SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Sizlipstick

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 34
ogółem: 9047969
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
wyniki badań
72007-12-15 20:55
autor: riannonn, dodał 2005-09-06 19:53komentuj

PROSZE BARDZO O POMOC W TAKIEJ SPRAWIE-JAKIE WARTOSCI W morfologii SĄ NIEPRAWIDŁOWE PRZY ZIARNICY?

autor: tomuli80, dodał 2005-09-07 18:15komentuj

> O 19:53, dnia 2005-09-06 riannonn napisał(-a):
> PROSZE BARDZO O POMOC W TAKIEJ SPRAWIE-JAKIE WARTOSCI W morfologii SĄ NIEPRAWIDŁOWE PRZY ZIARNICY?

Ja miałem leukocytozę i podwyższone OB. A w trakcie chemioterapii trzeba kontrolować poziom granulocytów i w razie spadku poniżej 0,5 podawać Neupogen przez kilka dni... to tyle co wiem, ale lepiej spytać lekarza!!!

Pozdrawiam!

+0

autor: tomuli80, dodał 2005-09-07 18:19komentuj

> O 18:15, dnia 2005-09-07 tomuli80 napisał(-a):
> > O 19:53, dnia 2005-09-06 riannonn napisał(-a):
> > PROSZE BARDZO O POMOC W TAKIEJ SPRAWIE-JAKIE WARTOSCI W morfologii SĄ NIEPRAWIDŁOWE PRZY ZIARNICY?
>
> Ja miałem leukocytozę i podwyższone OB. A w trakcie chemioterapii trzeba kontrolować poziom granulocytów i w razie spadku poniżej 0,5 podawać Neupogen przez kilka dni... to tyle co wiem, ale lepiej spytać lekarza!!!
>
> Pozdrawiam!

Acha, ale patrząc na to od drugiej strony, to leukocytoza i podwyższone OB wcale nie muszą świadczyć o Lymphogranulomatosis Maligna, może to być po prostu jakiś stan zapalny mający zupełnie inne źródło.

Pozdrawiam

+0

autor: tomuli 80, dodał 2005-09-07 18:36komentuj

Prawidłowe wartości analizy krwi.

Hematokryt (HCT)

Mężczyźni 40-54 ml/100ml (40-54%)
Kobiety 37-47 ml/100ml (37-47%)
Noworodki 49-54 ml/100ml (49-54%)
Dzieci 35-49 ml/100ml (35-49%)

Hemoglobina (HGB)

Mężczyźni 14-18 g/100ml
Kobiety 12-16 g/100ml
Noworodki 17-20 g/100ml
Dzieci 12-16 g/100ml

Czas krzepnięcia

5-15 minut (rurki szklane)

Liczba czerwonych ciałek krwi (RBC)

Noworodki 6 mln /1 mm3
Dzieci (zależnie od wieku) 4,5-5,1 mln/1 mm3
Kobiety 4-5 mln/1 mm3
Mężczyźni 5-5,5 mln/1 mm3

Liczba krwinek białych, ogółem(WBC) 4500-11 000/1 mm3

Skład leukocytów: (normy)

Mieloblasty: 0,3-5,0%
Promielocyty: 1-8%
Mielocyty:
Neutrofile (obojętnochłonne): 5-19%
Eozynofile (kwasochłonne): 0,5-3%
Bazofile(zasadochłonne): 0-0,5%
Metamielocyty: 13-32%
Neutrofile wielojądrowe: 7-30%
Eozynofile wielojądrowe: 0,5-4%
Bazofile wielojądrowe: 0-0,7%
Limfocyty: 3-17%
Komórki plazmatyczne: 0-2%
Monocyty: 0,5-5%
Komórki siateczki: 0,1-2%
Megakariocyty: 0,3-3%
Pronormoblasty: 1-8%
Normoblasty: 7-32%


Płytki krwi (PTL) 150 000-350 000/mm3

Odczyn Biernackiego (OB)

Dzieci od 2 do 14 lat: 7-8 mm/godz.
Kobiety: 3-10 mm/godz.
Mężczyźni: 2-6 mm/godz.

Kwasy tłuszczowe w surowicy (ogółem): 190-420 mg/100 ml

Bilirubina w surowicy (ogółem): 0,3-1,1 mg/100 ml
Wolna 0,1-04 mg/100 ml
Sprzężona 0,2-07 mg/100 ml

Cholesterol w surowicy (ogółem) 150-250 mg/100ml
Zestryfikowany 68-76 % cholesterolu ogółem

Glukoza (na czczo)
We krwi: 600-100 mg/100ml
W osoczu lub surowicy: 70-115 mg/100ml

Trójglicerydy w surowicy: 40-150 mg/100ml
Kwas moczowy w surowicy : 3,0-7,0 mg/100ml


+0

autor: Zoisyte, dodał 2005-09-08 13:26komentuj

> O 18:36, dnia 2005-09-07 tomuli 80 napisał(-a):
> Prawidłowe wartości analizy krwi.

I jak wielu lekarzy "specjalistów" zapomniałeś o najważnijszym. Przy nowotworach BARDZO WAŻNE jest stężenie Cu/Fe we krwii.

+0

autor: fantomasz, dodał 2005-09-09 14:54komentuj

Co do wyników moich to OB mi skoczyło do 13 mmh.Z czym moze to byc zwazane?

+0

autor: Baldi, dodał 2005-09-09 16:45komentuj


czytaj blog
zajadów się chyba nabawię z Tobą..

http://www.wszystko.tk/

+0

autor: fantomasz, dodał 2005-09-09 17:59komentuj

> O 16:45, dnia 2005-09-09 Baldi napisał(-a):
> zajadów się chyba nabawię z Tobą.. <lol>
>
> http://www.wszystko.tk/ <czytaj>
wiecej nie bede


+0

Podobne tematy:



Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2026 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :