SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Bruja7

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 77
ogółem: 8911525
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
czy zdecydować się na przeszczep
82017-09-23 12:39
autor: basia16, dodał 2016-01-31 16:00komentuj

Witajcie,trafiłam na to forum ponieważ mój narzeczony choruje na chłoniaka z komórek płaszcza (jest on dość żadki ) może ktoś z forum miał do czynienia z nim ? druga sprawa dostaliśmy skierowanie na przeszczep autologiczny,mamy dylemat czy się decydować na niego.Jesteśmy po 6 chemiach niby się cofnęła choroba kolejny etap ten przeszczep,nie wiemy co robić ...podobno i tak jest spory procent ze wróci nawet po przeszczepie :-/ mamy totalny mętlik w głowie...pozdrawiam Nowa

autor: Martyna, dodał 2016-01-31 16:29komentuj

Skoro się cofnęła choroba po 6 chemiach to czemu przeszczep? Byl stosowany tylko jeden schemat chemii ? Napisz coś więcej, skoro proponują przeszczep to może nie reagował na pierwszy schemat chemii ?

+0

autor: INES, dodał 2016-02-01 13:36komentuj

Nie znam się na tym rodzaju chłoniaka, ale z własnego doświadczenia wiem, że jeśli terapia bywała oporna to przeszczep jest istotnym elementem wieńczącym leczenie.

Jeśli jednak mieliście 1 rodzaj chemii i jest remisja, warto zasięgnąć języka jeszcze gdzieś indziej, czy rzeczywiście przeszczep jest konieczny.

W tradycyjnej ziarnicy, jeśli ktoś dobrze zareaguje na pierwszy rodzaj chemii i doprowadzi się do wyleczenia, raczej nikt nie proponuje przeszczepu.

+0

autor: Ewa, dodał 2016-02-01 15:23komentuj

W internecie jest kilka publikacji dotyczacych tego chloniaka autorstwa znanych lekarzy. Chyba nie macie wyjscia.

+0

autor: INES, dodał 2016-02-01 18:44komentuj

Nie taki diabeł straszny. Autoprzeszczep jest naprawdę stosunkowo prosty i niedramatyczny. Szczególnie dobrze znoszą to osoby nieprzeleczone, czyli taki, które miały nie zbyt wiele chemii. Przeszczep od dawcy, to już zupełnie inny kaliber. Zatem głowa do góry! Robić co trzeba i będzie OK.

+0

autor: basia16, dodał 2016-03-21 16:10komentuj

> O 18:44, dnia 2016-02-01 INES napisał(-a):
> Nie taki diabeł straszny. Autoprzeszczep jest naprawdę stosunkowo prosty i niedramatyczny. Szczególnie dobrze znoszą to osoby nieprzeleczone, czyli taki, które miały nie zbyt wiele chemii. Przeszczep od dawcy, to już zupełnie inny kaliber. Zatem głowa do góry! Robić co trzeba i będzie OK.DZięki za słowa otuchy :-)

+0

autor: ola, dodał 2017-04-10 10:29komentuj


Witam,
Wiem, że Twój post był rok temu, ale powiedz mi, jak jest z Twoim narzeczonym? U mojego męża (39 lat) postawiono tą samą diagnozę - chłoniak komórek płaszcza. Jestem przerażona. Niby już jesteśmy po chemiach, czekamy teraz na autoprzeszczep. W internecie jest mnóstwo negatywnych informacji. Może Twoja wiadomość trochę podniesie mnie na duchu. A może są na forum inne osoby, które wygrały z tym nowotworem??

+0

autor: Dominika, dodał 2017-08-22 07:21komentuj

Mój chłopak też choruję na chłoniaka z komórek płaszcza miał 8 cykli chemii Chop po skończeniu miał robionego peta była remisja miał skierowanie na radioterapie lekarz ponownie skierował go na peta po miesiącu i wynik przyszedł Progresja niecałe 3 miesiące wznowa choroby masakra znów jest na chemii drugiego rzutu też boję się co to będzie ale szukamy innego lekarza mamy namiary na Kraków może tam się uda

+0

autor: jan, dodał 2017-09-23 12:39komentuj

> O 07:21, dnia 2017-08-22 Dominika napisał(-a):
> Mój chłopak też choruję na chłoniaka z komórek płaszcza miał 8 cykli chemii Chop po skończeniu miał robionego peta była remisja miał skierowanie na radioterapie lekarz ponownie skierował go na peta po miesiącu i wynik przyszedł Progresja niecałe 3 miesiące wznowa choroby masakra znów jest na chemii drugiego rzutu też boję się co to będzie ale szukamy innego lekarza mamy namiary na Kraków może tam się uda
Witam. Już z Krakowa zostałem przekierowany do Łodzi gdzie po badaniach zostałem zakwalifikowany do wysoko dawkowanej chemioterapii i auto-HCT teraz czekam na końcową decyzję. pozdrawiam

+0

Podobne tematy:Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2022 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :