on-line: 1 gości: 1 użytkowników: 0
dzisiaj: 34 ogółem: 9047969 licznik od: 09.02.2006 |
|
| PROSZE BARDZO O POMOC W TAKIEJ SPRAWIE-JAKIE WARTOSCI W morfologii SĄ NIEPRAWIDŁOWE PRZY ZIARNICY? |
| autor: tomuli80, dodał 2005-09-07 18:15 | komentuj |
> O 19:53, dnia 2005-09-06 riannonn napisał(-a): > PROSZE BARDZO O POMOC W TAKIEJ SPRAWIE-JAKIE WARTOSCI W morfologii SĄ NIEPRAWIDŁOWE PRZY ZIARNICY?
Ja miałem leukocytozę i podwyższone OB. A w trakcie chemioterapii trzeba kontrolować poziom granulocytów i w razie spadku poniżej 0,5 podawać Neupogen przez kilka dni... to tyle co wiem, ale lepiej spytać lekarza!!!
Pozdrawiam!
+0 |
| autor: tomuli80, dodał 2005-09-07 18:19 | komentuj |
> O 18:15, dnia 2005-09-07 tomuli80 napisał(-a): > > O 19:53, dnia 2005-09-06 riannonn napisał(-a): > > PROSZE BARDZO O POMOC W TAKIEJ SPRAWIE-JAKIE WARTOSCI W morfologii SĄ NIEPRAWIDŁOWE PRZY ZIARNICY? > > Ja miałem leukocytozę i podwyższone OB. A w trakcie chemioterapii trzeba kontrolować poziom granulocytów i w razie spadku poniżej 0,5 podawać Neupogen przez kilka dni... to tyle co wiem, ale lepiej spytać lekarza!!! > > Pozdrawiam!
Acha, ale patrząc na to od drugiej strony, to leukocytoza i podwyższone OB wcale nie muszą świadczyć o Lymphogranulomatosis Maligna, może to być po prostu jakiś stan zapalny mający zupełnie inne źródło.
Pozdrawiam
+0 |
| autor: tomuli 80, dodał 2005-09-07 18:36 | komentuj |
Prawidłowe wartości analizy krwi.
Hematokryt (HCT)
Mężczyźni 40-54 ml/100ml (40-54%) Kobiety 37-47 ml/100ml (37-47%) Noworodki 49-54 ml/100ml (49-54%) Dzieci 35-49 ml/100ml (35-49%)
Hemoglobina (HGB)
Mężczyźni 14-18 g/100ml Kobiety 12-16 g/100ml Noworodki 17-20 g/100ml Dzieci 12-16 g/100ml
Czas krzepnięcia
5-15 minut (rurki szklane)
Liczba czerwonych ciałek krwi (RBC)
Noworodki 6 mln /1 mm3 Dzieci (zależnie od wieku) 4,5-5,1 mln/1 mm3 Kobiety 4-5 mln/1 mm3 Mężczyźni 5-5,5 mln/1 mm3
Liczba krwinek białych, ogółem(WBC) 4500-11 000/1 mm3
Skład leukocytów: (normy)
Mieloblasty: 0,3-5,0% Promielocyty: 1-8% Mielocyty: Neutrofile (obojętnochłonne): 5-19% Eozynofile (kwasochłonne): 0,5-3% Bazofile(zasadochłonne): 0-0,5% Metamielocyty: 13-32% Neutrofile wielojądrowe: 7-30% Eozynofile wielojądrowe: 0,5-4% Bazofile wielojądrowe: 0-0,7% Limfocyty: 3-17% Komórki plazmatyczne: 0-2% Monocyty: 0,5-5% Komórki siateczki: 0,1-2% Megakariocyty: 0,3-3% Pronormoblasty: 1-8% Normoblasty: 7-32%
Płytki krwi (PTL) 150 000-350 000/mm3
Odczyn Biernackiego (OB)
Dzieci od 2 do 14 lat: 7-8 mm/godz. Kobiety: 3-10 mm/godz. Mężczyźni: 2-6 mm/godz.
Kwasy tłuszczowe w surowicy (ogółem): 190-420 mg/100 ml
Bilirubina w surowicy (ogółem): 0,3-1,1 mg/100 ml Wolna 0,1-04 mg/100 ml Sprzężona 0,2-07 mg/100 ml
Cholesterol w surowicy (ogółem) 150-250 mg/100ml Zestryfikowany 68-76 % cholesterolu ogółem
Glukoza (na czczo) We krwi: 600-100 mg/100ml W osoczu lub surowicy: 70-115 mg/100ml
Trójglicerydy w surowicy: 40-150 mg/100ml Kwas moczowy w surowicy : 3,0-7,0 mg/100ml
+0 |
| autor: Zoisyte, dodał 2005-09-08 13:26 | komentuj |
> O 18:36, dnia 2005-09-07 tomuli 80 napisał(-a): > Prawidłowe wartości analizy krwi.
I jak wielu lekarzy "specjalistów" zapomniałeś o najważnijszym. Przy nowotworach BARDZO WAŻNE jest stężenie Cu/Fe we krwii.
+0 |
| autor: fantomasz, dodał 2005-09-09 14:54 | komentuj |
Co do wyników moich to OB mi skoczyło do 13 mmh.Z czym moze to byc zwazane?
+0 |
> O 16:45, dnia 2005-09-09 Baldi napisał(-a): > zajadów się chyba nabawię z Tobą.. <lol> > > http://www.wszystko.tk/ <czytaj> wiecej nie bede
+0 |
Podobne tematy:
Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym. Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj. |
|