SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Leszek

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 90
ogółem: 8911538
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
dwie niezgodności w allo
112015-08-08 10:17
autor: Karlos, dodał 2013-09-05 12:16komentuj

Czy na forum znajdę osoby, które przechodziły procedurę allotransplantacji z dwoma niezgodnościami ? Karol

autor: seba1502, dodał 2013-09-05 20:15komentuj

Karol opowiadaj jak tam efekty po kuracji sgn-35.

+0

autor: Karlos, dodał 2013-09-06 13:34komentuj

Pierwotnie znalazłem się w grupie której podawano placebo, bowiem po 10 podaniach była progresja choroby i odkodowano badanie. Przystąpiłem do formuły otwartej i otrzymałem cały cykl 16 podań brentuximabu ( w międzyczasie TK ). Po zakończonych leczeniu także tomograf, który wykazał nawrót. Dalej leczono mnie R-CHOP, po 4 kursach remisja i zmniejszenie chemii do R-COP. Po zakończonym leczeniu niestety progresja, teraz biorę Gemzar i Cisplatynę.W Poznaniu ( i nie tylko )zalecają allo-HSCT, ale brak dawcy zgodnego lub z jedną niezgodnością.

+0

autor: seba1502, dodał 2013-09-06 14:07komentuj

Zaskoczyłeś mnie kompletnie byłem przekonany, że sgn zrobił swoje. To mój numer GG 2581827. Jak będziesz miał trochę energii to się odezwij.

+0

autor: Aga71, dodał 2013-09-08 09:46komentuj

> O 14:07, dnia 2013-09-06 seba1502 napisał(-a):
> Zaskoczyłeś mnie kompletnie byłem przekonany, że sgn zrobił swoje. To mój numer GG 2581827. Jak będziesz miał trochę energii to się odezwij.
Dokładnie,tak jak mnie mnie...byłam przekonana, że u Ciebie wszystko w porządku. Wszystkie przypadki allo znam z najwyżej jedną niezgodnością...nie słyszałam podczas mojego pobytu z przeszczepieńcami/a było ich wielu/ o większej niezgodności.
Trzymam kciuki!!!!

+0

autor: Kiu233, dodał 2013-09-14 10:49komentuj

Witaj Karlos,mójej połówce,takze nie pomógł SGN-35,po 4 czy 5 podaniach odstawili ,ponieważ wyskoczyły od niego guzy na wątrobie,i bali sie innych skutków ubocznych.Zaraz po zrobili auto,i allo przeszczep.Dawcą był jakis niespokrewniony mężczyzna,ponoć nie pasowały jak powinny jego geny,ale przezszczep zrobili.Nie wiem dokładnie co masz na myśli pisząc o dwóch niezgodnościach....?Pozdrawiam Iza

+0

autor: Karlos, dodał 2013-09-30 11:36komentuj

Rozmawiałem ostatnio z dwoma bardzo ważnymi osobami - z mojej perspektywy oczywiście. Zasugerowano dawczynię z Niemiec, trzeba ją jeszcze dotypować > ale ponoć jest najbliżej pasującą mi osobą : 1 niezgodność główna oraz 2. również główna, ale na poziomie alleli > a teraz z ich na nasze > są formalnie 2 niezgodności, ale jedna z nich jest nazwijmy ją "mniejsza" > można powiedzieć, że jest 1,5 niezgodności - tak to roboczo określono. Zasugerowano klinikę w Katowicach lub w Gliwicach < te jedyne w kraju podejmą się/ mogą podjąć się takiego leczenia.
Czy możecie się ze mną podzielić doświadczenia/sugestiami w zakresie przeszczepu w tych ośrodkach. Interesuje mnie oczywiście relatywnie najnowsza wiedza w tej materii - jak wiadomo standardy mogą się zmienić w obydwie strony.
Do Kiu : co u Twojego męża ? Jaki poziom niezgodności ? Gdzie był przeszczepiany ?

+0

autor: Aga71, dodał 2013-09-30 15:11komentuj


Auto w Katowicach jest traktowane zbyt lekko, osoby z allo lepiej, ale to naprawdę zależy od tego na jaki odcinek trafisz i kto będzie Cię prowadził... ja zrezygnowałam z leczenia w Katowicach, jak być może się orientujesz.
Chyba poleciłabym Gliwice, mimo wszystko.
Być może jest tutaj ktoś, kto ma inną opinie:-), sporo się napatrzyłam, ponieważ leżałam w klinice w Katowicach pół roku-oczywiście z przerwami.

+0

autor: Kiu233, dodał 2013-10-03 09:56komentuj

Witaj Karlos,nie wiem za bardzo o co chodzi z tymi niezgodnościami,określ sie bardziej,muszę sprawdzić wpapierach,bo dopiero pare dni temu dostaliśmi je...tam jest cos wypisane o genach dawcy,biorcy itd..
Przeszczep miał w Niemczech,tutaj mieszkamy.Jak sie teraz czuje hmmm,28czerwac odbył sie przeszczep,na początku sierpnia wyszedł ze szpitala,nadal bardzo słaby....chyba trzeba czasu by człowiek znowu powrócił do sił,jest tutaj na forum Smutna ma swoje posty,i opisuje przeżycia po przeszczepach...a teraz w tym samym czasie co mój chłopak,miała juz swój drugi allo przeszczep szok!
Pozdrawiam serdecznie,zdrówka życzę.

+0

autor: Karlos, dodał 2013-10-04 14:50komentuj

niezgodności to szereg cyferek poprzedzonym literami : np. B57:01; C07:10 itp. W wypisie te rzeczy będą w okolicach zapisów o antygenach : HLA-A, HLA-B itd. A gdzie w Niemczech robiliście przeszczep ? Myślę o konsultacji.

+0

autor: Maras, dodał 2014-05-14 18:48komentuj

hej, na forum polecono mi bym sie z Toba skontaktowal. Ponoc byles w podobnej sytuacji jak ja. Adcetris mi nie pomoglo. Moglbys sie ze mna skontakowac? Moj mail: marekjagodzinski89@gmail.com
Pozdrawiam,
Marek

+0

autor: IB60wNg4k3k, dodał 2015-08-08 10:17komentuj

pues quedara para rato en el iinferno junto con hitler y stalyn ese tipo huele a muerto y el pais cambiara para mejor vayan despidiendose de el y haciendole su8s homenajes en vida

+0Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2022 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :