SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

155201

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 82
ogółem: 8911530
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
bóle w trakcie picia alkoholu
82017-10-22 10:32
autor: martam, dodał 2017-08-10 21:03komentuj

Witam, wiem, że bóle po alkoholu pojawiały się już na tym forum, ale uwierzcie - przeczytałam forum dość dokładnie i odpowiedzi nie znalazłam.
Mam taki problem. Od kilku lat mam powiększony węzeł szyjny. Bolał czas od czasu, zwykle podczas przeziębień. Oczywiscie byłam z tym u lekarza, ale nic dziwnego nie znaleziono. Lekarz przyjął, że węzeł pozostał po jakiejś infekcji. W sumie przyjęłam tę "diagnozę", bo rzeczywiście cała akcja z powiększonym węzłem zaczęła się jak byłam przeziębiona. Robiłam wtedy (kilka lat temu USG), bez żadnych patologii, ale węzeł ok. 20 mm. Napisano, że powiększone obustronnie (choć dziwne, bo tego po drugiej stronie tak nie wyczuwam).
Temat teraz powrócił. Węzeł po tej jednej stronie mnie znowu boli, boli mnie tez okolica tarczycy i czasami klatka piersiowa. Poszłam do internisty, odesłał mnie do endokrynologa (prawdopodobnie mam niedoczynność tarczycy, ale endokrynolog jeszcze nie wdrożył leczenia, póki co mam kontrolować wyniki), endokrynolog nic nie stwierdził, odesłał mnie do laryngologa. laryngolog w sumie też nie stwierdził i zlecił mi USG ślinianki prawej (po tej stronie mnie boli i jest ten węzeł). Morfologia, OB, CRP w normie.
Problem w tej historii jest taki, że ten węzeł zaczął mnie boleć w trakcie picia alkoholu. Innych węzłów powiększonych nie mam. I teraz wlaśnie nie wiem, czy powinnam sie martwić, isć z tym do hematologa? Czy możliwe, że jest to zz?

autor: martam, dodał 2017-08-10 21:05komentuj

Dodam jeszcze, ze niedawno też robiłam USG tarczycy i poprosiłam lekarza, aby spojrzał w stronę tego węzła. Powiedział, że węzły nie są niepokojące i wszystko jest w porządku.

+0

autor: Paweł, dodał 2017-08-11 22:03komentuj

Czy węzeł boli cię za każdym razem, kiedy pijesz alkohol, czy był to tylko pojedynczy przypadek? Jeżeli tylko raz ci się to zdarzyło to mógł być to przypadek, jeżeli węzły stale bolą cię po alkoholu to trzeba wybrać się do hematologa. Generalnie węzły podejrzane nie bolą, bolące węzły to dobry znak. Najlepiej zrób sobie ponownie usg węzłów chłonnych, poproś radiologa o dokładny opis, jak coś będzie nie tak, węzły urosły, nie mają zatoki, to z wynikami do hematologa.


> O 21:03, dnia 2017-08-10 martam napisał(-a):
> Witam, wiem, że bóle po alkoholu pojawiały się już na tym forum, ale uwierzcie - przeczytałam forum dość dokładnie i odpowiedzi nie znalazłam.
> Mam taki problem. Od kilku lat mam powiększony węzeł szyjny. Bolał czas od czasu, zwykle podczas przeziębień. Oczywiscie byłam z tym u lekarza, ale nic dziwnego nie znaleziono. Lekarz przyjął, że węzeł pozostał po jakiejś infekcji. W sumie przyjęłam tę "diagnozę", bo rzeczywiście cała akcja z powiększonym węzłem zaczęła się jak byłam przeziębiona. Robiłam wtedy (kilka lat temu USG), bez żadnych patologii, ale węzeł ok. 20 mm. Napisano, że powiększone obustronnie (choć dziwne, bo tego po drugiej stronie tak nie wyczuwam).
> Temat teraz powrócił. Węzeł po tej jednej stronie mnie znowu boli, boli mnie tez okolica tarczycy i czasami klatka piersiowa. Poszłam do internisty, odesłał mnie do endokrynologa (prawdopodobnie mam niedoczynność tarczycy, ale endokrynolog jeszcze nie wdrożył leczenia, póki co mam kontrolować wyniki), endokrynolog nic nie stwierdził, odesłał mnie do laryngologa. laryngolog w sumie też nie stwierdził i zlecił mi USG ślinianki prawej (po tej stronie mnie boli i jest ten węzeł). Morfologia, OB, CRP w normie.
> Problem w tej historii jest taki, że ten węzeł zaczął mnie boleć w trakcie picia alkoholu. Innych węzłów powiększonych nie mam. I teraz wlaśnie nie wiem, czy powinnam sie martwić, isć z tym do hematologa? Czy możliwe, że jest to zz?

+0

autor: martam, dodał 2017-08-12 19:44komentuj

Tak też zrobię. Dzięki :)

+0

autor: martam, dodał 2017-08-12 19:45komentuj

Tak, właśnie boli mnie ten węzeł ostatnio ciągle jak piję alkohol.

+0

autor: martam, dodał 2017-09-19 20:40komentuj

Zrobiłam USG tych węzłów. Radiolog potwierdził wszystko to co mówili radiolodzy podczas USG ślinianek i tarczycy. Węzły sa małe, niepowiększone, niepatologiczne. Z widoczną wnęką. Żadne nie pokazują się na czarno (jakoś chyba tak mówił radiolog). ogólnie nic nie stwierdził i nic podejrzanego tam nie widzi. Wręcz był zdziwiony, ze szukam problemu tam gdzie go nie ma. Jeśli 3 radiologów mówi to samo to jakaś prawda w tym jest. Teraz jednak nie wiem co mam z tym zrobić. Czy mam iść do hematologa? Jeśli pokaże mu te swoje USG to chyba stwierdzi, iż to nie jest dla niego sprawa. Czy ktoś miał tak, że węzły na USG wychodziły "ładne", a mimo to było coś nie tak?

+0

autor: Plamer, dodał 2017-09-19 22:47komentuj

> O 20:40, dnia 2017-09-19 martam napisał(-a):
> Zrobiłam USG tych węzłów. Radiolog potwierdził wszystko to co mówili radiolodzy podczas USG ślinianek i tarczycy. Węzły sa małe, niepowiększone, niepatologiczne. Z widoczną wnęką. Żadne nie pokazują się na czarno (jakoś chyba tak mówił radiolog). ogólnie nic nie stwierdził i nic podejrzanego tam nie widzi. Wręcz był zdziwiony, ze szukam problemu tam gdzie go nie ma. Jeśli 3 radiologów mówi to samo to jakaś prawda w tym jest. Teraz jednak nie wiem co mam z tym zrobić. Czy mam iść do hematologa? Jeśli pokaże mu te swoje USG to chyba stwierdzi, iż to nie jest dla niego sprawa. Czy ktoś miał tak, że węzły na USG wychodziły "ładne", a mimo to było coś nie tak?
USG guza w moim przypadku według lekarza pokazało zwykłego tłuszczaka a nie chłoniaka który został zdiagnozowany po biopsji

+0

autor: martam, dodał 2017-10-21 18:23komentuj

Byłam u hematologa. Nic nie stwierdził, wykluczył ziarnicę. A mimo to dalej niepokoi mnie ból w trakcie picia alkoholu. Dotyczy to jednego węzła. Hematolog powiedział, że nawet nie byłoby go jak pobrać, bo jest za mały. Powiedział, że nie wie od czego te bóle (i alkoholowe i zwykłe bóle węzła). Powiedział też, że jeśli mnie ta sprawa martwi to mogę robić raz na pół roku robić kontrolne USG węzłów, żeby się upewnić, że wszystko w porządku. Nie wiem co o tym myśleć. Ktoś ma jakiś pomysł albo miał podobne przypadki? Czy może mieć to podłoże neurologiczne (choruje na sm)?

+0

autor: Patryk, dodał 2017-10-22 10:32komentuj

Cześć, a rozwazales problemy psychologiczne? Ja jestem chipohondrykiem,zmagam się z zaburzeniami lękowymi, uczestnicze aktywnie w forum ludzi zaburzonych i wiem że wiele osób ktore w danym momencie mają obsesję na punkcie chloniaka doświadczają wlasnie boli alkocholowych jak i swedzenia skóry. Z doswiadczenia powiem ze psychika moze dawać prze różne objawy somatyczne, moze poprostu za duzo o tym myslisz, Pozdrawiam cieplo :)

+0

Podobne tematy:Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2022 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :