on-line: 1 gości: 1 użytkowników: 0
dzisiaj: 33 ogółem: 9047968 licznik od: 09.02.2006 |
|
| postów | modyfikacja | WBC
| 5 | 2007-06-30 23:07 |
| autor: kicia, dodał 2007-06-28 19:13 | komentuj |
Witajcie!! Mam pytanko dotyczące leukocytów. Jakie mieliscie wyniki pprzed rozpoczęciem chemii. Juz samam sie gubie,rózne opinie slyszę na temat leukocytów. Jedni twoerdzą ,że powinny byćzdecydowanie wysokie a drudzy ,ze niskie inni jeszcze,że mogą byc w normie. Pozdrawiam gorąco |

| > O 19:13, dnia 2007-06-28 kicia napisał(-a): > Witajcie!! > Mam pytanko dotyczące leukocytów. Jakie mieliscie wyniki pprzed rozpoczęciem chemii. > Juz samam sie gubie,rózne opinie slyszę na temat leukocytów. Jedni twoerdzą ,że powinny byćzdecydowanie wysokie a drudzy ,ze niskie inni jeszcze,że mogą byc w normie. > Pozdrawiam gorąco WBC – w morfologii krwi wskaźnik określający liczbę białych krwinek.
Wartości normalne [edytuj]
4 500 do 10 000/mm3 U zdrowego niemowlęcia i małego dziecka: 8 000 do 15 000/mm3
Powyżej normy [edytuj]
* niektóre choroby zakaźne * stany zapalne * choroba nowotworowa * białaczka * zatrucie, uraz, stan po operacji * stres psychicznym lub fizyczny * leki – adrenalina, hormony sterydowe, związki litu * palenie papierosów * uszkodzenia tkanek np. przy oparzeniach
Poniżej normy [edytuj]
* choroba zakaźna, np. wirusowe – WZW, grypa, zakażenie HIV, odra, różyczka, ospa wietrzna * uszkodzenie szpiku kostnego przez o środki chemiczne o przerzuty nowotworowe o białaczkę o aplazję o hipoplazję * choroba popromienna * wyniszczenie organizmu * kolagenozy np. toczeń trzewny * ciężkie zakażenia bakteryjne – posocznica, dury i paradury * wstrząs anafilaktyczny * choroba wątroby lub śledziony
Ja w momencie przyjęcia do szpitala miałam 11,3 co razem z podwyższonym OB świadczyło, że dzieje się coś niedobrego... W trakcie chemioterapii wartości WBC spadają, u mnie minimalna wartość wyniosła 1,8 - świadczy to o niskiej odporności. Norma 2 - 10. Tak przynajmniej mówili mi w szpitalu :) Pozdrawiam
+0 |
| autor: angie5, dodał 2007-06-28 19:59 | komentuj |
> > W trakcie chemioterapii wartości WBC spadają, u mnie minimalna wartość wyniosła 1,8 - świadczy to o niskiej odporności. Norma 2 - 10. Tak przynajmniej mówili mi w szpitalu :) > Pozdrawiam > > U mnie minimalna wartosc wynosiła 0,9.W grudniu skończyłam chemię a w marcu lampki-morfologię robiłam 3 dni temu i muszę przyznac,że do tej pory nie są w najlepszej kondycji-mam 3,7(przed rozpoczeciem leczenia mialam ponad 9) >
+0 |

| z tymi leukocytami to zależy od choroby!!!!!
Jeżeli chodzi o ZZ to ja miałam przed leczeniem koło 11 tys (norma to 4- 10 tys) w po każdej chemi oczywiście spadają (u mnie najmniej to 0,3) leukocyt są kochane i należy się cieszyć jeżeli ma sie je w normie
+0 |
| autor: Robi, dodał 2007-06-29 13:09 | komentuj |
a ja mialem przed rozpoczeciem leczenia w normie okolo 10 jak i w trakcie leczenia zawsze utrzymywaly sie w normie.
+0 |
| autor: Gabi, dodał 2007-06-30 14:26 | komentuj |
ja przed wykryciem choroby mialam ok. 15 tys. a czasem nawet liczba ta siegala do 23 tys. podczas przyjmowania chemi liczba ta spadala do 1 tys. nie wiem dokladnie jak w rozmazie to bylo ale przyjmowala neupogen czyli podwyzszali mi liczbe tych krwinek ze wzgledu na to zeby organizm mogl bronic sie przted roznymi infekcjami. no i jeszcze wiadomo ze krwinki biale znajduja sie w szpiku....
+0 |
Podobne tematy:
Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym. Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj. |
|