SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Balcerek

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 84
ogółem: 8911532
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
Bóle węzłów
32017-10-27 18:49
autor: Marcin, dodał 2017-10-20 12:13komentuj

Cześć, od roku zmagam się z limfadenopatia, wezly da szyi,pod zuchwa i podbródkowe. W kątach żuchwy 25x5 mm reszta mniejsze. 3 razy usg wezly podobno odczynowe.Pod pachami i pachwinach byly ok. 20mm po jednyn ale na ostatnim usg radiolog powedzial ze juz nie ma takich duzych.Ale do rzeczy. Ostatnio dostalem infekcji, jakaś mocniejsza wirosowka. Mała goraczka bol gardła, i obudzilem sie z takim bolem tych węzłów na szyi ze nie moglem przez dwa dni ruszac głową ani się dotknąć. Czy daje to coś do diagnostyki? Czy moze to swiadczyc o odczynowosci węzłów? Czy moze a nie musi?

autor: Marcin, dodał 2017-10-20 12:21komentuj

A czy węzeł szyjny np ten w kącie żuchwy pomimo tego ze na usg ma prawidłowe cechy wneke tłuszczową i prawidłowe unaczynienie nie powinien byc poddany biopsji ze względu na swój rozmiar?

+0

autor: marcin, dodał 2017-10-27 11:06komentuj

Bardzo proszę o odpowiedź czy jeżeli duże węzły o ktorych pisałem silnie bolą przy dotyku i uniemozliwiaja ruchy szyja podczas mocnego przeziębienia definiuje ich odcznowość czy tez nie jest to żadna gwarancją? węzły nowotworowe mogą boleć podczas infekcji?

+0

autor: marcin, dodał 2017-10-27 18:49komentuj

czasami tak jak naprzykal dzisiaj po goleniu pobolewa mnie wezelek pod brodą, nie jest duży kolo 7mm ucieka pod palcami , boli tak z pol godzinki pulsujaco i ustaje. Martwi mnie też jeden węzeł na karku ,jest malutki myślę ze 5mm x 2mm alr jest przytwierdzony do podłożainne sie lekko przesuwają a ten wogole.3 razy usg i najwieksze wezly czyli te w kącie zuchwy w ciagu pół roku powiekszyly się w osi długiej najpierw mial 17x5 pozniej 20x5 ostatnio 25x5mm. .. Wszystkie niby prawidłowe eho i budowa korowo wnekowa. Na ostatnim usg badal jeszcze dopplerem i podobno unaczynienie prawidlowe.. Węzły pod pachami w maju byly i mialy 22x6 teraz juz nie ma tam wezlowwpowiekszonych. Czy samo powiekszanie wezla w osi długiej moze sugerować patologie? czy w ciagu prawie roku zmienil hy się obraz tych węzłów gdyby byly nowptworowew? stracily by wneke eho i unaczynienie bylo by niepoprawne czy tez niekoniecznie?

+0

Podobne tematy:Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2022 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :