SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Frubelek171

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 31
ogółem: 9047966
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
USG węzłó chłonnych, proszę o odpowiedź
82014-04-21 03:36
autor: Loni, dodał 2014-04-16 20:39komentuj

Czy jeśli dobry specjalista na dobrym sprzęcie zrobi USG węzów chłonnych to można wykluczyć ziarnicę złośliwą. Onkolog u którego byłam twierdzi że tak i że nic nie mam i mam wziąć się w graść i prowadzić prywatne życie... Dodam że mam dobrą morfologię i Rtg, ale mam objawy niektóre ZZ.

autor: moonia, dodał 2014-04-16 23:12komentuj

> O 20:39, dnia 2014-04-16 Loni napisał(-a):
> Czy jeśli dobry specjalista na dobrym sprzęcie zrobi USG węzów chłonnych to można wykluczyć ziarnicę złośliwą. Onkolog u którego byłam twierdzi że tak i że nic nie mam i mam wziąć się w graść i prowadzić prywatne życie... Dodam że mam dobrą morfologię i Rtg, ale mam objawy niektóre ZZ.
Niektóre objawy zz mają wszyscy....
jeżeli wyniki widział onkolog, to raczej zna się na rzeczy... problem jest zwykle na poziomie lekarzy I kontaktu...

+0

autor: fsaf, dodał 2014-04-17 10:19komentuj

> O 23:12, dnia 2014-04-16 moonia napisał(-a):
> > O 20:39, dnia 2014-04-16 Loni napisał(-a):
> > Czy jeśli dobry specjalista na dobrym sprzęcie zrobi USG węzów chłonnych to można wykluczyć ziarnicę złośliwą. Onkolog u którego byłam twierdzi że tak i że nic nie mam i mam wziąć się w graść i prowadzić prywatne życie... Dodam że mam dobrą morfologię i Rtg, ale mam objawy niektóre ZZ.
> Niektóre objawy zz mają wszyscy....
> jeżeli wyniki widział onkolog, to raczej zna się na rzeczy... problem jest zwykle na poziomie lekarzy I kontaktu...
Nie do końca to onkolog (chyba), w warszawie w instytucie onkologi robi badania obrazowe, jakiś profesor... Facet podobnież jest najlepszy. Więc chyba zdam się na niego.

+0

autor: Loni, dodał 2014-04-17 13:55komentuj

> O 10:19, dnia 2014-04-17 fsaf napisał(-a):
> > O 23:12, dnia 2014-04-16 moonia napisał(-a):
> > > O 20:39, dnia 2014-04-16 Loni napisał(-a):
> > > Czy jeśli dobry specjalista na dobrym sprzęcie zrobi USG węzów chłonnych to można wykluczyć ziarnicę złośliwą. Onkolog u którego byłam twierdzi że tak i że nic nie mam i mam wziąć się w graść i prowadzić prywatne życie... Dodam że mam dobrą morfologię i Rtg, ale mam objawy niektóre ZZ.
> > Niektóre objawy zz mają wszyscy....
> > jeżeli wyniki widział onkolog, to raczej zna się na rzeczy... problem jest zwykle na poziomie lekarzy I kontaktu...
> Nie do końca to onkolog (chyba), w warszawie w instytucie onkologi robi badania obrazowe, jakiś profesor... Facet podobnież jest najlepszy. Więc chyba zdam się na niego.

A waszym zdaniem jestem chory na ZZ z tymi wynikami? Węzełki mam ruchome twarte o (B Dobrej echo strukturze, bez odchyleń patologicznych)USG było powtarzane 2 razy

+0

autor: lali, dodał 2014-04-17 14:11komentuj

> O 13:55, dnia 2014-04-17 Loni napisał(-a):
> > O 10:19, dnia 2014-04-17 fsaf napisał(-a):
> > > O 23:12, dnia 2014-04-16 moonia napisał(-a):
> > > > O 20:39, dnia 2014-04-16 Loni napisał(-a):
> > > > Czy jeśli dobry specjalista na dobrym sprzęcie zrobi USG węzów chłonnych to można wykluczyć ziarnicę złośliwą. Onkolog u którego byłam twierdzi że tak i że nic nie mam i mam wziąć się w graść i prowadzić prywatne życie... Dodam że mam dobrą morfologię i Rtg, ale mam objawy niektóre ZZ.
> > > Niektóre objawy zz mają wszyscy....
> > > jeżeli wyniki widział onkolog, to raczej zna się na rzeczy... problem jest zwykle na poziomie lekarzy I kontaktu...
> > Nie do końca to onkolog (chyba), w warszawie w instytucie onkologi robi badania obrazowe, jakiś profesor... Facet podobnież jest najlepszy. Więc chyba zdam się na niego.
>
> A waszym zdaniem jestem chory na ZZ z tymi wynikami? Węzełki mam ruchome twarte o (B Dobrej echo strukturze, bez odchyleń patologicznych)USG było powtarzane 2 razy.

Chora, mąż pisze i się bachnął. Te guzki powiedziała doktor że są jak zwykłe węzły po przeziębieniu.

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-04-18 13:09komentuj

Zawsze lepiej iść do hematologa/onkologa. Mnie też doktor który wykonywał usg powiedział, że to nie wygląda na nowotwór. Ale hematolog się nie podobało to co widzi na usg( ja miałam dodatkowo bardzo widocznego węzła na szyi )i wysłala mnie na dalsze badania, w moim przypadku pobranie węzła. Niestety u mnie hematolog miała rację, ale bez paniki. To jednak dość rzadka choroba :) Niemniej jednak zawsze lepiej poradzić się specjalisty, który zajmuje się daną dziedziną.

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-04-18 13:11komentuj

Ja miałam zz pierwszy stopień, więc miałam szczęście trafić na świetną specjalistkę :)

+0

autor: Loni, dodał 2014-04-18 18:26komentuj

> O 13:11, dnia 2014-04-18 Truskawa napisał(-a):
> Ja miałam zz pierwszy stopień, więc miałam szczęście trafić na świetną specjalistkę :)
Truskawko, tylko że u mnie w mieście nie ma ani onkologa ani hematologa w szpitalu ani nigdzie indziej. Za to Obrazowych jest na lekarstwo... Ten u którego byłam to jakiś pan profesor, pracuje w centrum onkologi w Warszawie robi biopsje itd tam pod usg... Jest tak czy inaczej najlepszy w powiecie. W sumie to byłam teraz na 2 USG państwowo jedno brzucha drugie węzłów chłonnych. Później udałam się do mojego prywatnego lekarza który powtórzył dość wnikliwie USG w czym nic nie znalazł, jak byłam następnym razem to samo... I później u tego profesora 2 razy z półtora miesięcznym odstępem. Powtarzałam morfologie 6 razy w tym okresie. W morfologi lekarze a było ich masa z dziesięciu widziało te badania nic nie wyszło niepokojącego... OB na karzdym razem powtarzane było, wykazywało 2. A crp jak zrobiłam na własną rękę to wyszło 0.28. Na USG w opisie zawsze, węzły o prawidłowej echo-strukturze, prawidłowym ukrwieniu, itd. od obrazowych słyszałam tylko że OK... Co o tym myślisz/myślicie?

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-04-21 03:36komentuj

No wiesz, nie jestem lekarzem, nie potrafię Ci powiedzieć wiele, nie mam wystarczającej wiedzy, opisałam tylko w skrócie moją historię. I to jest oczywiście przypadek jeden z wieeeeelu. Rozwinę moją historię. Miałam ob najpierw 24 później 17( przed wykryciem, spadło może po antybiotyku, który dostałam , gdy szukali przyczyny powiekszonego węzła. Może z innego powodu- nie wiem) i niewielkie zmiany w morfologii, trochę podwyższone białe krwinki i podwyższone kilka innych elementów morfotycznych , których już nie pamiętam. Lekarz jeden w szpitalu jak zobaczył ten powiększony węzeł zlecił usg (chyba, to było tak dawno...a moze sama na to wpadłam) i dał mi antybiotyk, a jak nie przejdzie po nim, to miałam zgłosić się do swojego lekarza. Lekarz pierwszego kontaktu wysłał mnie do laryngologa i zlecił morfologię, a laryngolog na badania( już była mowa o pobraniu węzła. Jeszcze zlecił dokładniejszą morfologię) i do hematologa, który obejrzał usg, wyniki i potwierdził, że trzeba to wyciąć i sprawdzić co to jest. Później już się potoczyło... Ja miałam szczęście, że miałam tego widocznego węzła, a do tego trafiłam na wielu dobrych specjalistów.

Reasumując, nie dysponuję niczym wiecej, niż swoim doświadczeniem. I nie mogę Ci powiedzieć nic poza tym, że zawsze najlepiej konsultować się ze specjalistą. U mnie po prostu specjalistka zauważyła coś podejrzanego w usg, a wykonujący usg lekarz nie. Tyle. A co masz zobić w tym konkretnym przypadku...? Ja nie wiem.

A inną sprawą tak ogólnie jest to, że niestety ob, morfologia, crp są pomocne, ale ta choroba bywa zdradliwa. Można mieć wyniki ok i mieć zz. Zdradliwa jest, czasem nawet usg może zmylić. Po moich wynikach to wielu lekarzy nie powiedziałoby, że mam nowotwór. Nawet pan prof hematolog tak mi powiedział. Że po tych wynikach to on móglby nawet nie stwierdzić takiej choroby. Jednak trafiłam na hematolog, która nabrała podejrzeń. To tak dla wszystkich, nie chcę nikogo straszyć, ja się o zz dowiedziałam jak zachorowałam, a jak mi mówiono jest duuużo przyczyn powiększonych węzłów :) Nie można też zamartwiać się na zapas. Po prostu trzeba sprawdzać dokładnie. I z moich doświadczeń wynika, że dobrze jest jednak skonsultować się ze specjalistą.

Ale się rozpisałam :P Wybaczcie taki długi post. Pozdrawiam ciepło i życzę Wam zdrowia, wiary i wszystkiego dobrego z okazji Świąt Wielkanocnych :)

+0

Podobne tematy:



Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2026 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :