SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Majkel

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 78
ogółem: 8919830
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
prosze o odpowiedz co dalej
302016-05-18 16:00
autor: Kwiatek1981, dodał 2009-08-12 11:21komentuj

Witam wszytskich. wiem ze jestescie zasypywani wieloma pytaniami i czesto was draznia niektóre, mimo to sam spróbuje uzyskac jakies sensownej odpowiedzi. wszystko zaczeło sie od czestych problemów z gardłem, czagłe bóle, do tego bóle uszu. od kwietnia (przynajmniej wtedy zauwazyłem) mam powikszone węzły chłonne na szyi. dokładnie po jednym w kątach zuchwy po prawej i po lewej stronie, na szyi w srodkowej czesci miedzy barkiem a zuchwa tylko po prawej stronie oraz węzły chłonne w donlen czesci szyi po obu stronach po jednym nie sa to wezly nadobojczykaow a chyba karkowe). do tego cały czas ból, jak by ciagniecie szyi szczególnie po prawej stronie, samoistne bóle pod zuchwa, przy dotykaniu nic nie boli, ból szczegónie przy zmianie temperatury. zaniepokoiło mnie to ze mimo leczenia węzły nie chca sie zmniejszyc wiec zaczełem drążyc temat. udałem sie ponownie do laryngologa który wkoncu zlecił usg szyi. w pierwszym badaniu wyzzło ze mam powiekszone do 19mm wezły chłonne w katach zuchwy hypoechogeniczne. pozostałe odczynowe. po tych badaniach dostałem skierowanie na BAC węzłów chłonnych którego nie chciano mi wykonac gdzy powiedziano ze te wezły nie sa w obrebie zainteresowan onkologicznych (chyab nie jedna osabo juz to miała). w miedzy czasie znowu dopadł mnie ból gardła po prawej stronie, do tego ból kratni promieniujacu do obijczyka i ból uszu. nie odpusciłem, udałem sie do swojego leakrza ogólnego z tymi problemami, zlecił mi usg brzuch - wszystko w normie, brak węzłów chłonnych, rtg- klatki piersiowej - wneki naczyniowe miernie szerokie, brak węzłów- a wiec oki. morfologia krwi co sam byłem zaskoczony idealna. wykanałem jeszcze raz (po 2 miesiacach od porzedniego) usg węzłów gdzie lekarz napisał iz wezły sa o parwidłowej budowie, z widoczna wnęka - reaktywne, nie tworzace pakietów, w dołkach nad i pod obojczykowych brak węzłó chłonnych(nic juz o echogenicznosci nie pisał)natomias majac wydrukowane zdjecia tych węzłów sa one ciemne, czyli mozna wnioskowac ze hypoechogeniczne. pozatym węzły według badania nie zmianiły rozmiarów. z tym wszytskim udałems sie jeszcze raz do onkologa gdzie przyjeto mnie w sumie tego samego dnia, pani doktor spojrzał na mnei jakos tak dziwnie i z wielkim bólem zrobiła mi BAC. po jakims czasi odebrałęm wyniki. wszytko było dobrze niczego nie znaleziono i odesłno mnie spowrotem do laryngologa. laryngolodzy ogladajac mnie twierdza ze nic nie widza nieprawidłowego, kratn czysta, brak jakichkolwiek nalotów czy owrzodzen. gardło według jednych delikatnie czerwone według innych jest ok, a co do migdałka który wyskoczył i dalej sie utrzymuje to twierdza ze tak juz zostanie. reasumujac to wszytsko mam przynajmniej od kwietnia powiekszone węzły chłonne (najbardziej mnie niepokoja te w dolnej czesci-karkowe) bóle szyi, do tego czasami bóle prawego przedramienia i barku oraz bóle ucha, jaczej jak by kucie.
co do jakis innych obajwów które moga cokolwiek sugerowac to w ciagu 2 ostatnich miesiecy schudłem jakies 5-6 kg. dosyc duzo. lekarze widza ze juz swiruje w sumie i ze mam depresje, brak snu, jakbym był taki nieobecny, brak apetytu. przestałem praktycznie jesc jak zaczełm sobie wkrecac jakies nowotwory. tym tłumacza utrate wagi. onkolodzy, laryngolodzy, lekarz ogólny u którego byłem twierdza ze teraz to wszystko siedzi w mojej głowie a co do węzłów to tak juz z nimi jest ze moga sie utrzymywac a nawet pozostac do konca zycia. jednak czyatjac wypowiedzi co neiktóych z was tez w taki sposób was uspokajano. co do wyciecia węzła w całosci lekarze nie widza wskazan do tagiego badania, jednym słowem mam dobre wyniki i nie kwalifikuje sie. co do gólnego mojego satanu zdrowia to czuje sie dobrze, jedynie co mi dokucza to rzeczy ww. i teraz nie wiem co robic, słuchajac lekarzy powinienem sobie odpuscic i czekac na rozwuj sytacji ale chyba nie o to chodzi aby czekac i szukac cały czas czy gdzies cos mi nie wyrosło. w zwiazku z tym wszystki prosze o jakies wskazówki co dalej poczac z tym wszystkim lub czy ewentualnie według was na tym zakonczyc.
wiem ze napewno posypia sie gromy na mnie ze panikuje i cos wymyslam ale wychodze z założenia ze jezlei cos sie dzieje (odpukac) to lepiej to wykryc wczesniej.
pozdrawiam

ps. pzrepraszam za literówki

autor: Kwiatek1981, dodał 2009-08-12 11:30komentuj

> O 11:21, dnia 2009-08-12 Kwiatek1981 napisał(-a):
> Witam wszytskich. wiem ze jestescie zasypywani wieloma pytaniami i czesto was draznia niektóre, mimo to sam spróbuje uzyskac jakies sensownej odpowiedzi. wszystko zaczeło sie od czestych problemów z gardłem, czagłe bóle, do tego bóle uszu. od kwietnia (przynajmniej wtedy zauwazyłem) mam powikszone węzły chłonne na szyi. dokładnie po jednym w kątach zuchwy po prawej i po lewej stronie, na szyi w srodkowej czesci miedzy barkiem a zuchwa tylko po prawej stronie oraz węzły chłonne w donlen czesci szyi po obu stronach po jednym nie sa to wezly nadobojczykaow a chyba karkowe). do tego cały czas ból, jak by ciagniecie szyi szczególnie po prawej stronie, samoistne bóle pod zuchwa, przy dotykaniu nic nie boli, ból szczegónie przy zmianie temperatury. zaniepokoiło mnie to ze mimo leczenia węzły nie chca sie zmniejszyc wiec zaczełem drążyc temat. udałem sie ponownie do laryngologa który wkoncu zlecił usg szyi. w pierwszym badaniu wyzzło ze mam powiekszone do 19mm wezły chłonne w katach zuchwy hypoechogeniczne. pozostałe odczynowe. po tych badaniach dostałem skierowanie na BAC węzłów chłonnych którego nie chciano mi wykonac gdzy powiedziano ze te wezły nie sa w obrebie zainteresowan onkologicznych (chyab nie jedna osabo juz to miała). w miedzy czasie znowu dopadł mnie ból gardła po prawej stronie, do tego ból kratni promieniujacu do obijczyka i ból uszu. nie odpusciłem, udałem sie do swojego leakrza ogólnego z tymi problemami, zlecił mi usg brzuch - wszystko w normie, brak węzłów chłonnych, rtg- klatki piersiowej - wneki naczyniowe miernie szerokie, brak węzłów- a wiec oki. morfologia krwi co sam byłem zaskoczony idealna. wykanałem jeszcze raz (po 2 miesiacach od porzedniego) usg węzłów gdzie lekarz napisał iz wezły sa o parwidłowej budowie, z widoczna wnęka - reaktywne, nie tworzace pakietów, w dołkach nad i pod obojczykowych brak węzłó chłonnych(nic juz o echogenicznosci nie pisał)natomias majac wydrukowane zdjecia tych węzłów sa one ciemne, czyli mozna wnioskowac ze hypoechogeniczne. pozatym węzły według badania nie zmianiły rozmiarów. z tym wszytskim udałems sie jeszcze raz do onkologa gdzie przyjeto mnie w sumie tego samego dnia, pani doktor spojrzał na mnei jakos tak dziwnie i z wielkim bólem zrobiła mi BAC. po jakims czasi odebrałęm wyniki. wszytko było dobrze niczego nie znaleziono i odesłno mnie spowrotem do laryngologa. laryngolodzy ogladajac mnie twierdza ze nic nie widza nieprawidłowego, kratn czysta, brak jakichkolwiek nalotów czy owrzodzen. gardło według jednych delikatnie czerwone według innych jest ok, a co do migdałka który wyskoczył i dalej sie utrzymuje to twierdza ze tak juz zostanie. reasumujac to wszytsko mam przynajmniej od kwietnia powiekszone węzły chłonne (najbardziej mnie niepokoja te w dolnej czesci-karkowe) bóle szyi, do tego czasami bóle prawego przedramienia i barku oraz bóle ucha, jaczej jak by kucie.
> co do jakis innych obajwów które moga cokolwiek sugerowac to w ciagu 2 ostatnich miesiecy schudłem jakies 5-6 kg. dosyc duzo. lekarze widza ze juz swiruje w sumie i ze mam depresje, brak snu, jakbym był taki nieobecny, brak apetytu. przestałem praktycznie jesc jak zaczełm sobie wkrecac jakies nowotwory. tym tłumacza utrate wagi. onkolodzy, laryngolodzy, lekarz ogólny u którego byłem twierdza ze teraz to wszystko siedzi w mojej głowie a co do węzłów to tak juz z nimi jest ze moga sie utrzymywac a nawet pozostac do konca zycia. jednak czyatjac wypowiedzi co neiktóych z was tez w taki sposób was uspokajano. co do wyciecia węzła w całosci lekarze nie widza wskazan do tagiego badania, jednym słowem mam dobre wyniki i nie kwalifikuje sie. co do gólnego mojego satanu zdrowia to czuje sie dobrze, jedynie co mi dokucza to rzeczy ww. i teraz nie wiem co robic, słuchajac lekarzy powinienem sobie odpuscic i czekac na rozwuj sytacji ale chyba nie o to chodzi aby czekac i szukac cały czas czy gdzies cos mi nie wyrosło. w zwiazku z tym wszystki prosze o jakies wskazówki co dalej poczac z tym wszystkim lub czy ewentualnie według was na tym zakonczyc.
> wiem ze napewno posypia sie gromy na mnie ze panikuje i cos wymyslam ale wychodze z założenia ze jezlei cos sie dzieje (odpukac) to lepiej to wykryc wczesniej.
> pozdrawiam
>
> ps. pzrepraszam za literówki


a moze faktyczne leczyc sie u innych lekarz, tych od innych problemó?? sam juz nie wiem

+0

autor: Gabi18, dodał 2009-08-12 12:04komentuj

Widać, ze na prawdę wszystko u Ciebie ok:) wiec musisz wiedzieć, ze psychika ludzka to wielka potęga i jak się czasem o czymś za dużo i zbyt intensywnie myśli to może spłatać taki figielek i to o czym myślisz może stać się prawda....chodzi mi o to żebyś się uspokoił i zaczął się cieszyć życiem zdrowego człowieka bo po 1. możesz wywołać u siebie ,,nasza" chorobę, a po 2. możesz w końcu oszaleć;) wiec tak trzymam kciuki i radze zając się przyjemniejszymi rzeczami:) pozdrawiam:)

+0

autor: kwiatek1981, dodał 2009-08-12 13:51komentuj

dziekuje za odpowiedz.
widzisz najwidoczniej naleze do ludzi którzy chca naparaiwac nature. hahahaha tak smieszne ale prawdziwe. co do psychiki to juz przekonałem sie ze ludzki umysł potrafi naparwde niepojete rzeczy.
co do moich węzłów nie mam juz argumentów dla lekarzy w celu dalszych badan (lekarze twierdza ze nie ma juz badan którym moge sie poddac, nie kwalifikuje sie do jakichkolwiek ze wzgledu na wyniki tych co juz przeszedłem) dlatego tez poruszyłem temat na waszym forum. nie chodzi mi tutaj o to aby szukac diagnozy bo przez internet jest to niemozliwe. zdaje sobie z tego sprawe, natomiast chodzi mi o wasze odczucie co do moich węzłów ich połozenia itd.
nie obawiam sie diagnozy a obawiam sie tego ze moze byc ona postawiona za późno. ot cały problem

+0

autor: kwiatek1981, dodał 2009-08-26 22:01komentuj

a wiec stało sie. wkoncu zostały pobrane węzły do badania. cieszy mnie to ze wmiare szybko lekarze, a dokładnie jeden z nich był przychylny mojej sugestii aby wykonac takie badanie. teraz pozostało mi tylko czekac.
ps. wczesniej pisałem ze mam węzły po prawej sgtronie szyi. niestety okazało sie ze i po lewej tez sie znajduja. najlepsze jest to w tej całej historii ze w kazdym usg jakie miałem wykonywane nikt nie robił mi badania tylnych węzłów szyi. ja je wyczówałem a w usg nie były opisywane. nie wiem czy były odczynowe czy jakie. teraz zostało mi tylko czekac.
ogólnie lekarz który pobierał węzły (az 3) twierdzi ze robi takie rzeczy od lat i jego zdaniem po "otwarciu" mnie nie widział nic nieprawidłowego, ze zazwyczaj juz wtedy widac co onaczają węzły. powiedział ze badania potwierdza jego słowa. fajnie - zastanawia mnie tylko czy lekarze tak tylko mówia czy taka jest ich natura ze zawsze wszytsko dla nich jest oki. przekonam sie za około 10 dni.
mam nadzieje ze te badani pokaza winowajce moich dolegliowsi, oczywiscie nie chce byc chory na nic powaznego ale jak sami wiecie nie my wybieramy. puki co jestem dobrej mysli ze wzgledu chocby na wyniki poprzednich badan o których juz pisałem jak i po słowach lekarza, mam nadzieje ze sie nie rozaczruje.
ps. lekarze upatruja moje dolegliwosci w zakazeniu wirusem EBV, mam nadzieje ze sie nie myla. pozdrawiam

+0

autor: kwiatek1981, dodał 2009-09-01 22:44komentuj

witam ponownie. chciał bym uzyskac, jezeli jest to oczywiscie mozliwe, informacji odnosnie badania his-pat węzłów chłonnych. chciał bym sie dowiedziec jakie informacje mozna uzyskac z takiego badania. Baldi w jednym z postów na tym forum odpisał komus ze wyciecie węzła pokaze co w nim siedzi. natomias czytajac różne watki ludzie cytuja "rozmaz limfatyczny" i teraz mi chodzi o cos takiego czy takie badanie pokaze nam tylko ewentulnie chorobe rozrostową czy tez da nam odpowiedz co do innych choró np. zakaźne, pasożytnicze czy bakteryjnej(np.gruźlica węzłów chłonnych) pytam bo szukam juz 3 dzien na necie i tak naprawde nie znalazłem jednoznaczej odpowiedzi. czytałem różne wypowiedzi lekarzy badz ludzi podajacych sie za lekarzy i tak naprwde zdania sa podzielone, a nawet powiedział bym ze sprzeczne.
czy moze wyniki badan zaleza od tego pod jakim kontem sa robione??

mam jeszcze pytanie do osób które miały pobierane węzły chłonne w całosci to badania hist-pat. czy u kogokolwiek z was wystapiła taka sytacja ze w miejscu gdzie znajdował sie wezel rana nie chiała sie goic??
dzisiaj udałem sie na sciagniecie szwów i okazało sie ze dokąłdnie w miejscu gdzie wycieto mi wezeł nie dosc ze rana sie nie zrosła całkowicie to jeszcze jest jakis wyciek jakby ropny. lekarze nie byli mi w stanie odpowiedziec czemu tak sie u mnie dzieje, ale tez nie ukrywali zdziwienia ze rana majaca około 6 cm zagoiła sie prawie cała, natomias około 1,5 do 2 cm sie nie goi tak jak reszta.
dodam ze rana była przemywana 3 razy dzienie woda utleniana a nastepnie psikałem antybiotykiem który mi został przepisany, a wiec dbałem o to aby nie wdało sie zakazenie, pozatym jak by sie wdało sadze ze wdało by sie w cała rane a nie tylko w miejsce w którym znajdował sie wezeł chłonny, oczywiscie moge byc w błedzie ale logicznie myslac.
prosze o udzielnie odpowiedzi na ww pytania. pozdrawiam


+0

autor: kwiatek1981, dodał 2009-09-12 16:06komentuj

słuchajcie byłem u lekarza w czwartek który mnie operował i poprosiłem go aby sie dowiedział co z miomi wynikami, on zadzwonił przy mnie gdzies i powiedził ze wyniki w piatek, czyli nastepnego dnia, pojechałem z nadzieje ze wkoncu bede wiedział co sie dzieje ale nie, nic z tego. okazuje sie ze wyniki kilku pacjentów gdzies tam sobie leża i nie mozna ich odebrac, miedzy innymi podobno i moje sa. odebrac nie mozna bo ktos poszedł sobie na urlop i bez podpisu tej osoby wyniki nie zostana wydane nikomu, nawet lekarzowi który mnie operował. reasumujac człowiek sie denerwuje, martwi bo nie wie co mu jest, przez mysl przechodzi jakis chłonniak, ziarnica czy jakies inne g..... a ludzie którzy powinni leczyc ludzi maja wszytsko w d.... nie rozumie jak to mozliwe ze jeden człowiek decyduje i podpoisuje wyniku badan. gdzie jakies zastępstwa itd. paranoja, powiem nawet ze załosne to jest.
kazali mi zadzwonic w poniedziałek lub we wtorek ale jak zadzwonie w piatek przyszły to juz napewno beda wyniki.
jestem spokjnym człowiekem ale niektóre rzeczy wyprowadzaja mnie z równowagi.

+0

autor: kafe , dodał 2009-09-12 18:45komentuj

> O 16:06, dnia 2009-09-12 kwiatek1981 napisał(-a):
> słuchajcie byłem u lekarza w czwartek który mnie operował i poprosiłem go aby sie dowiedział co z miomi wynikami, on zadzwonił przy mnie gdzies i powiedził ze wyniki w piatek, czyli nastepnego dnia, pojechałem z nadzieje ze wkoncu bede wiedział co sie dzieje ale nie, nic z tego. okazuje sie ze wyniki kilku pacjentów gdzies tam sobie leża i nie mozna ich odebrac, miedzy innymi podobno i moje sa. odebrac nie mozna bo ktos poszedł sobie na urlop i bez podpisu tej osoby wyniki nie zostana wydane nikomu, nawet lekarzowi który mnie operował. reasumujac człowiek sie denerwuje, martwi bo nie wie co mu jest, przez mysl przechodzi jakis chłonniak, ziarnica czy jakies inne g..... a ludzie którzy powinni leczyc ludzi maja wszytsko w d.... nie rozumie jak to mozliwe ze jeden człowiek decyduje i podpoisuje wyniku badan. gdzie jakies zastępstwa itd. paranoja, powiem nawet ze załosne to jest.
> kazali mi zadzwonic w poniedziałek lub we wtorek ale jak zadzwonie w piatek przyszły to juz napewno beda wyniki.
> jestem spokjnym człowiekem ale niektóre rzeczy wyprowadzaja mnie z równowagi.


wcale Ci się nie dziwię że się denerwujesz - ja czekałam (z równie głupich niedorzecznych przyczyn) prawie 5 tygodni
jednego nie rozumiem - dlaczego BAC? a nie pobranie węzła w całości?
sama miałam BAC (nie wiedziałam jeszcze wtedy co powinnam a co nie jest miarodajne i lekarz sobie na mnie po prostu "zarobił") i nic to nie dało - i tak musiałam robić biopsję chirurgiczną

tak czy inaczej - życzę pozytywnych wiadomości w przyszłym tygodniu
i spróbuj jakoś się wyluzować i nie myśleć o tym przez weekend

najlepiej wyłączyć komputer :) iść na spacer z kimś kto nie wie nic o Twoich troskach :) albo na zajmujący film do kina

pozdrawiam
Gosia

+0

autor: kwiatek1981, dodał 2009-09-13 20:56komentuj

nie nie BAC miałem wykonane jakoś w Lipcu, teraz miałem pobrany cały węzeł do badania który znajdował sie u podstawy szyi z tyłu po lewej stronie (tak jak by tylny szyi).
niby wszystkie badania jakie miałem wykonane do tej pory nie wskazuja na cos powazniejszego, ale naczytałem sie (niepotrzebnie) wiele historii, miedzy innymi na tym forum gdzie wiele osób tez mówiło tez miało dobre badania, mimo to cos tam wyszło później. pocieszajace jest to ze węzły które mi zostały nie zmianiaja wilekosci i ze nie mam powiekszonych w okolicach obojczyków.
no nic zostaje mi tylko czekac na wynik, cały czas mam nadzieje ze jednak wszytsko bedzie oki i uda sie wkoncu ustalic przyczyne tekiego stanu.

+0

autor: Kwiatek1981, dodał 2009-09-18 12:17komentuj

witajcie. mija kolejny tydzien i wyników dalej nie ma. chociaz wczoraj przez telefon powiedziano mi ze wyniki juz sa. no wiec pojechałem i sie znowu rozczarowałem. mówie ze telefonicznie uzyskałem informacje ze wyniki sa. zaczęto więc szukac wyników ale nie znaleziono. panie zaczeły gdzies dzwonic chcac ustalić gdzie sie zapodziały wyniki i okazuje sie ze wyników nie ma :(, zaczeto cos mi mówic ze wyniki poszły do konsultacji gdzies do laboratorium, wiec pytam co to oznacza, pani mi odpowiedziała ze badanie węzłów chłonnych jest bardzo szeroka diagnostyką i ze wyniki sa praktycznie zawsze po około miesiacu i ze jest to normalne. natomiast nei do konca odpowiedziano mi co to znaczy konsultacja. na moje pytanie pani zaczeła cos mówic o jakis barwieniach itd i ze to oznacza ze moje wyniki zostały wysąłen do innego alboratorium (jak już to chyba próbki a nie wyniki, ale pani napewno urzyła słowa "wyniki", nie bardzo rozumie co miała na mysli) wiec wkoncu pytam czy jakiekolwiek wyniki sa, dostałem odpowiedz ze nie, ze pani z histopatologi postara sie ustalic gdzie sa moje wyniki i czy wogóle sa.
i teraz mam pytanie bo naprwde nie wiem co o tym myslec, tu słysze ze wyniki poszły do konsultacji a tu słysze ze zadnych wyników jeszcze nie ma nawet na histpoatologii podpowiedzcie o co moze w tym chodzic bo ja nic nie rozumie.
pozatym przed pobraniem węzła podobno moje próbki miały isc do warszawy, dzisiaj dowiaduje sie ze podobno badnia były robione w lubline, tu gdzie miałem zabieg pobrania węzłów. juz sie nie pytałem co to za laboratorium i czy wykonuje wszystkie badania ale czy mozlwie jest ze laboratorium w lubline nie przeprowadza wszystkich badan?? moze ktos miał ktos stycznos z lublinem i wie jak to sie odbywa bo ja juz nie mam sił a informacji konkretnych nie moge uzyskac bo z tego co widze to i lekarze nic nie wiedza.

czy jestem poprostu wodzony za nos i naprawde nie ma wyników czy faktycznie moga byc przeprowadzane jakies konsultacje z innym laboratorium, jezeli tak co to moze oznaczacw kontekscie wyników??
z góry dziekuje za odpowiedz.

+0

autor: Asowa, dodał 2009-09-18 12:51komentuj

Ja miałam wynik po 10 dniach ale potem też powędrował do Warszawy na "konsultację". Mi lekarz powiedział, że wynik badania musi być potwierdzony przez dwóch niezależnych od siebie patomorfologów. Wynik powinien być za ok 2 tygodnie. Tyle tylko, że ja swój pierwszy wynik widziałam i znam jego wynik.....

+0

autor: kwiatek1981, dodał 2009-09-18 13:26komentuj

> O 12:51, dnia 2009-09-18 Asowa napisał(-a):
> Ja miałam wynik po 10 dniach ale potem też powędrował do Warszawy na "konsultację". Mi lekarz powiedział, że wynik badania musi być potwierdzony przez dwóch niezależnych od siebie patomorfologów. Wynik powinien być za ok 2 tygodnie. Tyle tylko, że ja swój pierwszy wynik widziałam i znam jego wynik.....

no własnie chodzi mi o te wszystkie procedury.
czyli mam rozumiec to ze jak cos zostanie znalezione to wtedy jest przeprowadzana konsultacja czy w kazdym przypadku, nawet jak nic nie wyjdzie złego z przeprowadzanych badań.

+0

autor: Asowa, dodał 2009-09-18 13:35komentuj

> no własnie chodzi mi o te wszystkie procedury.
> czyli mam rozumiec to ze jak cos zostanie znalezione to wtedy jest przeprowadzana konsultacja czy w kazdym przypadku, nawet jak nic nie wyjdzie złego z przeprowadzanych badań.

Nie mam pojęcia czy tak jest w każdym przypadku.
A rozmawiałeś z lekarzem, który skierował cię na wycięcie węzła czy byłeś po prostu w szpitalu spytać o wynik badania?

+0

autor: kwiatek1981, dodał 2009-09-18 13:54komentuj

> O 13:35, dnia 2009-09-18 Asowa napisał(-a):
> > no własnie chodzi mi o te wszystkie procedury.
> > czyli mam rozumiec to ze jak cos zostanie znalezione to wtedy jest przeprowadzana konsultacja czy w kazdym przypadku, nawet jak nic nie wyjdzie złego z przeprowadzanych badań.
>
> Nie mam pojęcia czy tak jest w każdym przypadku.
> A rozmawiałeś z lekarzem, który skierował cię na wycięcie węzła czy byłeś po prostu w szpitalu spytać o wynik badania?

tzn ze skierowaniem to u mnie było tak zemnie nikt nie chiał wysłac na takie badanie tylko ja sam zasugerowałm jednemu lekarzowi a ze on jest ordynatoprem jednego z odziałów w szpitalu po chwili namysłu stwierdził ze oki, zrobimy takie badanie zebym sie juz nie stresował bo twierdził ze te wezły nie sa patologiczne i ze sa małe, niewidoczne i i ich rozsianie swiadczy o jakies powazniejszej infekcji która faktycznie mogłem przejsc.
co do rozmów z lekarzem to rozmawiałem z nim w tamtym tygodniu i tez gdzies dzwonił i powiedzilei mu ze wyników nie ma a wiec on tez mi nic nie powiedział wtedy, a dzisiaj go nie zastałem, ale wyniki na odział gdzie miałem pobrane węzły nie dotarły. usłyszłem dzisiaj to co napisałem wczesniej a wiec jakies konsultacje, jakies barwniki bo cos chyba nei wyszło, bardzo chaotycznie ta pani mówiła i starsznie sie tłumaczyła ze wyników jeszcze nie ma. i ze u nich to normalne ze na wyniki węzłów sie tyle czeka. jak tylko poszedłem i powiedziałem ze chodzi o wyniki węzłów i ze czekam juz 24 dni to odrazu powiedziała ze mało prawdopodobne jest ze sa juz wyniki, ze u nich czeka sie około miesiaca. tyle wiem.

+0

autor: Asowa, dodał 2009-09-18 14:04komentuj

To chyba musisz uzbroić się po prostu w cierpliwość:(
Mam nadzieję, że wynik będzie u ciebie dobry i nic poważnego cię nie dopadnie. a jak już poznasz ten wynik to odezwij się:)

+0

autor: kwiatek1981, dodał 2009-09-18 14:12komentuj

> O 14:04, dnia 2009-09-18 Asowa napisał(-a):
> To chyba musisz uzbroić się po prostu w cierpliwość:(
> Mam nadzieję, że wynik będzie u ciebie dobry i nic poważnego cię nie dopadnie. a jak już poznasz ten wynik to odezwij się:)

odezwe sie napewno,co by nie wyszło.
jestem dobrej mysli ale całą ta sytuacja coraz bardziej mnie przytłacza. i jeszcze jakies konsultacje czy cos ehhhh.

ps. jezeli ktos zna procedury i jest w stanie odpowiedziec w jakich przypadkach wysyła sie wyniki na konsultacje, czy tez zawsze sie robi bardzo prosze o odpowiedz. z góry dziekuje

+0

autor: Ewelka, dodał 2009-09-18 19:18komentuj


> O 12:17, dnia 2009-09-18 Kwiatek1981 napisał(-a):
> moze ktos miał ktos stycznos z lublinem i wie jak to sie odbywa bo ja juz nie mam sił a informacji konkretnych nie moge uzyskac bo z tego co widze to i lekarze nic nie wiedza.

może będę pomocna. Węzeł miałam wycinany w Szpitalu Wojewódzkim, na wynik o ile dobrze pamiętam też czekałam długo, telefonowałam kilka razy i zawsze słyszałam to samo, że wyniku jeszcze nie ma. Trwało to coś koło 3-4 tyg. Jeśli miałeś zabieg w tym szpitalu to całkiem normalne że tyle się czeka. A jeśli miałeś w SPSK 4 to jeszcze gorzej, nie mam dobrego zdania na temat tego szpitala ale to jest moje indywidualne odczucie. Strasznie ciężko o cokolwiek tam się doprosić, mi pomógł "szef" mojego doktorka z Centrum Onkologii. Więc rada tylko jedna: należy dzwonić, chodzić, pytać, nie dać personelowi zapomnieć o sobie, trzeba sie upominać o swoje, bo to w końcu nasze zdrowie a dla nich to codzienność.

> czy jestem poprostu wodzony za nos i naprawde nie ma wyników czy faktycznie moga byc przeprowadzane jakies konsultacje z innym laboratorium, jezeli tak co to moze oznaczacw kontekscie wyników??
> z góry dziekuje za odpowiedz.

+0

autor: kwiatek1981, dodał 2009-09-18 19:32komentuj

Węzeł miałam wycinany w Szpitalu Wojewódzkim, na wynik o ile dobrze pamiętam też czekałam długo, telefonowałam kilka razy i zawsze słyszałam to samo, że wyniku jeszcze nie ma. Trwało to coś koło 3-4 tyg. Jeśli miałeś zabieg w tym szpitalu to całkiem normalne że tyle się czeka.

dokładnie w tym szpitalu miałem zabieg, a wiec chyba panie u których byłem po wynik mówiły prawdę ze co do węzłów u nich się czeka około miesiąca i ze to jest normalne u nich. tragedia.

+0

autor: Ewelka, dodał 2009-09-18 20:41komentuj


> O 19:32, dnia 2009-09-18 kwiatek1981 napisał(-a):
> dokładnie w tym szpitalu miałem zabieg, a wiec chyba panie u których byłem po wynik mówiły prawdę ze co do węzłów u nich się czeka około miesiąca i ze to jest normalne u nich. tragedia.

no to jak widać wszystko po staremu tam jest. Przeczekaj weekend i w poniedziałek idź do sekretariatu oddziału na którym był pobierany węzeł i przyciśnij panią aby Ci wszystko wyjaśniła. Myślę, że niebawem dowiesz się co z Twoimi węzłami było nie tak. Bałagan bałaganem, zawsze był i zawsze będzie w papierach. I oczywiście daj znać co się dowiedziałeś w poniedziałek

+0

autor: kwiatek1981, dodał 2009-09-21 23:12komentuj

oto wyniki jakie dzisiaj odebrałem. na szczescie podejrzenia lekarza(o których dzisiaj sie dowiedziałem - podejrzenie chłoniaka) nie spełniły sie. wyniki dotycza trzech próbek pobranych z lewego dołka nadobojczykowego.

1. Lymphadenitis reactiva
2. Lymphadenitis reactiva et tela adiposa
3. Lymphadenitis reactiva

niestety dalej nie wiadomo co powoduje tak długo utrzymujace sie wezły chłonne, poszukiwania trwaja nadal.
pozdrawiam i zycze wszystkim zdrowia wytwałosci, a osoby które maja podobne problemy niech nie boja sie badać. mnie wiele osób odciagało od pobrania wezła i tkanek do badań, twierdzac - jakos to bedzie, kiedyś minie. i faktycznie teraz moge poweidziec po co mi to było, ale nie podchodze tak do tego. ciesze sie ze najwazniejsze badania na których mi zalezało mam za soba, teraz w mniejszym stresie i na spokojnie bede próbował szukać roziwazania moich problemów zdrowotnych. jestem pewny ze w niedalekiej przyszłosci znajdę odpowiedz.

+0

autor: Asowa, dodał 2009-09-22 10:19komentuj

Cieszę się, że u ciebie nie skończyło się niczym poważnym. U mnie, niestety, nie było tak fajnie i już za pierwszym razem jak odebrałam wynik badania histop to wiedziałam, ze mam chłoniaka. Teraz wiem, że jest nieziarniczy i czekam na dalsze badania i stopień określenia choroby:(

U ciebie może po prostu te węzły takie są i już:)

+0

autor: kwiatek1981, dodał 2009-09-22 15:47komentuj

no własnie problem polega na tym ze mi cały czas dokuczaja, tzn a to zaboli czasmi, szczególnie przy zmianie temperatury, ból barku do tegpo dochodzi i różne inne rzeczy, bóle migdałka, gardła uszu. jak do tej pory nie jakiekolwiek leczenie nie pomogło a juz sam nie wiem do jakiego lekarza sie udać. Ciesze sie ze badanie hist-pat nic nie pokazały ale to rozwiazuje moich problemów. bede szukał dalej, z tym ze nie wiem czego. zaczynam od ponownego wymazu z gardła i nosa. a dalej sam nei wiem, moze wkoncu trafie na jakiegos lekarza któremu cos przyjdzie dogłowy.

+0

autor: Olcia24, dodał 2010-02-17 20:28komentuj

Chyba mamy poniekąd podobny problem. Tzn. diagnostycznie. Węzeł miałam z naciekiem komórek atypowych T, o wysokim indeksie Ki67 i do tego jakaś martwica i komórki RS-podobne. Powiedzmy, że było blisko. Nic na siłę nie szukam, ale troche czekałam i widze że mononukloza nie wyklucza czegoś groźniejszego, ale jest póki co jakimś wyjaśnieniem, należy do tych "rzadkich przypadków". Od czasu zabiegu wycięcia węzła (teraz okazuje się, że może należało zacząć od badania krwi na EBV) dokucza mi ramie i łopatka(męczy się szybko) sam węzeł boli tylko przy dotykaniu i nadal jest, twardy i duży plus pare mniejszych w okolicy. Zamierzam przy najbliższej wizycie u lekarza z wynikami na EBV, wspomnieć o ramieniu, bo mnie zaczyna to martwić, że nie moge wrócić do stanu sprzed zabiegu. Zobaczymy jaki będzie werdyktw poniedziałek, ostateczny mam nadzieje.
Trzymaj się i powodzenia:)

+0

autor: rafal, dodał 2010-02-20 12:56komentuj

Rok temu mialem taki guz-gule na wezle chlonnym, ktory po terapii antybiotykowej zniknal. CRP, OB ,morfologia w normie.
LEkarz powiedzial ze jest to przez zepsute zeby.
Byl rok spokoju(czeste anginy)
teraz mam czestee bole w wezlach chlonych szyjnch i okolicach pach. powiekszony wezel chlonny podzuchwowy po lewej stronie. Swiadu nie odczuwam, potow nocnych rowniez.
Goraczkowac tez nie goraczkuje.
JEdnak martwi mnie ten bol wezlow..czuje jakby ucisk.jakby ktos mi zylozyl opaske na szyje..
I nie mam pojecia czy jest to wlasnie chloniak, czy moze przez czeste anginy, lub od zebow( ale jesli tak to skad bol pod pacha )
moze ktos mi podopowie czy moglaby to byc ziarnica.
a jesli tak to ile lat sie zyje z Ta choroba.
> O 20:28, dnia 2010-02-17 Olcia24 napisał(-a):
> Chyba mamy poniekąd podobny problem. Tzn. diagnostycznie. Węzeł miałam z naciekiem komórek atypowych T, o wysokim indeksie Ki67 i do tego jakaś martwica i komórki RS-podobne. Powiedzmy, że było blisko. Nic na siłę nie szukam, ale troche czekałam i widze że mononukloza nie wyklucza czegoś groźniejszego, ale jest póki co jakimś wyjaśnieniem, należy do tych "rzadkich przypadków". Od czasu zabiegu wycięcia węzła (teraz okazuje się, że może należało zacząć od badania krwi na EBV) dokucza mi ramie i łopatka(męczy się szybko) sam węzeł boli tylko przy dotykaniu i nadal jest, twardy i duży plus pare mniejszych w okolicy. Zamierzam przy najbliższej wizycie u lekarza z wynikami na EBV, wspomnieć o ramieniu, bo mnie zaczyna to martwić, że nie moge wrócić do stanu sprzed zabiegu. Zobaczymy jaki będzie werdyktw poniedziałek, ostateczny mam nadzieje.
> Trzymaj się i powodzenia:)

+0

autor: Olcia24, dodał 2010-02-20 13:44komentuj

Specem nie jestem, sama dopiero jestem diagnozowana i na razie wszystko wskazuje na obecność wirusa Epsteina-Barra. Ja od dziecka miałam kłopoty z gardłem, w dzieciństwie miałam usuwany trzeci migdał i prawdopodobnie wówczas złapałam gronkowca złocistego, którego wykryto na początku liceum, gdy przez 3 m-ce chorowałam na krztuśca. Właśnie w okresie kiedy ten gronkowiec był aktywny (ropa w gardle, dziwny smak w ustach i oczywiście infekcje gardła) miałam powiększone węzły chłonne pod żuchwą. Ale ja to ja...
Nie ma zmiłuj musisz iść do lekarza i trochę mu potruć. Niech Ci zrobi wymaz z gardła, badania krwi, w dalszym czasie może biopsje cienkoigłową węzła. Jeśli Cię to tak martwi poproś o skierowanie do hematologa. Póki co to tylko szukanie po omacku.
A jak z tymi zębami, wyleczone?
Pozdrawiam i powodzonka.

+0

autor: rafi, dodał 2010-02-20 19:18komentuj


no wlasnie zeby nie wyleczone jeszcze..
ale gdyby to bylo od zebow to skad bole pod pachami ?> O 13:44, dnia 2010-02-20 Olcia24 napisał(-a):
> Specem nie jestem, sama dopiero jestem diagnozowana i na razie wszystko wskazuje na obecność wirusa Epsteina-Barra. Ja od dziecka miałam kłopoty z gardłem, w dzieciństwie miałam usuwany trzeci migdał i prawdopodobnie wówczas złapałam gronkowca złocistego, którego wykryto na początku liceum, gdy przez 3 m-ce chorowałam na krztuśca. Właśnie w okresie kiedy ten gronkowiec był aktywny (ropa w gardle, dziwny smak w ustach i oczywiście infekcje gardła) miałam powiększone węzły chłonne pod żuchwą. Ale ja to ja...
> Nie ma zmiłuj musisz iść do lekarza i trochę mu potruć. Niech Ci zrobi wymaz z gardła, badania krwi, w dalszym czasie może biopsje cienkoigłową węzła. Jeśli Cię to tak martwi poproś o skierowanie do hematologa. Póki co to tylko szukanie po omacku.
> A jak z tymi zębami, wyleczone?
> Pozdrawiam i powodzonka.

+0

autor: Magda, dodał 2010-02-20 19:45komentuj

Przy ziarnicy węzły są niebolesne.

+0

autor: raf, dodał 2010-02-20 20:50komentuj


a co to moze byc.. caly dzien czuje bolesnyyy ucisk taki jakby opaska na szyji:(( i bole pod pachami
> O 19:45, dnia 2010-02-20 Magda napisał(-a):
> Przy ziarnicy węzły są niebolesne.

+0

autor: Kaśku, dodał 2010-02-20 21:57komentuj

> O 20:50, dnia 2010-02-20 raf napisał(-a):
>
> a co to moze byc.. caly dzien czuje bolesnyyy ucisk taki jakby opaska na szyji:(( i bole pod pachami


To mogą być węzły, ale niekoniecznie ziarnica. Może poprostu jakaś infekcja.

Pozdrawiam,
Kasia

+0

autor: kwiatek1981, dodał 2010-02-21 11:20komentuj

samo i spływająca ropa może świadczyć o chorych zatokach. jeżeli zęby masz nie doleczone zatoki mogą być chore od zębów, szczególnie górne zęby sąsiadujące z zatokami szczękowymi. ja mam identyczne objawy jak TY rafi, walcze z tym juz prawie rok i jak narazie diagnozy brak. aktualnie jestem 2 tygodnie po usunieciu migdałków i teraz dopiero jak mi nie przechodzi lekarze chca sprawdzic mi zatoki, mam miec tk zatok bo na rtg nic nie wychodzi ale to ze na rtg nic nie ma nie oznacza ze nie ma zapalenia zatok. najalepeje skontaktuja sie z lekarzem, nie zrobia ci badania na toksoplazmoze, borelioze itd. moze tutaj cos znajda i podejma leczenie.

> O 21:57, dnia 2010-02-20 Kaśku napisał(-a):
> > O 20:50, dnia 2010-02-20 raf napisał(-a):
> >
> > a co to moze byc.. caly dzien czuje bolesnyyy ucisk taki jakby opaska na szyji:(( i bole pod pachami
>
>
> To mogą być węzły, ale niekoniecznie ziarnica. Może poprostu jakaś infekcja.
>
> Pozdrawiam,
> Kasia

+0

autor: xnd7YiTbV, dodał 2016-05-18 16:00komentuj

Daar kan ik me grotendeels in vinden. Bij C stelde ik me o.a. andere etenswaren voor. En daarnaast vind ik dat in de presentatie duidelijker naar voren had mogen komen dat hierdoor de &#a2k6;ham-1a8s vraag’ nog niet beantwoord was.@Jan: OK, als het er nog eens van komt, zal ik Maria mailen.

+0

Podobne tematy:Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2022 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :