SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Vanilia

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 81
ogółem: 8919833
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
Węzły nadobojczykowe
32017-11-11 14:28
autor: Anka 37, dodał 2017-11-09 14:09komentuj

Witam, mam pytanie, które nurtuje mnie od jakiegoś czasu (kilka lat, temat co jakiś czas wraca...) odnoszę wrażenie, że mam jakby opuchnięte nad obojczykiem (z lewej strony) jednakże nie mogę tam nic wyczuć, zzero jakichkolwiek zgrubień, nic... Po prostu na oko widzę, że jedna strona jest "grubsza" od drugiej. Mam z tej strony również bardziej widoczny obojczyk niż ze strony prawej. Moje pytanie jest takie czy może to być powiększony węzeł chlonny? Którego nie mogę wyczuć?? Błagam pomóżcie, czasem to mi sie już żyć nie chce, a mam dla kogo,...

autor: nutriaa23, dodał 2017-11-09 14:47komentuj

> O 14:09, dnia 2017-11-09 Anka 37 napisał(-a):
> Witam, mam pytanie, które nurtuje mnie od jakiegoś czasu (kilka lat, temat co jakiś czas wraca...) odnoszę wrażenie, że mam jakby opuchnięte nad obojczykiem (z lewej strony) jednakże nie mogę tam nic wyczuć, zzero jakichkolwiek zgrubień, nic... Po prostu na oko widzę, że jedna strona jest "grubsza" od drugiej. Mam z tej strony również bardziej widoczny obojczyk niż ze strony prawej. Moje pytanie jest takie czy może to być powiększony węzeł chlonny? Którego nie mogę wyczuć?? Błagam pomóżcie, czasem to mi sie już żyć nie chce, a mam dla kogo,...

Kochana nie zamartwiaj się, opisane przez Ciebie opuchnięcię, może byc związane z tym, że po prostu jesteś niesymetryczna. Nikt nie jest idealny, jeden ma wyżej obojczyk, drugi ma jedno żebro większe, a ktoś ma krótszą jedną z nóg.

Dla pewności możesz sobie zrobić USG, żeby upewnić się, że wszystko jest dobrze i spać spokojnie.

Ja mam gorszy problem bo właśnie po lewej stronie przy końcu mięśnia MOS mam taką malutką kuleczke, jak ziarenko grochu a nawet bym powiedziała, że jeszcze trochę mniejsza. I od roku czasu to ze mną jest, chyba, że jeszcze dłużej a o tym nie wiedziałam. Ilekarz to badał, powiedział, ze wszystko ok , żeby się nie przejmować tylko obserwować. przez rok nic się z tym nie działo, aż do teraż tzn. w dalszym ciągu nic sie nie zmieniło, ale sobie o tym przypomniałam i dostaje szału już bo też sie zamartwiam, ciągle płacze itd. a panicznie boję sie iść do lekrza na USG bo boję się diagnozy.

Dlatego ty się nie przejmuj bo na pewno jest dobrze, jak dalej będziesz czuła ten niepokój to zrób USG, ale na prawdę wszystko będzie dobrze.
Jak już coś poczynisz to daj znać :)
Buziaki.

+0

autor: Anka 37, dodał 2017-11-09 16:46komentuj

Dzięki za odpowiedź. Może ktoś jeszcze sie wypowie...> O 14:47, dnia 2017-11-09 nutriaa23 napisał(-a):
> > O 14:09, dnia 2017-11-09 Anka 37 napisał(-a):
> > Witam, mam pytanie, które nurtuje mnie od jakiegoś czasu (kilka lat, temat co jakiś czas wraca...) odnoszę wrażenie, że mam jakby opuchnięte nad obojczykiem (z lewej strony) jednakże nie mogę tam nic wyczuć, zzero jakichkolwiek zgrubień, nic... Po prostu na oko widzę, że jedna strona jest "grubsza" od drugiej. Mam z tej strony również bardziej widoczny obojczyk niż ze strony prawej. Moje pytanie jest takie czy może to być powiększony węzeł chlonny? Którego nie mogę wyczuć?? Błagam pomóżcie, czasem to mi sie już żyć nie chce, a mam dla kogo,...
>
> Kochana nie zamartwiaj się, opisane przez Ciebie opuchnięcię, może byc związane z tym, że po prostu jesteś niesymetryczna. Nikt nie jest idealny, jeden ma wyżej obojczyk, drugi ma jedno żebro większe, a ktoś ma krótszą jedną z nóg.
>
> Dla pewności możesz sobie zrobić USG, żeby upewnić się, że wszystko jest dobrze i spać spokojnie.
>
> Ja mam gorszy problem bo właśnie po lewej stronie przy końcu mięśnia MOS mam taką malutką kuleczke, jak ziarenko grochu a nawet bym powiedziała, że jeszcze trochę mniejsza. I od roku czasu to ze mną jest, chyba, że jeszcze dłużej a o tym nie wiedziałam. Ilekarz to badał, powiedział, ze wszystko ok , żeby się nie przejmować tylko obserwować. przez rok nic się z tym nie działo, aż do teraż tzn. w dalszym ciągu nic sie nie zmieniło, ale sobie o tym przypomniałam i dostaje szału już bo też sie zamartwiam, ciągle płacze itd. a panicznie boję sie iść do lekrza na USG bo boję się diagnozy.
>
> Dlatego ty się nie przejmuj bo na pewno jest dobrze, jak dalej będziesz czuła ten niepokój to zrób USG, ale na prawdę wszystko będzie dobrze.
> Jak już coś poczynisz to daj znać :)
> Buziaki.

+0

autor: Anka 37, dodał 2017-11-11 14:28komentuj

Czy ktoś sie jeszcze wypowie?> O 16:46, dnia 2017-11-09 Anka 37 napisał(-a):
> Dzięki za odpowiedź. Może ktoś jeszcze sie wypowie...> O 14:47, dnia 2017-11-09 nutriaa23 napisał(-a):
> > > O 14:09, dnia 2017-11-09 Anka 37 napisał(-a):
> > > Witam, mam pytanie, które nurtuje mnie od jakiegoś czasu (kilka lat, temat co jakiś czas wraca...) odnoszę wrażenie, że mam jakby opuchnięte nad obojczykiem (z lewej strony) jednakże nie mogę tam nic wyczuć, zzero jakichkolwiek zgrubień, nic... Po prostu na oko widzę, że jedna strona jest "grubsza" od drugiej. Mam z tej strony również bardziej widoczny obojczyk niż ze strony prawej. Moje pytanie jest takie czy może to być powiększony węzeł chlonny? Którego nie mogę wyczuć?? Błagam pomóżcie, czasem to mi sie już żyć nie chce, a mam dla kogo,...
> >
> > Kochana nie zamartwiaj się, opisane przez Ciebie opuchnięcię, może byc związane z tym, że po prostu jesteś niesymetryczna. Nikt nie jest idealny, jeden ma wyżej obojczyk, drugi ma jedno żebro większe, a ktoś ma krótszą jedną z nóg.
> >
> > Dla pewności możesz sobie zrobić USG, żeby upewnić się, że wszystko jest dobrze i spać spokojnie.
> >
> > Ja mam gorszy problem bo właśnie po lewej stronie przy końcu mięśnia MOS mam taką malutką kuleczke, jak ziarenko grochu a nawet bym powiedziała, że jeszcze trochę mniejsza. I od roku czasu to ze mną jest, chyba, że jeszcze dłużej a o tym nie wiedziałam. Ilekarz to badał, powiedział, ze wszystko ok , żeby się nie przejmować tylko obserwować. przez rok nic się z tym nie działo, aż do teraż tzn. w dalszym ciągu nic sie nie zmieniło, ale sobie o tym przypomniałam i dostaje szału już bo też sie zamartwiam, ciągle płacze itd. a panicznie boję sie iść do lekrza na USG bo boję się diagnozy.
> >
> > Dlatego ty się nie przejmuj bo na pewno jest dobrze, jak dalej będziesz czuła ten niepokój to zrób USG, ale na prawdę wszystko będzie dobrze.
> > Jak już coś poczynisz to daj znać :)
> > Buziaki.

+0

Podobne tematy:Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2022 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :