SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Rakandroll

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 28
ogółem: 9047963
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
Kolejny temat z cyklu: Czy ma Waszą pomm ziarnicę. Liczę na Wasza pomoc
12008-01-15 13:44
autor: Bartek, dodał 2008-01-15 08:51komentuj

Witam.
Od dawna chodzę po różnych lekarzach i staram się znaleźć przyczynę mojego stanu.
Mam na imię Bartek, mam 21 lat, 197cm wzrostu i 100 kg wagi. Nigdy nie chorowałem na nic poważnego, prowadziłem zdrowy tryb życia i starałem sie dobrze odżywiać. Unikam alkoholu, nie pale papierosów, śpie po 8 godzin.
Od września za każdym razem gdy mierzę temperaturę mam stan podgorączkowy. W październiku byłem u dwóch internistek. Jedyny objaw to temperatura 37,3. Zrobiono mi RTG płuc, oraz morfologię z OB. Płuca czyste, a badania krwi idealne. Wobec tego dostałem skierowanie na oddział wewnętrzny. Przy przyjęćiu moja waga wynosiła 101 kg. Zrobiono mi dość dużo badań krwi. Miałem robione OB (2mm), morfologię, rozmaz, CRP, AspAT, ALAT, IgA, IgG, IgM, badanie na przeciwciała Cytomegalii oraz ASO w surowicy. Do tego posiew moczu, posiew gardła i RTG zatok. Wszystkie badania w normie. W szpitalu moja temperatura wynosiła 36,9. Wypisano mnie z adnotacją, że wykluczono infekcyjną przyczynę stanu podgorączkowego. Dodam że węzły miałem wtedy badane palcami przez dwóch lekarzy. Na początku listopada dopadła mnie angina. Po wyzdrowieniu zrobiłem sobie EKG i ECHO, dostałem skierowanie z podejrzeniem zapalenia miesnia sercowego. Badania wyszły bez zarzutu. No ale po tej anginie znalazłem niewielki guzek z lewej strony żuchwy. Nie wiem czy wyskoczył on z powodu tej anginy, czy po prostu stałem sie bardziej wyczulony. Cięzko było go znaleźc bo schował się za tętnicą. Trafiłem wtedy na tą stronę i postanowiłem zrobić prywatnie USG szyi (pod koniec listopada). Węzeł miał wymiary 12x6 mm, z zachowaną architekturą. Był to węzeł reaktywny. Stany podgorączkowe utrzymywały się cały czas. Na początku grudnia ok 37,6- 37,7. Zmieniłem internistkę, bo poprzednia nie miała pomysłów. 10 grudnia zrobiłem badania krwi, morfologia i CRP -bez zarzutu, OB 1mm. Rozmaz również bez zmian (neut 45,4% Lym% 36,4 Mono 7,3% Eos 6,1% Baso 0,6% Luc 4,2% ogółem WBC 6,52). Po tygodniu badanie ogólne moczu oraz badanie TSH3 na tarczycę. wyniki prawidłowe. Jakoś w połowie grudnia znalazłem na swoim ciele kilka grudek pod skórą, nie wiem czy to węzły. Mam je głównie na obu udach ale także jeden z boku między żebrami. Może to głupi powód do obaw i podejrzeń o ziarnicę, ale jeżeli nie moge znaleźć przyczyny, to staram się wykluczyć te najgorsze. Guzek po boku przypomina węzeł chłonny z szyi, te na udach też. Mam też około trzech na udach plus jeden na ramieniu, które nie przypominają węzła, ale raczej tłuszczaka. Wszystkie znalazłem w połowie grudnia. Wiem że nie są to typowe dla węzłów miajsca, ale trzeba pamiętać że naczynia limfatyczne mamy na całym ciele. Przed świętami zrobiłem sobie USG jamy brzusznej, które nie wykazało żadnych zmian. Narządy prawidłowe. Wobec tego dostałem na początku stycznia kolejne skierowanie do szpitala. Zrobiono mi kilka badań, ale nie przyjęto mnie na oddział. Te badania to: RTG czaszki (prawidłowa), badanie ogólne moczu (prawidłowe), CRP (prawidłowe) oraz morfologię. wyniki morfologii ujawniły większą niż zwykle ilośc WBC, ale wciąż w granicach normy. Limfocyty 1,8 K/ul 18,8%, MID 0,4 K/ul 4,3% no i Granulocyty wyraźnie podwyższone 7,5 K/ul 76,9%. WBC 5,63 M/ul i pozostałe wyniki prawidłowe. Pomierzono mi także temperaturę 36,7. Dodam że po powrocie do domu czyli jakąś godzinę po tym pomiarze temp. wynosiła u mnie 37,5.

No i tak jest do dzisiaj, temperaturę mierzę cały czas tym samym termometrem i zawsze otrzymuje 37,4-37,5. Termometr jest rtęciowy także nie powinien pokazywać błędnych odczytów. Cały czas mam ten węzeł wnahliwy. Niepokoją mnie pozostałe guzki. Nie wiem zbyt wiele o ziarnicy, mimo iż czytałem ostatnio dużo o nowotworach. Na tej stronie podano że objawem mogą być zmiany w rozmazie, ale jakie zmiany ? Podwyższone limfocyty czy granulocyty? Zastanwiam się, czy nie zrobić sobie badania USG wszystkich węzłów, nie wiem czy uwzględni ono te guzki, które nie znajdują sie w typowych dla węzłów miejscach. Zastanwiam się też nad wizytą u onkologa. Lekarka mówi że wyniki nie wskazują na nowotwór, ale mnie ta sprawa niepokoi od dawna. Odbija sie to na moim zdrowiu psychicznym, ciężko mi sie na czymś skupić, bo nie mogę od siebie odpędzić złych myśli, a na uczelni po raz pierwszy mam problemy z niektórymi przedmiotami. Głupio mi troche o tym pisać na forum, ale nie mam sie do kogo zwrócic, rodzice kilka lat temu emigrowali z kraju i jestem zdany jedynie na siebie.

Mam nadzieję, że ktoś z Was odpowie na te kilka pytań, które zadałem powyżej i da mi kilka rad co powinienem zrobić. Jeśli ktoś ma jakieś pytania o dokładniejsze wyniki badań, to proszę pisać, będę tu często zaglądał. Pozdrawiam i życzę wszystkim dużo zdrowia i woli walki.

autor: Teresa, dodał 2008-01-15 13:44komentuj

> O 08:51, dnia 2008-01-15 Bartek napisał(-a):
Zmień termometr,i zobaczysz czy w dalszym ciagu jest ten stan podgorączkowy.Byc moze zbyt emocjonalnie do tego podchodzisz i wzrasta Cie temperatura.Jasli w dalszym ciagu bedzie podwyzszona to wybierz sie do tego onkologa,aby sie uspokoic.Pozdrawiam


+0



Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2026 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :