SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Agatazz

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 78
ogółem: 8784677
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
leczenie
52009-08-18 18:35
autor: dora, dodał 2009-06-06 22:35komentuj

Może podyskutujemy na temat ośrodków, w których leczona jest ziarnica. Myślę, że to jest dobry temat, bo opieka w medyczna, podejście do pacjenta, delikatnie mówiąc, pozostawia wiele do życzenia.
IHKU Kraków- brak informacji od lekarza- pan życia, zadufany- na temat choroby, dystans do pacjenta, kolejki na chemię- 2 miesiące- zostaliśmy odesłani na leczenie do Szpitala w Krośnie, lekarz stamtąd specjalizował się w Krakowie, a w Krośnie jedno słowo:masakra- pani doktor- mam dla was tylko półtorej minuty czy są większe tragedie niż ta choroba,proszę poczekać 2 godziny- idę do przychodni, rozgrywki między lekarzami na oczach pacjentów, cuchnące toalety -tak, tak panie Kocój i wiele innych.Taka ciężka choroba, a mają cię za nic, wyć się chce.Jak jest w innych ośrodkach m.in.w Klinice w Warszawie.

autor: Baldi, dodał 2009-06-06 23:04komentuj


czytaj blog
> O 22:35, dnia 2009-06-06 dora napisał(-a):
> Może podyskutujemy na temat ośrodków, w których leczona jest ziarnica.

prawie 5 lat temu powstal juz na forum taki watek, ale przestal byc rozwijany i pewnie zdezaktualizowal:

http://www.ziarnica.pl/index.php?te...

+0

autor: Amii, dodał 2009-06-08 14:39komentuj


> O 22:35, dnia 2009-06-06 dora napisał(-a):
> Może podyskutujemy na temat ośrodków, w których leczona jest ziarnica. Myślę, że to jest dobry temat, bo opieka w medyczna, podejście do pacjenta, delikatnie mówiąc, pozostawia wiele do życzenia.
> IHKU Kraków- brak informacji od lekarza- pan życia, zadufany- na temat choroby, dystans do pacjenta, kolejki na chemię- 2 miesiące- zostaliśmy odesłani na leczenie do Szpitala w Krośnie, lekarz stamtąd specjalizował się w Krakowie, a w Krośnie jedno słowo:masakra- pani doktor- mam dla was tylko półtorej minuty czy są większe tragedie niż ta choroba,proszę poczekać 2 godziny- idę do przychodni, rozgrywki między lekarzami na oczach pacjentów, cuchnące toalety -tak, tak panie Kocój i wiele innych.Taka ciężka choroba, a mają cię za nic, wyć się chce.Jak jest w innych ośrodkach m.in.w Klinice w Warszawie.

NIe polecam leczenia na hematologii przy Kopernika w Krakowie, żal mi o tym nawet wspominać, jak traktują pacjentów i że z higieną nie są za pan brat. Ale naprawdę troskliwie i fachowo zajmą się ZZ lekarze z Centrum Onkologii na ul. Garncarskiej. Nie zawiedli mojego zaufania, a warunki leczenia i podejście mają bardzo ok. Do tego - jeśli trzeba - konsultują przypadki w innych klinikach, mają dostęp do najnowocześniejszych leków.

+0

autor: Bac, dodał 2009-08-13 20:24komentuj

> O 14:39, dnia 2009-06-08 Amii napisał(-a):
> > O 22:35, dnia 2009-06-06 dora napisał(-a):
> > Może podyskutujemy na temat ośrodków, w których leczona jest ziarnica. Myślę, że to jest dobry temat, bo opieka w medyczna, podejście do pacjenta, delikatnie mówiąc, pozostawia wiele do życzenia.
> > IHKU Kraków- brak informacji od lekarza- pan życia, zadufany- na temat choroby, dystans do pacjenta, kolejki na chemię- 2 miesiące- zostaliśmy odesłani na leczenie do Szpitala w Krośnie, lekarz stamtąd specjalizował się w Krakowie, a w Krośnie jedno słowo:masakra- pani doktor- mam dla was tylko półtorej minuty czy są większe tragedie niż ta choroba,proszę poczekać 2 godziny- idę do przychodni, rozgrywki między lekarzami na oczach pacjentów, cuchnące toalety -tak, tak panie Kocój i wiele innych.Taka ciężka choroba, a mają cię za nic, wyć się chce.Jak jest w innych ośrodkach m.in.w Klinice w Warszawie.
>
> NIe polecam leczenia na hematologii przy Kopernika w Krakowie, żal mi o tym nawet wspominać, jak traktują pacjentów i że z higieną nie są za pan brat. Ale naprawdę troskliwie i fachowo zajmą się ZZ lekarze z Centrum Onkologii na ul. Garncarskiej. Nie zawiedli mojego zaufania, a warunki leczenia i podejście mają bardzo ok. Do tego - jeśli trzeba - konsultują przypadki w innych klinikach, mają dostęp do najnowocześniejszych leków.

Żartujesz prawda? Hematologia na Kopernika to chyba jeden z najlepszych ośrodków ? Przynajmniej tak mi się wydaje...
W CO na Garncarskiej jest taśmowe traktowanie pacjenta , kolejki kilkugodzinne + 5 minut dla pacjenta.
I chyba Garncarska konsultuje sie własnie ze specjalistami z Kopernika...
Na prawdę się mylę?

+0

autor: Amii, dodał 2009-08-18 18:23komentuj


> O 20:24, dnia 2009-08-13 Bac napisał(-a):
> > O 14:39, dnia 2009-06-08 Amii napisał(-a):
> > > O 22:35, dnia 2009-06-06 dora napisał(-a):
> > > Może podyskutujemy na temat ośrodków, w których leczona jest ziarnica. Myślę, że to jest dobry temat, bo opieka w medyczna, podejście do pacjenta, delikatnie mówiąc, pozostawia wiele do życzenia.
> > > IHKU Kraków- brak informacji od lekarza- pan życia, zadufany- na temat choroby, dystans do pacjenta, kolejki na chemię- 2 miesiące- zostaliśmy odesłani na leczenie do Szpitala w Krośnie, lekarz stamtąd specjalizował się w Krakowie, a w Krośnie jedno słowo:masakra- pani doktor- mam dla was tylko półtorej minuty czy są większe tragedie niż ta choroba,proszę poczekać 2 godziny- idę do przychodni, rozgrywki między lekarzami na oczach pacjentów, cuchnące toalety -tak, tak panie Kocój i wiele innych.Taka ciężka choroba, a mają cię za nic, wyć się chce.Jak jest w innych ośrodkach m.in.w Klinice w Warszawie.
> >
> > NIe polecam leczenia na hematologii przy Kopernika w Krakowie, żal mi o tym nawet wspominać, jak traktują pacjentów i że z higieną nie są za pan brat. Ale naprawdę troskliwie i fachowo zajmą się ZZ lekarze z Centrum Onkologii na ul. Garncarskiej. Nie zawiedli mojego zaufania, a warunki leczenia i podejście mają bardzo ok. Do tego - jeśli trzeba - konsultują przypadki w innych klinikach, mają dostęp do najnowocześniejszych leków.
>
> Żartujesz prawda? Hematologia na Kopernika to chyba jeden z najlepszych ośrodków ? Przynajmniej tak mi się wydaje...
> W CO na Garncarskiej jest taśmowe traktowanie pacjenta , kolejki kilkugodzinne + 5 minut dla pacjenta.
> I chyba Garncarska konsultuje sie własnie ze specjalistami z Kopernika...
> Na prawdę się mylę?
Mylisz. I to bardzo. Miałam do czynienia z hematologami z Kopernika. Na pierwszą konsultację zawiozła mnie karetka z Garncarskiej, spuścili mnie po brzytwie, pan doktor wyszedł z gabinetu, spojrzał ze wstrętem (lekceważąco?) na stojących pacjentów i oświadczył, że nie ma czasu na życie. I poszedł sobie. Przed gabinetem możesz sobie usiąść na schodach, bo są ino 3 krzesła. I klatka schodowa... Chłopak przywieziony z białaczką stał tam na chwiejnych nogach 3 godziny. Personel udawał, że nas nie widzi (choćby jakie krzesła dali)Studenci z oddziału białaczkowego w fizelinowych fartuchach jednorazowych latali po bułki do sklepu na ulicy, na drzwiach oddziału zabawna sytuacyjnie info, że ogranicza się wizyty osób z zewnątrz ze względów epidemiologicznych... Druga konsultacja była taka, że onkolodzy umówili mnie na 12tą. Pani doktor wpisaywała zaliczenia studentom. Pod gabinetem staliśmy do 15. Trzecia konsultacja została "nieumówiona", ktoś jej nie wpisał (?) i miałam czekać 2 miesiące na termin. Onkolodzy wysłali mnie więc do Wrocławia, tam przyjęto mnie natychmiast. A, jeszcze o poczekalni przyklinicznej hematologii: tłum ludzi i dwie dziewczyny, którym pani podaje chemię w tej poczekalni "bo nie ma dziś gdzie". NIE MA MOWY, ŻEBYM TAM MIAŁA SIĘ LECZYĆ I DLATEGO NIE POLECAM INNYM!!! A na Garncarskiej jakoś nie spotkało mnie nic złego, a lekarz ma zawsze czas na pacjenta, jego diagnostykę. Można zawsze skontaktować się z nim telefonicznie, gdy kichasz lub masz biegunkę czy zwyczajnie boisz się o coś, że jest nie tak. Dlatego będę polecać ten ośrodek.

+0

autor: Amii, dodał 2009-08-18 18:35komentuj> > Żartujesz prawda? Hematologia na Kopernika to chyba jeden z najlepszych ośrodków ? Przynajmniej tak mi się wydaje...
> > W CO na Garncarskiej jest taśmowe traktowanie pacjenta , kolejki kilkugodzinne + 5 minut dla pacjenta.
> > I chyba Garncarska konsultuje sie własnie ze specjalistami z Kopernika...
> > Na prawdę się mylę?
Dodam jeszcze, że Garncarska nie ma swoich hematologów, ale to kwestia czasu. Rozwijają się. Przyjdzie niebawem nowoczesny PET, będzie z czasem i hematolog... Piszesz o tłoku Na Garncarskiej: nic to dziwnego, co dnia przyjeżdżają pacjenci z Nowego Targu, Tarnowa, Rzeszowa, Częstochowy. Nawet z bardziej oddalonych rejonów. Bo nie ma w onkologii rejonizacji. A tu - chociaż trzeba poczekać (a gdzie się nie czeka?) ma się najwięcej szans na skuteczne leczenie, zwłaszcza nawrotów i nowotworów chemio-, radioopornych, załapanie się na programy badawcze nowych terapii. Przez 16 miesięcy zdążyłam zauważyć pewną prawidłowość: z czym nie daje rady oddział onkologiczny jakiegoś szpitala, z tym odsyła do CO. A lekarzy onkologów nie przybywa! Łóżek jest ile jest...

+0

Podobne tematy:Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2018 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :