SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Olcia

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 28
ogółem: 9047963
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
czy to może być ziarnica?
42014-03-31 15:38
autor: Mimblala, dodał 2014-03-29 01:20komentuj

Hej,

od dłuższego czasu odczuwam bóle węzłów chłonnych po alkoholu. Boli mnie szyja, pachy, okolice obojczyków, śródpiersie generalnie wszystko. Oprócz tego mam uporczywy kaszel i szybko się męczę choć do tej pory zrzucałam to karb papierosów. Mocno się pocę, na twarzy i ciele często wyskakują mi swędzące, zaczerwienione wypryski wypełnione płynem surowiczym, czasami swędzą mnie nogi (szczególnie uda) głównie w czasie kąpieli. Mam problemy żeby zasnąć na boku, bo odczuwam ból w klatce piersiowej. Ostatnio w ogóle mam dziwne odczucia w klatce piersiowej...trudno to opisać ale to takie wrażenie jakby coś mi w środku przepływało. Szybko się męczę i generalnie jestem ciągle śpiąca. Najbardziej dziwiły mnie te bóle węzłów chłonnych po alkoholu, bo resztę w ten czy inny sposób dawało się jakoś wytłumaczyć.
Jak zaczęłam drążyć temat, to trafiłam na to forum i trochę mnie zmroziło. Poszłam więc do rodzinnego. Węzły chłonne nie są powiększone (badanie palpacyjne), badania krwi, rtg klatki piersiowej i usg jamy brzusznej też nie budzą podobno zastrzeżeń. Rodzinny powiedział, że nie wie jaka może być przyczyna tych bóli węzłów po alkoholu i że najwyraźniej nie powinnam pić alkoholu bo mi nie służy i na tym zakończył diagnostykę.
Mi jednak ta kwestia nie daje spokoju. Czy ktoś z Was miał może też takie objawy, niepowiększone węzły i podstawowe badania w normie? Być może przesadzam ale generalnie jak się wrzuci w google hasło "bóle węzłów chłonnych po alkoholu" to nic po za ziarnicą nie wyskakuje. Martwię się i nie wiem co mam dalej robić czy cisnąć rodzinnego, żeby skierował mnie jeszcze na jakieś badania i jakie badania...Czytałam że najlepsze jest badanie PET ale cena masakra, a nie sądzę żeby rodzinny dał mi na nie skierowanie jeśli wg niego rozwiązaniem problemu byłoby odstawienie alkoholu. Ehhh...

autor: Zombiradok, dodał 2014-03-29 09:25komentuj


> O 01:20, dnia 2014-03-29 Mimblala napisał(-a):
> Hej,
> " Węzły chłonne nie są powiększone (badanie palpacyjne), badania krwi, rtg klatki piersiowej i usg jamy brzusznej też nie budzą podobno zastrzeżeń. Rodzinny powiedział, że nie wie jaka może być przyczyna tych bóli węzłów po alkoholu i że najwyraźniej nie powinnam pić alkoholu bo mi nie służy i na tym zakończył diagnostykę. "


TEz jestem tego zdania NIE PIJ . Nie wyglada mi to na zz . ALe moze to Mononukleoza zakazna lub Toksoplazmoza . Poszukaj pod tym katem .

+0

autor: Paweł, dodał 2014-03-29 09:38komentuj

Badanie palpacyjne węzłów to żadne badanie, powinnaś w pierwszej kolejności zrobić sobie usg węzłów chłonnych, nawet prywatnie to koszt ok. 100 zł. Węzły chłonne mogą znajdować się na tyle głęboko, że nie są wyczuwalne przy badaniu palpacyjnym, ja miałem 20 powiększonych węzłów chłonnych na szyi, a wyczuwalne były tylko 3 i to tylko przeze mnie, bo wiedziałem, gdzie ich szukać. Żaden lekarz palpacyjnie nie znalazł ani jednego. Jeżeli odczuwasz bóle w klatce piersiowej, powinnaś posymulować trochę u lekarza, żeby ci dał skierowanie na tomograf, niestety czasami tak trzeba. Co do badań krwi, przede wszystkim zrób oprócz morfologii z rozmazem - OB, CRP i LDH, nawet prywatnie to niedrogie badania. Bóle poalkoholowe węzłów chłonnych są typowe dla ziarnicy złośliwej i lepiej ich nie ignorować. Oczywiście może być inna ich przyczyna, także psychologiczna (ja potrafiłem kiedyś wmówić sobie każdy objaw i każdy ból, kiedy zrozumiałem, że to głowa wszystko wróciło do normy). Także na spokojnie, nie ma co panikować na zapas, zrób usg węzłów chłonnych, OB, CRP i LDH, wtedy będziesz miała jakiś pogląd na sprawę. Nie daj się olać lekarzom.

+0

autor: Mimblala, dodał 2014-03-31 15:18komentuj

> O 09:25, dnia 2014-03-29 Zombiradok napisał(-a):
> > O 01:20, dnia 2014-03-29 Mimblala napisał(-a):
> > Hej,
> > " Węzły chłonne nie są powiększone (badanie palpacyjne), badania krwi, rtg klatki piersiowej i usg jamy brzusznej też nie budzą podobno zastrzeżeń. Rodzinny powiedział, że nie wie jaka może być przyczyna tych bóli węzłów po alkoholu i że najwyraźniej nie powinnam pić alkoholu bo mi nie służy i na tym zakończył diagnostykę. "
>
>
> TEz jestem tego zdania NIE PIJ . Nie wyglada mi to na zz . ALe moze to Mononukleoza zakazna lub Toksoplazmoza . Poszukaj pod tym katem .


Hej,

dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o mononukleozę czy toksoplazmozę to to chyba nie to, bo nie mam gorączki. A co do picia to rzecz jasna mogę nie pić ale to nie o to chodzi. Jeśli rzeczywiście te bóle po alkoholu są związane z ZZ to zlikwiduję tylko objaw, a nie przyczynę. To tak jakby osobie, którą boli noga w czasie chodzenia powiedzieć "to proszę siedzieć" ;) Dlatego mnie tak zirytował lekarz rodzinny. Jeśli przyczyną jest sam alkohol, a nie coś innego to ok, tyle tylko, że on nie próbował tego dociec :(
Wszystkiego dobrego.
A.

+0

autor: Mimblala, dodał 2014-03-31 15:38komentuj

> O 09:38, dnia 2014-03-29 Paweł napisał(-a):
> Badanie palpacyjne węzłów to żadne badanie, powinnaś w pierwszej kolejności zrobić sobie usg węzłów chłonnych, nawet prywatnie to koszt ok. 100 zł. Węzły chłonne mogą znajdować się na tyle głęboko, że nie są wyczuwalne przy badaniu palpacyjnym, ja miałem 20 powiększonych węzłów chłonnych na szyi, a wyczuwalne były tylko 3 i to tylko przeze mnie, bo wiedziałem, gdzie ich szukać. Żaden lekarz palpacyjnie nie znalazł ani jednego. Jeżeli odczuwasz bóle w klatce piersiowej, powinnaś posymulować trochę u lekarza, żeby ci dał skierowanie na tomograf, niestety czasami tak trzeba. Co do badań krwi, przede wszystkim zrób oprócz morfologii z rozmazem - OB, CRP i LDH, nawet prywatnie to niedrogie badania. Bóle poalkoholowe węzłów chłonnych są typowe dla ziarnicy złośliwej i lepiej ich nie ignorować. Oczywiście może być inna ich przyczyna, także psychologiczna (ja potrafiłem kiedyś wmówić sobie każdy objaw i każdy ból, kiedy zrozumiałem, że to głowa wszystko wróciło do normy). Także na spokojnie, nie ma co panikować na zapas, zrób usg węzłów chłonnych, OB, CRP i LDH, wtedy będziesz miała jakiś pogląd na sprawę. Nie daj się olać lekarzom.

Hej,

już robiłam badanie krwi. Z tego co widzę to jednak CRP i LDH na wynikach badań nie mam. OB mam na poziomie 10. Wybiorę się wobec tego na usg węzłów i może uzupełnię badania krwi. Bóle poalkoholowe są niestety całkiem realne. Odczuwam je od mniej więcej pół roku,a o tym że to może być objaw ZZ przeczytałam całkiem niedawno. Gdyby było odwrotnie, tzn. najpierw przeczytałabym o ZZ, a później zaczęłabym odczuwać bóle to rzeczywiście mogłoby być podejrzane ;) Zastanawiam się tylko czy to jest możliwe, żeby mieć dobre wyniki badania krwi, a mimo to mieć ZZ??? Czy to możliwe np. we wczesnym stadium choroby?
Czy możesz napisać jakie są Twoje doświadczenia z rozpoznaniem tej choroby? Jeśli oczywiście nie jest to dla Ciebie zbyt osobiste.
Pozdrowienia
A.

+0

Podobne tematy:



Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2026 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :