SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Vanilia

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 65
ogółem: 8915012
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
zdrowie po przeszczepie
82012-02-20 13:58
autor: zdrowy, dodał 2012-02-17 22:07komentuj

Jestem 4 miesiące po przeszczepie, czuję sie ok, wracam do pracy. Zastanawia mnie jak żyją ozdrowieńcy. Dieta?, a może normalnie, impreza to ż drink a poza zdrowo. A ci co są 10 lat 15 jak żyli , zdriea dieta czy norma polska czyli zdrowo i golona z piqem. Janek a ty 23 lata jak żyłeś. Zapomniałeś?. Opiszcie ozdrowieńcy , ale tacy 10 może 15 letni. Ja wiem teraz przez 2 lata muszę uważać, muszę dojść do siebie a później?. Będzie lepiej. Napiszcie jak żyjecie po kilku latach, to myślę pokrzepi i wzmocni w walce. Mnie napewno.

autor: Janek, dodał 2012-02-18 10:36komentuj


zdrowy,ja gdzieś po roku od zakończenia pierwszego leczenia wróciłem do pełni sił,powiem Ci,że nie oszczędzało mnie życie, dzieci ciągle chorowały, żona kłopoty z sercem (zwężenie zastawki aortalnej)choroby były związane z warunkami w jakich mieszkałem jeden mały pokoik 3x4 wilgoć takie były czasy, musiałem zapomnieć o chorobie i zabrać się do bardzo ciężkiej pracy, pracowałem przez okres około 4 lat praktycznie po 16 godz. dziennie aby zapewnić swojej rodzinie lepsze warunki mieszkaniowe co mi się w pełni udało,nie myślałem wtedy o chorobie,co do diety to były czasy , że jadło się to co było w sklepach,ale później też nie zważałem na dietę , były golonka, piwo ,wódka oj nieraz było ostro,po jakimś czasie nie myśli się tak często o chorobie ale nigdy się jej nie zapomina, coś siedzi z tyłu głowy, no i przyszedł ten dzień gdy po walce z lekarzem (nie wierzył że mogę mieć wznowę po tylu latach)o TK odebrałem wyniki no i od nowa polska ludowa, teraz czuję się dobrze myślę że ta złośnica już się odczepi nie jestem już taki atrakcyjny jak za pierwszym razem (miałem 29 lat)
Zapomniałem napisać po 4 latach miałem wznowę (efekty nie oszczędnego trybu życia) tak mi powiedział mój świetny lekarz śp.E.Horatyński wspaniała postać, wtedy wystarczyły naświetlania na okolice szyi ale to przeszedłem b.lekko dlatego to uważam za szczególik, pozdrawiam i życzę zdrówka dla wszystkich ziarniaków

+0

autor: anetka_945, dodał 2012-02-18 18:04komentuj

Ja wiem teraz przez 2 lata muszę uważać, muszę dojść do siebie a później?. Będzie lepiej. Napiszcie jak żyjecie po kilku latach, to myślę pokrzepi i wzmocni w walce. Mnie napewno.

Ja jestem pół roku po przeszczepie i wg mnie mam tyle sił co przed chorobą, o dziwo podczas całego leczenia ZZ nie zdarzyło mi się przeziębić i wogóle...o ZZ przypominam sobie gdy patrze w lustro i nie mam jeszcze długich włosów, są na razie króciótkie.
śmiem stwierdzić,że po 10 latach, 15 latach bycia w remisji człowiek tylko przelotem wspomni o chorobie, na chwilę i cieszy się dalej życiem :)

+0

autor: zdrowy, dodał 2012-02-19 12:10komentuj

> O 10:36, dnia 2012-02-18 Janek napisał(-a):
>
> zdrowy,ja gdzieś po roku od zakończenia pierwszego leczenia wróciłem do pełni sił,powiem Ci,że nie oszczędzało mnie życie, dzieci ciągle chorowały, żona kłopoty z sercem (zwężenie zastawki aortalnej)choroby były związane z warunkami w jakich mieszkałem jeden mały pokoik 3x4 wilgoć takie były czasy, musiałem zapomnieć o chorobie i zabrać się do bardzo ciężkiej pracy, pracowałem przez okres około 4 lat praktycznie po 16 godz. dziennie aby zapewnić swojej rodzinie lepsze warunki mieszkaniowe co mi się w pełni udało,nie myślałem wtedy o chorobie,co do diety to były czasy , że jadło się to co było w sklepach,ale później też nie zważałem na dietę , były golonka, piwo ,wódka oj nieraz było ostro,po jakimś czasie nie myśli się tak często o chorobie ale nigdy się jej nie zapomina, coś siedzi z tyłu głowy, no i przyszedł ten dzień gdy po walce z lekarzem (nie wierzył że mogę mieć wznowę po tylu latach)o TK odebrałem wyniki no i od nowa polska ludowa, teraz czuję się dobrze myślę że ta złośnica już się odczepi nie jestem już taki atrakcyjny jak za pierwszym razem (miałem 29 lat)
> Zapomniałem napisać po 4 latach miałem wznowę (efekty nie oszczędnego trybu życia) tak mi powiedział mój świetny lekarz śp.E.Horatyński wspaniała postać, wtedy wystarczyły naświetlania na okolice szyi ale to przeszedłem b.lekko dlatego to uważam za szczególik, pozdrawiam i życzę zdrówka dla wszystkich ziarniaków

Dzięki za wpis. Myślisz, że ta wznoa to wynik trybu życiu.

+0

autor: Janek, dodał 2012-02-19 16:02komentuj


Coraz bardziej jestem do tego przekonany , a miałem dużo czasu na przeanalizowanie tego, tym bardziej że, o tym już przy pierwszej wznowie powiedział mi to wspaniały lekarz dr.E. Horatyński-Kozioł, może jeszcze dopiszę że przed ostatnią wznową zachciało mi się diety Dukana, gdy spadała waga ja myślałem,że to efekt diety a tu się okazało co innego to ziarnica wracała, pozdrawiam

+0

autor: zdrowy, dodał 2012-02-19 18:27komentuj

> O 16:02, dnia 2012-02-19 Janek napisał(-a):
>
> Coraz bardziej jestem do tego przekonany , a miałem dużo czasu na przeanalizowanie tego, tym bardziej że, o tym już przy pierwszej wznowie powiedział mi to wspaniały lekarz dr.E. Horatyński-Kozioł, może jeszcze dopiszę że przed ostatnią wznową zachciało mi się diety Dukana, gdy spadała waga ja myślałem,że to efekt diety a tu się okazało co innego to ziarnica wracała, pozdrawiam
Ale historia, ja czytałem że zz to od wirusa, więc trzeba uważać na infekcje a inne rzeczy nie mają znaczenia, życzě zdrowia

+0

autor: Nessa, dodał 2012-02-19 18:59komentuj

od wirusa ale ebv chyba, a nie każdego :) tego wirusa jak się już ma w sobie, to chyba nic się zrobić nie da więcej

+0

autor: Baldi, dodał 2012-02-19 23:09komentuj


czytaj blog
nie używamy nazwisk!

http://www.ziarnica.pl/index.php?te...

+0

autor: Janek, dodał 2012-02-20 13:58komentuj

Baldi, przepraszam , powiem szczerze zapomniałem.

+0

Podobne tematy:Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2022 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :