SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Aniarg

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 88
ogółem: 8924552
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
Coś z OB
92015-04-09 17:26
autor: Janek, dodał 2015-04-08 14:42komentuj

Kochani, ostatnio zdrówko mi coś fiksowało 3tyg.tem, brałem antybiotyk, doszedłem do siebie, jednak od tygodnia boli mnie bardzo przy chodzeniu coś w kolanie, ciężko zrobić krok, ale to nie jest ważne mam pytanie czy to może być przyczyną podniesionego OB ? morfologia w normie co prawda leukocyty w górnej granicy 9,1 norma 4,0-10,0 Neutrofile % ok. ale lekko przekroczone bo 5,18 przy normie do 5, to OB mnie niepokoi od ponad 3 lat nie miałem tak wysokiego, pozdrawiam

autor: Eli, dodał 2015-04-08 15:28komentuj

Hej, to ile w koncu jest to OB?
U mojego taty po leczeniu utrzymuje sie wysokie- ostatnio 75 tez po infekcji gardla i antybiotyku. Lekarz powiedzial ze super wyniki a OB zeby sie nie przejmowac ...To bylo w styczniu ale ciagle mnie to meczy. Tata niepowtorzyl juz badan.

+0

autor: Janek, dodał 2015-04-08 16:45komentuj

> O 15:28, dnia 2015-04-08 Eli napisał(-a):
> Hej, to ile w koncu jest to OB?
> U mojego taty po leczeniu utrzymuje sie wysokie- ostatnio 75 tez po infekcji gardla i antybiotyku. Lekarz powiedzial ze super wyniki a OB zeby sie nie przejmowac ...To bylo w styczniu ale ciagle mnie to meczy. Tata niepowtorzyl juz badan.
U mnie wynosi 40

+0

autor: Beata79, dodał 2015-04-08 16:46komentuj

Mi tez ostatnio podskoczyło OB do wartości 38, na co mój hematolog powiedział, że OB to zupełnie niemiarodajne badanie i mam się nim nie przejmować...

+0

autor: Janek, dodał 2015-04-08 16:56komentuj

> O 16:46, dnia 2015-04-08 Beata79 napisał(-a):
> Mi tez ostatnio podskoczyło OB do wartości 38, na co mój hematolog powiedział, że OB to zupełnie niemiarodajne badanie i mam się nim nie przejmować...
Zobaczę co mi powie jutro mój hematolog, mam akurat wizytę kontrolną.

+0

autor: rodzynka, dodał 2015-04-08 17:25komentuj

Janek, dopytaj hematologa o to OB i zrób sobie CRP. Niby OB nie jest miarodajne, ale ja przy diagnozie WSZYSTKIE możliwe badania miałam idealne (morfologia, LDH), a OB 90. CRP też mi wyszło dosyć wysokie wtedy. Wysokie OB może świadczyć o jakimś przewlekłym stanie zapalnym. I raczej jest tak, że jak jest niskie, to nie jest miarodajne, ale przy wysokim - pomarańczowa lampka i szukanie przyczyn.

A, jeszcze coś - jeśli dobrze pamiętam, jesteś piernik, a norma rośnie wraz z wiekiem, więc szukaj przyczyny, pogadaj z lekarzem, ale bez paniki ;-)

+0

autor: Janek, dodał 2015-04-08 18:27komentuj

> O 17:25, dnia 2015-04-08 rodzynka napisał(-a):
> Janek, dopytaj hematologa o to OB i zrób sobie CRP. Niby OB nie jest miarodajne, ale ja przy diagnozie WSZYSTKIE możliwe badania miałam idealne (morfologia, LDH), a OB 90. CRP też mi wyszło dosyć wysokie wtedy. Wysokie OB może świadczyć o jakimś przewlekłym stanie zapalnym. I raczej jest tak, że jak jest niskie, to nie jest miarodajne, ale przy wysokim - pomarańczowa lampka i szukanie przyczyn.
>
> A, jeszcze coś - jeśli dobrze pamiętam, jesteś piernik, a norma rośnie wraz z wiekiem, więc szukaj przyczyny, pogadaj z lekarzem, ale bez paniki ;-)
Dzięki, będę pytał, jak będzie chciała ze mną gadać, ostatnio to nawet nie miała czasu wydać mi dokumentów ale postaram się nie wychodzić z gabinetu dopóki, mnie do końca nie wysłucha co do normy tak jestem piernik w moim wieku to norma OB do 20 za 2 tyg. zrobię wszystkie badania jakie będą tylko możliwe, nie wiem co z TK a może PET oba miałem pierwszy wrzesień 2013 a PET grudzień 2013, czy to nie za wcześnie ?

+0

autor: Zyrafa10, dodał 2015-04-09 09:35komentuj

Ja miałam wszystkie wyniki dobre, tylko OB50.....Toteż myślę, że musisz to sprawdzić.Pozdrawiam serdecznie.

+0

autor: Eli, dodał 2015-04-09 11:22komentuj

Zaczynam sie zalamywac tym co piszecie. Dlaczego lekarz taty zupelnie zbagatelizowal tak wysoki wynik OB i kazal przyjechac za pol roku na kontrole??? Nie kazal ponawiac badan nie wyslal na PET ani na tomorgrafie....Tata ufa temu lekarzowi i jak teraz go zmusic do zbadania krwi?

+0

autor: Janek, dodał 2015-04-09 17:26komentuj

> O 11:22, dnia 2015-04-09 Eli napisał(-a):
> Zaczynam sie zalamywac tym co piszecie. Dlaczego lekarz taty zupelnie zbagatelizowal tak wysoki wynik OB i kazal przyjechac za pol roku na kontrole??? Nie kazal ponawiac badan nie wyslal na PET ani na tomorgrafie....Tata ufa temu lekarzowi i jak teraz go zmusic do zbadania krwi?
Nie martw się, mnie też dziś tylko p. doktor powiedziała, że musiałem mieć jakąś infekcję bo widać to po wynikach i kazała przyjechać za rok ja i tak za 2 tyg. zrobie wszystkie wyniki jakie tylko są możliwe, oni nas po prostu olewają, stażystka mnie "omacała" stwierdziła, że ok i po kontroli, powiem Wam kiedyś w latach tzw. komuny to wizyta kontrolna była przeprowadzana przynajmniej u mnie wpierwszej kolejności przez. panią profesor, później przez lekarza prowadzącego trwło to od 30-40 mni.a jak coś nie pasowało to w tri miga badania i wyniki były w tym samym dniu, pozdrawiam

+0Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2022 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :