 czopki na noc ...Czy ktoś z Was może tak miał ?:-( Pozdrawiam..

+0

autor: Gizmo, dodał 2012-02-25 21:19komentuj

Tak, ja tak miałam. Wszystko jest pod kontrolą:)

+0

autor: dpM3gNEK, dodał 2013-06-18 18:35komentuj

Este1 inflamada a musoca da laringe e esf4fago justo do "omi" que apodreceu o Brasil! Ente3o e9 um caso de septicemia, infece7e3o generalizada.Uma coisa e9 certa, esse ne3o tem mais gogf3 para mentir em palanques e enganar carentes. Sf3 Deus mesmo para realizar um milagre desse! Grae7as f3 Senhor!

+0

autor: yhEXyaBujCJxMhIn, dodał 2013-06-18 19:48komentuj

Adorei tudo o que disseste, sinto o mesmo pela minha irme3 mais nova, e iicetdfino-me com algumas coisas engrae7adas, mas ne3o tanto a ver com a "mensagem" do post, como o facto de ter tido imensos problemas com a ficha ENES e de ter tambe9m entrado em Radioterapia ;)

+0

autor: pnLWqJVS, dodał 2013-06-19 00:50komentuj

Estimados usuarios, solo qiuero agregar un pensamiento del Libertador para dejaer claro mi punto de vista sobre las reacciones provocadas por esta informacic3b3n, el cual es del tenor siguiente: Compadezcc3a1monos mutuamente del pueblo que obedece y del hombre que manda solo!.En virtud de ello, en venezuela han pasado cualquier cantidad de gobiernos, han hecho lo que les ha venido en gana, y nosotros, el puebblo hemos sido las victimas principales, el fanatismo exhacerbado vuelve locos y dementes a quienes siguen a un lider, que si bien en sus convicciones ha luchado por los derechos de un pueblo, ha dejado tambic3a9n heridas profundas provocadas por la misma ambicic3b3n dde poder, controlando todo, vilipendiando a sus adversarios difamc3a1ndolos publicamente, y los poderes subsumidos bajo su mando, no hay democracia y se perdic3b3 el norte y no existe un estado de derecho, 13 ac3b1os de gobierno y no ha podido acabar con la inseguridsd, eso sc3ad se han hecho ricos adoptando el estilo de vida burguc3a9s que tanto odian! son unos resentidos socic3b3patas y nadie es eterno! el pueblo sc3ad!

+0

autor: KaPCtpuKcLkFf, dodał 2013-06-19 03:47komentuj

Good to see a tlaent at work. I can't match that.

+0

Podobne tematy:Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2022 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :