SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Maja

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 60
ogółem: 8915007
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
bóle brzucha
42005-09-08 22:46
autor: Beata, dodał 2005-09-02 20:13komentuj

Mam pytanie:w czasie chemioterapi przy guzie śródpiersia podczas badania USG wykryto mi torbiele na jajnikach. Czy są to przerzuty czy skutek uboczny chemioterapii? Czy powinnam wykonać jeszcze jakieś dodatkowe badanie?

autor: Gosia, dodał 2005-09-04 09:22komentuj

> O 20:13, dnia 2005-09-02 Beata napisał(-a):
> podczas badania USG wykryto mi torbiele na jajnikach. Czy są to przerzuty

O ile się orientuję, torbiele to zmiany łagodne, powstają czasami przy zaburzeniach hormonalnych (chemioterapia może mieć wpływ na hormony). A to, że u nas wykrywa się różne
" rzeczy" związane jest też z badaniami, których normalnie ludzie nie wykonują tak często. Zapytaj lekarza prowadzącego.

+0

autor: Ola, dodał 2005-09-06 20:57komentuj

> O 20:13, dnia 2005-09-02 Beata napisał(-a):
> Mam pytanie:w czasie chemioterapi przy guzie śródpiersia podczas badania USG wykryto mi torbiele na jajnikach. Czy są to przerzuty czy skutek uboczny chemioterapii? Czy powinnam wykonać jeszcze jakieś dodatkowe badanie?

Dziwna sprawa, u mnie tez wykryto torbiele na jajnikach. Moze ma to jednak jakiś związek?

+0

autor: Beata, dodał 2005-09-07 19:33komentuj

> O 20:57, dnia 2005-09-06 Ola napisał(-a):
> > O 20:13, dnia 2005-09-02 Beata napisał(-a):
> > Mam pytanie:w czasie chemioterapi przy guzie śródpiersia podczas badania USG wykryto mi torbiele na jajnikach. Czy są to przerzuty czy skutek uboczny chemioterapii? Czy powinnam wykonać jeszcze jakieś dodatkowe badanie?
>
> Dziwna sprawa, u mnie tez wykryto torbiele na jajnikach. Moze ma to jednak jakiś związek?
Dzisiaj mój ukochany mężuś konsultował tą sprawę telefonicznie z lakarką. Odpowiedziała, że teraz powinnam zgłosić się do dobrego ginekologa. Pod jego opieką mam być ok.miesiąc no i oczywiście ma obserwować co będzie działo się dalej z tymi torbielami. Pani Doktor obiecała mi również Tk jamy brzusznej.Zobaczymy 15.IX wówczas też mam piątą chemię oraz TK klatki piersiowej.

+0

autor: iwona, dodał 2005-09-08 22:46komentuj

> O 20:13, dnia 2005-09-02 Beata napisał(-a):
> Mam pytanie:w czasie chemioterapi przy guzie śródpiersia podczas badania USG wykryto mi torbiele na jajnikach. Czy są to przerzuty czy skutek uboczny chemioterapii? Czy powinnam wykonać jeszcze jakieś dodatkowe badanie?


Wygląda na to,że torbiele są dosyć popularne,też mnie swego czasu wystraszyły,ale mój ginekolog uspokoił mnie,mówiąc,że tak bywa kiedy kobieta na skutek chemii przestaje miesiączkować,a hormony są "zdezorientowane",ponieważ przysadka dalej śle jakieś sygnały do wytwarzania jajeczek,ale proces ten nie odbywa się prawidłowo.Torbiele wchłonęły się 3 miesiące po zakończeniu leczenia.

+0

Podobne tematy:



Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2022 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :