SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Lupa_nigra

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 31
ogółem: 9047966
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
Poradzcie co na odporność
212012-10-03 11:49
autor: Janek, dodał 2012-09-22 18:52komentuj

Cholera ledwo temperatura spadła do zera a u mnie już katar drapanie w gardle temperatura lekko powyżej 37, poradźcie jak się zabezpieczyć przed przeziębieniami na 30 -go będzie równy rok od zakończenia radio czyżby organizm jeszcze nie zaczął pracować normalnie, co prawda przed radio było jeszcze 12 wlewów ABVD ale o tym już pomału zapominam, pozdrawiam

autor: Aga71, dodał 2012-09-22 19:01komentuj

> O 18:52, dnia 2012-09-22 Janek napisał(-a):
> Cholera ledwo temperatura spadła do zera a u mnie już katar drapanie w gardle temperatura lekko powyżej 37, poradźcie jak się zabezpieczyć przed przeziębieniami na 30 -go będzie równy rok od zakończenia radio czyżby organizm jeszcze nie zaczął pracować normalnie, co prawda przed radio było jeszcze 12 wlewów ABVD ale o tym już pomału zapominam, pozdrawiam
Kurcze Janku, mnie od 3 tygodni boli gardło, mam katarzysko i ogólnie jestem lekko przeziębiona...wczoraj wyczułam kulkę w nadobojczu i spanikowałam, generalnie załamałam się. Oczywiście szybki kontakt z lekarzem i od poniedziałku muszę przejść na antybiotyk- 10 dni. Potem PET...zobaczymy, na razie mam doła.Do dupy to wszystko.
Od tygodnia biorę cerutin i tran. U mnie problem polega na tym, że ciężko pozbyć mi się gardłowych problemów, ponieważ pracuję gardłem...ech takie życie, pisze nieskładnie, bo jakoś tak mam czarny humor.

+0

autor: agnieszka1, dodał 2012-09-22 19:33komentuj

isał(-a):
> > Cholera ledwo temperatura spadła do zera a u mnie już katar drapanie w gardle temperatura lekko powyżej 37, poradźcie jak się zabezpieczyć przed przeziębieniami na 30 -go będzie równy rok od zakończenia radio czyżby organizm jeszcze nie zaczął pracować normalnie, co prawda przed radio było jeszcze 12 wlewów ABVD ale o tym już pomału zapominam, pozdrawiam
> Kurcze Janku, mnie od 3 tygodni boli gardło, mam katarzysko i ogólnie jestem lekko przeziębiona...wczoraj wyczułam kulkę w nadobojczu i spanikowałam, generalnie załamałam się. Oczywiście szybki kontakt z lekarzem i od poniedziałku muszę przejść na antybiotyk- 10 dni. Potem PET...zobaczymy, na razie mam doła.Do dupy to wszystko.
> Od tygodnia biorę cerutin i tran. U mnie problem polega na tym, że ciężko pozbyć mi się gardłowych problemów, ponieważ pracuję gardłem...ech takie życie, pisze nieskładnie, bo jakoś tak mam czarny humor.
Nie ma co opiniować mi w b
Gv też węzły wyskoczyły. byłam przeziębienia i miałam dziwną wysypkę. Dostałam antybiotyk i godziwe węzły zmalały i do dziś ok. Nie panuje. Myśl pozytywnie. Węzły to nie zawsze nawrót. Ją jestem świetnym przykładem. Też jużPET był umówiony i chirurg. Pozdrawiam.

+0

autor: agnieszka1, dodał 2012-09-22 19:40komentuj


> W maju też węzły mi wyskoczyły. byłam przeziębienia i miałam dziwną wysypkę. Dostałam antybiotyk i węzły zmalały i do dziś ok. Nie panikuj. Myśl pozytywnie. Węzły to nie zawsze nawrót. Ja jestem świetnym przykładem. Też jużPET był umówiony i chirurg. Pozdrawiam.
Sory za tamten wpis.

+0

autor: Janek, dodał 2012-09-22 20:40komentuj

Tak przy okazji,jak już pisałem leczenie zakończyłem rok temu no i dostałem sam z tym wszystkim tylko 2 razy wyznaczono mi TK i nie zlecono żadnych innych badań teraz lekarz tylko zapytał w trakcie rozmowy tel. przy okazji kiedy podawałem mu wyniki z komputera jak się czuję i żebym przyjechał do niego na wiosnę, czy teraz nie ma już jak dawniej (26 lat temu) badań kontrolnych krwi nie wiem gdzie się udać ostatni prowadził mnie radiolog do którego byłem skierowany od onkologów problem w tym że te ośrodki w których się leczyłem są odległe od siebie dobrze ponad 100 km teraz nie wiem kto powinien mi dać jakieś skierowania i jakie badania mam wykonywać, radiolog nie kierował na żadne badania, morfologię robiłem prywatnie, po prostu zostawili mnie samego,pozdrawiam

+0

autor: Aga71, dodał 2012-09-23 09:01komentuj

Janku, niestety nie wiem co Ci odpowiedzieć...ja jestem po SGN35, stąd jestem inaczej traktowana, ponieważ cały czas jestem w programie i muszę być poddawana badaniom: Tk, EKG, morfologia, chemia itd. Na razie badania te są wykonywane co 3 miesiące.
Na Twoim miejscu chyba wróciłabym do pierwotnego ośrodka leczenia, to w końcu oni powinni monitorować Cię- oczywiście to moje gdybanie i moja wątpliwa opinia.
Co do mojego panikowania, jest ono związane z tym, że już raz przechodziłam wznowę w miesiąc po zakończonym leczeniu/niedoleczeniu. Wyskoczył węzeł, ziarniczy jak się okazało, stąd ta trauma u mnie...i strach

+0

autor: agnieszka1, dodał 2012-09-23 13:50komentuj

> O 09:01, dnia 2012-09-23 Aga71 napisał(-a):
> Janku, niestety nie wiem co Ci odpowiedzieć...ja jestem po SGN35, stąd jestem inaczej traktowana, ponieważ cały czas jestem w programie i muszę być poddawana badaniom: Tk, EKG, morfologia, chemia itd. Na razie badania te są wykonywane co 3 miesiące.
> Na Twoim miejscu chyba wróciłabym do pierwotnego ośrodka leczenia, to w końcu oni powinni monitorować Cię- oczywiście to moje gdybanie i moja wątpliwa opinia.
> Co do mojego panikowania, jest ono związane z tym, że już raz przechodziłam wznowę w miesiąc po zakończonym leczeniu/niedoleczeniu. Wyskoczył węzeł, ziarniczy jak się okazało, stąd ta trauma u mnie...i strach
Ją też miałam wymowę/dołączenie ok miesiąca po pierwszej chemia dlatego wiem co czujesz . W maju miałam te same objawy węzły powiększone. Złe samopoczucie jedno co było inne to LDH miałam w normie i OB 15.

+0

autor: Aga71, dodał 2012-09-23 19:41komentuj


> Ją też miałam wymowę/dołączenie ok miesiąca po pierwszej chemia dlatego wiem co czujesz . W maju miałam te same objawy węzły powiększone. Złe samopoczucie jedno co było inne to LDH miałam w normie i OB 15.
Dzięki Agnieszko za słowa otuchy...

+0

autor: Darek, dodał 2012-09-23 19:58komentuj

Na odporność bardzo dobrym wspomagaczem jest imunit, ale oczywiście zamiast od razu biec do apteki po ten produkt należy wcześniej uzgodnić to z lekarzem a najlepiej z immunologiem bo inni się raczej na takich rzeczach nie znają.

+0

autor: CzarnaMamba, dodał 2012-09-24 11:42komentuj

Janku

> Na odporność bardzo dobrym wspomagaczem jest sok z buraków i marchewki.. Moja hematolog nie poleca mi żadnych tabletek i innych preparatów z apteki typu :Olej z rekina ,lepiej 2-3 razy w tyg zjeść świeżą rybkę..

Zakończyliśmy leczenie prawie w tym samym czasie tyle,że ja bez Radioterapii..Od tygodnii czuję sie słabo,katar ból gardła itd..Najgorsze że lapię zle myśli że to nawrót:Moja ciocia pielegniarka uważa że te zmiany pogody i zmiana ciśnienia tak na Nas wpływa? Odbieram dziś wyniki morfologii ,jutro wizyta kontrolna u Hematolog zobaczymy co ona powie.. tRzymajcie kciuki..Pozdrawiam

+0

autor: CzarnaMamba, dodał 2012-09-24 13:50komentuj



No i odebrałam wyniki ..morfologia cała w normie:
Ob-16
Crp-10

i Mam pytanko czy może to być podwyższone przy katarze i bólu gardla ..2 dni temu mialam pobieraną krew..Czy oznacza coś złego? u mnie norma Crp-do 10..Ob-15..
Do jutra do ja zwariuje (wizyta kontrolna).

+0

autor: Janek, dodał 2012-09-24 19:59komentuj


Myślę, przy bólu gardła na pewno jest większe OB ale jak piszesz u Ciebie jest w normie, ja zabrałem się za czosnek, cebulę, miód, tak jakby trochę lepiej, Ty masz szczęście że masz z kim to konsultować, ja nie mam do kogo iść bo stoję na rozdrożu do kogo mam się zwrócić o skierowanie na badania do którego ośrodka w czasie wznowy byłem w czterech klinikach a lekarz pierwszego kontaktu nie ma zielonego pojęcia co z tym fantem zrobić, w tym tygodniu wybieram się do pierwszej kliniki zobaczę co mi tam powiedzą, najwyżej zabawię się w pielgrzyma po następnych może coś uda mi się dowiedzieć, a tak na koniec to szlag mnie trafia jak oni nas traktują , mnie lekarz powiedział , że ja go obchodzę tylko do jednego miesiąca po leczeniu a reszta to moja sprawa co zrobię mogę się zabrać i iść gdzie chcę, tak sobie zadaję pytanie k...a ale gdzie ? Czarna Mamba będzie dobrze, pozdrawiam

+0

autor: Janek, dodał 2012-09-25 16:49komentuj

Czarna Mamba i co powiedzieli ?

+0

autor: CzarnaMamba, dodał 2012-09-25 19:18komentuj

Hej Janku przykre jest to co piszesz:(..
Każdy powinien mieć swojego lekarza prowadzącego do samego końca , ja mam jednego od samego początku..Pochodzę z małej miejscowości w WLKP ale Lekarz-naprawdę z prawdziwego powołania..Może chciałbyś do Niej się zapisać?...No i byłam na kontroli wyniki mówi że są dobre,badala palpacyjnie przepisała mi 3 dniowy antybiotyk gdyż mam gardło czerwone i katar..itd.. Poleciła na odporność herbate z Jeżówki Purpurowej oraz Dużo warzyw i owocow bogatych w witC...KOntrola w listopadzie a Pet kontrolny grudzien-styczen , ostatni miałam w lutym2012..
Janku powiedz mi czy też czasami bolą Cię wezly,kręgoslup,oraz osłabiony jesteś na zmiany pogody?Moja Hemat.. uważa że jest to do obserwacji:-/Pozdrawiam..

+0

autor: Tilia, dodał 2012-09-25 20:53komentuj

> O 19:18, dnia 2012-09-25 CzarnaMamba napisał(-a):
> Hej Janku przykre jest to co piszesz:(..
> Każdy powinien mieć swojego lekarza prowadzącego do samego końca , ja mam jednego od samego początku..Pochodzę z małej miejscowości w WLKP ale Lekarz-naprawdę z prawdziwego powołania..Może chciałbyś do Niej się zapisać?...No i byłam na kontroli wyniki mówi że są dobre,badala palpacyjnie przepisała mi 3 dniowy antybiotyk gdyż mam gardło czerwone i katar..itd.. Poleciła na odporność herbate z Jeżówki Purpurowej oraz Dużo warzyw i owocow bogatych w witC...KOntrola w listopadzie a Pet kontrolny grudzien-styczen , ostatni miałam w lutym2012..
> Janku powiedz mi czy też czasami bolą Cię wezly,kręgoslup,oraz osłabiony jesteś na zmiany pogody?Moja Hemat.. uważa że jest to do obserwacji:-/Pozdrawiam..
Ja nie Janek ....
W maju skończyłam naświetlania, TK lipcowe wykazało remisję a mnie czasem bolą węzły (co gorsza też po alkoholu), boli kręgołup, klatka (tzn w środku). Często swędzi mnie skóra szyi, nadobojczyków, pach. Byłam u lekarki (nie było mojej - było zastępstwo) to zostałam wyrzucona za drzwi - wizytę mam wyznaczoną na 18.10 i wcześniej ma się nie pokazywać. Wyszłam z CO ze łzami w oczach.
Teraz szukam informacji o tym, czy po leczeniu nadal można odczuwać różne bóle, słabości itp. I cieszę się, że nie tylko ja tak mam, bo to daje nadzieję, że to nie musi być nawrót. Czy ja kiedyś przestanę się bać i uwierzę, że może być dobrze?
Dobrze, że jesteście.

+0

autor: Janek, dodał 2012-09-25 21:18komentuj

Czarna Mamba, kręgosłup to mi nawala na okrągło myślę że, też ze względu na moją wagę, węzły czuję od czasu do czasu i osłabienie to jest takimi falami, co do lekarza cieszę się że masz dobrego ja też przez 20 lat miałem wspaniałego, ale krótko mówiąc odszedł do pana, teraz jestem poniewierany od kliniki do kliniki, lekarza nie mam stałego od wznowy, jutro jadę popytać do kliniki z której byłem skierowany na chemię czy mam wrócić do nich tylko nie wiem gdzie i kogo o to pytać,ja pochodzę z małopolski więc do Was byłby to szmat drogi, dzięki za chęć pomocy, zobaczę co załatwię jutro czy znów mnie zbędą, cieszę się że u Ciebie wszystko ok.pozdrawiam

+0

autor: Zoisyte, dodał 2012-09-27 09:55komentuj


> O 18:52, dnia 2012-09-22 Janek napisał(-a):
> Cholera ledwo temperatura spadła do zera a u mnie już katar drapanie w gardle temperatura lekko powyżej 37, poradźcie jak się zabezpieczyć przed przeziębieniami na 30 -go będzie równy rok od zakończenia radio czyżby organizm jeszcze nie zaczął pracować normalnie, co prawda przed radio było jeszcze 12 wlewów ABVD ale o tym już pomału zapominam, pozdrawiam


To ja sobie pozwolę na krótką poradę. cztery hasła: echinacea, czarny bez, pigwa, sinulan. Bez sztuczności i poprawisz sobie odporność

+0

autor: CzarnaMamba, dodał 2012-09-27 11:03komentuj

Janku i jak załatwiłes sprawy z lekarzem ?

w necie znalazłam stronkę o odporności:

http://zdrowie.onet.pl/fotogalerie/...

Pozdrawiam...

+0

autor: Janek, dodał 2012-09-27 13:43komentuj


Czarna Mamba, kazali przywieź papiery ze szpitala w którym miałem radio i zarejestrować się do CO w Krakowie muszę to jakoś załatwić może się mną ktoś poważnie zajmie, dzięki za pamięć, pozdrawiam

+0

autor: Janek, dodał 2012-09-30 15:22komentuj


Mam jeszcze taka małą prośbę, zanim pozałatwiam te moje sprawy, proszę doradźcie jakie badania oprócz morfologi i OB należałoby zrobić, od zakończenia leczenia nie miałem innych badań krwi, oprócz w/w, będę musiał poprosić lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie, muszę się jakoś ratować, pozdrawiam.

+0

autor: Tilia, dodał 2012-09-30 20:19komentuj

> O 15:22, dnia 2012-09-30 Janek napisał(-a):
>
> Mam jeszcze taka małą prośbę, zanim pozałatwiam te moje sprawy, proszę doradźcie jakie badania oprócz morfologi i OB należałoby zrobić, od zakończenia leczenia nie miałem innych badań krwi, oprócz w/w, będę musiał poprosić lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie, muszę się jakoś ratować, pozdrawiam.

Janku, ja mam wizytę za niecałe 3 tyg i mam skierowanie na badania:
mocznik, kreatynina, sód, potas, morfologia z rozmazem i B2-MIKR czyli beta 2 mikroglobulina.

Ja sie źle czułam to sobie prywatnie zrobiłam morfologię z rozmazem, OB, CRP i LDH.

+0

autor: Tomek, dodał 2012-10-03 11:49komentuj

> O 15:22, dnia 2012-09-30 Janek napisał(-a):
>
> Mam jeszcze taka małą prośbę, zanim pozałatwiam te moje sprawy, proszę doradźcie jakie badania oprócz morfologi i OB należałoby zrobić, od zakończenia leczenia nie miałem innych badań krwi, oprócz w/w, będę musiał poprosić lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie, muszę się jakoś ratować, pozdrawiam.

Poproś lekarza pierwszego kontaktu o badania poziomu hormonów regulujących pracę tarczycy (TSH). Może lekarz zleci też badanie poziomu hormonów tarczycy. Po radioterapii(chociaż wszystko zależy od przypadku i od pola naświetlania) tarczyca potrafi się zmniejszyć, będzie wytwarzała mniej hormonów, co spowoduje, że twoja przysadka mózgowa, wytworzy więcej TSH. Sprawę znam z autopsji. Tarczyca u mnie jednak nawaliła parę lat po leczeniu. Warto jednak kontrolować poziom TSH co pół roku.

+0

Podobne tematy:



Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2026 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :