on-line: 1 gości: 1 użytkowników: 0
dzisiaj: 30 ogółem: 9047965 licznik od: 09.02.2006 |
|
| autor: rwaschberger, dodał 2014-08-22 10:09 | komentuj |
Witam, Szukam informacji dotyczących Trepanobiopsji technicznie tzn dlaczego tak długo czekamy na wyniki? Cos się dzieje z próbką? Czy ktoś ma pełna informacje? Przepraszam,ze nie w wątku Trepanobiopsji,ale jestem nowa i jeszcze nie wiem jak odpisać:)
Jestem bardzo zniecierpliwiona osoba, ponieważ chodzę z goraczkami i węzła szyjnymi jak indor od 2,5 roku. W międzyczasie po hospitalizacjach na zakaźnych oddziałach z tytułu ww gorączki, węzłów chłonnych, drętwienie nóg, rak, bólu w kościach, nieprawidłowej morfologii ( początkowo bardzo wysokie CRP,maloplytkowowsci, ob lekko podwyższone etc) zaszłam w ciąże, urodziłam i coraz słabiej sie czułam. Machnelam ręka na parodniowe gorączki,gdyż lekarz internista patrzył na mnie jak na głupka,wiec przestałam chodzić . Zaczęłam łapać wszystko co moja córa przyniosła do domu. Aż do 13.08 kiedy to znowu temp przekraczającą 39 mnie dopadła,a rano obudziłam sie z obrzeknietym językiem. Zostałam wygodniona do lekarza, temp nie ma,ale język wielki i bólach. Rozpoznanie afta, zalecenie morfologia i o dziwo z powodu wywiadu lekarskiego usg wezlow. Zrobiłam w tym samym dniu i jeszcze wieczorem telefon z placówki medycznej z prośba o stawienie sie na 7:45 rano na usg brzucha. Węzły powiększone, pakiety, hypoecho.... Cos tam. Morfologia limpenia, standard CRP i ob, i inne wartości na czerwono. Język w gorszym stanie, pilna konsultacja laryngologa, hematologa. Laryngolog zapalenie języka ( jest cos takiego? Dziwie sie). 2 godziny hematolog ogląda i zaleca po obejrzeniu usg, morfolofii i jamy ustnej Trepanobiopsje i klasyfikacje do reselekcji węzłów chłonnych. Stwierdza dodatkowo,ze przełomem jest język i wcale nie mam zapalenia,ale grzybice jamy ustnej, zrzera mnie własna candida. Czy ktoś z was miał ten rozkoszny objaw? Konsultacja oczywiście HL-sussup. We wtorek 19.08 widziałam sie z chirurgiem. Ustalił termin na najbliższa środę z powodu grzyba, wybrał sobie 2 pakiety z prawej strony i ewentualnie dla symetrii blizn na szyji wybrał jeden z lewej do usunięcia. Dodatkowo wczoraj miałam Trepanobiopsje ( boli, trwało u mnie z 30 - 40 min ze znieczuleniem). Sądziłam,ze za chwile dowiem sie co mi jest. Dostępne jakieś piguły i voila jestem zdrowiutenka. A każą mi czekać miesiąc, dlaczego czy ktos wie? Czy moze po biopsji węzłów będę wiedzieć wcześniej i zaczną leczyć? Jak długo na wynik z węzłów czekaliscie? Ktos miał wycinanie przed wynikiem z trepano? I czy moze sie okazać,ze to jakieś zupełnie niegroźną bakterie drąży mój organizm? Lekarz nic mi nie powiedziała, nawet " możliwe, byc moze cos innego",ale nie potwierdziła swojego sussp. podejrzenia.
Żadna informacji czekam na odpowiedzi i ściskamy gorąco :) |
| autor: Efka, dodał 2014-08-22 12:48 | komentuj |

| > O 10:09, dnia 2014-08-22 rwaschberger napisał(-a): > Witam, > Szukam informacji dotyczących Trepanobiopsji technicznie tzn dlaczego tak długo czekamy na wyniki? Cos się dzieje z próbką? > Czy ktoś ma pełna informacje? Przepraszam,ze nie w wątku Trepanobiopsji,ale jestem nowa i jeszcze nie wiem jak odpisać:) > > Jestem bardzo zniecierpliwiona osoba, ponieważ chodzę z goraczkami i węzła szyjnymi jak indor od 2,5 roku. W międzyczasie po hospitalizacjach na zakaźnych oddziałach z tytułu ww gorączki, węzłów chłonnych, drętwienie nóg, rak, bólu w kościach, nieprawidłowej morfologii ( początkowo bardzo wysokie CRP,maloplytkowowsci, ob lekko podwyższone etc) zaszłam w ciąże, urodziłam i coraz słabiej sie czułam. Machnelam ręka na parodniowe gorączki,gdyż lekarz internista patrzył na mnie jak na głupka,wiec przestałam chodzić . Zaczęłam łapać wszystko co moja córa przyniosła do domu. Aż do 13.08 kiedy to znowu temp przekraczającą 39 mnie dopadła,a rano obudziłam sie z obrzeknietym językiem. Zostałam wygodniona do lekarza, temp nie ma,ale język wielki i bólach. Rozpoznanie afta, zalecenie morfologia i o dziwo z powodu wywiadu lekarskiego usg wezlow. Zrobiłam w tym samym dniu i jeszcze wieczorem telefon z placówki medycznej z prośba o stawienie sie na 7:45 rano na usg brzucha. Węzły powiększone, pakiety, hypoecho.... Cos tam. Morfologia limpenia, standard CRP i ob, i inne wartości na czerwono. Język w gorszym stanie, pilna konsultacja laryngologa, hematologa. Laryngolog zapalenie języka ( jest cos takiego? Dziwie sie). 2 godziny hematolog ogląda i zaleca po obejrzeniu usg, morfolofii i jamy ustnej Trepanobiopsje i klasyfikacje do reselekcji węzłów chłonnych. Stwierdza dodatkowo,ze przełomem jest język i wcale nie mam zapalenia,ale grzybice jamy ustnej, zrzera mnie własna candida. Czy ktoś z was miał ten rozkoszny objaw? Konsultacja oczywiście HL-sussup. We wtorek 19.08 widziałam sie z chirurgiem. Ustalił termin na najbliższa środę z powodu grzyba, wybrał sobie 2 pakiety z prawej strony i ewentualnie dla symetrii blizn na szyji wybrał jeden z lewej do usunięcia. Dodatkowo wczoraj miałam Trepanobiopsje ( boli, trwało u mnie z 30 - 40 min ze znieczuleniem). Sądziłam,ze za chwile dowiem sie co mi jest. Dostępne jakieś piguły i voila jestem zdrowiutenka. A każą mi czekać miesiąc, dlaczego czy ktos wie? Czy moze po biopsji węzłów będę wiedzieć wcześniej i zaczną leczyć? Jak długo na wynik z węzłów czekaliscie? Ktos miał wycinanie przed wynikiem z trepano? I czy moze sie okazać,ze to jakieś zupełnie niegroźną bakterie drąży mój organizm? Lekarz nic mi nie powiedziała, nawet " możliwe, byc moze cos innego",ale nie potwierdziła swojego sussp. podejrzenia. > > Żadna informacji czekam na odpowiedzi i ściskamy gorąco :) witaj. no niestety ale tak długo się czeka na wyniki i tego nie przeskoczysz(na mój wynik biopsji czekałąm jakieś 4 tygodnie)wzięli węzły do badania i zaczną leczenie jeśli to ziarnica, a wynik szpiku będzie dopełnieniem diagnozy, pozwala określić zaawansowanie choroby. trepano miałam dzień przed rozpoczęciem chemioterapii. o tym czy to ziarnica nie będę się wypowiadałą, nie mam zielonego pojecia. ja szukałąm ponad rok przyczyn mojego stanu i ziarnicę wykryto u mnie w III stadium zaawansowania wcześniej kierujac mnie np do psychiatry ... szkoda gadać. musisz zaczekać cierpliwie na wyniki. pozdrawiam
+0 |
| autor: M. N, dodał 2014-08-22 12:53 | komentuj |
> O 10:09, dnia 2014-08-22 rwaschberger napisał(-a): > Witam, > Szukam informacji dotyczących Trepanobiopsji technicznie tzn dlaczego tak długo czekamy na wyniki? Cos się dzieje z próbką? > Czy ktoś ma pełna informacje? Przepraszam,ze nie w wątku Trepanobiopsji,ale jestem nowa i jeszcze nie wiem jak odpisać:) > > Jestem bardzo zniecierpliwiona osoba, ponieważ chodzę z goraczkami i węzła szyjnymi jak indor od 2,5 roku. W międzyczasie po hospitalizacjach na zakaźnych oddziałach z tytułu ww gorączki, węzłów chłonnych, drętwienie nóg, rak, bólu w kościach, nieprawidłowej morfologii ( początkowo bardzo wysokie CRP,maloplytkowowsci, ob lekko podwyższone etc) zaszłam w ciąże, urodziłam i coraz słabiej sie czułam. Machnelam ręka na parodniowe gorączki,gdyż lekarz internista patrzył na mnie jak na głupka,wiec przestałam chodzić . Zaczęłam łapać wszystko co moja córa przyniosła do domu. Aż do 13.08 kiedy to znowu temp przekraczającą 39 mnie dopadła,a rano obudziłam sie z obrzeknietym językiem. Zostałam wygodniona do lekarza, temp nie ma,ale język wielki i bólach. Rozpoznanie afta, zalecenie morfologia i o dziwo z powodu wywiadu lekarskiego usg wezlow. Zrobiłam w tym samym dniu i jeszcze wieczorem telefon z placówki medycznej z prośba o stawienie sie na 7:45 rano na usg brzucha. Węzły powiększone, pakiety, hypoecho.... Cos tam. Morfologia limpenia, standard CRP i ob, i inne wartości na czerwono. Język w gorszym stanie, pilna konsultacja laryngologa, hematologa. Laryngolog zapalenie języka ( jest cos takiego? Dziwie sie). 2 godziny hematolog ogląda i zaleca po obejrzeniu usg, morfolofii i jamy ustnej Trepanobiopsje i klasyfikacje do reselekcji węzłów chłonnych. Stwierdza dodatkowo,ze przełomem jest język i wcale nie mam zapalenia,ale grzybice jamy ustnej, zrzera mnie własna candida. Czy ktoś z was miał ten rozkoszny objaw? Konsultacja oczywiście HL-sussup. We wtorek 19.08 widziałam sie z chirurgiem. Ustalił termin na najbliższa środę z powodu grzyba, wybrał sobie 2 pakiety z prawej strony i ewentualnie dla symetrii blizn na szyji wybrał jeden z lewej do usunięcia. Dodatkowo wczoraj miałam Trepanobiopsje ( boli, trwało u mnie z 30 - 40 min ze znieczuleniem). Sądziłam,ze za chwile dowiem sie co mi jest. Dostępne jakieś piguły i voila jestem zdrowiutenka. A każą mi czekać miesiąc, dlaczego czy ktos wie? Czy moze po biopsji węzłów będę wiedzieć wcześniej i zaczną leczyć? Jak długo na wynik z węzłów czekaliscie? Ktos miał wycinanie przed wynikiem z trepano? I czy moze sie okazać,ze to jakieś zupełnie niegroźną bakterie drąży mój organizm? Lekarz nic mi nie powiedziała, nawet " możliwe, byc moze cos innego",ale nie potwierdziła swojego sussp. podejrzenia. > > Żadna informacji czekam na odpowiedzi i ściskamy gorąco :)
Już odpisuję. Na wyniki trepanki moja droga czekałem od 14.04.2014 do ostatniego czerwca 2014, czyli ponad dwa miesiące (sic!). Tak więc nie martw się na zapas. Ja dostawałem białej gorączki kiedy dzwoniąc raz na tydzień dowiadywałem się, że jeszcze nie ma wyników i proszę o kontakt za tydzień. Masakra. Miałem wycinanie przez trepanką. Jeden węzeł z pachwiny, dwa z pachy i do tego 6 biopsji węzłów z różnych obszarów ciała. Gdybyś chciała dowiedzieć się czegoś więcej to pisz śmiało na mojego maila bo tutaj często panuje chaos na forum i ono jest zaśmiecane: martino87n@gmail.com. Pozdrawiam Cię
+0 |
Czyli jest możliwe podjęcie leczenia lub po wynikach z usuniętych węzłów? Mam malusieńka córeczkę,wiec mi spieszno do leczenia, jeżeli zajdzie potrzeba. A jak wasze doświadczenia z grzybica jamy ustnej przed zdiagnozowaniem zz?
+0 |
| autor: Efka, dodał 2014-08-22 13:53 | komentuj |

| > O 13:43, dnia 2014-08-22 Rwaschberger napisał(-a): > Czyli jest możliwe podjęcie leczenia lub po wynikach z usuniętych węzłów? Mam malusieńka córeczkę,wiec mi spieszno do leczenia, jeżeli zajdzie potrzeba. A jak wasze doświadczenia z grzybica jamy ustnej przed zdiagnozowaniem zz? tak, możliwe jest rozpoczęcie leczenia bez wyniku trepano, nie miałam problemów z jamą ustną przed rozpoznaniem zz.
ja z wynikiem biopsji w ręku czekać musiałam na rozpoczęcie leczenia w kolejce do szpitala i to dopiero jest stres a jak zadzwonili, że jest dla mnie miejsce na oddziale to skakałam pod sufit, że wreszcie dostane chemię ufffffffff życie
+0 |
| autor: M. N, dodał 2014-08-22 13:53 | komentuj |
> O 13:43, dnia 2014-08-22 Rwaschberger napisał(-a): > Czyli jest możliwe podjęcie leczenia lub po wynikach z usuniętych węzłów? Mam malusieńka córeczkę,wiec mi spieszno do leczenia, jeżeli zajdzie potrzeba. A jak wasze doświadczenia z grzybica jamy ustnej przed zdiagnozowaniem zz?
jeśli znajdą coś nowotworowego w materiale z biopsji to pewnie zacznie się ustalanie leczenia. Oby nic takiego nie miało miejsca. Oby było to coś błahego.
+0 |
> O 13:53, dnia 2014-08-22 M. N napisał(-a): > > O 13:43, dnia 2014-08-22 Rwaschberger napisał(-a): > > Czyli jest możliwe podjęcie leczenia lub po wynikach z usuniętych węzłów? Mam malusieńka córeczkę,wiec mi spieszno do leczenia, jeżeli zajdzie potrzeba. A jak wasze doświadczenia z grzybica jamy ustnej przed zdiagnozowaniem zz? > > jeśli znajdą coś nowotworowego w materiale z biopsji to pewnie zacznie się ustalanie leczenia. Oby nic takiego nie miało miejsca. Oby było to coś błahego.
Dlaczego nie zrobią biopsji iglowej? A długo czeka sie n wynik z biopsji wezlow?
+0 |
| autor: Efka, dodał 2014-08-22 14:57 | komentuj |

| > O 14:30, dnia 2014-08-22 rwaschberger napisał(-a): > > O 13:53, dnia 2014-08-22 M. N napisał(-a): > > > O 13:43, dnia 2014-08-22 Rwaschberger napisał(-a): > > > Czyli jest możliwe podjęcie leczenia lub po wynikach z usuniętych węzłów? Mam malusieńka córeczkę,wiec mi spieszno do leczenia, jeżeli zajdzie potrzeba. A jak wasze doświadczenia z grzybica jamy ustnej przed zdiagnozowaniem zz? > > > > jeśli znajdą coś nowotworowego w materiale z biopsji to pewnie zacznie się ustalanie leczenia. Oby nic takiego nie miało miejsca. Oby było to coś błahego. > > Dlaczego nie zrobią biopsji iglowej? A długo czeka sie n wynik z biopsji wezlow? pisałam :D wynik biopsji u mnie 4 tygodnie czekania a wynik trepano to jeśli dobrze pamiętam jakieś 2 miesiace czekałam ale już byłam leczona
igłowa uważam jakość badania słabsza, niepewna, lepiej wyciąć cały węzeł
+0 |
| autor: Asowa, dodał 2014-08-22 16:26 | komentuj |
> O 14:57, dnia 2014-08-22 Efka napisał(-a): > > O 14:30, dnia 2014-08-22 rwaschberger napisał(-a): > > > O 13:53, dnia 2014-08-22 M. N napisał(-a): > > > > O 13:43, dnia 2014-08-22 Rwaschberger napisał(-a): > > > > Czyli jest możliwe podjęcie leczenia lub po wynikach z usuniętych węzłów? Mam malusieńka córeczkę,wiec mi spieszno do leczenia, jeżeli zajdzie potrzeba. A jak wasze doświadczenia z grzybica jamy ustnej przed zdiagnozowaniem zz?
Ja na ten przykład nie miałam trepano w ogóle a przeszłam leczenie ;) Mój lekarz stwierdził, że skoro jakiś tam wynik w morfologii mam ok to nie będzie mnie dodatkowo męczył tym badaniem ;)
+0 |
> O 16:26, dnia 2014-08-22 Asowa napisał(-a): > > O 14:57, dnia 2014-08-22 Efka napisał(-a): > > > O 14:30, dnia 2014-08-22 rwaschberger napisał(-a): > > > > O 13:53, dnia 2014-08-22 M. N napisał(-a): > > > > > O 13:43, dnia 2014-08-22 Rwaschberger napisał(-a): > > > > > Czyli jest możliwe podjęcie leczenia lub po wynikach z usuniętych węzłów? Mam malusieńka córeczkę,wiec mi spieszno do leczenia, jeżeli zajdzie potrzeba. A jak wasze doświadczenia z grzybica jamy ustnej przed zdiagnozowaniem zz? > > Ja na ten przykład nie miałam trepano w ogóle a przeszłam leczenie ;) > Mój lekarz stwierdził, że skoro jakiś tam wynik w morfologii mam ok to nie będzie mnie dodatkowo męczył tym badaniem ;)
Nie bylo tak zle. Mam cudownego lekarza hematologa. A czy ktos moze poinformawac mnie, w ktorym szpitalu i u kogo w Warszawie warto sie leczyc? Teraz wszystko odbywa sie w klinice na Wilanowie, a pozniej raczej bede musiala znalesc inny, bo onkologi nie maja. Wogole na jakich oddzialach sie zz leczy? Onkologia czy hematologia?
+0 |
> O 10:09, dnia 2014-08-22 rwaschberger napisał(-a): > Witam, > Szukam informacji dotyczących Trepanobiopsji technicznie tzn dlaczego tak długo czekamy na wyniki? Cos się dzieje z próbką? > Czy ktoś ma pełna informacje? Przepraszam,ze nie w wątku Trepanobiopsji,ale jestem nowa i jeszcze nie wiem jak odpisać:) > > Jestem bardzo zniecierpliwiona osoba, ponieważ chodzę z goraczkami i węzła szyjnymi jak indor od 2,5 roku. W międzyczasie po hospitalizacjach na zakaźnych oddziałach z tytułu ww gorączki, węzłów chłonnych, drętwienie nóg, rak, bólu w kościach, nieprawidłowej morfologii ( początkowo bardzo wysokie CRP,maloplytkowowsci, ob lekko podwyższone etc) zaszłam w ciąże, urodziłam i coraz słabiej sie czułam. Machnelam ręka na parodniowe gorączki,gdyż lekarz internista patrzył na mnie jak na głupka,wiec przestałam chodzić . Zaczęłam łapać wszystko co moja córa przyniosła do domu. Aż do 13.08 kiedy to znowu temp przekraczającą 39 mnie dopadła,a rano obudziłam sie z obrzeknietym językiem. Zostałam wygodniona do lekarza, temp nie ma,ale język wielki i bólach. Rozpoznanie afta, zalecenie morfologia i o dziwo z powodu wywiadu lekarskiego usg wezlow. Zrobiłam w tym samym dniu i jeszcze wieczorem telefon z placówki medycznej z prośba o stawienie sie na 7:45 rano na usg brzucha. Węzły powiększone, pakiety, hypoecho.... Cos tam. Morfologia limpenia, standard CRP i ob, i inne wartości na czerwono. Język w gorszym stanie, pilna konsultacja laryngologa, hematologa. Laryngolog zapalenie języka ( jest cos takiego? Dziwie sie). 2 godziny hematolog ogląda i zaleca po obejrzeniu usg, morfolofii i jamy ustnej Trepanobiopsje i klasyfikacje do reselekcji węzłów chłonnych. Stwierdza dodatkowo,ze przełomem jest język i wcale nie mam zapalenia,ale grzybice jamy ustnej, zrzera mnie własna candida. Czy ktoś z was miał ten rozkoszny objaw? Konsultacja oczywiście HL-sussup. We wtorek 19.08 widziałam sie z chirurgiem. Ustalił termin na najbliższa środę z powodu grzyba, wybrał sobie 2 pakiety z prawej strony i ewentualnie dla symetrii blizn na szyji wybrał jeden z lewej do usunięcia. Dodatkowo wczoraj miałam Trepanobiopsje ( boli, trwało u mnie z 30 - 40 min ze znieczuleniem). Sądziłam,ze za chwile dowiem sie co mi jest. Dostępne jakieś piguły i voila jestem zdrowiutenka. A każą mi czekać miesiąc, dlaczego czy ktos wie? Czy moze po biopsji węzłów będę wiedzieć wcześniej i zaczną leczyć? Jak długo na wynik z węzłów czekaliscie? Ktos miał wycinanie przed wynikiem z trepano? I czy moze sie okazać,ze to jakieś zupełnie niegroźną bakterie drąży mój organizm? Lekarz nic mi nie powiedziała, nawet " możliwe, byc moze cos innego",ale nie potwierdziła swojego sussp. podejrzenia. > > Żadna informacji czekam na odpowiedzi i ściskamy gorąco :)
U mnie wyniki po wycięciu węzła były po dokładnie 7 dniach, a po pobraniu szpiku po 10 dniach. Chemię miałam podaną w niecały tydzień po wyniku biopsji węzła.
+0 |
| autor: Syringa, dodał 2014-08-22 19:48 | komentuj |
> Nie bylo tak zle. Mam cudownego lekarza hematologa. A czy ktos moze poinformawac mnie, w ktorym szpitalu i u kogo w Warszawie warto sie leczyc? Teraz wszystko odbywa sie w klinice na Wilanowie, a pozniej raczej bede musiala znalesc inny, bo onkologi nie maja. Wogole na jakich oddzialach sie zz leczy? Onkologia czy hematologia?
Ziarnicę można leczyć na onkologii i na hematologii.
+0 |
> O 19:48, dnia 2014-08-22 Syringa napisał(-a): > > > Nie bylo tak zle. Mam cudownego lekarza hematologa. A czy ktos moze poinformawac mnie, w ktorym szpitalu i u kogo w Warszawie warto sie leczyc? Teraz wszystko odbywa sie w klinice na Wilanowie, a pozniej raczej bede musiala znalesc inny, bo onkologi nie maja. Wogole na jakich oddzialach sie zz leczy? Onkologia czy hematologia? > > Ziarnicę można leczyć na onkologii i na hematologii. O to moze bede mogla zostac na al. Rzeczypospolitej A kogos lub szpital polecacie z wlasnego doswiadczenia?
+0 |
| autor: Syringa, dodał 2014-08-23 16:12 | komentuj |
> O to moze bede mogla zostac na al. Rzeczypospolitej > A kogos lub szpital polecacie z wlasnego doswiadczenia?
To pewnie zależy czy w tym ośrodku prowadzą diagnostykę i leczenie, czy tylko diagnostykę. Nie jestem z Warszawy, więc nie podpowiem, który szpital jest lepszy.
+0 |
Ekspresowo, blyskawiczenie jestem juz po usunieciu 2 pakietow wezlow szyjnych. Zostalo mi czekac na wynik. Zostanawoiam sie nad emocjami jakie beda mi towarzyszyc przy odbieraniu rezultatu badan. Jak wy przezywaloscie dobre i zle wiadomosci?
+0 |
| autor: Efka, dodał 2014-08-29 09:09 | komentuj |

| > O 08:44, dnia 2014-08-29 rwaschberger napisał(-a): > Ekspresowo, blyskawiczenie jestem juz po usunieciu 2 pakietow wezlow szyjnych. Zostalo mi czekac na wynik. Zostanawoiam sie nad emocjami jakie beda mi towarzyszyc przy odbieraniu rezultatu badan. Jak wy przezywaloscie dobre i zle wiadomosci?
wiadomośc miałąm dostać w poniedziałek, telefon zadzwonił jak wyszłam na spacer a raczej wyprawę z aparatem fotograficznym,znajoma ze szpitala znała już mój wynik i zapytała czy chcę go poznać ... pewnie, że chciałam ... powiedziałą ZIARNICA ... zamarłam na chwilkę stojąc na chodniku ... zadzwoniłam do rodziców z wiadomością ... potem sie rozpłakałam ... i poszłąm fotografować dalej ... ufff teraz z oddali jak juz zdrowa jestem to te wspomnienie mnie przeraża lekko, a wtedy jakoś nie tak bardzo, byłam chyba gotowa na to, wcześniej inne badania, tomografia wskazywałą na zz lub sarkoidozę, a ja chyba jakoś czułam ze to nowotwór, ale chyba byłam jakoś przytłoczona tą wiadomością,moje życie zatrzymało sie na chwilkę ale potem było już tylko lepiej choć walka łatwa nie jest, zrób wszystko aby sie przygotować na tą wiadomość tak psychicznie, pomyśl nad swoim życiem nad tym co było jak było, porozmawiaj ze sobą, pomyśl co bys powiedziała chorej Mamie, Przyjaciółce i tak samo porozmawiaj ze sobą ...
+0 |
| autor: Efka, dodał 2014-08-29 09:13 | komentuj |

| > O 09:09, dnia 2014-08-29 Efka napisał(-a): > > O 08:44, dnia 2014-08-29 rwaschberger napisał(-a): > > Ekspresowo, blyskawiczenie jestem juz po usunieciu 2 pakietow wezlow szyjnych. Zostalo mi czekac na wynik. Zostanawoiam sie nad emocjami jakie beda mi towarzyszyc przy odbieraniu rezultatu badan. Jak wy przezywaloscie dobre i zle wiadomosci? > > wiadomośc miałąm dostać w poniedziałek, telefon zadzwonił jak wyszłam na spacer a raczej wyprawę z aparatem fotograficznym,znajoma ze szpitala znała już mój wynik i zapytała czy chcę go poznać ... pewnie, że chciałam ... powiedziałą ZIARNICA ... zamarłam na chwilkę stojąc na chodniku ... zadzwoniłam do rodziców z wiadomością ... potem sie rozpłakałam ... i poszłąm fotografować dalej ... ufff teraz z oddali jak juz zdrowa jestem to te wspomnienie mnie przeraża lekko, a wtedy jakoś nie tak bardzo, byłam chyba gotowa na to, wcześniej inne badania, tomografia wskazywałą na zz lub sarkoidozę, a ja chyba jakoś czułam ze to nowotwór, ale chyba byłam jakoś przytłoczona tą wiadomością,moje życie zatrzymało sie na chwilkę ale potem było już tylko lepiej choć walka łatwa nie jest, zrób wszystko aby sie przygotować na tą wiadomość tak psychicznie, pomyśl nad swoim życiem nad tym co było jak było, porozmawiaj ze sobą, pomyśl co bys powiedziała chorej Mamie, Przyjaciółce i tak samo porozmawiaj ze sobą ... acha i jeszcze jedno, lepiej przygotować sie na gorsze a potem być szcześliwym, ze to nie to, niż odwrotnie ... bo uważam że wtedy bardziej dotkliwie sie to odczuje
a dobre wiadomości jak dostawałam to była ogromna radość, którą trudno opisać, bo najbardziej sie ją przeżywa w sercu w duszy i tak naprawdę to sami jesteśmy z tym dobrymi i z tymi złymi wiadomosciami, sami to przeżywamy a inni nie maja znaczenia nawet jeśli są bardzo bliscy :D
+0 |
Ja nastawiam sie,ze na pomyłkę. Wypieram i uważam póki co, ze badania i zabiegi są poważne,a powód okaże sie banalny mimo wskazania na zz. Czy można usłyszeć wynik i nic z tym nie robić? Moze samo nie przejdzie,ale byc moze nie posuńie sie dalej? Stan zawieszenia i życia w symbiozie, ja sobie żyje bez zmian i zz sobie we mnie żyje bez zmian.
+0 |

| a wyniki szpiku mialem w wco po 2 tygodniach
+0 |
> O 11:03, dnia 2014-08-29 Zombiradok napisał(-a): > a wyniki szpiku mialem w wco po 2 tygodniach
Tez tak słyszałam 2 tyg - 3 tyg ( 10.09-17.09) trepano 4 tyg ( 18.09. ) Avatar przerażający:)
+0 |
Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym. Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj. |
|