on-line: 1 gości: 1 użytkowników: 0
dzisiaj: 30 ogółem: 9047965 licznik od: 09.02.2006 |
|
| autor: Asowa , dodał 2014-09-07 08:32 | komentuj |
Od jakiegoś czasu mam taki problem, że łatwo robią mi się ranki na ciele, powstają strupki, na ogół malutkie. Strupki odpadają i leci mi dużo krwi, jest ona strasznie gęsta, ciemna i lepka. Nigdy wcześniej tak nie miałam. Mam też małe siniaki niewiadomego pochodzenia ;) W październiku mam wizytę w CO i się zastanawiam czy czekać czy zrobić morfologię wcześniej. Ogólnie i tak musze się wybrać w najbliższych dniach do internisty po 3 dawkę szczepionki na żółtaczkę ale nie wiem czy zawracać sobie głowę tą krwią. Może na stare lata to normalne ;) |

| krew po chemi sie zmienia ale jak mocno ci leci nawet z malych ranek to zrob sobie badanie pod katem typowej hematologi plytki hemoglobina itd. siniaki to inaczej krwiaki bo slabe zylki nie wytrzymuja . jesli masz za malo hemoglob to tez tak moze sie dziac.
upij komus troche krwi bedzie ok :) vampirze :)
+0 |
| autor: Frubelek171, dodał 2014-09-07 11:12 | komentuj |

| >
Troszkę z "innej beczki" ale.... po chemi i radio moja skóra także szaleje- kupiłam nowy pasek do zegarka i tam gdzie styka się metalowy element to krosty wyskoczyły swędzące :/ kolczyki to samo- zostaje tylko srebro i złoto- dodam tylko ,że przed chorobą takich cyrków nie miałam :< pzdr. cieplutko :)
+0 |

| > O 11:12, dnia 2014-09-07 Frubelek171 napisał(-a): > > > > > Troszkę z "innej beczki" ale.... > po chemi i radio moja skóra także szaleje- kupiłam nowy pasek do zegarka i tam gdzie styka się metalowy element to krosty wyskoczyły swędzące :/ kolczyki to samo- zostaje tylko srebro i złoto- dodam tylko ,że przed chorobą takich cyrków nie miałam :< > pzdr. cieplutko :) po chemi jak i jeszcze gorzej po radio skora bardzo sie zmienia pociesze was ze to stan przejsciowy w zaleznosci od nas samych trwajacy od 3mc do nawet 2 lat. ja mam efekt skory bardzo suchej i marmurkowo sinej jakby mi caly czas zimno , ale kto by sie takimi glupstwami przejmowal hehh walczymy z choroba w koncu !
+0 |

| a co do klczykow to w zlotych i srebnych wystepje takze nickiel ktory moze uczulac !!!!!!! wiadomo ze w metalowych jest go wiecej ale te z wyzszej polki takze go zawieraja.
+0 |
| autor: Nessa, dodał 2014-09-07 12:20 | komentuj |
o to ciekawe z tą krwią, myślałam że tylko ja tak mam. Moja też jest gęsta i lepka jak nigdy, i masakrycznie śmierdzi metalicznie ;p
+0 |

| zalezy od chemii ja teraz mam jasniutka a bywalo ze zyly mialem ciemne jak smola
+0 |
| autor: Asowa , dodał 2014-09-07 18:23 | komentuj |
> O 13:18, dnia 2014-09-07 Zombiradok napisał(-a): > zalezy od chemii ja teraz mam jasniutka a bywalo ze zyly mialem ciemne jak smola Ale ja ostatnią chemię miałam w 2010r. Taki problem z krwią pojawił mi się dopiero teraz. W kwietniu miałam problem odwrotny, bo była słaba krzepliwość.
+0 |

| > O 18:23, dnia 2014-09-07 Asowa napisał(-a): > > O 13:18, dnia 2014-09-07 Zombiradok napisał(-a): > > zalezy od chemii ja teraz mam jasniutka a bywalo ze zyly mialem ciemne jak smola > Ale ja ostatnią chemię miałam w 2010r. > Taki problem z krwią pojawił mi się dopiero teraz. > W kwietniu miałam problem odwrotny, bo była słaba krzepliwość. jesli twierdzisz ze leci ci duzo krwi to swiadczy o slabej krzepliwosci
+0 |
| autor: rodzynka, dodał 2014-09-07 21:36 | komentuj |
Asowa, zrób morfologię, bo takie siniaki i krew mogą świadczyć o małopłytkowości. Ja morfologię - z tego samego powodu - robię w najbliższym tygodniu. A zdarzyła mi się zabawna sytuacja - zobaczyłam sporo zaskórniaków na nosie i chwyciłam cały nos w dwa palce myśląc, że to pomoże. W efekcie przez tydzień chodziłam z fioletowym nochalem... Jak jakiś żul siódmej kategorii... ;) A przy okazji morfologii zrobię sobie LDH. I znowu będzie stres w oczekiwaniu na wyniki...
+0 |
| autor: Asowa , dodał 2014-09-07 22:08 | komentuj |
> O 21:36, dnia 2014-09-07 rodzynka napisał(-a): > Asowa, zrób morfologię, bo takie siniaki i krew mogą świadczyć o małopłytkowości. Ja morfologię - z tego samego powodu - robię w najbliższym tygodniu. A zdarzyła mi się zabawna sytuacja - zobaczyłam sporo zaskórniaków na nosie i chwyciłam cały nos w dwa palce myśląc, że to pomoże. W efekcie przez tydzień chodziłam z fioletowym nochalem... Jak jakiś żul siódmej kategorii... ;) > A przy okazji morfologii zrobię sobie LDH. I znowu będzie stres w oczekiwaniu na wyniki... Jak ja nie lubię badań i tego czekania na wyniki. Ktoś tu na forum kiedyś pisał, że po zakończonym leczeniu jesteśmy zdrowi. Ciekawe z której strony jest to zdrowie?
+0 |
| autor: Gizmo, dodał 2014-09-08 09:09 | komentuj |
Ja też bym zrobiła morfologie:)Tak na wszelki wypadek...:)
+0 |

| Ciekawe z której strony jest to zdrowie? oj tam oj tam mielone mozesz zrec? tzn ze jestes zdrowa jak rydz a zz nie ma tu nic to roboty heheh.. nie martw sie
+0 |
| autor: Asowa , dodał 2014-09-08 17:27 | komentuj |
> O 15:57, dnia 2014-09-08 Zombiradok napisał(-a): > Ciekawe z której strony jest to zdrowie? > oj tam oj tam mielone mozesz zrec? tzn ze jestes zdrowa jak rydz a zz nie ma tu nic to roboty heheh.. nie martw sie Mielone kocham największą miłością ;) No w sumie ja z zz nie mam nic wspólnego, wygrałam z DLBCL, choć na ostatnich kilku wizytach słyszałam, że to był chłoniak limfoblastyczny :P
+0 |
Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym. Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj. |
|