SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Monikapw1

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 31
ogółem: 9047966
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
przeczulica skóry - czy to półpasiec?
92017-05-18 07:56
autor: dorota, dodał 2007-10-07 22:28komentuj

Witajcie Ziarniaczki
dość długo się nie odzywalam bo zapanowała chwila pozornej ciszy, w sierpniu mój ziarniaczek zakończył leczenie tzn serią radio i czekamy na koniec października na PET, wszystko było ok, wyniki morfologii ładne białe 3,7 ciut poniżej normy, hemglobina 15,5 (rewelacja porównując do wyników sprzed roku gdzie miał 5:()
tak sobei czekalibyśmy na ten PET ale tydzień temu Tomek zaczął dziwnie się czuć, jakis sałby, nie ma siły, a z czasem pojawiła się dziwna przeczulica skóry, uczucie jakby skóra była cienka i bardzo boli, ból zaczął się na plecach, potem również na brzuchu,
konsultowlaiśmy się z hematologami, ale odesłali nas do dermatologa, który twierdzi że wszystko jest ok, zasugerował jednak że może półpasiec, ale nie ma żadnych wykwitów i nie chcą dać lekarstw

piszę bo chciałbym zapytać czy u Was podobnie zaczynał się półpasiec? przeczytałam chyba wszystkie wątki o półpaścu ale nie znalazłam o tym informacji,
czy mieliście przeczulicę skóry i jak długo rowijała się choroba zanim pojawiły się krosty, ktoś pisał nawet że miał półpaśca bez krost - jesli ich nie było to jak lekarz zdiagnozował że to półpasiec

prosze o oinformację bo mój ziarniaczek cierpi z bólu a doktory nic nie chcą mu przepisać
dorota

autor: Teresa, dodał 2007-10-08 10:27komentuj

> O 22:28, dnia 2007-10-07 dorota napisał(-a):
> Witajcie Ziarniaczki
U mnie zaczeło sie bolem skory i swedzeniem,tak jakby cos mi przeszkadzało,ja miałam i mam na głowie,bo to juz 7 miesiac.Sama zgłosiłam sie na pogotowie jak mnie mocno bolało i dostałam skierowanie do szpitala klinicznaego na oddział zakazny.Tam byłam 11 dni...gdzie mnie leczono.zanim trafiłam do szpitala dostałam jedna mała krostke,prawie nie widoczna.Lekarz nie bardzo wiedział czy to polpasiec,ale ja twierdziłam ze tak,koniecznie powiedziałam ze jestem ziarniaczka,bo to zdecydowało o szpitalu.Mysle ze w domu nie poradzilabym sobie z leczeniem

+0

autor: Ola, dodał 2007-10-08 13:14komentuj

> O 22:28, dnia 2007-10-07 dorota napisał(-a):
> Witajcie Ziarniaczki
> dość długo się nie odzywalam bo zapanowała chwila pozornej ciszy, w sierpniu mój ziarniaczek zakończył leczenie tzn serią radio i czekamy na koniec października na PET, wszystko było ok, wyniki morfologii ładne białe 3,7 ciut poniżej normy, hemglobina 15,5 (rewelacja porównując do wyników sprzed roku gdzie miał 5:()
> tak sobei czekalibyśmy na ten PET ale tydzień temu Tomek zaczął dziwnie się czuć, jakis sałby, nie ma siły, a z czasem pojawiła się dziwna przeczulica skóry, uczucie jakby skóra była cienka i bardzo boli, ból zaczął się na plecach, potem również na brzuchu,
> konsultowlaiśmy się z hematologami, ale odesłali nas do dermatologa, który twierdzi że wszystko jest ok, zasugerował jednak że może półpasiec, ale nie ma żadnych wykwitów i nie chcą dać lekarstw
>
> piszę bo chciałbym zapytać czy u Was podobnie zaczynał się półpasiec? przeczytałam chyba wszystkie wątki o półpaścu ale nie znalazłam o tym informacji,
> czy mieliście przeczulicę skóry i jak długo rowijała się choroba zanim pojawiły się krosty, ktoś pisał nawet że miał półpaśca bez krost - jesli ich nie było to jak lekarz zdiagnozował że to półpasiec
>
> prosze o oinformację bo mój ziarniaczek cierpi z bólu a doktory nic nie chcą mu przepisać
> dorota
< U mnie zaczeło sie od dziwnego bólu- skóra stawała sie dziwnie wrażliwa - trwalo to około tygodnia. Miałam przeczucie ze to półpasiec -Dzień przed pojawieniem się małych krostek - miałam bardzo silny ból głowy. Szybko zaczełam smarować krostki maścią typu Zovirax i odwiedziłam internistę, który przepisał mi HEVIRAN. Byłam tylko tydzień na zwolnieniu lekarskim i wróciłam do pracy. Tak, że jeśli to półpasiec to szybkie działanie przynosi efekty


+0

autor: stasia, dodał 2007-10-09 08:38komentuj

Witam Teresa a powiedz mi ten półpasieć dotyczył u Ciebie całej głowy czy np tylko połowy? Pytam bo mam ten sam problem bolała mnie skóra na części głowy, i miałam tam mnóstwo małych ropnych chrosteczek , poszłam do dermatologa, ale ona nie była w stanie stwierdzić czy to półpasiec. Dała mi jakąś maść przeciwzapalną. No i chrostek niby mniej ale czuje skórę na głowie i nie bardzo moge się uczesać . Napisz jak to się u ciebie objawiło . Pozdrawiam stasia

+0

autor: Teresa, dodał 2007-10-09 08:56komentuj

> O 08:38, dnia 2007-10-09 stasia napisał(-a):
Tak połowy głowy i twarzy ,bo twarz terz mi zajeło.oprocz krostek,to jest straszny bol głowy.Mi doszło jeszcze zakazenie skory gronkowcem(Roza-to/..nazwa choroby),wiec miałam strasznie zaogniona i spuchnieta twarz.W połpasciu konieczny jest Hewiran,ja brałam rowniez penicyline krystaliczna,ale to z powodu rozy.Tak wiec Stasiu postaw sprawe jasno,zwłaszcza ze masz meza w domku,a to by było niedobrze gdyby załapał polpasca.POZDRAWIAM

+0

autor: marysia kotvica, dodał 2007-10-09 09:07komentuj


u mnie rowniez zaczelo sie bolem , coraz silniejszym na plecach i brzuchu :( w czasie radioterapi. sama przekonalam lekarzy ze to polpasiec i dzieki temu przy uzyciu heviranu (sporych dawek) w ciagu 2 tygodni sie wychorowalam.
ale zostaly mi blizny mimo ze nie drapalam


+0

autor: Teresa, dodał 2007-10-09 09:10komentuj

> O 08:56, dnia 2007-10-09 Teresa napisał(-a):
> > O 08:38, dnia 2007-10-09 stasia napisał(-a):
też,też,też.....Boze jak ja mogłam napisac to z błedem.Jak przeczytałam to az słabo mi sie zrobiło

+0

autor: dorota, dodał 2007-10-09 12:55komentuj

bardzo Wam dziekuję, bardzo mnie uspokoiliście, bo już się (tfu, ftu odpluć przez lewe ramię) bałam że coś się dzieje złego, a jak widac z tym wstretnym półpaścem jakoś mozna się uporać

przyznam że mój ziarniaczek juz zaczął na własną odpwoedzialnośc przyjmować heviran i zaczął rzeczywiscie czuć się trochę lepiej, krost nadal nie ma ale zniknął ból z pleców, pozostał jeszcze w brzuchu
całuję Was mocno zarniaczki
do usłyszenia
dorota

+0

autor: Johana, dodał 2007-10-09 17:42komentuj

> O 09:10, dnia 2007-10-09 Teresa napisał(-a):

> też,też,też.....Boze jak ja mogłam napisac to z błedem.Jak przeczytałam to az słabo mi sie zrobiło


Tereso nie ma czym się stresować, gorzej jakbyś napisała seX nie po polskiemu - no to byłby już problem! ;) Szef na pewno zwrócił by uwagę

ps. spóźnione życzenia imieninowe dużo ZDRÓWKA - bo to najważniejsze ( moja mama to też Tereska )

+0

autor: JimmiXzSq, dodał 2017-05-18 07:56komentuj

U7NdcZ http://www.LnAJ7K8QSpkiStk3sLL0hQP6...

+0



Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2026 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :