SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Koliber17

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 80
ogółem: 8919832
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
BEACOPP
62016-05-17 14:37
autor: Marcin2350l, dodał 2016-05-15 19:13komentuj

Witam wszystkich. Jestem tu nowy. W tygodniu zacznę przyjmować chemię BEACOPP.czy ktoś mógłby napisać jak wygląda to leczenie? Ile czasu itd. Mam 4 stopień zaawansowania i powiedziano mi ze będę leczony w szpitalu. Bardzo proszę o kontakt.

autor: Anias, dodał 2016-05-15 22:06komentuj

> O 19:13, dnia 2016-05-15 Marcin2350l napisał(-a):
> Witam wszystkich. Jestem tu nowy. W tygodniu zacznę przyjmować chemię BEACOPP.czy ktoś mógłby napisać jak wygląda to leczenie? Ile czasu itd. Mam 4 stopień zaawansowania i powiedziano mi ze będę leczony w szpitalu. Bardzo proszę o kontakt.
Witaj Wyszukać sobie przez " wyszukać na forum Beacopp" a dużo wyjdzie. na pewno ktoś coś podpowie aktualnie
jak będzie dobra reakcja na leczenie, mogą zmienić na ABVD, stopniem się nie martw, wiem tez że sa programy z Adcetrisem i AVD , o ile się nie mylę z pominięciem bleomycyny , w Warszawie, leczył sie tak .np.Superkonkord

+0

autor: Marcin2350l, dodał 2016-05-16 08:10komentuj

> O 22:06, dnia 2016-05-15 Anias napisał(-a):
> > O 19:13, dnia 2016-05-15 Marcin2350l napisał(-a):
> > Witam wszystkich. Jestem tu nowy. W tygodniu zacznę przyjmować chemię BEACOPP.czy ktoś mógłby napisać jak wygląda to leczenie? Ile czasu itd. Mam 4 stopień zaawansowania i powiedziano mi ze będę leczony w szpitalu. Bardzo proszę o kontakt.
> Witaj Wyszukać sobie przez " wyszukać na forum Beacopp" a dużo wyjdzie. na pewno ktoś coś podpowie aktualnie
> jak będzie dobra reakcja na leczenie, mogą zmienić na ABVD, stopniem się nie
martw, wiem tez że sa programy z Adcetrisem i AVD , o ile się nie mylę z pominięciem bleomycyny , w Warszawie, leczył sie tak .np.Superkonkord

Trochę szukałem nie tylko na tym forum i niestety nie mogę znaleźć informacji jakich bym chciał. A i z jego fachowego języka nic nie rozumiem:-(

+0

autor: Superkonkord, dodał 2016-05-16 08:58komentuj

Siemanko. Opcja z Adcetrisem przy 1 rzucie leczenia jest narazie mozliwa tylko w przypadku badan klinicznych. Jesli bylaby taka mozliwosc, lekarz na pewno by Ci zaproponowal. Niestety nie wiele wiem o Twoim schemacie leczenia po za tym ze faktycznie kilka dni jest sie w szpitalu a pozniej do domu. Wszelkie info powinienes dostac od lekarza prowadzacego. Na forum na bank znajdziesz duzo info. Pozdrawiam

+0

autor: Marcin2350l, dodał 2016-05-16 14:40komentuj

> O 08:58, dnia 2016-05-16 Superkonkord napisał(-a):
> Siemanko. Opcja z Adcetrisem przy 1 rzucie leczenia jest narazie mozliwa tylko w przypadku badan klinicznych. Jesli bylaby taka mozliwosc, lekarz na pewno by Ci zaproponowal. Niestety nie wiele wiem o Twoim schemacie leczenia po za tym ze faktycznie kilka dni jest sie w szpitalu a pozniej do domu. Wszelkie info powinienes dostac od lekarza prowadzacego. Na forum na bank znajdziesz duzo info. Pozdrawiam

Dzięki wielkie.

+0

autor: Paula, dodał 2016-05-16 19:02komentuj

> O 19:13, dnia 2016-05-15 Marcin2350l napisał(-a):
> Witam wszystkich. Jestem tu nowy. W tygodniu zacznę przyjmować chemię BEACOPP.czy ktoś mógłby napisać jak wygląda to leczenie? Ile czasu itd. Mam 4 stopień zaawansowania i powiedziano mi ze będę leczony w szpitalu. Bardzo proszę o kontakt.

Witaj. Ja przechodziłam leczenie tym schematem ale dosyć dawno bo już ponad 11 lat temu ;) Generalnie dla pocieszenia powiem Ci, że samopoczucie było lepsze niż po ABV, które przyjmowałam wcześniej. Chemia trwa 3 dni, ja przyjmowałam ją w szpitalu, czwartego dnia wypuszczali mnie do domu, później jest dolewka ze strzykawki 7 dnia. Ok 10-11 dnia rozpoczynają się spadki i wtedy trzeba bardzo uważać. Miałam 3 cykle i 2 w czasie spadków spędziłam ponownie w szpitalu. Na pewno dostaniesz odpowiedni lek na podniesienie leukocytów itp. Kolejny cykl zaczyna się po 21 dniach. W czasie chemii nawadniają solidnie przez co toksyny szybciej wypłukują się z organizmu. Podsumowując nie taki diabeł straszny jak go malują :) Zawsze dodaję, żeby szczególnie dbać o higienę jamy ustnej w tym okresie, pewnie dostaniesz odpowiedni płyn do płukania na bazie chlorheksydyny, to ważne, płucz solidnie :)
Pozdrawiam serdecznie.

+0

autor: Lily, dodał 2016-05-17 14:37komentuj

Co do Adcetrisu, to uważam, że trzeba być samemu przytomnym i dociskać lekarzy. Naprawdę nie każdy lekarz i nie każdy ośrodek są frontem do pacjenta. Pytaj o możliwość włączenia Adcetrisu koniecznie!

+0

Podobne tematy:Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2022 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :