SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Zoisyte

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 81
ogółem: 8911529
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
usg tarczycy czy jest w nim coś niepokojącego
02015-10-08 09:51
autor: paula, dodał 2015-10-08 09:51komentuj

Witam zostałam skierowana na badanie usg tarczycy po wizycie u lekarza z trwającym juz ponad tydzień przeziębieniem otrzymałam antybiotyk i syrop na kaszel. Mój kaszel trwa od kilku miesięcy, ale wydaje mi sie że jest to kaszel palacza pale jakieś 6-7 lat. Przy kaszlu pojawia sie wydzielina kolor ciężko określić kremowy wpadający w żółty do tego ma nieprzyjemny zapach. (zapach pojawił się kilka dni temu)
Przyznaje sie nie wykupiłam antybiotyku ponieważ lekarz nie stwierdził ani zapalenia oskrzeli ani płuc, a wiem z doświadczenia że przeziębienie wyleżane nie potrzebuje antybiotyku. Wizyta miała na celu osłuchanie.

poniżej mój wynik badania USG

Tarczyca prawidłowo położona na szyji. Płat prawy: 19mmx13mmx41mm (obj 5.47ml) płat lewy : 18mmx14mmx42xx(obj. 5.72ml) Obrysy wyraźne gładkie. Miąższ tarczycy jednorodny, bez guzków, normoechogeniczny. Niewielkie zwłóknienia torebki części brzusznej tarczycy. Widocznych jest kilka węzłów chłonnych odczynowych: po stronie lewej 12mm,8mm i 7mm bez widocznych wnęk /ale nie połączonych w pakiety/. Po stronie prawej węzły wzdłuż mięśnia mscm do 12mmx4mm/odczynowe/

Proszę o informację czy wynik usg może być dla mnie niepokojący? (chodzi mi o brak widocznych wnęk) Na zdjęciu po lewej stronie dwa węzły chłonne przypominają kulki, jeden podłużny płaski. Strona prawa węzły podłużne.

Dodam że wczoraj przeprowadziłam małą próbę wypiłam drink i szyja zaczęła boleć po obu stronach i przyznam że dziś moja szyja z lewej strony jest odczuwalna, nie jest to ból, a bardziej wrażenie że coś siedzi w gardle.

Co do potów ja zawsze jestem spocona i to trwa od wielu lat od czasów, gdy sięgam pamięcią. wszystkie moje koszulki są białe, aby tego nie było widać, co do nocnych potów może zdarzyło się raz może dwa że obudziłam się cała mokra towarzyszyło to przeziębieniu wtedy.

swędząca skóra nie, chyba że po depilacji, gdy jest sucha. w Fakt suchość skóry pojawia się na łokciach i kolanach w trakcie zimy, ale u nas rodzinnie chorujemy na uszczyce jedni bardziej drudzy mniej.

utrata wagi odchudzałam się trzy lata temu z 68 kg w ciągu trzech miesięcy do 52 po zakończonej diecie waga waha się 58-60.

Czy w tym co napisałam można doszukiwać się choroby czy raczej moja głowa zaczęła szaleć po wyczytaniu wielu informacji o ziarnicy.Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2022 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :