SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Basia50

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 75
ogółem: 8919827
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
szpiczak mnogi
42017-09-10 05:41
autor: olga, dodał 2008-07-31 16:47komentuj

Witam. Wróciłam wczoraj z Instytutu Reumatologii. Na sali leżałam obok mojej rówieśnicy (prawie) - 34 lata, która moim zdaniem byłą diagnozowana w kierunku szpiczaka mnogiego. Zresztą... na 99% to niestety to. Podwyższone białko całkowite, CRP, OB=50, gammaglobulinemia, hipoalbuminemia, niedokrwistość, białko monoklonalne, białko w moczu. Dzisiaj pojechała na trepanobiopsję i miała prześwietlenie prawie wszystkich kości. I wiecie co??? Ona jest przekonana, że to nie szpiczak, jest wesoła, śmieje się, żartuje, nawet myśli o powiekszeniu rodzinki. Z uśmiechem na ustach opowiada o tym, że poci się jak stary chłop, drapie bo "gryzie" ją szpitalny koc. Jestem w szoku. Chryste!!! Życie jest niesprawiedliwe!!! Ona jest młodą, pełną życia kobietą. Ma 4-letniego synka. Dodam jeszcze, że jej teściowa zmarła na szpiczaka. Boże jak ja się o nią boję... całą noc nie spałam i oczywiście zastanawiałam sią nad przyczyną powiększenia moich węzłów... jakie te wszystkie choroby są podobne. Boże tylko nie to!!! Jeżeli chodzi o kierunek reumatologiczny to pobrali mi gruczoł ślinowy do badania hist-pat. Wynik za 10 dni. Modlę się o zespół Sjogrena.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie, zdrówka!!!

autor: rydzadam, dodał 2008-08-31 23:13komentuj

> O 16:47, dnia 2008-07-31 olga napisał(-a):
> Witam. Wróciłam wczoraj z Instytutu Reumatologii. Na sali leżałam obok mojej rówieśnicy (prawie) - 34 lata, która moim zdaniem byłą diagnozowana w kierunku szpiczaka mnogiego. Zresztą... na 99% to niestety to. Podwyższone białko całkowite, CRP, OB=50, gammaglobulinemia, hipoalbuminemia, niedokrwistość, białko monoklonalne, białko w moczu. Dzisiaj pojechała na trepanobiopsję i miała prześwietlenie prawie wszystkich kości. I wiecie co??? Ona jest przekonana, że to nie szpiczak, jest wesoła, śmieje się, żartuje, nawet myśli o powiekszeniu rodzinki. Z uśmiechem na ustach opowiada o tym, że poci się jak stary chłop, drapie bo "gryzie" ją szpitalny koc. Jestem w szoku. Chryste!!! Życie jest niesprawiedliwe!!! Ona jest młodą, pełną życia kobietą. Ma 4-letniego synka. Dodam jeszcze, że jej teściowa zmarła na szpiczaka. Boże jak ja się o nią boję... całą noc nie spałam i oczywiście zastanawiałam sią nad przyczyną powiększenia moich węzłów... jakie te wszystkie choroby są podobne. Boże tylko nie to!!! Jeżeli chodzi o kierunek reumatologiczny to pobrali mi gruczoł ślinowy do badania hist-pat. Wynik za 10 dni. Modlę się o zespół Sjogrena.
> Pozdrawiam wszystkich serdecznie, zdrówka!!!
>

Oby była wesoła jak najdłużej... Szczerzę jej tego życzę. Szpiczak leczy się całkiem dobrze (nie u wszystkich niestety). Można żyć ładnych kilka, albo kilkanaście latek w całkiem dobrej kondycji. Postępy w leczeniu MM są spore - np. bortezomib, coraz częściej - przeszczepy. Czytałem gdzieś opinię, że szpiczaka można powoli uznać za chorobę uleczalną, tak jak i ziarnicę. Oczywiście uleczalność MM dotyczy niewielkiej części pacjentów, ale zawsze coś.

+0

autor: olga, dodał 2008-09-02 20:35komentuj

Witam, u mnie ciąg dalszy diagnostyki - wynik w kierunku zespołu sjogrena niejednoznaczny tzn: brak specyficznych przeciwciał ale nacieki limfocytowe w śliniankach są, nie są wielkie, na skali 5-punktowej ocenione na 1. Zalecenia: obserwacja w kierunku zespołu sjogrena. Czyli znowu nic!!! Super zdrowa jestem a węzły podżuchwowe, hipoechogeniczne 2,5cm mam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dzisiaj byłam w CO i zrobiłam sobie immunoglobuliny: IgG, IgM, IgA - wszystko w normie!!! Super. Przyznam szczerze, że gdzieś ten szpiczak też chodził mi po głowie. Wtedy też ponoć dość często powiększają się węzły chłonne i właśnie wyglądają jak odczynowe w badaniu hist-pat.
Zdrówka jak zwykle dla wszystkich życzę.

+0

autor: kam, dodał 2008-09-02 23:21komentuj

> O 20:35, dnia 2008-09-02 olga napisał(-a):
> Witam, u mnie ciąg dalszy diagnostyki - wynik w kierunku zespołu sjogrena niejednoznaczny tzn: brak specyficznych przeciwciał ale nacieki limfocytowe w śliniankach są, nie są wielkie, na skali 5-punktowej ocenione na 1. Zalecenia: obserwacja w kierunku zespołu sjogrena. Czyli znowu nic!!! Super zdrowa jestem a węzły podżuchwowe, hipoechogeniczne 2,5cm mam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
> Dzisiaj byłam w CO i zrobiłam sobie immunoglobuliny: IgG, IgM, IgA - wszystko w normie!!! Super. Przyznam szczerze, że gdzieś ten szpiczak też chodził mi po głowie. Wtedy też ponoć dość często powiększają się węzły chłonne i właśnie wyglądają jak odczynowe w badaniu hist-pat.
> Zdrówka jak zwykle dla wszystkich życzę.
zamiast się cieszyć że jesteś zdrowa to cierpisz z tego powodu...miałaś przecież wszystkie możliwe już chyba badania, nie wspominając o PET. źle się czujesz, masz jakieś objawy że tak szukasz choroby? to że ziarnica może nie dawać objawów jest prawdą, ale są metody jej wykrywania i Ty miałaś wszelkie możliwe badania. pozdrawiam.

+0

autor: JimmiNu, dodał 2017-09-10 05:41komentuj

ryvlUC http://www.FyLitCl7Pf7ojQdDUOLQOuax...

+0Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2022 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :