SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Duki

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 31
ogółem: 9047966
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
Wyniki PET jestem załamana
242012-11-19 21:32
autor: ania, dodał 2012-10-30 17:14komentuj

Tydzień temu odebrała wynik histopat. NS I, w usg wychodziły węzły nadobojczykowe a w rtg w śródpiersiu 45x25 mm. Dziś odebrałam wyniki pet i jestem załamana. Czy ktoś miał podobnie? Wizyta u lekarza dopiero za tydzień. jaki to jest stopień zaawansowania?

Węzły nadobojczykowe prawe w pakiecie 22x18, suv 21,79/26,10
Węzły śródpiersia prawego 17x22, suv 8,05/10,18
Węzły okołotchawiczne prawe, dolne, górne 37x56, suv 20,13x26,51
Masa miękkotkankowa śródpiersia przedniego 73x28x80, suv 20,63, 26,64
Węzeł okołooskrzelowy płucny prawy 11x11 suv: 3,64/3,70
Rozlany wzorst metabolizmu FDG w przestrzeniach szpikowych trzonów kręgów z maksimum w kręgu TH10SUV 4,95/5,56

Czynny proces rozrostowy o charakterze złośliwym (bulky) w wielu grupach węzłów powyżej przepony. Kinetyka metabolizmu FDG w przestrzeniach szpikowych może sugerować zajęcie szpiku kostnego.

Co to oznacza? Lekarz sugerował wcześniej 4xABVD i radio. Czy taki wynik wydłuży terapię i będzie też przeszczep szpiku?

autor: INES, dodał 2012-10-30 18:52komentuj

Aniu, to są pytania do lekarza :)
Fakt, ten PET nie jest dobry. To, że jesteś chora, to również nie jest dobra informacja. Ale jesteś dopiero na samiutkim początku tej drogi leczenia. I tu nie możesz się załamywać. Przy dobrych wiatrach ludzie wychodzą z ziarnicy nawet w pół roku.

Głowa do góry i daj znać co Ci lakarz zarekomendował. Jedyne o czym warto pamiętać to o bieżącej kontroli wyników leczenia, aby móc szybko zmienić profil chemioterapii, jeśli efekty nie są oszałamiające.

+0

autor: Aga71, dodał 2012-10-30 19:02komentuj

> O 17:14, dnia 2012-10-30 ania napisał(-a):
> Tydzień temu odebrała wynik histopat. NS I, w usg wychodziły węzły nadobojczykowe a w rtg w śródpiersiu 45x25 mm. Dziś odebrałam wyniki pet i jestem załamana. Czy ktoś miał podobnie? Wizyta u lekarza dopiero za tydzień. jaki to jest stopień zaawansowania?
>
> Węzły nadobojczykowe prawe w pakiecie 22x18, suv 21,79/26,10
> Węzły śródpiersia prawego 17x22, suv 8,05/10,18
> Węzły okołotchawiczne prawe, dolne, górne 37x56, suv 20,13x26,51
> Masa miękkotkankowa śródpiersia przedniego 73x28x80, suv 20,63, 26,64
> Węzeł okołooskrzelowy płucny prawy 11x11 suv: 3,64/3,70
> Rozlany wzorst metabolizmu FDG w przestrzeniach szpikowych trzonów kręgów z maksimum w kręgu TH10SUV 4,95/5,56
>
> Czynny proces rozrostowy o charakterze złośliwym (bulky) w wielu grupach węzłów powyżej przepony. Kinetyka metabolizmu FDG w przestrzeniach szpikowych może sugerować zajęcie szpiku kostnego.
>
> Co to oznacza? Lekarz sugerował wcześniej 4xABVD i radio. Czy taki wynik wydłuży terapię i będzie też przeszczep szpiku?
Hm...spokojnie, badanie było wykonane przed rozpoczęciem leczenia, stąd wysokie wartości suv. Wszystko wskazuje na II stopień, co do zajęcia szpiku wydaje mi się to mało prawdopodobne, ponieważ zwyczajowo to ostatnie stadium z zajęciem już węzłów pod przeponą...tak mi się wydaje. Przypuszczalnie będziesz miała trepanobiopsję w celu wykluczenia zajęcia szpiku.
Co do terapii, to wszystko zależy od odpowiedzi organizmu na leczenie:-).
Trzymaj się i głowa do góry. Będzie dobrze. Poza tym przeszczep szpiku to nic strasznego, da się przeżyć, czego jestem przykładem :D

+0

autor: ania, dodał 2012-10-30 19:19komentuj

> O 19:02, dnia 2012-10-30 Aga71 napisał(-a):
> > O 17:14, dnia 2012-10-30 ania napisał(-a):
> > Tydzień temu odebrała wynik histopat. NS I, w usg wychodziły węzły nadobojczykowe a w rtg w śródpiersiu 45x25 mm. Dziś odebrałam wyniki pet i jestem załamana. Czy ktoś miał podobnie? Wizyta u lekarza dopiero za tydzień. jaki to jest stopień zaawansowania?
> >
> > Węzły nadobojczykowe prawe w pakiecie 22x18, suv 21,79/26,10
> > Węzły śródpiersia prawego 17x22, suv 8,05/10,18
> > Węzły okołotchawiczne prawe, dolne, górne 37x56, suv 20,13x26,51
> > Masa miękkotkankowa śródpiersia przedniego 73x28x80, suv 20,63, 26,64
> > Węzeł okołooskrzelowy płucny prawy 11x11 suv: 3,64/3,70
> > Rozlany wzorst metabolizmu FDG w przestrzeniach szpikowych trzonów kręgów z maksimum w kręgu TH10SUV 4,95/5,56
> >
> > Czynny proces rozrostowy o charakterze złośliwym (bulky) w wielu grupach węzłów powyżej przepony. Kinetyka metabolizmu FDG w przestrzeniach szpikowych może sugerować zajęcie szpiku kostnego.
> >
> > Co to oznacza? Lekarz sugerował wcześniej 4xABVD i radio. Czy taki wynik wydłuży terapię i będzie też przeszczep szpiku?
> Hm...spokojnie, badanie było wykonane przed rozpoczęciem leczenia, stąd wysokie wartości suv. Wszystko wskazuje na II stopień, co do zajęcia szpiku wydaje mi się to mało prawdopodobne, ponieważ zwyczajowo to ostatnie stadium z zajęciem już węzłów pod przeponą...tak mi się wydaje. Przypuszczalnie będziesz miała trepanobiopsję w celu wykluczenia zajęcia szpiku.
> Co do terapii, to wszystko zależy od odpowiedzi organizmu na leczenie:-).
> Trzymaj się i głowa do góry. Będzie dobrze. Poza tym przeszczep szpiku to nic strasznego, da się przeżyć, czego jestem przykładem :D

Aga a czy można podawać już chemię, a w międzyczasie zrobić biopsję czy raczej najpierw biopsja? Pytam bo mam mieć za tydzień wizytę już z chemią i nie wiem czy nie zostanie przesunięta. Biorąc pod uwagę terminy - biopsja potem wynik to istnieje ryzyko, że chemia będzie np. za miesiąc. A ta biosja to taki zabieg czy trzeba połozyć się do szpitala? Pozdrawiam cieplutko:)

+0

autor: ania, dodał 2012-10-30 19:20komentuj

> O 18:52, dnia 2012-10-30 INES napisał(-a):
> Przy dobrych wiatrach ludzie wychodzą z ziarnicy nawet w pół roku.
I tego będę się trzymała :)

+0

autor: Gizmo, dodał 2012-10-30 21:54komentuj

Według mnie wcale nie jest źle. Masz zajęte wezly po jednej stronie przepony wiec stopien II. No chyba, że okaże sie, że jednak i szpik masz zajęty choc podobnie jak przedmowca raczej tego nie obstawiam. Trepanobiopsje robi sie standardowo przed rozpoczeciem leczenia więc nie wiem dlaczego Ci tego nie zlecono. To badanie trwa 10 min i od razu wracasz do domu. Mi pobrali przed 1 chemia ale na wynik nie czekałam by nie opóźniac leczenia. Ja raczej obstawiam, że podadzą Ci 6 cykli a nie 4 ale ja nie jestem lekarzem więc się nie sugeruj. I glowa do góry, będzie dobrze:-)

+0

autor: Tomek, dodał 2012-10-31 07:27komentuj

> O 21:54, dnia 2012-10-30 Gizmo napisał(-a):
> Według mnie wcale nie jest źle. Masz zajęte wezly po jednej stronie przepony wiec stopien II. No chyba, że okaże sie, że jednak i szpik masz zajęty choc podobnie jak przedmowca raczej tego nie obstawiam. Trepanobiopsje robi sie standardowo przed rozpoczeciem leczenia więc nie wiem dlaczego Ci tego nie zlecono. To badanie trwa 10 min i od razu wracasz do domu. Mi pobrali przed 1 chemia ale na wynik nie czekałam by nie opóźniac leczenia. Ja raczej obstawiam, że podadzą Ci 6 cykli a nie 4 ale ja nie jestem lekarzem więc się nie sugeruj. I glowa do góry, będzie dobrze:-)

A ja miałem w karcie chorych zaznaczoną datę przyjęcia do szpitala po diagnostyce węzła i tomografie. Było to przyjęcie na chemię w CO, ale przez pierwsze parę dni robili mi badania: a to usg, a to trepanobiopsję... Co do biopsji wygląda to tak, że najpierw znieczulają biodro. W moim przypadku kilka razy wbijali igłę z czymś, co mi sparaliżowało nerwy. Biodro mi drochę skakało, ponieważ jest to dosyć wrażliwe miejsce. Był to najbardziej niepokojąca część zabiegu. Po dwóch minutach, zaczeli coś robić, ale nie czułem nic oprócz jakiegoś nacisku w kość, jakby m coś przystawili. Do trepanobiopsji wykorzystuje się taką grubszą igłę z gwintem. Wiem o tym, bo do pokoju zabiegowego kazali mi pójść przed lekarzem i pielęgniarką i zaczekać chwilę. Miałem czas, żeby pooglądać narzędzia. Wyglądają straszniej niż zabieg. Po pobraniu szpiku odsyłają na łóżko z zaleceniem leżenia na drugim boku, a jak będzie bolało to bierze się tabletkę. Ja jednak nie pamiętam żeby mnie coś mocno bolało, czułem się raczej jakby mnie ktoś kopnął w bok. Przeszło na drugi dzień. Nie jest to straszne, ale ja mimo wszystko bałem się tego wtedy. Może dlatego, że nie wiedziałem, czy będzie bardzo bolało. Pobieranie szpiku brzmi niepokojąco.

+0

autor: Tilia, dodał 2012-10-31 08:19komentuj

Ja mialam trepanobiopsję ambulatoryjnie. Przyszłam na chwilkę do szpitala, poproszono mnie do gabinetu, pobrano drobinkę szpiku i do domu. W sumie nic przyjemnego ale krótko trwa i da się przeżyć ;-))) Największy i najgorszy jest sam strach przed zabiegiem. Chemię dostałam zanim przyszły wyniki trepanobiopsji (miałam tylko wynik histpatologiczny).

+0

autor: Rodzynka, dodał 2012-10-31 09:53komentuj

Aniu, a gdzie się leczysz?

Wiadomo, że lepiej chorować na grypę itp niż na chłoniaka. Z drugiej strony lepiej że to chłoniak i to Hodgkina niż jakiś paskudny rak. Najważniejsza jest odpowiedź organizmu na leczenie. Przy tej chorobie nawet ogromne masy w śródpiersiu po podaniu chemii kurczą się i mają coraz mniejsze suvmaxy.
Co do szpiku - pet nie jest badaniem, na podstawie którego określa się, czy szpik jest zajęty czy nie - od tego jest trepanobiopsja. Ja nie miałam tej przyjemności, od razu dostałam chemię, lekarz powiedział, ze przy takiej masie guza (16 cmx14x10) od razu jedziemy z ostrą chemią.
Pacjenci w szpitalu mówili to samo, co wyżej napisała Tilia, że nic przyjemnego, ale trwa krótko i jest do przeżycia.
Życzę Ci jak najwięcej optymizmu w leczeniu (to nie jest lek na tę chorobę, ale bez tego się nie da) i pisz, co powiedział lekarz :-)

+0

autor: ania, dodał 2012-10-31 11:24komentuj

Dziękuję Wam. Też wydaje mi się to dziwne, że zajęty byłby szpik, a płuca, wątroba i śledziona czyste, ale pewnie lekarz w przyszłym tygodniu przed podaniem chemii skieruje mnie na biopsję szpiku. Chemię dostanę ABVD, a jak nie będzie działać to zmienią.
A jeżeli opcja najgorsza okaże się prawdziwa (zajęcie szpiku i klasyfikacja IV) to czy szanse na wyleczenie bez nawrotów są wogóle możlwie? Czytałam, że wyleczenie całkowite z I i II to ponad 90%, a jak jest gorszym stadium?

+0

autor: INES, dodał 2012-10-31 12:44komentuj

W ogóle tak nie myśl!
Moi lekarze mówią czy to I,II czy III i IV to klasyfikacja dla lekarzy. Statystki są mylące. Każdy przypadek jest indywidualny.

Ja miałam IIIA a męczyłam się z tą zakałą 2 lata!
Koleżanka z pokoju miała IVB i wyszła z tego w 7 miesięcy i to bez przeszczepu.

To wypadkowa okoliczności życiowych, hartu ducha, warunków ... i farta :)

Na tym etapie proszę nie myśl o tym, tylko pracuj nad swoim pozytywnym podejściem do terapii :)

+0

autor: Beata, dodał 2012-10-31 13:25komentuj

> O 09:53, dnia 2012-10-31 Rodzynka napisał(-a):
> Aniu, a gdzie się leczysz?
>
> Wiadomo, że lepiej chorować na grypę itp niż na chłoniaka. Z drugiej strony lepiej że to chłoniak i to Hodgkina niż jakiś paskudny rak. Najważniejsza jest odpowiedź organizmu na leczenie. Przy tej chorobie nawet ogromne masy w śródpiersiu po podaniu chemii kurczą się i mają coraz mniejsze suvmaxy.
> Co do szpiku - pet nie jest badaniem, na podstawie którego określa się, czy szpik jest zajęty czy nie - od tego jest trepanobiopsja. Ja nie miałam tej przyjemności, od razu dostałam chemię, lekarz powiedział, ze przy takiej masie guza (16 cmx14x10) od razu jedziemy z ostrą chemią.
> Pacjenci w szpitalu mówili to samo, co wyżej napisała Tilia, że nic przyjemnego, ale trwa krótko i jest do przeżycia.

Mnie hematolog też powiedział, że Pet nie jest badaniem miarodajnym dla szpiku. Ja miałam powiększone 2 węzły w miednicy (widoczne w TK). Pet miał wskazać ich aktywność. Wynik Pet był przerażający. Pakiety w miednicy i szpik świecący jak choinka. Okazało się, że wcale tak nie jest. Szpik zdrowy, a pakietów też nie ma.
Od tego czasu jakoś nie wierzę temu badaniu.
Pozdrawiam

+0

autor: ania, dodał 2012-10-31 21:23komentuj

We wnioskach badania napisane jest bulky, ale śródpiersie ma 8 cm a nie powyżej 10? Czy to oznacza masywaną zmianę i czynnik ryzyka czy jeszcze nie? Please help :0

+0

autor: mabiel, dodał 2012-10-31 22:00komentuj

> O 21:23, dnia 2012-10-31 ania napisał(-a):
> We wnioskach badania napisane jest bulky, ale śródpiersie ma 8 cm a nie powyżej 10? Czy to oznacza masywaną zmianę i czynnik ryzyka czy jeszcze nie? Please help :0

Bulky jest wtedy, gdy masa guza przekracza 1/3 szerokości klatki piersiowej. U drobnej kobietki bulky może już być przy 8 cm, a u faceta dopiero przy 12 cm. Wszystko zależy od budowy ciała.

+0

autor: x-man-ch, dodał 2012-11-01 08:08komentuj

Głowa do góry !!!
Jestem świeżo po walce z ziarnicą. Walczyłem rok a miałem stopień IIA. Tak samo miałem w śródpiersiu i nadobojczyku. Najważniejsze że wszystko u góry. Co do szpiku i biopsji to u mnie 20 min i do domu.

+0

autor: Tilia, dodał 2012-11-01 17:26komentuj

> O 21:23, dnia 2012-10-31 ania napisał(-a):
> We wnioskach badania napisane jest bulky, ale śródpiersie ma 8 cm a nie powyżej 10? Czy to oznacza masywaną zmianę i czynnik ryzyka czy jeszcze nie? Please help :0

Ja miałam 2 węzły po 8cm, mnóstwo 'małych' po 3cm i tez miałam 'bulky'- klatkę miałam tak rozepchaną, że nie mogłam dopiąć (wcześniej luźnych) staników. Stopień IIB. 6ABVD i 23x radio.

+0

autor: ania, dodał 2012-11-01 19:47komentuj

> O 08:08, dnia 2012-11-01 x-man-ch napisał(-a):
> Głowa do góry !!!
> Jestem świeżo po walce z ziarnicą. Walczyłem rok a miałem stopień IIA. Tak samo miałem w śródpiersiu i nadobojczyku. Najważniejsze że wszystko u góry. Co do szpiku i biopsji to u mnie 20 min i do domu.

Miełeś tylko ABVD czy coś jeszcze? Ile cykli?
Najważniejsze, że szpik miałes czysty...

+0

autor: ania, dodał 2012-11-01 19:50komentuj

> O 17:26, dnia 2012-11-01 Tilia napisał(-a):
> > O 21:23, dnia 2012-10-31 ania napisał(-a):
> > We wnioskach badania napisane jest bulky, ale śródpiersie ma 8 cm a nie powyżej 10? Czy to oznacza masywaną zmianę i czynnik ryzyka czy jeszcze nie? Please help :0
>
> Ja miałam 2 węzły po 8cm, mnóstwo 'małych' po 3cm i tez miałam 'bulky'- klatkę miałam tak rozepchaną, że nie mogłam dopiąć (wcześniej luźnych) staników. Stopień IIB. 6ABVD i 23x radio.

Tilia a ja nie mam żadnych objawów! Czuję się świetnie, mam dobrą kondycję, wczoraj wysprzątałam całe mieszkanie, umyłam lampy, zmieniłam pościel i zrobiłam pranie i nic! Zero duszności, bólów...
A jak to jest z tym radio? zaraz po chemii czy konieczna jest jakaś przerwa? 6 abcv i radio to pewnie z 8 miesięcy leczenia...

+0

autor: Monika, dodał 2012-11-01 23:45komentuj

> O 17:14, dnia 2012-10-30 ania napisał(-a):
> Tydzień temu odebrała wynik histopat. NS I, w usg wychodziły węzły nadobojczykowe a w rtg w śródpiersiu 45x25 mm. Dziś odebrałam wyniki pet i jestem załamana. Czy ktoś miał podobnie? Wizyta u lekarza dopiero za tydzień. jaki to jest stopień zaawansowania?
>
Witaj Aniu , czy moglabys mi powiedzieć jak zdiagnozowano Ci ZZ? czy miałas jakiekolwiek zmiany w morfologii ? Ja jestem właśnie na początku diagnostyki , przez przypadek zrobiłam rtg klatki i wyszły mi powiekszone wezly srodpiersia . Teraz lekarze zastanawiają sie co robić czy badanie pet CT czy od razu biopsje . Jestem w szoku i załamaniu - mam malutka córeczkę :(





> Węzły nadobojczykowe prawe w pakiecie 22x18, suv 21,79/26,10
> Węzły śródpiersia prawego 17x22, suv 8,05/10,18
> Węzły okołotchawiczne prawe, dolne, górne 37x56, suv 20,13x26,51
> Masa miękkotkankowa śródpiersia przedniego 73x28x80, suv 20,63, 26,64
> Węzeł okołooskrzelowy płucny prawy 11x11 suv: 3,64/3,70
> Rozlany wzorst metabolizmu FDG w przestrzeniach szpikowych trzonów kręgów z maksimum w kręgu TH10SUV 4,95/5,56
>
> Czynny proces rozrostowy o charakterze złośliwym (bulky) w wielu


grupach węzłów powyżej przepony. Kinetyka metabolizmu FDG w przestrzeniach szpikowych może sugerować zajęcie szpiku kostnego
>
> Co to oznacza? Lekarz sugerował wcześniej 4xABVD i radio. Czy taki wynik wydłuży terapię i będzie też przeszczep szpiku?

+0

autor: ada26, dodał 2012-11-02 09:24komentuj

> O 23:45, dnia 2012-11-01 Monika napisał(-a):
> > O 17:14, dnia 2012-10-30 ania napisał(-a):
> > Tydzień temu odebrała wynik histopat. NS I, w usg wychodziły węzły nadobojczykowe a w rtg w śródpiersiu 45x25 mm. Dziś odebrałam wyniki pet i jestem załamana. Czy ktoś miał podobnie? Wizyta u lekarza dopiero za tydzień. jaki to jest stopień zaawansowania?
> >
> Witaj Aniu , czy moglabys mi powiedzieć jak zdiagnozowano Ci ZZ? czy miałas jakiekolwiek zmiany w morfologii ? Ja jestem właśnie na początku diagnostyki , przez przypadek zrobiłam rtg klatki i wyszły mi powiekszone wezly srodpiersia . Teraz lekarze zastanawiają sie co robić czy badanie pet CT czy od razu biopsje . Jestem w szoku i załamaniu - mam malutka córeczkę :(
>


Hej:)Napewno wszystko bedzie dobrze u Mnie jak zdiagnozowali chorobe to Moj synek mial 2 miesiace takze glowa do gory;)Pozdrawiam i zdrowka zycze;)
>
>
>
>
> > Węzły nadobojczykowe prawe w pakiecie 22x18, suv 21,79/26,10
> > Węzły śródpiersia prawego 17x22, suv 8,05/10,18
> > Węzły okołotchawiczne prawe, dolne, górne 37x56, suv 20,13x26,51
> > Masa miękkotkankowa śródpiersia przedniego 73x28x80, suv 20,63, 26,64
> > Węzeł okołooskrzelowy płucny prawy 11x11 suv: 3,64/3,70
> > Rozlany wzorst metabolizmu FDG w przestrzeniach szpikowych trzonów kręgów z maksimum w kręgu TH10SUV 4,95/5,56
> >
> > Czynny proces rozrostowy o charakterze złośliwym (bulky) w wielu
>
>
> grupach węzłów powyżej przepony. Kinetyka metabolizmu FDG w przestrzeniach szpikowych może sugerować zajęcie szpiku kostnego
> >
> > Co to oznacza? Lekarz sugerował wcześniej 4xABVD i radio. Czy taki wynik wydłuży terapię i będzie też przeszczep szpiku?

+0

autor: ania, dodał 2012-11-02 19:48komentuj

> Witaj Aniu , czy moglabys mi powiedzieć jak zdiagnozowano Ci ZZ? czy miałas jakiekolwiek zmiany w morfologii ? Ja jestem właśnie na początku diagnostyki , przez przypadek zrobiłam rtg klatki i wyszły mi powiekszone wezly srodpiersia . Teraz lekarze zastanawiają sie co robić czy badanie pet CT czy od razu biopsje . Jestem w szoku i załamaniu - mam malutka córeczkę :(

Przy okazji badań okresowych. Morfologia była ok tylko OB podwyżone, na rtg zmiana w śródpiersiu :( Szok. Lekarka myślała na początku, ze to borelioza czy coś w tym stylu.

+0

autor: Rodzynka, dodał 2012-11-02 19:56komentuj

> O 19:48, dnia 2012-11-02 ania napisał(-a):
> Lekarka myślała na początku, ze to borelioza czy coś w tym stylu.

Raczej sarkoidoza. Mi po rtg a przed tomografem lekarka kazała sie modlić, zeby to była sarkoidoza ;-)

+0

autor: ania, dodał 2012-11-02 23:33komentuj

> O 19:56, dnia 2012-11-02 Rodzynka napisał(-a):
> > O 19:48, dnia 2012-11-02 ania napisał(-a):
> > Lekarka myślała na początku, ze to borelioza czy coś w tym stylu.
>
> Raczej sarkoidoza. Mi po rtg a przed tomografem lekarka kazała sie modlić, zeby to była sarkoidoza ;-)


Niestety sarkidoza jest dwustronna a ja miałam zmiany tylko po prawej stronie.

+0

autor: Monika, dodał 2012-11-19 21:09komentuj

> O 23:33, dnia 2012-11-02 ania napisał(-a):
> > O 19:56, dnia 2012-11-02 Rodzynka napisał(-a):
> > > O 19:48, dnia 2012-11-02 ania napisał(-a):
> > > Lekarka myślała na początku, ze to borelioza czy coś w tym stylu.
> >
> > Raczej sarkoidoza. Mi po rtg a przed tomografem lekarka kazała sie modlić, zeby to była sarkoidoza ;-)
>
>
> Niestety sarkidoza jest dwustronna a ja miałam zmiany tylko po prawej stronie.

Hej , dzieki za odpowiedz - ja dalej bez diagnozy .pulmonolog wysłał mnie na bronchoskopie , czekam na nią jeszcze tydzień , onkolog na pet 3.12 czyli za dwa tygodnie . Badania krwi , rozmaz , ob , crp ,ldh w normie . Węzły srodpiersiowe powiekszone na TK oskrzelowo plucne prawe i lewe , rozwidlenia tchawicy , około aortalne . Najgorsze to czekanie :(

+0

autor: saabkaa91, dodał 2012-11-19 21:32komentuj

> O 17:14, dnia 2012-10-30 ania napisał(-a):
> Tydzień temu odebrała wynik histopat. NS I, w usg wychodziły węzły nadobojczykowe a w rtg w śródpiersiu 45x25 mm. Dziś odebrałam wyniki pet i jestem załamana. Czy ktoś miał podobnie? Wizyta u lekarza dopiero za tydzień. jaki to jest stopień zaawansowania?
>
> Węzły nadobojczykowe prawe w pakiecie 22x18, suv 21,79/26,10
> Węzły śródpiersia prawego 17x22, suv 8,05/10,18
> Węzły okołotchawiczne prawe, dolne, górne 37x56, suv 20,13x26,51
> Masa miękkotkankowa śródpiersia przedniego 73x28x80, suv 20,63, 26,64
> Węzeł okołooskrzelowy płucny prawy 11x11 suv: 3,64/3,70
> Rozlany wzorst metabolizmu FDG w przestrzeniach szpikowych trzonów kręgów z maksimum w kręgu TH10SUV 4,95/5,56
>
> Czynny proces rozrostowy o charakterze złośliwym (bulky) w wielu grupach węzłów powyżej przepony. Kinetyka metabolizmu FDG w przestrzeniach szpikowych może sugerować zajęcie szpiku kostnego.
>
> Co to oznacza? Lekarz sugerował wcześniej 4xABVD i radio. Czy taki wynik wydłuży terapię i będzie też przeszczep szpiku?


Przepraszam ze sie wtracam w czyjs watek ale potrzebuje pomocy prosze mi powiedzie czy taki wynik usg moze wskazywac na ziarnice...
W okolicy rozwidlenia tt szyjnej wspólnej po stronie prawej kilka wezlow największy 18x4 po stronie lewej kilka wezlow największy 19x6 w okolicy prawego kata żuchwy powiekszony wezel 25x7 w okolicy lewego kata żuchwy 24x7. Ślinianki przyuszne podzuchwowe o prawidłowej echogenicznosci. Echostruktura jednorodna. Zmian ogniskowych nie stwierdzą sie. Tarczyca niepowiekszona. Echostruktura jednorodna . Ukrwienie miąższu w normie. Prawy płat o objętości 5.5ml lewy 7ml. Wezina 3mm. Ogolnie czuje sie dobrze nie czuje zmeczenia nie mam goraczki nic mnie nie boli.


Prosze o jakas odpowiedz bardzo sie denerwuje...

+0

Podobne tematy:



Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2026 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :