on-line: 1 gości: 1 użytkowników: 0
dzisiaj: 31 ogółem: 9047966 licznik od: 09.02.2006 |
|
| autor: amelasia, dodał 2009-08-03 14:28 | komentuj |
Na początku chciałam się przywitać:) A teraz do sedna sprawy: pod koniec maja lekko powiększył mi się węzeł chłonny pod kością żuchwy. Na kilka tygodni musiałam wyjechać ze swojego miasta i nie poszłam z tym do lekarza. Kilka dni temu węzeł zrobił się bardzo duży(wielkości śliwki). Dzisiaj byłam u lekarza i dostałam skierowanie na badania. W kwietniu robiłam różne badania bo moja waga bardzo poleciała w dół. Wtedy internista nie potrafił wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje bo wyniki były w normie. Dzisiaj pani doktor przeraziła się jak zobaczyła moją szyję. Szukałam w necie info na temat węzłów chłonnych i trochę się przeraziłam, bo mam objawy ziarnicy, min ten powiększony węzeł, spadek masy ciała, w nocy strasznie się pocę i czasem mam problemy skórne(nie mam wysypki a strasznie swędzą mnie np nogi albo plecy). Na badania idę jutro rano. A was proszę o obiektywną ocenę, nakręcam się czy faktycznie dzieje się coś niedobrego w miom organizmie? |

| niepotrzebnie sie nakrecasz.
+0 |

| > pod koniec maja lekko powiększył mi się węzeł chłonny pod kością żuchwy. Na kilka tygodni musiałam wyjechać ze swojego miasta i nie poszłam z tym do lekarza. Kilka dni temu węzeł zrobił się bardzo duży(wielkości śliwki). Dzisiaj byłam u lekarza i dostałam skierowanie na badania. W kwietniu robiłam różne badania bo moja waga bardzo poleciała w dół. Wtedy internista nie potrafił wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje bo wyniki były w normie. Dzisiaj pani doktor przeraziła się jak zobaczyła moją szyję. > Szukałam w necie info na temat węzłów chłonnych i trochę się przeraziłam, bo mam objawy ziarnicy, min ten powiększony węzeł, spadek masy ciała, w nocy strasznie się pocę i czasem mam problemy skórne(nie mam wysypki a strasznie swędzą mnie np nogi albo plecy). > Na badania idę jutro rano. A was proszę o obiektywną ocenę, nakręcam się czy faktycznie dzieje się coś niedobrego w miom organizmie? Witaj. Baldi ma rację - bez paniki. Objawy mogą wskazywać na chorobę nowotworową, ale nie muszą. Nawet gdyby była to ziarnica złośliwa, to nie jest nowotwór, z którym walka jest na wpół beznadziejną makabrą, w porównianiu do innych nowotworów :) ZZ nie daje o o sobie znać w podstawowej morfologii, bardzo rzadko zdarza się, że wyniki szaleją. Do stwierdzenia co się dzieje trzeba np.USG, RTG, tomografii, innej diagnostyki. Węzły mogą dać o sobie znać z powodu alergii, nietolerancji pokarmowej, infekcji - a w tym niewyleczonego zęba nawet... tak więc możliwości sporo. Bez paniki zatem. Ale z pozytywnym myśleniem, nawet gdy będzie do leczenia coś poważniejszego.
+0 |
Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym. Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj. |
|