SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Majkel

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 35
ogółem: 9047970
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
niska hemoglobina
112012-11-10 13:43
autor: richel, dodał 2012-10-27 20:49komentuj

Witajcie :)
Może mógłby mi ktoś pomóc czy podpowiedzieć jak poradzić sobie z niską hemoglobiną etc.
Dodam że Buraka łykam 2x dziennie i jestem przed leczeniem.
Hemoglobina 9.8 (12-16)
Erytrocyty 4.3 (3.7-5.1)
Hematokryt 31 (37-47)
MCV 72 (80-99)
MCH 23 (27-35)
MCHC ( 31.2 (32-37)
Płytki krwi 711 (140-440)
Wiem, że to anemia i jakoś trzeba się ratować o ile wiem , że Burak nie zaszkodzi a nawet pomoże to czy takie suplementy diety np Activ Globin etc. mi nie zaszkodzą??

autor: Rodzynka, dodał 2012-10-27 21:42komentuj

> O 20:49, dnia 2012-10-27 richel napisał(-a):
> Witajcie :)
> Może mógłby mi ktoś pomóc czy podpowiedzieć jak poradzić sobie z niską hemoglobiną etc.
> Dodam że Buraka łykam 2x dziennie i jestem przed leczeniem.
> Hemoglobina 9.8 (12-16)
> Erytrocyty 4.3 (3.7-5.1)
> Hematokryt 31 (37-47)
> MCV 72 (80-99)
> MCH 23 (27-35)
> MCHC ( 31.2 (32-37)
> Płytki krwi 711 (140-440)
> Wiem, że to anemia i jakoś trzeba się ratować o ile wiem , że Burak nie zaszkodzi a nawet pomoże to czy takie suplementy diety np Activ Globin etc. mi nie zaszkodzą??

Masz obniżoną hemoglobinę, ale nie jest ona niska jak na leczenie cytostatykami. Jaką chemię przyjmujesz?
Ja jestem po 4 eskalowanych beacopopach i eshapie i moja hemoglobina oscyluje w granicach 7-8.5.
Przy wartości poniżej 8,5 powinno się przetaczać, ale ja dobrze znoszę niższe wartości (adaptacja organizmu), przetaczaną miałam tylko 3 razy. Jestem ciekawa, jak po roku takie niedotlenienie organizmu odbije się na moim zdrowiu w przyszłości...

Generalnie nie ma sposobu na podniesienie hemoglobiny po chemioterapii. Trzeba czekać, aż szpik wróci do normy i sam zacznie produkować. Mój lekarz powiedział, że żadne suplementy nie pomogą, bo niskie wartości nie wynikają z niedoborów, lecz z chemioterapii. Jego zdaniem jedyne co wspólnego z krwią mają buraki, to czerwony kolor. Z drugiej strony - prawie wszyscy piją sok buraczany. Ja nie piję, bo nie znoszę i w sumie taka opinia lekarza jest mi na rękę, bo nie muszę tego przełykać ;-)

+0

autor: Sławek, dodał 2012-10-27 22:32komentuj

> O 20:49, dnia 2012-10-27 richel napisał(-a):
> Witajcie :)
> Może mógłby mi ktoś pomóc czy podpowiedzieć jak poradzić sobie z niską hemoglobiną etc.
> Dodam że Buraka łykam 2x dziennie i jestem przed leczeniem.
> Hemoglobina 9.8 (12-16)
> Erytrocyty 4.3 (3.7-5.1)
> Hematokryt 31 (37-47)
> MCV 72 (80-99)
> MCH 23 (27-35)
> MCHC ( 31.2 (32-37)
> Płytki krwi 711 (140-440)
> Wiem, że to anemia i jakoś trzeba się ratować o ile wiem , że Burak nie zaszkodzi a nawet pomoże to czy takie suplementy diety np Activ Globin etc. mi nie zaszkodzą??
Tak, 9.8 to całkiem niezły wynik- niektórzy powiadają ze przy 6 jeszcze sie chodzi... Nie no żartuje:-)... A Poważnie to przy beacoppie eskalowanym- czyli teksanskiej masakrze... szpiku wartości oscylują w granicach 8.5 i jeszcze nie przekraczają... Także spokojnie...

+0

autor: Annamarchewa, dodał 2012-10-28 09:12komentuj

> O 20:49, dnia 2012-10-27 richel napisał(-a):
> Witajcie :)
> Może mógłby mi ktoś pomóc czy podpowiedzieć jak poradzić sobie z niską hemoglobiną etc.
> Dodam że Buraka łykam 2x dziennie i jestem przed leczeniem.
> Hemoglobina 9.8 (12-16)
> Erytrocyty 4.3 (3.7-5.1)
> Hematokryt 31 (37-47)
> MCV 72 (80-99)
> MCH 23 (27-35)
> MCHC ( 31.2 (32-37)
> Płytki krwi 711 (140-440)
> Wiem, że to anemia i jakoś trzeba się ratować o ile wiem , że Burak nie zaszkodzi a nawet pomoże to czy takie suplementy diety np Activ Globin etc. mi nie zaszkodzą??
Polecam natke pietruszki )

+0

autor: szybownik69, dodał 2012-10-28 10:24komentuj

> O 20:49, dnia 2012-10-27 richel napisał(-a):
> Witajcie :)
> Może mógłby mi ktoś pomóc czy podpowiedzieć jak poradzić sobie z niską hemoglobiną etc.
> Dodam że Buraka łykam 2x dziennie i jestem przed leczeniem.
> Hemoglobina 9.8 (12-16)
> Erytrocyty 4.3 (3.7-5.1)
> Hematokryt 31 (37-47)
> MCV 72 (80-99)
> MCH 23 (27-35)
> MCHC ( 31.2 (32-37)
> Płytki krwi 711 (140-440)
> Wiem, że to anemia i jakoś trzeba się ratować o ile wiem , że Burak nie zaszkodzi a nawet pomoże to czy takie suplementy diety np Activ Globin etc. mi nie zaszkodzą??

.... u mnie po 6 beacopie esk. tydzień po ostatnich chemiach hemoglobina wyniosła 10,4 a przy wypisie 11,1

+0

autor: Aga71, dodał 2012-10-28 11:38komentuj

Przechodziłam różne etapy myślenia podczas leczenia...od supelmentacji przez różne ciekawostki przyrodnicze...buraki, pietruszka, pokrzywa, liście z czarnej porzeczki ...dalej noni, sok z granata, ekomer, pestki moreli, jakiś pyłek czy inny kit pszczeli....efekty różne:D:D jeden lekarz powiedział, że gdyby sok z buraka miał mnie uzdrowić i podciągnąć wyniki, przepisywałby mi go:D:D, inny powiedział, ze jak mi poprawi samopoczucie łykanie sproszkowanego nosa nosorożca, to bardzo proszę, mogę go łykać, ale nie podczas chemioterapii!!!! i tego zaczęłam się trzymać, zwłaszcza że nie wiedziałam, że chemia średnio działa na mnie:-)
Zrobisz jak uważasz...ja uważam, że należy słuchać wskazań lekarza i zdrowo/dobrze się odżywać.

+0

autor: Rodzynka, dodał 2012-10-28 23:46komentuj

> O 10:24, dnia 2012-10-28 szybownik69 napisał(-a):
> .... u mnie po 6 beacopie esk. tydzień po ostatnich chemiach hemoglobina wyniosła 10,4 a przy wypisie 11,1

Mutant :P

+0

autor: Rodzynka, dodał 2012-11-09 14:15komentuj

Czy ktoś z Was miał podawany zastrzyk Aranesp, czyli darbepoetinę alfa - na podwyższenie hemoglobiny?

Jestem po drugim i chyba to na mnie nie działa :-/
Podany był w poniedziałek, a dzisiaj mam mocne bóle w klacie i okolicach guza. Hm, ulotkę wyrzuciłam. Jestem ciekawa, czy to efekt uboczny, czy znowu b. niska hemoglobina :-/

+0

autor: Asowa, dodał 2012-11-09 21:29komentuj

> O 11:38, dnia 2012-10-28 Aga71 napisał(-a):
> Przechodziłam różne etapy myślenia podczas leczenia...od supelmentacji przez różne ciekawostki przyrodnicze...buraki, pietruszka, pokrzywa, liście z czarnej porzeczki ...dalej noni, sok z granata, ekomer, pestki moreli, jakiś pyłek czy inny kit pszczeli....efekty różne:D:D jeden lekarz powiedział, że gdyby sok z buraka miał mnie uzdrowić i podciągnąć wyniki, przepisywałby mi go:D:D, inny powiedział, ze jak mi poprawi samopoczucie łykanie sproszkowanego nosa nosorożca, to bardzo proszę, mogę go łykać, ale nie podczas chemioterapii!!!! i tego zaczęłam się trzymać, zwłaszcza że nie wiedziałam, że chemia średnio działa na mnie:-)
> Zrobisz jak uważasz...ja uważam, że należy słuchać wskazań lekarza i zdrowo/dobrze się odżywać.


Mi w takich sytuacjach pomagały soki warzywne (burak, pietruszka, seler i marchew) i zakwas z buraków czerwonych.
Czasem morfologia była bardzo kiepściutka ale to stawiało mnie na nogi.

I nie chodzi o to, że sok z buraka ma kogoś uzdrowić, działa raczej jako wspomagacz dla osłabionego organizmu.

+0

autor: Janek, dodał 2012-11-10 08:36komentuj

> O 21:29, dnia 2012-11-09 Asowa napisał(-a):
> > O 11:38, dnia 2012-10-28 Aga71 napisał(-a):
> > Przechodziłam różne etapy myślenia podczas leczenia...od supelmentacji przez różne ciekawostki przyrodnicze...buraki, pietruszka, pokrzywa, liście z czarnej porzeczki ...dalej noni, sok z granata, ekomer, pestki moreli, jakiś pyłek czy inny kit pszczeli....efekty różne:D:D jeden lekarz powiedział, że gdyby sok z buraka miał mnie uzdrowić i podciągnąć wyniki, przepisywałby mi go:D:D, inny powiedział, ze jak mi poprawi samopoczucie łykanie sproszkowanego nosa nosorożca, to bardzo proszę, mogę go łykać, ale nie podczas chemioterapii!!!! i tego
>

Mam sprawdzoną na sobie kurację jak na razie skuteczna choć dopiero wykonałem jedno badanie kontrolne ale efekt dla mnie piorunujący, nastąpiła b. duża poprawa wyników, oto ona 2xdziennie 2 łyżeczki pyłku kwiatowego zalanego pół szklanki letniej wody, z tym że wieczorem dodaję sok z pół cytryny i małą łyżeczkę miodu, rano pół pęczka natki z chlebem, jak najczęściej do obiadu mam buraczki

+0

autor: Aga71, dodał 2012-11-10 09:18komentuj

>
>
> Mam sprawdzoną na sobie kurację jak na razie skuteczna choć dopiero wykonałem jedno badanie kontrolne ale efekt dla mnie piorunujący, nastąpiła b. duża poprawa wyników, oto ona 2xdziennie 2 łyżeczki pyłku kwiatowego zalanego pół szklanki letniej wody, z tym że wieczorem dodaję sok z pół cytryny i małą łyżeczkę miodu, rano pół pęczka natki z chlebem, jak najczęściej do obiadu mam buraczki
Fajnie brzmi, ja niestety jestem uczulona na wszelkie pszczele wynalazki- oprócz miodu. Brałam kiedyś jakiś pyłek i niestety skończyło się niezłym drapankiem:-)... Lekarze nie wiedzieli, czy to uczulenie od tego wynalazku, czy może brak działania chemioterapii:D:D/ było to podczas wznowy po 3-cim beacoppie/: tak ich załatwiłam podczas leczenia, a co;-) ...ale potwierdzam, wyniki w owym czasie były zabójczo dobre:-). Wtedy stosowałam jednak wszystko: noni, ten pyłek, ecomer, sok z granatów...byłam mega suplementowa:D i zadziałało, chyba na minus;-)

+0

autor: CzarnaMamba, dodał 2012-11-10 13:43komentuj

Rodzynka

Ja całe leczenie 8Abvd miałam wyniki w normie,teraz ponad rok po leczeniu morfologia wczorajsza (hematolog byla zadowolona z wyników)Hemoglobine zawsze mam 13-16..( co 2 dzień pije 300ml sok z buraka (domowego),tak jak Janek jem często natkę pietruszki,szpinaka oraz na poprawę morfologii pije dużo ziołowych mieszanek :-/Mnie to pomogło ale każdy organizm jest inny i to jest indywidualnie:-/Pozdrawiam.

+0

Podobne tematy:



Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2026 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :