SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Gosiek

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 78
ogółem: 8784677
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
Dla chorujących i szukających objawów
52007-12-15 22:06
autor: Renatta, dodał 2007-03-28 15:40komentuj

Witam

Od 3 miesięcy męczą mnie pojawiające się duszności i suchy kaszel. Mniej więcej w tym samym czasie (3 miesiące temu) wykryłam powiekszony węzeł chłonny podżuchwowy w bliskiej granicy z tętnicą szyjną. Wszystkie inne sa ok. Pierwsze usg wykazało węzęł wielkości 19mmx6mm. Po dwóch tygodniach poszłam ponownie na usg - wielkość 13mmx5mm. W tym czasie przyjęłam trzy różne antybiotyki (duomax, xorimax, klacid) a kaszel jak był tak jest. Między czasie byłam u alergologa i pulmunologa, zostałam przebadana w kierunku alergii, astmy. Nic nie wyszło. Mam podwyższoną tempereturę ciała przez cały ten czas (ale temp. nigdy nie przekracza 37). Trzy tygodnie temu z wysoką gorączką trafiłam do szpitala - przechodziłam grypę ale że antybiotyki nie pomagały więc położyli mnie żeby zrobić dokładne badania. Miałam porobione posiewy z gardła, nosa, krwi, moczu. Jedyny co wyszło to bakteria w moczu. Poza tym wycięli mi ten powiększony węzeł chłonny z szyi. Miałam robioną TK klatki piersiowej i jamy brzusznej. TK klatki nic nie wniosło, wykazało jedynie "niepowiększone węzły 4-5 mm przy tchawicy", z poza tym wszystko OK bez żadnych cech limfadenopatii. Grypa przeszła. Więc wyszłam ze szpitala dalej nie wiedząc co jest. Węzeł poszedł do badania, wyniku jeszcze nie mam, ale mój mąż próbował dzwonić wczoraj do zakładu patomorfologii, rozmawiał z lekarzem, który powiedział, że na 90% ten węzeł będzie pozapalny. Dwa tygodnie po wyjściu ze szpitala zaczęły mi szwankować zatoki a dziś znów jestem chora (zatkany nos i ból gardła). temperatura oczywiście 37, jak przez trzy ostatnie miesiące. W szpitalu właśnie zaczęło padać słowo: chłoniak, ziarnica, dlatego trafiłam na tę stronę. Przeczytałam chyba wszystko, nie mam potów nocnych ani świądu, jedynie czasem pojawia się rozpierający ból w klatce piersiowej, który jest od samego początku. Ale pojawia się tylko przy odwacaniu się do tyłu, albo nagłym wyciągnięciu ręki. Dziwne to wszystko. Może ktoś z Was się spotkał z czymś takim. W zasadzie to zaczęłam się oswajać z myślą, że to coś poważnego. Przeszłam dużo w życiu - nie oszczędza mnie, może dlatego aż tak bardzo nie panikowałam, czytając co to za choroba. Wielu z Was napewno na początku zadawało sobie pytanie: dlaczego ja? Ja takich pytań już sobie nie zadaję bo i tak nikt na nie nie odpowie. Sama nie wiem co mi jest, męczę się. Na koniec chciałabym powiedzieć Wam wszystkich, których dotknęła choroba, że modlę się za Was, to jedyne co mogę zrobić. Przepraszam za tak długi post. Pozdrawiam

autor: Baldi, dodał 2007-03-28 15:45komentuj


czytaj blog
brak w Twoim opisie (no chyba, ze przeoczylem) USG echogeniczności (i ewentualnie tworzenia pakietów).

+0

autor: Renatta, dodał 2007-03-28 15:57komentuj

> O 15:45, dnia 2007-03-28 Baldi napisał(-a):
> brak w Twoim opisie (no chyba, ze przeoczylem) USG echogeniczności (i ewentualnie tworzenia pakietów).

W opisie USG nie było nic na temat echogeniczności węzła, było napisane, że "pakiet węzłowy".

+0

autor: Baldi, dodał 2007-03-28 16:00komentuj


czytaj blog
> O 15:57, dnia 2007-03-28 Renatta napisał(-a):
> W opisie USG nie było nic na temat echogeniczności węzła, było napisane, że "pakiet węzłowy".
wiec jesli to bedzie chloniak albo ZZ, to albo zle opisano Ci badanie, albo jakis konował w ogole nie zwracal na to uwagi.
jesli lekarz mowil, ze na 90% bedzie to wezel pozapalny, to tak pewnie bedzie. dobrze, ze wycieli Ci wezel i miejmy nadzieje, ze hispat bedzie dobrze obejrzany pod mikroskopem.

+0

autor: Renatta, dodał 2007-03-28 16:05komentuj


> wiec jesli to bedzie chloniak albo ZZ, to albo zle opisano Ci badanie, albo jakis konował w ogole nie zwracal na to uwagi.
> jesli lekarz mowil, ze na 90% bedzie to wezel pozapalny, to tak pewnie bedzie. dobrze, ze wycieli Ci wezel i miejmy nadzieje, ze hispat bedzie dobrze obejrzany pod mikroskopem.

Na początku nikt nie chciał podjąć się wycięcia węzła bo był w bardzo bliskiej odległości od tętnicy, chcieli zrobić biopsję ale lekarz który mnie prowadził uparcie szukał lekarza, który by go usunął cały. Wkońcu znalazł się laryngolog i wyciął cały. Mam pytanie czy zawsze pakiet węzłowy oznacza coś złego? Czy zwykłe węzły pozapalne mogą być pakietowe?

+0

autor: Baldi, dodał 2007-03-28 16:13komentuj


czytaj blog
> O 16:05, dnia 2007-03-28 Renatta napisał(-a):
> czy zawsze pakiet węzłowy oznacza coś złego?
chyba nie.

> Czy zwykłe węzły pozapalne mogą być pakietowe?
nie mam pojecia.

+0Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2018 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :