SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Oika

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 3
ogółem: 8911541
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
Abvd nie podziałała :(
1352015-01-01 16:47
autor: Zombiradok, dodał 2014-01-12 05:56komentuj


witam was , nie ma to jak "dobrze zacząć rok " rok temu wykryto u mnie chloniaka hodkinga 2 stopien od kwietnia leczono mnie ABVD + DEXAVEN bo zle znosilem te chemie i jakos to bylo 8 kursow co 2 tygodnie . 12 grudnia mialem robionego PETa-CT i co ??? 4 stopien nadnercza , sledziona , oplucna zaatakowana , uklad kostny takze 4,5 zebro ( głowka i szyjka ) o wielkosciacg 33x22x40 . W podsumowaniu AKTYWNY PROCES ROZROSTOWY . Chemia nawet nie zahamowala , masakra jakas . Jutro mam wizyte u onkologa. Od znajomego hematologa wiem ze czeka mnie przeszczep. Ogolnie mam bol zeber nawet ketonal nie pomaga , teraz juz wiem czemu bola. Nie wiem czy zrezygnowac z tego lekarza i isc od razu na hematologie. Nic nie wiem juz ta wiadomosc byla gorsza od tej kiedy sie dowiedzialem ze mam raka .
Pewno byly takie przypadki juz jakie byly procedury z wami nim dostaliscie sie na przeszcep i jak go zniesliscie . Wiem ze latwo nie bedzie. Najgrosze ze wyniki usg podczas chemii wskazywaly na poprawe ( wynik wykazal tylko guza zatokowego pod pacha) jestem twardy ale piatkowy wynik mnie pozamiatal w domu 3 dzieci wspaniala kobieta.,..... dzis naprawde czuje ie jakby co we mnie umarlo ( wiem nie powinienem tak pisac ALE NIE MIALEM CZEGOS TAKIEGO PODCZAS GDY DOWIEDZIALEM SIE O CHOROBIE )

autor: Zombiradok, dodał 2014-01-12 06:38komentuj


Aha szpik przed chemia byl czysty

+0

autor: beata79, dodał 2014-01-12 09:53komentuj

W jakim mieście się leczysz? Moim zdaniem powinieneś się udać do dobrego hematologa. Nie ma co lekceważyć choroby, a odpowiednie prowadzenie leczenia to podstawa. Mnie też niestety leczono 2 lata bez większych rezultatów...a jak zmieniłam lekarza, to się okazało, że brak powodzenia w leczeniu był związany ze złą diagnozą...po ponownym przebadaniu wyciętych węzłów stwierdzono rzadko występującą postać ziarnicy posiadającej cechy wspólne z chłoniakiem DLBCL. Po dwóch latach przeszłam kolejne chemie i autoprzeszczep, po którym doczekałam się upragnionej remisji.
W Twoim leczeniu nie podoba mi się fakt, że nie miałeś kontrolnych TK lub PET po następujących po sobie cyklach ABVD. Pierwsze słyszę aby stwierdzać remisję badaniem USG??? Gdybyś miał właściwie badania kontrolne, nie kontynuowano by kolejnych podań ABVD skoro okazały się kompletnie nieskuteczne.
Teraz nie ma na co czekać tylko dobrać odpowiednią mega chemię i dać się przeszczepić.

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-01-12 11:17komentuj


> O 09:53, dnia 2014-01-12 beata79 napisał(-a):
> W jakim mieście się leczysz? Moim zdaniem powinieneś się udać do dobrego hematologa. Nie ma co lekceważyć choroby, a odpowiednie prowadzenie leczenia to podstawa. Mnie też niestety leczono 2 lata bez większych rezultatów...a jak zmieniłam lekarza, to się okazało, że brak powodzenia w leczeniu był związany ze złą diagnozą...po ponownym przebadaniu wyciętych węzłów stwierdzono rzadko występującą postać ziarnicy posiadającej cechy wspólne z chłoniakiem DLBCL. Po dwóch latach przeszłam kolejne chemie i autoprzeszczep, po którym doczekałam się upragnionej remisji.
> W Twoim leczeniu nie podoba mi się fakt, że nie miałeś kontrolnych TK lub PET po następujących po sobie cyklach ABVD. Pierwsze słyszę aby stwierdzać remisję badaniem USG??? Gdybyś miał właściwie badania kontrolne, nie kontynuowano by kolejnych podań ABVD skoro okazały się kompletnie nieskuteczne.

Hej lecze sie w wco poznan garbary pet mialem robiony dopiero pierwszy raz wczesniejsze badania to rt klatki piersiowej ,usg , biopsia cienko iglowa guza nad obojczykiem,pobor wezla na chirurgii jednego dnia ,pobor szpiku. Podczas chemi trzy razy usg . Tak jak pisalem w dniu pierwzego wlewu drugi stopien tak stwierdzono, piatek odbieram wynik a tu czwarty . Teraz mam wrazenie jakbym juz nie mial na nic czasu choc go mam . Czy ta hemia przed przeszczepem niszczy chloniaka ,czy przed ta chemia moze czekac mnie inna niz aplazja szpiku?

+0

autor: Ygonx, dodał 2014-01-12 12:21komentuj

Hej lecze sie w wco poznan garbary pet mialem robiony dopiero pierwszy raz wczesniejsze badania to rt klatki piersiowej ,usg , biopsia cienko iglowa guza nad obojczykiem,pobor wezla na chirurgii jednego dnia ,pobor szpiku. Podczas chemi trzy razy usg . Tak jak pisalem w dniu pierwzego wlewu drugi stopien tak stwierdzono, piatek odbieram wynik a tu czwarty . Teraz mam wrazenie jakbym juz nie mial na nic czasu choc go mam . Czy ta hemia przed przeszczepem niszczy chloniaka ,czy przed ta chemia moze czekac mnie inna niz aplazja szpiku?

Żona 1 PET miała rowniez po ABVD ktory wykazal czesciowa remisje :/, pozniej radioterapia i znowu PET, wtedy juz calkowita remisja, ale nadal zalecano zrobic przeszczep, no i jest po przeszczepie (lipiec 2013), remisja. chemia przed przeszczepem jest dobierana indywidualnie, ale jest na tyle mocna zeby zniszczyc calkowicie ziarnice , po to jest przeszczep szpiku bo po takiej dawce chemi organizm nie dalby rade zamemu sie odbudowac . bedzie dobrze . pozdrawiam.

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-01-12 12:46komentuj> Żona 1 PET miała rowniez po ABVD ktory wykazal czesciowa remisje :/, pozniej radioterapia i znowu PET, wtedy juz calkowita remisja, ale nadal zalecano zrobic przeszczep, no i jest po przeszczepie (lipiec 2013), remisja. chemia przed przeszczepem jest dobierana indywidualnie, ale jest na tyle mocna zeby zniszczyc calkowicie ziarnice , po to jest przeszczep szpiku bo po takiej dawce chemi organizm nie dalby rade zamemu sie odbudowac . bedzie dobrze . pozdrawiam.

Czyli potwierdza sie tak jak myslalem chemia a po chemi jak wykonczy moj szpik i nowotwor przeszczep

+0

autor: beata79, dodał 2014-01-12 20:27komentuj

> O 11:17, dnia 2014-01-12 Zombiradok napisał(-a):
> > O 09:53, dnia 2014-01-12 beata79 napisał(-a):
> > W jakim mieście się leczysz? Moim zdaniem powinieneś się udać do dobrego hematologa. Nie ma co lekceważyć choroby, a odpowiednie prowadzenie leczenia to podstawa. Mnie też niestety leczono 2 lata bez większych rezultatów...a jak zmieniłam lekarza, to się okazało, że brak powodzenia w leczeniu był związany ze złą diagnozą...po ponownym przebadaniu wyciętych węzłów stwierdzono rzadko występującą postać ziarnicy posiadającej cechy wspólne z chłoniakiem DLBCL. Po dwóch latach przeszłam kolejne chemie i autoprzeszczep, po którym doczekałam się upragnionej remisji.
> > W Twoim leczeniu nie podoba mi się fakt, że nie miałeś kontrolnych TK lub PET po następujących po sobie cyklach ABVD. Pierwsze słyszę aby stwierdzać remisję badaniem USG??? Gdybyś miał właściwie badania kontrolne, nie kontynuowano by kolejnych podań ABVD skoro okazały się kompletnie nieskuteczne.
>
> Hej lecze sie w wco poznan garbary pet mialem robiony dopiero pierwszy raz wczesniejsze badania to rt klatki piersiowej ,usg , biopsia cienko iglowa guza nad obojczykiem,pobor wezla na chirurgii jednego dnia ,pobor szpiku. Podczas chemi trzy razy usg . Tak jak pisalem w dniu pierwzego wlewu drugi stopien tak stwierdzono, piatek odbieram wynik a tu czwarty . Teraz mam wrazenie jakbym juz nie mial na nic czasu choc go mam . Czy ta hemia przed przeszczepem niszczy chloniaka ,czy przed ta chemia moze czekac mnie inna niz aplazja szpiku?

w jaki sposób w takim razie ustalono 2 stopień Twojej ZZ? Po badaniu rtg i usg? Przecież to absurdalne...albo ja tu czegoś nie rozumiem... Aby ustalić stopień potrzebny TK lub PET przed leczeniem.

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-01-12 20:46komentuj


> O 20:27, dnia 2014-01-12 beata79 napisał(-a):
> > O 11:17, dnia 2014-01-12 Zombiradok napisał(-a):
> > > O 09:53, dnia 2014-01-12 beata79 napisał(-a):
> > > W jakim mieście się leczysz? Moim zdaniem powinieneś się udać do dobrego hematologa. Nie ma co lekceważyć choroby, a odpowiednie prowadzenie leczenia to podstawa. Mnie też niestety leczono 2 lata bez większych rezultatów...a jak zmieniłam lekarza, to się okazało, że brak powodzenia w leczeniu był związany ze złą diagnozą...po ponownym przebadaniu wyciętych węzłów stwierdzono rzadko występującą postać ziarnicy posiadającej cechy wspólne z chłoniakiem DLBCL. Po dwóch latach przeszłam kolejne chemie i autoprzeszczep, po którym doczekałam się upragnionej remisji.
> > > W Twoim leczeniu nie podoba mi się fakt, że nie miałeś kontrolnych TK lub PET po następujących po sobie cyklach ABVD. Pierwsze słyszę aby stwierdzać remisję badaniem USG??? Gdybyś miał właściwie badania kontrolne, nie kontynuowano by kolejnych podań ABVD skoro okazały się kompletnie nieskuteczne.
> >
> > Hej lecze sie w wco poznan garbary pet mialem robiony dopiero pierwszy raz wczesniejsze badania to rt klatki piersiowej ,usg , biopsia cienko iglowa guza nad obojczykiem,pobor wezla na chirurgii jednego dnia ,pobor szpiku. Podczas chemi trzy razy usg . Tak jak pisalem w dniu pierwzego wlewu drugi stopien tak stwierdzono, piatek odbieram wynik a tu czwarty . Teraz mam wrazenie jakbym juz nie mial na nic czasu choc go mam . Czy ta hemia przed przeszczepem niszczy chloniaka ,czy przed ta chemia moze czekac mnie inna niz aplazja szpiku?
>
> w jaki sposób w takim razie ustalono 2 stopień Twojej ZZ? Po badaniu rtg i usg? Przecież to absurdalne...albo ja tu czegoś nie rozumiem... Aby ustalić stopień potrzebny TK lub PET przed leczeniem.

tego nie wiem tak ustalono milem robione usg od brody do dolnych pachwin coraz bardziej utwierdzam si w zmianie szpitala na hematologie

+0

autor: beata79, dodał 2014-01-13 09:45komentuj

Nie znam niestety lekarzy w Twojej okolicy, ale na Twoim miejscu szukałabym odpowiedniego miejsca do kontynuowania leczenia. Ja przeniosłam się do Krakowa, ale z Poznania do Krakowa masz jednak daleko, ja miałam zaledwie troszkę ponad 100 km. Może ktoś inny z naszego forum doradzi jakiś bliższy kontakt.
W większości przypadków polskiego leczenia schemat pierwszego podejścia do ZZ jest taki, ze przed diagnozą owszem robi się usg węzłów, po czym pobiera się taki węzeł do badania. Jeżeli potwierdzi się w tym węźle ZZ, kieruje się na biopsję szpiku i TK. Dopiero po TK można określić stopień. Po TK ja miałam jeszcze PET przed rozpoczęciem chemii. PET potwierdził stwierdzony w TK stopień i określił SUV ( "moc" zajęcia poszczególnych węzłów ). Co drugi cykl miałam kontrolny PET, który sprawdzał czy ABVD działa i czy SUV węzłów zmniejsza się. Jeżeli kontrolny PET potwierdza remisję, kontynuuje się wdrożony schemat (ABVD ), a jeżeli brak jest znacznych postępów w leczeniu chemia jest zmieniana na mocniejszą...itp.
U Ciebie cos od początku było nie tak, a przynajmniej ja nigdy nie słyszałam, żeby usg całego ciała wystrczyło do diagnozy zz. Chyba jesteś jedynym takim przypadkiem na tym forum.
W Twoim przypadku teraz dobierać będą mocna chemię, która doprowadzi do chociażby częściowej remisjii choroby ( bo to jest konieczne przed przeszczepem ). I dopiero gdy ta remisja zostanie osiągnięta będziesz miał chemię przeszczepową, która to "zresetuje" Twój szpik i wcześniej pobrane komórki zostaną Ci przeszczepione.

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-01-13 15:38komentuj


bylem u onkologa dzis.
Skierowanie do kliniki hematologii na szamarzewskiego w poznaniu. pobor krwi i surowicy wyniki REWELACYJNE. Teraz moj znajomy dziala w kierunku przygotowania do przeszczepu , wszytskie procedury itd... sami wiecie. Ponadto ide po skierowanie do poradni leczenia bolu bo te zebra mnie bola a trzeba jakos zyc w miare wygodnie. Dzis poniedzialek zaczalem dzialac i psychicznie lepsze samopoczucie. Nie poddaje sie !

+0

autor: Lena, dodał 2014-01-14 12:29komentuj

A co wykazał PET po 2 cyklu? Jeżeli po 2 cyklu nie było remisji to nie powinieneś dostawać 8 cykli tylko od razu mocniejszą chemię.
Dlaczego przy II stopniu dostałeś 8 cykli? Normą jest 6. 8 przy wyższych stadiach.

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-01-14 16:27komentuj


> O 12:29, dnia 2014-01-14 Lena napisał(-a):
> A co wykazał PET po 2 cyklu? Jeżeli po 2 cyklu nie było remisji to nie powinieneś dostawać 8 cykli tylko od razu mocniejszą chemię.
> Dlaczego przy II stopniu dostałeś 8 cykli? Normą jest 6. 8 przy wyższych stadiach.
Lena wlasnie o to chodzi ze nie mialem peta dopiero po chemii

+0

autor: Mabiel, dodał 2014-01-14 22:04komentuj


Hej,

mieszkam w Poznaniu i tu też się leczyłem, tyle że w klinice Hematologii na Szamarzewskiego. Jestem zaskoczony informacją, iż leczysz się w WCO, bo w 2012 roku jak wykryto u mnie ZZ mówiono mi, że w WCO nie leczą chłoniaków i od razu skierowano mnie do kliniki Hematologii.

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie lekarzy w Poznaniu, służę pomocą :)

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-01-15 07:41komentuj


> O 22:04, dnia 2014-01-14 Mabiel napisał(-a):
> Hej,
>
> mieszkam w Poznaniu i tu też się leczyłem, tyle że w klinice Hematologii na Szamarzewskiego. Jestem zaskoczony informacją, iż leczysz się w WCO, bo w 2012 roku jak wykryto u mnie ZZ mówiono mi, że w WCO nie leczą chłoniaków i od razu skierowano mnie do kliniki Hematologii.
>
> Jeśli masz jakieś pytania odnośnie lekarzy w Poznaniu, służę pomocą :)

wITAJ jak mozesz wrzuc mi na maila twoj nr albo podaj swoj i ja ci wysle swoj nr Fajnie miec "bratnie dusze na miejscu" co do leczenia zz uwierz mi ze razem ze mna leczyly sie jeszcze 3 osoby na oddziale dziennym.
Teraz wlasnie kontynuacje lub od poczatku bede mial tam gdzie ty miales. Pozdrawiam i milo mi !

+0

autor: INES, dodał 2014-01-15 10:56komentuj

Zapewne to trochę Cię pocieszy, że ja również miałam masakrę. Po ABVD miałam raz proces rozrostowy i kolejna progresja po BEACOPie. Jak czytam swoje wyniki dzisiaj, to aż włos się jeży na głowie ;) Kilka profili chemii dalej...w końcu IGIEV w miarę zadziałał. Zrobiono mi tzw. autoprzeszczep ratunkowy - czyli sytuacja w której nie uzyskałam pełnej remisji do momentu przeszczepu.

Dziś dwa lata po przeszczepie, nadal remisja. Byłam w programie SGN, ale po totalnym braku symptomów, jestem przekonana że miałam placebo.

Moje lekarka twierdzi, że ludzi młodych, silnych - przeszczepiać, przeszczepiać, przeszczepiać! Nawet bez pełnej remisji. To w jej opinii, najlepszy 'lek' na nasze dziadostwo, z najbardziej trwałymi rezultatami.

Trzymaj się chłopaku! Dasz radę!!!

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-01-15 12:05komentuj


> O 10:56, dnia 2014-01-15 INES napisał(-a):
> Zapewne to trochę Cię pocieszy, że ja również miałam masakrę. Po ABVD miałam raz proces rozrostowy i kolejna progresja po BEACOPie. Jak czytam swoje wyniki dzisiaj, to aż włos się jeży na głowie ;) Kilka profili chemii dalej...w końcu IGIEV w miarę zadziałał. Zrobiono mi tzw. autoprzeszczep ratunkowy - czyli sytuacja w której nie uzyskałam pełnej remisji do momentu przeszczepu.
>
> Dziś dwa lata po przeszczepie, nadal remisja. Byłam w programie SGN, ale po totalnym braku symptomów, jestem przekonana że miałam placebo.
>
> Moje lekarka twierdzi, że ludzi młodych, silnych - przeszczepiać, przeszczepiać, przeszczepiać! Nawet bez pełnej remisji. To w jej opinii, najlepszy 'lek' na nasze dziadostwo, z najbardziej trwałymi rezultatami.
>
> Trzymaj się chłopaku! Dasz radę!!!

Ines dzieki a co to SGN i IGIEV zapewne to schematy chemii

+0

autor: INES, dodał 2014-01-15 12:14komentuj

SGN-35 to program badawczy - w którym część badanych miała podawane ADCETRIS, a pozostało placebo. Takie badania są podstawą do wprowadzenia rejestracji leku w poszczególnych krajach. To badanie się skończyło, zatem pacjenci w Polsce nie mają na razie możliwości pobierania tego leku nieodpłatnie.

IGEV to jeden z profili chemii.

+0

autor: Ptak123, dodał 2014-01-15 15:45komentuj

> O 16:27, dnia 2014-01-14 Zombiradok napisał(-a):
> > O 12:29, dnia 2014-01-14 Lena napisał(-a):
> > A co wykazał PET po 2 cyklu? Jeżeli po 2 cyklu nie było remisji to nie powinieneś dostawać 8 cykli tylko od razu mocniejszą chemię.
> > Dlaczego przy II stopniu dostałeś 8 cykli? Normą jest 6. 8 przy wyższych stadiach.
> Lena wlasnie o to chodzi ze nie mialem peta dopiero po chemii
Czyli zawalili, pet po dwóch cyklach to podstawa

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-01-15 16:36komentuj


> O 15:45, dnia 2014-01-15 Ptak123 napisał(-a):
> > O 16:27, dnia 2014-01-14 Zombiradok napisał(-a):
> > > O 12:29, dnia 2014-01-14 Lena napisał(-a):
> > > A co wykazał PET po 2 cyklu? Jeżeli po 2 cyklu nie było remisji to nie powinieneś dostawać 8 cykli tylko od razu mocniejszą chemię.
> > > Dlaczego przy II stopniu dostałeś 8 cykli? Normą jest 6. 8 przy wyższych stadiach.
> > Lena wlasnie o to chodzi ze nie mialem peta dopiero po chemii
> Czyli zawalili, pet po dwóch cyklach to podstawa
jest nadzieja ze teraz trafie w dobre rece

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-01-15 18:19komentuj


20 1 2014 wizyta od rana na hematologii konsultacja i dostane termin polozenia sie w IZOLACJI ;)

+0

autor: Ptak123, dodał 2014-01-15 18:32komentuj

chemii
> > Czyli zawalili, pet po dwóch cyklach to podstawa
> jest nadzieja ze teraz trafie w dobre rece

Tu jest dobre opracowanie
http://www.nazdrowie.pl/artykul/chl...

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-01-18 08:26komentuj


dziekuje wam z opdowiedzi wogole z Wami mi łatwiej !!!! No to kolejny wekend ktory chcialbym aby juz sie skonczyl , nie moge doczekac sie poniedzialku , na pewno dam wam znac jade na 8 a druga wizyta u lekarza w PLB na 12:15 :)

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-01-20 06:45komentuj


Dzis jade na hematologie zobaczymy czego sie dowiem i jakie dzialania zostana podjete !

+0

autor: Aga71, dodał 2014-01-20 07:53komentuj

> O 06:45, dnia 2014-01-20 Zombiradok napisał(-a):
> Dzis jade na hematologie zobaczymy czego sie dowiem i jakie dzialania zostana podjete !
Trzymaj się, najważniejsze, żebyś wreszcie dostał się w dobre ręce! To podstawa, bo to co było do tej pory to jakias pomyłka.....

+0

autor: INES, dodał 2014-01-20 08:22komentuj

Powodzenia chłopaku! :) Informuj nas na bieżąco :)

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-01-20 14:30komentuj


> O 08:22, dnia 2014-01-20 INES napisał(-a):
> Powodzenia chłopaku! :) Informuj nas na bieżąco :)
\ Inforumje w czwartek o godzinie 10tej mam wizyte u |Profesora na oddziale hematologi i transplatacji szpiku w celu programu leczenia i terminu polozenia sie.
O 12tej bylem na os rusa w poradni leczenia bolu mam przepisany MST Continus 30mg - na morfinie bo tramal + ketonal nie dziala :( A zebra bola

+0

autor: frubelek, dodał 2014-01-21 11:09komentuj

>

A jeśli mogę spytać jakie miałeś SUVy bądź SulPEak?

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-01-21 14:49komentuj


> O 11:09, dnia 2014-01-21 frubelek napisał(-a):
> >
>
> A jeśli mogę spytać jakie miałeś SUVy bądź SulPEak?
od 2,7 do 3.6

+0

autor: INES, dodał 2014-01-21 17:28komentuj

łeeee ;)
ja miałam po 11 :)

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-01-22 08:03komentuj


> O 17:28, dnia 2014-01-21 INES napisał(-a):
> łeeee ;)
> ja miałam po 11 :)
tyle ze nic mi to nie mowi wiem ze to ich jednostki :)

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-01-24 06:46komentuj


CIAG DALSZY >>>>>

2 dni temu - Zaczelo sie :( goraczka 38 gwaltowie rosnie do 21 nie chce zejsc okolo 22 jest nizsza 37,2 utrzymuje sie do nastpenego dnia popoudnie ok ksiazkowa 36,6 , wieczor 37,2 , dp tego bardziej swedzi!

Wczoraj - wizyta u komisji transplatacyjnej - jak najbardziej kwalifikuje sie i nadaje do autologicznego przeszczepu.
Jednak musze uzyskac czesciowa remisje w poniedzialek ide ustalac termin szpitala!

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-01-25 15:40komentuj


musze mierzyc temp bo nie czuje choc mam od 37,2 do 37,5 organizm sie przyzwyczail. Znalazlem nowy sposob na swedzenie nog. Krem nawilzajacy nivea dla dzieci od wczoraj wieczora stosuje swedzenie jest ale mniej dokuczliwe gdyz skora nie jest tak sucha !

+0

autor: INES, dodał 2014-01-25 19:18komentuj

Trzymam kciuki za częściową chociaż remisję! :)

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-01-25 19:26komentuj


> O 19:18, dnia 2014-01-25 INES napisał(-a):
> Trzymam kciuki za częściową chociaż remisję! :)
ines bede mial laptopa i informowal na biezaco :)

+0

autor: Tilia, dodał 2014-01-25 22:38komentuj

> O 19:26, dnia 2014-01-25 Zombiradok napisał(-a):
> > O 19:18, dnia 2014-01-25 INES napisał(-a):
> > Trzymam kciuki za częściową chociaż remisję! :)
> ines bede mial laptopa i informowal na biezaco :)
Trzymam kciuki aby Cie szybko i sprawnie wyleczyli. A moze zaloz sobie pamietnik na tej stronie?

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-01-26 07:00komentuj


> O 22:38, dnia 2014-01-25 Tilia napisał(-a):
> > O 19:26, dnia 2014-01-25 Zombiradok napisał(-a):
> > > O 19:18, dnia 2014-01-25 INES napisał(-a):
> > > Trzymam kciuki za częściową chociaż remisję! :)
> > ines bede mial laptopa i informowal na biezaco :)
> Trzymam kciuki aby Cie szybko i sprawnie wyleczyli. A moze zaloz sobie pamietnik na tej stronie?

moze i tak zrobie :)

+0

autor: izum90, dodał 2014-01-26 10:35komentuj

> O 05:56, dnia 2014-01-12 Zombiradok napisał(-a):
> witam was , nie ma to jak "dobrze zacząć rok " rok temu wykryto u mnie chloniaka hodkinga 2 stopien od kwietnia leczono mnie ABVD + DEXAVEN bo zle znosilem te chemie i jakos to bylo 8 kursow co 2 tygodnie . 12 grudnia mialem robionego PETa-CT i co ??? 4 stopien nadnercza , sledziona , oplucna zaatakowana , uklad kostny takze 4,5 zebro ( głowka i szyjka ) o wielkosciacg 33x22x40 . W podsumowaniu AKTYWNY PROCES ROZROSTOWY . Chemia nawet nie zahamowala , masakra jakas . Jutro mam wizyte u onkologa. Od znajomego hematologa wiem ze czeka mnie przeszczep. Ogolnie mam bol zeber nawet ketonal nie pomaga , teraz juz wiem czemu bola. Nie wiem czy zrezygnowac z tego lekarza i isc od razu na hematologie. Nic nie wiem juz ta wiadomosc byla gorsza od tej kiedy sie dowiedzialem ze mam raka .
> Pewno byly takie przypadki juz jakie byly procedury z wami nim dostaliscie sie na przeszcep i jak go zniesliscie . Wiem ze latwo nie bedzie. Najgrosze ze wyniki usg podczas chemii wskazywaly na poprawe ( wynik wykazal tylko guza zatokowego pod pacha) jestem twardy ale piatkowy wynik mnie pozamiatal w domu 3 dzieci wspaniala kobieta.,..... dzis naprawde czuje ie jakby co we mnie umarlo ( wiem nie powinienem tak pisac ALE NIE MIALEM CZEGOS TAKIEGO PODCZAS GDY DOWIEDZIALEM SIE O CHOROBIE )
trzymaj sie chłopaku dzielnie ! a tak swoja droga to jestem w ciezkim szoku jak można było nie miec zadnego badania PET to jest jakis koszmar jak dla mnie , naprawde zastanawiam sie co to za lekarze :O

+0

autor: Michal1302, dodał 2014-01-26 17:27komentuj

> O 10:35, dnia 2014-01-26 izum90 napisał(-a):
> trzymaj sie chłopaku dzielnie ! a tak swoja droga to jestem w ciezkim szoku jak można było nie miec zadnego badania PET to jest jakis koszmar jak dla mnie , naprawde zastanawiam sie co to za lekarze :O

Ja też nie miałem PETa jak do tej pory, a właśnie jestem po 12 wlewach ABVD i w przyszłym tygodniu najpierw tomografia i jeśli będzie nieźle to wyglądało na tej tk to później dopiero pierwszy pet. Więc jak widać to zależy jak kto leczy.

+0

autor: INES, dodał 2014-01-27 10:02komentuj

PET to wyjątkowo drogie badania.
Niektóre ośrodki oszczędzają po prostu.

+0

autor: izum90, dodał 2014-01-27 10:53komentuj

> O 10:02, dnia 2014-01-27 INES napisał(-a):
> PET to wyjątkowo drogie badania.
> Niektóre ośrodki oszczędzają po prostu.

no i to jest kolejna masakra...

+0

autor: gość, dodał 2014-01-27 16:34komentuj

> O 10:02, dnia 2014-01-27 INES napisał(-a):
> PET to wyjątkowo drogie badania.

Właśnie dostałem dane z ZIP-a.Z mojego leczenia (6(12) cykli ABVD plus radio 2x15 frakcji)
Jeżeli 4 tys za mój PET które wydał NFZ to dużo to ja się wypisuję z tego Państwa.

+0

autor: INES, dodał 2014-01-28 12:50komentuj

Wypiszmy sie razem!
I zapiszmy np. do Monako albo Szwecji ;)

+0

autor: Lena, dodał 2014-01-28 15:04komentuj

> O 17:28, dnia 2014-01-21 INES napisał(-a):
> łeeee ;)
> ja miałam po 11 :)

Wyjściowo miałam suvy po 21, a po 2 cyklach 1,5 :)

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-01-28 18:32komentuj


HEJKA MOI DRODZY ! JESTEM W SZITALU DO CZWARTKU. DOSTAJE SCHEMAT CHEMII DHAP 4 DNI CO 3 TYG NASTEPNA WIZYTA 17 LUTEGO POTEM 6 MARCA PET-CT JESLI BEDZIE JAKAS REMISJA TO HEMATOLOGIA I PLYTKI KRWI OBWODOWEJ ,JESLI JEJ NIE BEDZIE TO 10 MARCA DALSZY DHAP. JAKOS ZYJE OGOLNIE LEZE W WCO W CELU RZYGOTOWANIA ALE DOBRE JEST TO ZE MOJA LEKARKA jUSZCZAK KONTAKTUJE SIE Z MOJA LEKARKA MATUSZAK Z HEMATOLOGII Z SZAMARZEWSKIEGO .
nIE BARDZO WIEM JAK ZALOZYC PAMIETNIK.
JAK SIE CZUJE RAZ OK RAZ MASAKRA CZEGO SIE NIE ROBI BY ZYC JEDNAK :)

+0

autor: Michal1302, dodał 2014-01-28 21:35komentuj

> O 18:32, dnia 2014-01-28 Zombiradok napisał(-a):
> JAK SIE CZUJE RAZ OK RAZ MASAKRA CZEGO SIE NIE ROBI BY ZYC JEDNAK :)

Oj to jest prawda. Choroba testuje nas niesamowicie. Człowiek tyle razy sobie myśli, że więcej już nie zniesie, ale chęć życia jest silniejsza.

Trzymaj się! :)

+0

autor: INES, dodał 2014-01-29 09:29komentuj

Przy DHAP uważaj na słuch.
Alarmuj lekarza, jeśli będziesz czuł świsty w uszach, szumienie, przytkanie.
Mi DHAP uszkodził słuch na stałe.

Leżysz w CO w Warszawie?

+0

autor: inolek, dodał 2014-01-30 00:24komentuj

hej! ja też jestem z poznania i sie leczę w wco na garbarach

+0

autor: inolek, dodał 2014-01-30 00:34komentuj

> O 00:24, dnia 2014-01-30 inolek napisał(-a):
> hej! ja też jestem z poznania i sie leczę w wco na garbarach
odkąd się dowiedziałąm że mam ziarnicę czerwiec 2013 to przeglądam tę stronką ale jeszcze nigdy nie miałam śmiałości nic napisać. 2 tygodnie temu miała peta i wyszło że mnie uleczyli 12 wlewami ABVD :D peta przed chemią miałam (II st.) ale wciąż się przedłużał termin wiec walczyłąm -codziennie chodziłam do rejestracji peta sie przypomnieć że jestem na cito. pani która tam pracuje juz miała mnie dość ale podziałało kiedy w końcu poszłam do mojego chemika (melerowicz) ze skargą ze miał być pet a przekładają wciąż na później i osobiście poszedł i mi załatwił na następny dzień. ogólnie nie moge narzekać na lekarzy z wco bo wszczyscy robili co mogli żeby mi pomóc i w szoku jestem że zostałeś tak potraktowany że choroba postępowała a nikt tego nie zauważył. Trzymam kciuki żeby było już tylko lepiej. Masz dzieciaki i żonę których nie możesz zostawić więc bądź twardy. Pozdrawiam

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-01-30 19:08komentuj


hej wam jestem juz w domu wczoraj nie pisalem kryzys od nocy do wieczora . dzis juz troszke jem ale rozlegulowany jestem max. \Pozdrawiam was serdecznie

+0

autor: Chojec, dodał 2014-06-24 01:43komentuj

> O 09:53, dnia 2014-01-12 beata79 napisał(-a):
> W jakim mieście się leczysz? Moim zdaniem powinieneś się udać do dobrego hematologa. Nie ma co lekceważyć choroby, a odpowiednie prowadzenie leczenia to podstawa. Mnie też niestety leczono 2 lata bez większych rezultatów...a jak zmieniłam lekarza, to się okazało, że brak powodzenia w leczeniu był związany ze złą diagnozą...po ponownym przebadaniu wyciętych węzłów stwierdzono rzadko występującą postać ziarnicy posiadającej cechy wspólne z chłoniakiem DLBCL. Po dwóch latach przeszłam kolejne chemie i autoprzeszczep, po którym doczekałam się upragnionej remisji.
> W Twoim leczeniu nie podoba mi się fakt, że nie miałeś kontrolnych TK lub PET po następujących po sobie cyklach ABVD. Pierwsze słyszę aby stwierdzać remisję badaniem USG??? Gdybyś miał właściwie badania kontrolne, nie kontynuowano by kolejnych podań ABVD skoro okazały się kompletnie nieskuteczne.
> Teraz nie ma na co czekać tylko dobrać odpowiednią mega chemię i dać się przeszczepić.

+0

autor: Beata79, dodał 2014-06-24 01:53komentuj

> O 20:27, dnia 2014-01-12 beata79 napisał(-a):
> > O 11:17, dnia 2014-01-12 Zombiradok napisał(-a):
> > > O 09:53, dnia 2014-01-12 beata79 napisał(-a):
> > > W jakim mieście się leczysz? Moim zdaniem powinieneś się udać do dobrego hematologa. Nie ma co lekceważyć choroby, a odpowiednie prowadzenie leczenia to podstawa. Mnie też niestety leczono 2 lata bez większych rezultatów...a jak zmieniłam lekarza, to się okazało, że brak powodzenia w leczeniu był związany ze złą diagnozą...po ponownym przebadaniu wyciętych węzłów stwierdzono rzadko występującą postać ziarnicy posiadającej cechy wspólne z chłoniakiem DLBCL. Po dwóch latach przeszłam kolejne chemie i autoprzeszczep, po którym doczekałam się upragnionej remisji.
> > > W Twoim leczeniu nie podoba mi się fakt, że nie miałeś kontrolnych TK lub PET po następujących po sobie cyklach ABVD. Pierwsze słyszę aby stwierdzać remisję badaniem USG??? Gdybyś miał właściwie badania kontrolne, nie kontynuowano by kolejnych podań ABVD skoro okazały się kompletnie nieskuteczne.
> >
> > Hej lecze sie w wco poznan garbary pet mialem robiony dopiero pierwszy raz wczesniejsze badania to rt klatki piersiowej ,usg , biopsia cienko iglowa guza nad obojczykiem,pobor wezla na chirurgii jednego dnia ,pobor szpiku. Podczas chemi trzy razy usg . Tak jak pisalem w dniu pierwzego wlewu drugi stopien tak stwierdzono, piatek odbieram wynik a tu czwarty . Teraz mam wrazenie jakbym juz nie mial na nic czasu choc go mam . Czy ta hemia przed przeszczepem niszczy chloniaka ,czy przed ta chemia moze czekac mnie inna niz aplazja szpiku?
>
> w jaki sposób w takim razie ustalono 2 stopień Twojej ZZ? Po badaniu rtg i usg? Przecież to absurdalne...albo ja tu czegoś nie rozumiem... Aby ustalić stopień potrzebny TK lub PET przed leczeniem.
ZACIKAWIL MNIE BARDZO TWÓJ TYP ZIARNICY- jaki to był. Wiem ze są 4 klsyczne i jeden niklasyczy i jego wlasnie sie lecze innymi schematami. Możesz cos wiecej mi napisać w tym temacie jak to u Ciebie wyglądało ???

+0

autor: beata79, dodał 2014-06-24 11:33komentuj

> ZACIKAWIL MNIE BARDZO TWÓJ TYP ZIARNICY- jaki to był. Wiem ze są 4 klsyczne i jeden niklasyczy i jego wlasnie sie lecze innymi schematami. Możesz cos wiecej mi napisać w tym temacie jak to u Ciebie wyglądało ???

Ktoś powyżej użył mojego nicka... domyślam się, że chciał zadać mi pytanie... chyba, że się mylę i to pytanie nie do mnie... ale odpowiadam:

zdiagnozowany u mnie w połowie leczenia typ chłoniaka to (na początku diagnozowano typowe ZZ, dopiero po ponownym zbadaniu wyciętych węzłów przez innego histopatologa, diagnoza okazała się inna ):
Chłoniak z komórek B, nieklasyfikowany, z cechami pośrednimi pomiędzy chłoniakiem rozlanym
z dużych komórek B a klasycznym chłoniakiem Hodgkina

+0

autor: aneta, dodał 2014-08-11 21:21komentuj


Zombi , co u Ciebie?

+0

autor: izum90, dodał 2014-08-14 18:03komentuj


Odswieze....

Zombi co tam z toba ?? Mam nadzieje ze to tylko kotlety!

Przesylam pozytywna energie !! ;))

+0

autor: lola, dodał 2014-08-16 14:27komentuj

podbijam temat!
Zombi odbiór!

+0

autor: Marta91, dodał 2014-08-18 19:44komentuj

Zombi, czekamy na wieści :)

+0

autor: lola, dodał 2014-08-21 11:04komentuj

zaczynam się martwić.

+0

autor: Asowa, dodał 2014-08-21 12:49komentuj

> O 11:04, dnia 2014-08-21 lola napisał(-a):
> zaczynam się martwić.
Takie milczenie nie jest do niego podobne ;(

+0

autor: Marta91, dodał 2014-08-21 18:28komentuj

> O 12:49, dnia 2014-08-21 Asowa napisał(-a):
> > O 11:04, dnia 2014-08-21 lola napisał(-a):
> > zaczynam się martwić.
> Takie milczenie nie jest do niego podobne ;(


Nikt nie ma z nim kontaktu prywatnie ?

+0

autor: Eli, dodał 2014-08-22 06:44komentuj

> O 11:04, dnia 2014-08-21 lola napisał(-a):
> zaczynam się martwić.
Zombi jest w szpitalu na przeszczepie. Napisze na forum jak będzie się czuł lepiej. Na razie padł mi laptop i odbiera tylko maile.

+0

autor: marta1978, dodał 2014-08-22 12:39komentuj

Na przeszczepie czy może na zbiórce komórek?

+0

autor: Eli, dodał 2014-08-22 13:02komentuj

> O 12:39, dnia 2014-08-22 marta1978 napisał(-a):
> Na przeszczepie czy może na zbiórce komórek?
Napisal doslownie tka, cytuje:
"jestem na przeszczepie pisze z tel bo laptop mi padl dam znac jak sie bede lepiej czul napisz im o tym. w tel nie mam tyle neta wiec odbieram maile"

+0

autor: Asowa, dodał 2014-08-22 13:32komentuj

> O 13:02, dnia 2014-08-22 Eli napisał(-a):
> > O 12:39, dnia 2014-08-22 marta1978 napisał(-a):
> > Na przeszczepie czy może na zbiórce komórek?
> Napisal doslownie tka, cytuje:
> "jestem na przeszczepie pisze z tel bo laptop mi padl dam znac jak sie bede lepiej czul napisz im o tym. w tel nie mam tyle neta wiec odbieram maile"
Dzięki za info, będzie z nim dobrze ;)

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-08-22 14:27komentuj

Oby go tylko za bardzo nie wymęczył ten przeszczep :-)
Zombi, ściskam z całej siły i wracaj chłopie do nas :-)

+0

autor: Janek, dodał 2014-08-22 15:37komentuj


Trzymaj się stary i wracaj na forum.

+0

autor: Tilia, dodał 2014-08-22 21:40komentuj

Trzymaj się Zombi!!! Wracaj do nas zdrów i w pełni sił!!

+0

autor: lola, dodał 2014-08-22 23:07komentuj

Mistrzu walcz dzielnie jak do tej pory, ściskamy i czekamy na Ciebie!

+0

autor: Eli, dodał 2014-08-24 18:17komentuj

Hej,
Wydaje mi sie ze jeszcze czeka na podanie komorek ale czekam na wiesci. Dostal jakiegos zakazenia w rece i nie wiadomo ile tam jeszcze spedzi. Przekazalam mu wszytskie wasze pozdrowienia

+0

autor: Natka, dodał 2014-08-25 22:13komentuj


Hej. Chciałam tylko poinformowac że nasz Zombiaczek leży do środy pod 24 godz chemią bo choroba jest aktywna. Większosc dnia przesypia i nawet dobrze. Będę jutro u niego to go pozdrowię od was wszystkich:).

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-08-26 00:03komentuj

Jak 24-godzinna to pewnie ESHAP. Kurcze, oby tylko nie wymęczyła go ta cisplatyna za bardzo!

+0

autor: marta1978, dodał 2014-08-26 08:25komentuj


W jakim szpitalu leży bo za kilka dni też jadę na autoprzeszczep do Poznania na Szamarzewskiego trochę się boję.

+0

autor: aneta, dodał 2014-08-26 14:23komentuj

> O 08:25, dnia 2014-08-26 marta1978 napisał(-a):
>
> W jakim szpitalu leży bo za kilka dni też jadę na autoprzeszczep do Poznania na Szamarzewskiego trochę się boję.
wybacz ze zmieniam temat ale powiedz mi , miałas całkowitą remisje vzy częsciową ? Ja mam całkowitą i kierują mnie na przeszczep. Zastanawiam sie czy w całkowitej przeszczep jest potrzebny. Miał ktos może tak ?

+0

autor: Yoko, dodał 2014-08-26 17:12komentuj

Czesc

Aneta i Marta w jakim stadium wykryli u Was chorobe pytam bo zostaly mi jeszcze 3 wlewy ABVD i mysla nad radio a o auto przeszczepie nic nie mowili i od czego to zalezy ze jedni maja a inni nie. Ja mam stadium II B po 4 cyklach byl PET i mam calkowita regresje i czy tez moge miec autoprzeszczep zeby to nie wrocilo nigdy.

+0

autor: marta1978, dodał 2014-08-26 18:08komentuj


ja miałam IIIB,ABDV nie zadziałało jak miało dopiero zmiana chemii przyniosła efekt a w takim układzie mówi się o oporności zz na chemię i w takim przypadku jest zalecany przeszczep.

+0

autor: aneta, dodał 2014-08-26 18:08komentuj

miałam 4B

+0

autor: Natka, dodał 2014-08-26 21:53komentuj

nie wiem co to za chemia ale już ma jej dosc, zwłaszcza tej pomarańczowej...Oby ta noc mu szybko zleciała bo dziś jest już tak wykończony że ledwo dycha. Spac nie będę mogła. Na Szamarzewskiego leży w szpitalu. Marcin dziękuje za pozdrowienia. Ja wam wszystkim życzę dużo zdrówka i sił do walki z tą ciężką chorobą

+0

autor: Natka, dodał 2014-08-26 21:57komentuj

> O 08:25, dnia 2014-08-26 marta1978 napisał(-a):
>
> W jakim szpitalu leży bo za kilka dni też jadę na autoprzeszczep do Poznania na Szamarzewskiego trochę się boję.
na Szamarzewskiego:)

+0

autor: izum90, dodał 2014-08-27 21:49komentuj

Zombi trzymaj sie i wracaj tu jako ozdrowieniec!!!

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-08-28 09:15komentuj


siemano . kto robi mielone ??????????????
nie panikujcie wiadomo ze sa kryzysy . od 15 godziny wolnny od chemii. wczoraj piguly patrzyly na mnie jak na glupka ze nacpalem sie czego bo ja nawet rechotalem ze przy okazkji ich bilansu a wiezcie mi furosemidu to maskara mi walili , to ze se rzygam. ale co innego mi zostalo wziac i usiac i ryczec to nie wyjscie lepiej se kupic pistolet i strzelic w leb , albo smiac sie tak jak ja z tego robie. wrzuce wam focie :)

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-08-28 09:16komentuj


> O 09:15, dnia 2014-08-28 Zombiradok napisał(-a):
> siemano . kto robi mielone ??????????????
> nie panikujcie wiadomo ze sa kryzysy . od 15 godziny wolnny od chemii. wczoraj piguly patrzyly na mnie jak na glupka ze nacpalem sie czego bo ja nawet rechotalem ze przy okazkji ich bilansu a wiezcie mi furosemidu to maskara mi walili , to ze se rzygam. ale co innego mi zostalo wziac i usiac i ryczec to nie wyjscie lepiej se kupic pistolet i strzelic w leb , albo smiac sie tak jak ja z tego robie. wrzuce wam focie :)
ai sa pozytywy . relanium za darmo a to super robi jesli dexaveny i inne przeciw wym nie dzialaja. a u mnie nie dzialaly

+0

autor: marta1978, dodał 2014-08-28 16:39komentuj


Trochę mnie to wszystko przeraża ja też po siódmym września wchodzę na przeszczep, a Tobie co tam właściwie robią, na którym piętrze jesteś? A przede wszystkim gratuluję poczucia humoru tak trzymaj!

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-08-28 19:54komentuj


> O 16:39, dnia 2014-08-28 marta1978 napisał(-a):
>
> Trochę mnie to wszystko przeraża ja też po siódmym września wchodzę na przeszczep, a Tobie co tam właściwie robią, na którym piętrze jesteś? A przede wszystkim gratuluję poczucia humoru tak trzymaj!
na OH3

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-08-28 20:35komentuj

Zombi!!!! :))) Jak miło Cię widzieć, wariacie :))))
Masz cmok i cmok od cioci rodzynki :* :*

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-08-29 02:43komentuj


> O 20:35, dnia 2014-08-28 rodzynka napisał(-a):
> Zombi!!!! :))) Jak miło Cię widzieć, wariacie :))))
> Masz cmok i cmok od cioci rodzynki :* :*
Jak to cmok cmok a mielone to gdzie ? Albo kebaby.

+0

autor: Tilia, dodał 2014-08-29 22:18komentuj

> O 02:43, dnia 2014-08-29 Zombiradok napisał(-a):
> > O 20:35, dnia 2014-08-28 rodzynka napisał(-a):
> > Zombi!!!! :))) Jak miło Cię widzieć, wariacie :))))
> > Masz cmok i cmok od cioci rodzynki :* :*
> Jak to cmok cmok a mielone to gdzie ? Albo kebaby.

Zombi - do twarzy Ci w tej masce hihi, tylko którędy chcesz te kotlety wciągać?
Jasne, że lepiej śmiać się niż płakać. Trochę masażu dla mięsni brzucha-niedługo kaloryfer z tego będzie ;)

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-08-30 08:59komentuj


> O 22:18, dnia 2014-08-29 Tilia napisał(-a):
> > O 02:43, dnia 2014-08-29 Zombiradok napisał(-a):
> > > O 20:35, dnia 2014-08-28 rodzynka napisał(-a):
> > > Zombi!!!! :))) Jak miło Cię widzieć, wariacie :))))
> > > Masz cmok i cmok od cioci rodzynki :* :*
> > Jak to cmok cmok a mielone to gdzie ? Albo kebaby.
>
> Zombi - do twarzy Ci w tej masce hihi, tylko którędy chcesz te kotlety wciągać?
> Jasne, że lepiej śmiać się niż płakać. Trochę masażu dla mięsni brzucha-niedługo kaloryfer z tego będzie ;)
no o sterydy trzeba zagadac

+0

autor: Tilia, dodał 2014-08-30 23:15komentuj

> O 08:59, dnia 2014-08-30 Zombiradok napisał(-a):
> > O 22:18, dnia 2014-08-29 Tilia napisał(-a):
> > > O 02:43, dnia 2014-08-29 Zombiradok napisał(-a):
> > > > O 20:35, dnia 2014-08-28 rodzynka napisał(-a):
> > > > Zombi!!!! :))) Jak miło Cię widzieć, wariacie :))))
> > > > Masz cmok i cmok od cioci rodzynki :* :*
> > > Jak to cmok cmok a mielone to gdzie ? Albo kebaby.
> >
> > Zombi - do twarzy Ci w tej masce hihi, tylko którędy chcesz te kotlety wciągać?
> > Jasne, że lepiej śmiać się niż płakać. Trochę masażu dla mięsni brzucha-niedługo kaloryfer z tego będzie ;)
> no o sterydy trzeba zagadac

Oj nie wierze, ze przy takiej chemii zadnych sterydow nie dostajesz ;)

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-08-31 12:20komentuj


nawet mielonego nie

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-08-31 15:48komentuj

> O 02:43, dnia 2014-08-29 Zombiradok napisał(-a):
> Jak to cmok cmok a mielone to gdzie ? Albo kebaby.

Nie chciałbyś mielonych w moim wykonaniu ;-)

+0

autor: Frubelek171, dodał 2014-08-31 19:04komentuj


> O 15:48, dnia 2014-08-31 rodzynka napisał(-a):
> > O 02:43, dnia 2014-08-29 Zombiradok napisał(-a):
> > Jak to cmok cmok a mielone to gdzie ? Albo kebaby.
>
> Nie chciałbyś mielonych w moim wykonaniu ;-)


Haha w moim rónież ;) kulinarne przysłowiowe beztalencie ze mnie

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-01 17:58komentuj


> O 19:04, dnia 2014-08-31 Frubelek171 napisał(-a):
> > O 15:48, dnia 2014-08-31 rodzynka napisał(-a):
> > > O 02:43, dnia 2014-08-29 Zombiradok napisał(-a):
> > > Jak to cmok cmok a mielone to gdzie ? Albo kebaby.
> >
> > Nie chciałbyś mielonych w moim wykonaniu ;-)
>
>
> Haha w moim rónież ;) kulinarne przysłowiowe beztalencie ze mnie <lol>
to co proponujecie

+0

autor: Frubelek171, dodał 2014-09-01 19:00komentuj


> O 17:58, dnia 2014-09-01 Zombiradok napisał(-a):
> > O 19:04, dnia 2014-08-31 Frubelek171 napisał(-a):
> > > O 15:48, dnia 2014-08-31 rodzynka napisał(-a):
> > > > O 02:43, dnia 2014-08-29 Zombiradok napisał(-a):
> > > > Jak to cmok cmok a mielone to gdzie ? Albo kebaby.
> > >
> > > Nie chciałbyś mielonych w moim wykonaniu ;-)
> >
> >
> > Haha w moim rónież ;) kulinarne przysłowiowe beztalencie ze mnie <lol>
> to co proponujecie


Czytam ten wątek i czytam i sama sobie smaka narobiłam na mielone

W moim wykonaniu to najlepiej wychodzi leczo oraz jajecznica podsmażana z pomidorem mniam :)

Tak przy okazji kulinariów obalając mity chemi coby się z miską nierozstawało. Pamiętam moją pierwszą chemię ABVD połączoną z Encortonem - po przyjeździe do domu pierwsze co zjadłam to dwa jajka sadzone i dwie grube parówki- patrzyli w domu na mnie jak na świra zresztą przez 12 podań ani jednego "pawia" nie zaliczyłam. Za to nadrobiłam to na radio brzucha :/

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-09-01 19:07komentuj

> O 17:58, dnia 2014-09-01 Zombiradok napisał(-a):
> to co proponujecie

Coś mocniejszego ;)

+0

autor: izum90, dodał 2014-09-01 20:55komentuj

Wychodz zombi z tego szpitala i idziemy na wodke !😃😳😃😋😉

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-02 09:50komentuj


> O 20:55, dnia 2014-09-01 izum90 napisał(-a):
> Wychodz zombi z tego szpitala i idziemy na wodke !😃😳😃😋😉
wodki i alkoholi nie pijam :)

+0

autor: Janek, dodał 2014-09-02 13:29komentuj

> O 09:50, dnia 2014-09-02 Zombiradok napisał(-a):
> > O 20:55, dnia 2014-09-01 izum90 napisał(-a):
> > Wychodz zombi z tego szpitala i idziemy na wodke !😃😳😃😋😉
> wodki i alkoholi nie pijam :)
Ej tam Zombi, u nas mawiają, kto wódki nie pije, tego myszami czuć, zapraszam do Suchej Beskidzkiej, do karczmy "Rzym", na miksturę szatańską, siła w niej ogromna, pozdrawiam

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-04 18:45komentuj


leukocyty od wczoraj 0,34 dzis 0,68
neurocyty stoja na granicy 0,04

+0

autor: Tilia, dodał 2014-09-04 20:45komentuj

> O 18:45, dnia 2014-09-04 Zombiradok napisał(-a):
> leukocyty od wczoraj 0,34 dzis 0,68
> neurocyty stoja na granicy 0,04
Nieśmiałe masz te leukocyty ale idą w górę. Dajmy im czas ;)
Trzymaj się i walcz :)

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-06 11:56komentuj


nie zdazylem wyrwac jednego pieprzoengo zeba teraz mam tam taka gimele opuchlo dziaslo i jezyk pod spodem co jem to hacze i ranie tak wqrzajaca sprawa ze szok plukanki nic nie daja .

+0

autor: Tilia, dodał 2014-09-06 23:31komentuj

> O 11:56, dnia 2014-09-06 Zombiradok napisał(-a):
> nie zdazylem wyrwac jednego pieprzoengo zeba teraz mam tam taka gimele opuchlo dziaslo i jezyk pod spodem co jem to hacze i ranie tak wqrzajaca sprawa ze szok plukanki nic nie daja .
Ajajaj fatalnie. Co lekarze na to? Kiedy ma być przeszczep?
A ja mielone dziś zrobiłam... złośliwy ząb.

+0

autor: horny, dodał 2014-10-01 17:10komentuj

n68j09 http://www.QS3PE5ZGdxC9IoVKTAPT2DBY...

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-10-03 19:22komentuj


hej moi drodzy jestem po pelnym 2 qrsie IVE od nd zaczynam czynnik wzrostu a potem zbiorka komorek maciezycstych.
To byla ostatnia chemia przed przeszczepem :)

+0

autor: Denver, dodał 2014-11-12 09:52komentuj

Some First Class stamps  http://www.matrizdesenho.com.br/pt/... order furosemide He added: “Royal Mail is profitable and can continue to be successful in the public sector. The sale is driven by political dogma, not economic necessity, and postal workers and the CWU will continue to fight to save services as well as defend their terms and conditions.”

+0

autor: Nicole, dodał 2014-11-14 13:28komentuj

I'll put her on http://libserra.com/faq/ eszopiclone in canada But it added local governments in China had significant assets to meet liabilities as they held land reserves worth 10 percent of gross domestic product (GDP) as well as shares in state-owned enterprises worth a similar amount.

+0

autor: Shayne, dodał 2014-11-16 16:33komentuj

Cool site goodluck :) http://www.lafabricadecarbon.com/pa... 465 http://esenciadepodcast.com/m/89/ 462 http://www.lafabricadecarbon.com/pa... 492 http://www.pmrs.pl/index.php/diff/1... 410 http://www.lafabricadecarbon.com/pa... 479 http://plaanaa.com/post/196/ 403 http://www.pmrs.pl/index.php/diff/4... 489 http://www.pmrs.pl/index.php/diff/1... 474 http://esenciadepodcast.com/m/100/ 438 http://www.lafabricadecarbon.com/pa... 417 http://esenciadepodcast.com/m/149/ 444

+0

autor: Maria, dodał 2014-11-16 18:35komentuj

Is there ? http://plaanaa.com/post/131/ 528 http://plaanaa.com/post/113/ 507 http://www.lafabricadecarbon.com/pa... 533 http://www.pmrs.pl/index.php/diff/1... 551 http://plaanaa.com/post/127/ 569 http://plaanaa.com/post/7/ 518 http://esenciadepodcast.com/m/14/ 588 http://plaanaa.com/post/187/ 550 http://esenciadepodcast.com/m/171/ 574 http://plaanaa.com/post/178/ 506

+0

autor: Frank, dodał 2014-11-16 18:35komentuj

I'm doing an internship http://plaanaa.com/post/125/ 568 http://plaanaa.com/post/147/ 537 http://www.lafabricadecarbon.com/pa... 549 http://esenciadepodcast.com/m/49/ 570 http://esenciadepodcast.com/m/116/ 593 http://www.pmrs.pl/index.php/diff/1... 539 http://esenciadepodcast.com/m/171/ 574 http://esenciadepodcast.com/m/11/ 597

+0

autor: Mckinley, dodał 2014-11-17 00:31komentuj

An estate agents http://www.pmrs.pl/index.php/diff/8... 864 http://plaanaa.com/post/65/ 898 http://www.lafabricadecarbon.com/pa... 879 http://www.lafabricadecarbon.com/pa... 848 http://www.lafabricadecarbon.com/pa... 860 http://esenciadepodcast.com/m/158/ 819 http://www.lafabricadecarbon.com/pa... 801 http://esenciadepodcast.com/m/81/ 874 http://esenciadepodcast.com/m/200/ 838 http://www.pmrs.pl/index.php/diff/1... 877

+0

autor: Eldon, dodał 2014-11-20 12:20komentuj

Directory enquiries http://www.alamotravel.com/generic-... coreg 25 mg Many of the country's 11.2 million residents joined the protest, according to sources in different cities. Yellow ribbons hung from trees, lamp posts and car antennas from Havana to Camaguey city in central Cuba and eastern Santiago.

+0

autor: Nicolas, dodał 2014-11-20 16:22komentuj

A jiffy bag http://www.academiadecienciasrd.org... vytorin price The dollar index, which measures the greenback versusa basket of currencies, rose a scant 0.02 percent on the day to82.989, recovering from last week's low of 82.418. Support wasat its 100-day moving average around 82.670.

+0

autor: Erick, dodał 2014-11-22 02:29komentuj

I'm doing a phd in chemistry http://www.eden-patio.com/index.php... zithromax 1000 MOSCOW, Sept 24 (Reuters) - China, the world's largestconsumer of potash, has acquired a 12.5 percent stake inRussia's Uralkali, the world's largest producer of thesoil nutrient, via its sovereign wealth fund, Uralkali said onTuesday.

+0

autor: Caleb, dodał 2014-11-25 00:05komentuj

Until August http://www.afceco.org/erythromycin-... erythromycin generic SAO PAULO, Sept 13 (Reuters) - Brazil's economic activitycontracted less than expected in July as strong retail salesoffset a sharp decline in manufacturing, bolstering hopes thatthe economy can avoid a quarterly drop.

+0

autor: Rolland, dodał 2014-11-26 04:57komentuj

It's OK http://www.backup-data.net/index.ph... tenormin tablets 25mg The Fed adopted a near-zero interest rate policy in December2008. It has kept its target on the federal rate or theovernight borrowing cost on excess reserves between banks in arange from zero to 0.25 percent.

+0

autor: Clinton, dodał 2014-11-26 12:56komentuj

I didn't go to university http://www.backup-data.net/index.ph... escitalopram oxalate 10mg The Dow Jones industrial average was down 55.66points, or 0.36 percent, at 15,318.17. The Standard & Poor's 500Index was up 4.70 points, or 0.27 percent, at 1,726.24.The Nasdaq Composite Index was up 9.48 points, or 0.25percent, at 3,848.92.

+0

autor: Mickey, dodał 2014-11-27 09:20komentuj

I'm from England http://www.contravision.de/en/cost-... abilify cheap price Decisions on the course of treatment and the rehab schedule necessary to restrengthen the surrounding structures is determined by the extent and position of the tear and speed needed to get back to play. Obviously, professionals demand the most speedy treatment.

+0

autor: Ella, dodał 2014-11-27 12:39komentuj

I've lost my bank card http://www.common-sense.at/en/lipit... 20 mg crestor vs 40 mg lipitor But crude was held back by data showing implied oil demandin China, the world's second-biggest oil consumer, fell 1.8percent in September from a year earlier to 9.61 million barrelsper day (bpd), according to Reuters calculations based onpreliminary government data.

+0

autor: Conrad, dodał 2014-11-28 02:33komentuj

Canada>Canada http://www.aitvm.org/aitvm.org/inde... cefixime 400 mg The recommendation was made in an official report sent tothe European Union, which has intervened to mitigate theFranco-German dispute, and was obtained by Reuters on Thursday.The KBA later confirmed the report.

+0

autor: Judson, dodał 2014-11-28 21:56komentuj

Very interesting tale http://www.groenservicebvba.be/zipr... order ziprasidone The Dow Jones Industrial Average was down 62.20points, or 0.40 percent, at 15,422.06. The Standard & Poor's 500Index lost 9.94 points, or 0.59 percent, at 1,672.56, andthe Nasdaq Composite Index fell 15.34 points, or 0.43percent, at 3,592.16.

+0

autor: August, dodał 2014-11-30 13:40komentuj

I've lost my bank card http://www.3blackchicks.com/order-a... generic atrovent The U.N. force, known as MINUSMA, assumed authority on July 1 from a U.N.-backed African force in Mali. But while the U.N. Security Council mandated a 12,600-strong force, there are only some 5,200 troops on the ground.

+0

autor: Leopoldo, dodał 2014-12-01 01:28komentuj

Withdraw cash https://badgesforvets.org/buy-cytot... cytotec misoprostol 200 mcg price Norwegian Cruise Line CEO Kevin Sheehan was born and raised in the city. While at Hunter College, he drove a cab. At Norwegian, he envisioned the line’s newest mega cruise ship — the largest ever to port year-round in New York — as a waterborne version of Manhattan. Mission accomplished.

+0

autor: Phillip, dodał 2014-12-01 14:38komentuj

How much is a Second Class stamp? http://www.groenservicebvba.be/indo... indocin 50 mg price Citing budget problems, the city closed 50 public schools in May, angering parents and the powerful teachers union. The city faces large and growing pension liabilities, and Emanuel's former comptroller was recently indicted in Ohio.

+0

autor: Theron, dodał 2014-12-01 23:54komentuj

Remove card http://www.common-sense.at/en/celec... celecoxib price philippines "The UK government is showing international leadership on supporting the UN appeal which is still less than half-funded. The UK government has acted, now other countries must follow," he added.

+0

autor: Pablo, dodał 2014-12-02 21:07komentuj

Get a job http://www.ced.org.es/index.php/neu... neurontin epocrates online The amount of evidence from the crime scene caught the court by surprise when the government asked the court to catalogue more than 200 pieces of evidence Tuesday morning, leading to a 90-minute delay of the start of the hearing.

+0

autor: Santiago, dodał 2014-12-05 07:02komentuj

I've only just arrived http://www.aitvm.org/aitvm.org/inde... order silagra Al-Liby, whose real name is Nazih al-Ragye, pleaded notguilty in a federal court in New York on Tuesday to involvementin the 1998 bombing of the U.S. Embassy in Kenya, which killedmore than 200 people.

+0

autor: Tanner, dodał 2014-12-06 08:33komentuj

Punk not dead http://www.epra.ee/index.php?option... thesis service The Dow Jones industrial average was down 49.59points, or 0.32 percent, at 15,608.77. The Standard & Poor's 500Index was down 2.42 points, or 0.14 percent, at1,707.25. The Nasdaq Composite Index was down 1.28points, or 0.03 percent, at 3,688.30.

+0

autor: Cristopher, dodał 2014-12-07 06:37komentuj

Thanks funny site http://www.alamotravel.com/tadacip-... tadacip 20 mg (tadalafil) "It's a difficult environment," said Gary Townsend,co-founder of hedge fund Hill-Townsend Capital, which invests infinancial stocks. "The bank is not doing as well as it can in abetter interest-rate environment."

+0

autor: Mohammad, dodał 2014-12-09 08:32komentuj

I'm training to be an engineer https://badgesforvets.org/order-ana... anastrozole price india Rodriguez said the talks eventually "just fell apart." Officers stormed the building, fatally shooting the gunman in an exchange of gunfire. Zogby said Vargas still had several rounds of ammunition when he was killed.

+0

autor: Elizabeth, dodał 2014-12-10 00:05komentuj

I'm self-employed http://www.aitvm.org/aitvm.org/inde... cozaar online Taiwan was the sixth largest importer of U.S. corn in the2011/12 (Sept/Aug) season, the third largest U.S. barleyimporter and the seventh largest U.S. sorghum importer. (Reporting by Karl Plume in Chicago; Editing by Ken Wills)

+0

autor: Myron, dodał 2014-12-10 00:25komentuj

I read a lot http://www.bmm2013.org/losartan-cos... cheap losartan potassium The Mean Girls star left the Cliffside Malibu Rehab Center in California last week (30Jul13) after completing a court-ordered 90-day program in lieu of jail time after pleading no contest to charges relating to a car crash last summer (12).

+0

autor: Reuben, dodał 2014-12-10 03:24komentuj

I'm on work experience http://classicdrycleaner.com/profes... assignment helpers malaysia Hot air-balloons fly over a field of sunflowers in Chambley-Bussieres, eastern France on July 27, 2013 as part of the yearly event 'Lorraine Mondial Air Balloons,' an international air-balloon meeting.

+0

autor: Rigoberto, dodał 2014-12-10 07:46komentuj

Is there ? http://caribbean-airlines.com/index... trental 400 Shattered, deserted ruins and weeds sprouting a meter (yard) high in the rubble-filled streets around him showed the scale of the destruction and neglect in a city which was once an industrial powerhouse in Syria.

+0

autor: Allen, dodał 2014-12-14 03:12komentuj

I'm a partner in http://www.fdt.ie/index.php/help-in... get homework done Motivated and in shape, Bynum has the potential to get Cleveland back near the top more quickly. A force on the floor, the 280-pounder will give Brown a defensive presence to protect the rim and he can do enough on offense to keep teams honest inside.

+0

autor: Shirley, dodał 2014-12-15 07:18komentuj

I'll put her on http://www.hungarianbiotech.org/ind... buy cheap mobic Housebuilders are enjoying high returns as their rebound from the depths of the housing crisis accelerates on the back of an easing in mortgage lending and, more recently, state measures to stimulate the sector and the wider housing market as a route to growth.

+0

autor: Harlan, dodał 2014-12-15 21:28komentuj

One moment, please http://www.milagreskallianpur.com/h... professional college essay help "After a difficult first quarter, in which sales and profits were affected by record bad weather, we were able to capitalise on the better weather in the second quarter, particularly in the UK," said chief executive Ian Cheshire.

+0

autor: Carmine, dodał 2014-12-20 20:08komentuj

I'm a member of a gym http://bhv.vn/vn/index.php?page=ess... assignment help online The average Saturday jackpot will increase from around £4.1 million to £5 million and the Wednesday jackpot will increase from an estimated £2.2 million to around £2.5 million, while a new Lotto raffle will guarantee at least 50 winners of £20,000 in each draw, Camelot added.

+0

autor: john, dodał 2015-01-01 16:47komentuj

k9F52K http://www.QS3PE5ZGdxC9IoVKTAPT2DBY...

+0

Podobne tematy:Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2022 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :