SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Darek

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 2
ogółem: 8911540
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
Przeszczep
52014-11-14 13:55
autor: K7591, dodał 2014-11-13 10:33komentuj

Witam,

Pisałam tu jakoś w lutym kiedy dowiedziałam się, że mam ziarnicę. Miałam stopien IIIA. Podano mi 6 cykli ABVD i w sierpniu po skonczonych cyklach stwierdzono całkowitą remisję. Po drugim cyklu byly tylko "resztki". Po niecałych trzech miesiacach wyskoczył nowy wezel i pet wykazal wznowe/niedoleczenie....

Jestem już po chemii ESHAP i bedą zbierac mi komorki na autoprzeszczep.

Czy ktos był w takiej sytuacji i moze podzielic sie ze mna swoimi doswiadczeniami? jestem na skraju załamania, jeszcze kilka tyg temu mialam remisję...

autor: beata79, dodał 2014-11-13 17:30komentuj

Tak to niestety bywa. Ja miałam podobnie. 6 x abvd, radio... i nawrót/niedoleczenie (nigdy tego nie skonkretyzowano ) Po kilku tygodniach wszystko od nowa... 2xESHAP, BEAM i autoprzeszczep. Wszystko jednak skończyło się dobrze :-) I u Ciebie też tak będzie. Głowa do góry.

+0

autor: KJ7591, dodał 2014-11-13 18:35komentuj

> O 17:30, dnia 2014-11-13 beata79 napisał(-a):
> Tak to niestety bywa. Ja miałam podobnie. 6 x abvd, radio... i nawrót/niedoleczenie (nigdy tego nie skonkretyzowano ) Po kilku tygodniach wszystko od nowa... 2xESHAP, BEAM i autoprzeszczep. Wszystko jednak skończyło się dobrze :-) I u Ciebie też tak będzie. Głowa do góry.


Na razie jestem przerażona bo nawet nie pomyslalam, że tak szybko może to wrócić. Ile jesteś już po przeszczepie i jak to mniej więcej wyglądało...?

+0

autor: nuri, dodał 2014-11-13 19:36komentuj

> O 18:35, dnia 2014-11-13 KJ7591 napisał(-a):
> > O 17:30, dnia 2014-11-13 beata79 napisał(-a):
> > Tak to niestety bywa. Ja miałam podobnie. 6 x abvd, radio... i nawrót/niedoleczenie (nigdy tego nie skonkretyzowano ) Po kilku tygodniach wszystko od nowa... 2xESHAP, BEAM i autoprzeszczep. Wszystko jednak skończyło się dobrze :-) I u Ciebie też tak będzie. Głowa do góry.
>
>
> Na razie jestem przerażona bo nawet nie pomyslalam, że tak szybko może to wrócić. Ile jesteś już po przeszczepie i jak to mniej więcej wyglądało...?

Oj może, może i to nawet w trakcie leczenia w dodatku po tzw czystym pet po 2gim kursie vide mój przypadek więc zawsze może być gorzej :P Najważniejsze, że chemia 2 rzutu zadziałała i możesz zbierać komórki. Potem tylko jakiś miesiąc w izolatce, w trakcie którego podadzą Ci wysokodawkową chemię (pewnie beam) i oddadzą Ci ukradzione komórki, a potem do domu i nigdy więcej ziarnicy :) to tak w telegraficznym skrócie ;)

+0

autor: Ona83, dodał 2014-11-13 22:56komentuj

Witaj,
zaliczam się do osób, które zaliczyły wczesną wznowę/niedoleczenie zaraz po zakończonym leczeniu ABVD (ok. miesiąca), mimo, że PET w połowie leczenia był czysty. Węzły urosły (odrosły) na szyi w trybie natychmiastowym. I wtedy już leczenie bardziej agresywne: beacopp eskalowany, ice ze zbiórką komórek, a na końcu autoprzeszczep (kwiecień 2013). Na razie wyniki są ok, żyję normalnie i pracuję. Oczywiście strach przed nawrotem cały czas jest gdzieś w głowie, ale staram się jak tylko mogę myśleć pozytywnie. Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie.

+0

autor: Marek, dodał 2014-11-14 13:55komentuj

> O 22:56, dnia 2014-11-13 Ona83 napisał(-a):
> Witaj,
> zaliczam się do osób, które zaliczyły wczesną wznowę/niedoleczenie zaraz po zakończonym leczeniu ABVD (ok. miesiąca), mimo, że PET w połowie leczenia był czysty. Węzły urosły (odrosły) na szyi w trybie natychmiastowym. I wtedy już leczenie bardziej agresywne: beacopp eskalowany, ice ze zbiórką komórek, a na końcu autoprzeszczep (kwiecień 2013). Na razie wyniki są ok, żyję normalnie i pracuję. Oczywiście strach przed nawrotem cały czas jest gdzieś w głowie, ale staram się jak tylko mogę myśleć pozytywnie. Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie.

Wypisz wymaluj jak u mnie.
I jakoś ludzie na mnie dziwnie patrzą jak mówię że jestem po autoprzeszczepie a tak dobrze wyglądam, ale to akurat chyba dobrze.

+0

Podobne tematy:Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2022 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :