SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Sylwia67

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 79
ogółem: 8919831
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
Czy dostaliście leki osłonowe na serce, płuca podczas radio?
62015-01-23 18:12
autor: Ewa, dodał 2015-01-23 07:36komentuj

Witajcie. Czy dostawaliście jakieś leki osłonowe na serce i płuca podczas radio śródpiersia? Pytam głównie osób naświetlanych od 2013 roku wzwyż, bo podobno od 2013 roku jest jakiś lek, który ogranicza uszkodzenia płuc i serca w wyniku naświetlań. Jestem w trakcie radio, w moim ośrodku cisza o tym, a u mnie niepohamowany kaszel z każdym dniem się nasila...

autor: Gizmo, dodał 2015-01-23 10:07komentuj

Ja miałam radio w 2011 i nic nie dostałam. Moim płuckom się troszke oberwało podczas naświetlań więc moze jak masz szanse to popytaj lekarzy..

+0

autor: Frubelek171, dodał 2015-01-23 11:32komentuj


>


Ja miałam naświetlania płaszczowe klatki piersiowej w 2013r. i nic nie dostałam :/ Z tego co mi wiadomo i płuca i serce nieźle "oberwały". Kaszel mam do dzisiaj jak i różne "kwiatki" w TK.

+0

autor: Efka, dodał 2015-01-23 11:57komentuj


ja naświetlania na śródpiersie i na brzuch miałam w kwiecień-czerwiec 2013 r. nie dostawałam żadnych leków osłonowych. Obecnie dość intensywnie boli mnie kręgosłup, mam menopauzę, co jest skutkiem radio, płuca hm z tego co mówi pulmonolog w bardzo dobrym stanie,ani śladu zniszczeń związanych z radio podobnie serce - nie jest źle.

+0

autor: Frubelek171, dodał 2015-01-23 12:08komentuj


> O 11:57, dnia 2015-01-23 Efka napisał(-a):
> ja naświetlania na śródpiersie i na brzuch miałam w kwiecień-czerwiec 2013 r. nie dostawałam żadnych leków osłonowych. Obecnie dość intensywnie boli mnie kręgosłup, mam menopauzę, co jest skutkiem radio, płuca hm z tego co mówi pulmonolog w bardzo dobrym stanie,ani śladu zniszczeń związanych z radio podobnie serce - nie jest źle.Efka- mam do Ciebie pytanie. Ja miałam radio szyja+ kl.piersiowa+brzuch. Mam bóle kręgosłupa w odcinku piersiowym a w TK nowotworowo czysto jedynie pojawiła się informacja w opisie "zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze kręgów Th" Czy to skutek radio?
Menopauzę po radio brzucha mam tak samo :/ . A płuca leczę u pulmonologa, ale u mnie bleomycyna przy 12 wlewie wywołała zapalenie śródmiąższowe.
Dzięki za info

+0

autor: Efka, dodał 2015-01-23 13:48komentuj


> O 12:08, dnia 2015-01-23 Frubelek171 napisał(-a):
> > O 11:57, dnia 2015-01-23 Efka napisał(-a):
> > ja naświetlania na śródpiersie i na brzuch miałam w kwiecień-czerwiec 2013 r. nie dostawałam żadnych leków osłonowych. Obecnie dość intensywnie boli mnie kręgosłup, mam menopauzę, co jest skutkiem radio, płuca hm z tego co mówi pulmonolog w bardzo dobrym stanie,ani śladu zniszczeń związanych z radio podobnie serce - nie jest źle.
>
>
>
> Efka- mam do Ciebie pytanie. Ja miałam radio szyja+ kl.piersiowa+brzuch. Mam bóle kręgosłupa w odcinku piersiowym a w TK nowotworowo czysto jedynie pojawiła się informacja w opisie "zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze kręgów Th" Czy to skutek radio?
> Menopauzę po radio brzucha mam tak samo :/ . A płuca leczę u pulmonologa, ale u mnie bleomycyna przy 12 wlewie wywołała zapalenie śródmiąższowe.
> Dzięki za info

ja też miałam szyje naświetlaną, w PET świeci mi między 3 a 4 kręgiem czyli na wysokości brody, sprawdziłam to tomografią i mam : miedzy 4 a 5 kręgiem i miedzy 5 a 6 mniej zmiany zwyrodnieniowo- wytwórcze o charakterze osteofitów, w poniedziałek rano idę z tym wynikiem do ortopedy, wtedy mogę napisać coś więcej :D

mnie boli cały kręgosłup w zależności od pozycji ciała inna jego część, 2 godziny w fotelu w kinie i mam serdecznie dość, a jak niosę w rękach torby z zakupami kilogram w jednej kilogram w drugiej to boli kręgosłup cały uffffffffffff, jestem pewna ze to radio konsekwencje,nie boli tylko jak leżę, mam na plecach trzy duże motyle wzdłuż kręgosłupa.

Frubelek a bierzesz coś na obniżenie objawów menopauzy? bo są naprawdę nieprzyjemne i kojarzą mi się z ziarnicą,moja profesor ginekolog która zajmuje się pacjentkami onkologicznymi pod kątem ginekologicznym nie wyraziła zgody na hormony więc dostałam leki ziołowe.

+0

autor: Frubelek171, dodał 2015-01-23 18:12komentuj


> O 13:48, dnia 2015-01-23 Efka napisał(-a):
>
>
Frubelek a bierzesz coś na obniżenie objawów menopauzy? bo są naprawdę nieprzyjemne i kojarzą mi się z ziarnicą,moja profesor ginekolog która zajmuje się pacjentkami onkologicznymi pod kątem ginekologicznym nie wyraziła zgody na hormony więc dostałam leki ziołowe.
Na menopauzę nie biorę nic. Takie mam zalecenie od mojej onkolog. Moja Mama zmarła rok z temu z hakiem na raka piersi i jestem nim obciążona w wywiadzie. Do tego wg niej radioterapia śródpiersia w jakimś tam procencie przyczynia się do rozwoju raka piersi więc stwierdziła, że dopóki objawy menopauzy nie są dla mnie aż takie uporczywe to ona by się z hormonami wstrzymała.

+0Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2022 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :