SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Fantomasz

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 31
ogółem: 9047966
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
ciąża ,a powiększony węzeł nadobojczykowy
72013-01-01 11:33
autor: Gosia82, dodał 2012-12-29 21:07komentuj


Witajcie
Dawno mnie tu nie było ale oto jestem piszę by dostać od Was jak zwykle zastrzyk dobrych myśli, cieszę się że jesteście bo nasi bliscy nie zawsze są w stanie zrozumieć nasz niepokój związany ze wznową. Napiszę co u mnie, a więc w październiku wyszłam za mąż mój cierpliwy obecnie mąż miał tyle wytrwałości i poczekał na mnie aż będę gotowa zostać żoną. Po remisji dłuższy czas żyłam w przekonaniu że moją ziarnicę nie uda mi się pokonać na zawsze i wróci prędzej niż myślę i tak mijał rok za rokiem w tym roku we wrześniu minęły 4 lata od remisji a my w październiku stanęliśmy na ślubnym kobiercu był to najpiękniejszy dzień w moim życiu dwa dni po ślubie pojechaliśmy na 2 tyg do Egiptu było cudownie po powrocie miałam wizytę w poradni hematologicznej i mój lekarz który prowadził moje leczenie stwierdził że wyniki są wszystkie w normie no z wyjątkiem feratyny której wartość jest lekko obniżona ( nie miałam innych badań oprócz morfologii), myślałam że teraz szczęście mnie nie opuści tym bardziej że niedługo zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny czułam że Pan Bóg nam błogosławi byłam taka szczęśliwa nadal jestem bo dzieciątko dobrze się rozwija choć to dopiero 9 tydz ale niecałe 2 tyg temu wyczułam z lewej strony powiększony węzeł nadobojczykowy jest twardy, nieprzesuwny, boję się tym bardziej że 5 lat temu gdy rozpoczynałam leczenie pierwszy powiększył mi się również węzeł nadobojczykowy tylko po prawej stronie. Boję się że limit szczęścia został przezemnie wyczerpany.

autor: Asowa, dodał 2012-12-29 21:30komentuj

Gosia, a gdzie fotki ze ślubu?;)
Gratulacje podwojne, z okazji ślubu i ciąży.
Myślę, że trudno cokolwiek poradzić przez internet, chyba najprościej byłoby zrobić USG tego węzła i pełną morfologię .
Mam nadzieję, że to nic poważnego....
Pisz na bieżąco jak rozwija się sytuacja, oki?

+0

autor: ona, dodał 2012-12-30 12:27komentuj

> O 21:30, dnia 2012-12-29 Asowa napisał(-a):
> Gosia, a gdzie fotki ze ślubu?;)
> Gratulacje podwojne, z okazji ślubu i ciąży.
> Myślę, że trudno cokolwiek poradzić przez internet, chyba najprościej byłoby zrobić USG tego węzła i pełną morfologię .
> Mam nadzieję, że to nic poważnego....
> Pisz na bieżąco jak rozwija się sytuacja, oki?

Ciąża to jest jednak spore zawirowanie hormonalne dla organizmu i niestety roznie to bywa więc musisz zrobić badania.Sama mam powiekszony wezeł który wygląda bardzo podejrzanie ( jest twardy zbity nieprzesuwalny wzgledem podłoża)też go odkryłam niedawno a jestem dwa raz dłuzej w remisji niż Ty.USG wykaże czy jest sie czym martwić, widac tam dokładnie strukturę ewentualna zatoke tłuszczowa badz jej brak ,echogeniczność i mozna na podstawie tego badania stwierdzic czy jest odczynowy.

+0

autor: anetka_945, dodał 2012-12-31 18:17komentuj

a mam pytanko: czy informowałaś już swoich lekarzy onkologów, hematologów o zajściu w ciążę? bo tak się składa, że ja też jestem w 9 tyg, tylko o wiele krócej w remisji niż ty...

+0

autor: CzarnaMamba, dodał 2012-12-31 22:32komentuj

> O 18:17, dnia 2012-12-31 anetka_945 napisał(-a):
> a mam pytanko: czy informowałaś już swoich lekarzy onkologów, hematologów o zajściu w ciążę? bo tak się składa, że ja też jestem w 9 tyg, tylko o wiele krócej w remisji niż ty...

Anetko gratulacje! i Wszystkiego dobrego w Nowym roku :)
Po zostałym również wszystkiego najlepszego,Niech Nowy Rok przyniesie dużo zdrowia,
radości a przede wszystkim morze miłości! :****

+0

autor: anetka_945, dodał 2013-01-01 10:32komentuj


> Anetko gratulacje! i Wszystkiego dobrego w Nowym roku :)
> Po zostałym również wszystkiego najlepszego,Niech Nowy Rok przyniesie dużo zdrowia,
> radości a przede wszystkim morze miłości! :****

CzarnaMambo, dziękuję :) na razie męczą mnie mdłości ale i tak niezmiernie cieszę się z zaistniałej sytuacji :)i modlę się o zdrówko dla mojego Maleństwa...
Również wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku :))))

+0

autor: ona, dodał 2013-01-01 10:45komentuj

> O 10:32, dnia 2013-01-01 anetka_945 napisał(-a):
>
> > Anetko gratulacje! i Wszystkiego dobrego w Nowym roku :)
> > Po zostałym również wszystkiego najlepszego,Niech Nowy Rok przyniesie dużo zdrowia,
> > radości a przede wszystkim morze miłości! :****
>
> CzarnaMambo, dziękuję :) na razie męczą mnie mdłości ale i tak niezmiernie cieszę się z zaistniałej sytuacji :)i modlę się o zdrówko dla mojego Maleństwa...
> Również wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku :))))

Kiedy wybierasz się do lekarza?

+0

autor: Anetka_945, dodał 2013-01-01 11:33komentuj



> Kiedy wybierasz się do lekarza?

16 stycznia mam wizyte kolejna juz

+0

Podobne tematy:



Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2026 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :