SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Migotka

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 23
gości: 22
użytkowników: 1

dzisiaj: 423
ogółem: 5192530
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1361

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +

autor: ogonkowa, dodał 2014-09-16 22:11komentuj

witam po kilku miesiącach moge spokojnir zamknac watek i zapomniec o ziarnicy :)) Diagnozujacym moge powiedzieć zeby spokojniej podchodzili do sytuacji mimo pasujacych objawow :) (Mialam objawy typu swiad temperatura podwyższona , spadek masy ciala oslabienie i wezly ktore w usg wycjodzily zle 4 cm ktore powiekszaly sie mimo abtybiotkow z opisem ( zatarta zatoka tluszczowa
hypoechogeniczne) przy takich wezlach i objawach lekarze mowili w prost co podejrzewaja, po wycinku mialam niedawno robiona biopsje jesvze raz z innego wezla bo dalej powiekszaly sie , Mialam duzo szczęścia bo teraz wiem ze nie jest to ziarnica i tego szczescia zycze diagnozujacym i chorym :) na koniec jeszcze nie bójcie sie korzystać z pomocy psychologa bo naprawdę pomaga :)
i pamietajcie nie kazdy duzy wezel
hypoechogeniczny oznacza ziarnice (ale zawsze trzeba je przebadac ) Powodzenia i życzę jak najlepszych wyników :)

+0

autor: Zyrafa10, dodał 2014-09-16 21:31komentuj

Pablo, i długo jesteś w remisji?

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-09-16 20:59komentuj

A jak dbasz o kondycję? Bo ja właśnie gdy zabieram się za ćwiczenia, to ten "emeryt" ze mnie wychodzi. Czuję, że nie mam siły i najchętniej bym odpoczęła :P Wiem, że niektórzy potrafią wziąć się w garść i zadbać o formę, tylko jak przełamać to zmęczenie?

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-09-16 20:56komentuj

Jeśli Cię to pocieszy HOPE, to ze mnie też się zrobił straszny "emeryt", choć do emerytury jeszcze ho ho :)Tylko bym spała... :/

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-09-16 20:54komentuj

AD Tomaszek

http://porady-poloznej.pl/poronieni...

"Częstość poronień jest zależna od wieku ciążowego. Najwięcej ciąż roni się przed implantacją (ok. 50% – poronienie odbywa się w terminie miesiączki) i zaraz po implantacji (12-24% – poronienie objawia się jako opóźniona o kilka dni miesiączka). Po 8 tygodniu ciąży ryzyko poronienia spada do 10%. Gdy USG pokaże czynność serca zarodka, ryzyko poronienia spada do 3%. Po 13-tym tygodniu ciąży roni się tylko 1-2% wszystkich ciąż."

tu podają takie dane
A co do tego jeszcze co wcześniej napisałam do Ciebie, to chodziło mi w wypowiedzi głównie to, że środki powodują dodatkowe poronienia, do których w naturze by nie doszło.

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-09-16 20:46komentuj

Tomaszek, oczywiście, że część ciąż kończy się samoistnym poronieniem, nikt tego nie ma zamiaru negować. Tak jak piszesz, według niektórych źródeł 50% ciąż ronionych jest przed implantacją. I właśnie. Ronionych. O poronieniu przed implantacją mowa. Bo czasem, pomimo stosowania zabezpieczeń, do zaplodnienia dochodzi i właśnie dopiero implantacja powstałego już zarodka jest niemożliwa, bo nie ma do tego odpowiednich warunków w macicy. A nie ma ich, bo jeden z mechanizmów tych środków tak działa. Po prostu w przypadku "antykoncepcji", dochodzi do tego poronienia, ze względu na dzialanie tych środków, a nie ze względów naturalnych. To są dodatkowe poronienia, gdyby zarodek mial warunki w macicy, rozwijałby się dalej. Ale nie ma, bo przez środki endometrium jest nieodpowiednie. To jest jeden z występujących w mechanizmów, przcież w ulotkach jest o tym mowa, więc nie wiem w czym problem, ja sobie tego nie wymyśliłam :) Można w skrócie powiedzieć, że do rozwoju powstałego zarodka by doszło, gdyby nie ten mechanizm poronny. A jeszcze co do wartości, różne źródła różnie podają. Wg. niektórych źródel ronionych jest 10-15% ciąż.

Lena, no właśnie poza mechanizmem hamowania owulacji, jest też ten, jak sama przyznałaś, oddziałujący na grubość endometrium. W przypadku kiedy do owulacji i do zapłodnienia jednak dojdzie, zarodek ma niedogodne warunki w macicy do zagnieżdżenia i jest usówany. Właśnie stąd wysoka skuteczność. Gdyby istniały tylko mechanizmy hamowania owulacji i zagęszczania śluzu, współczynnik utrzymanych ciąż, do których by dochodziło, pomimo stosowania zabezpieczeń, byłby wyższy. Sami ginekolodzy przyznają, że nie zawsze udaje się zahamować owulację. Po co byłby ten mechanizm oddziaływania na endometrium, jeśli nie po to by zwiększyć skuteczność? Więc ten abortywny mechanizm istnieje, by do rozwoju ciąży "a nuż" nie doszło.

A jeszcze co do spirali, to utrzymuje ona przecież macicę w stanie chronicznego zapalenia, stwarza ryzyko ciąży pozamacicznej i wtórnej niepłodności, więc zdrowe i bezpieczne to to też nie jest.

Asowa, a może właśnie rozumieją, a Tobie nie podoba się to co mówię, bo nie współgra z Twoim zdaniem :) Jak już wcześniej pisałam, właśnie kiedyś nie rozumiałam i nie zdawałam sobie sprawy, z działających mechanizmów i że to wszystko tak wygląda. Dyskusja nie polega na tym by przyjmować tylko to co nam pasuje, a odrzucać to, co się nie podoba i nie współgra z naszą wcześniej stworzoną wizją. Gdyby ludzie byli głusi na wszystko, dalej polewalibyśmy rany wrzącym olejem, nie zważając na szkody, które to przynosi. Przedstawiłam fakty, które są zawarte w ulotkach. Tak jak faktem jest zjawisko samoistnego ronienia ciąż w przyrodzie, tak faktem jest występowanie w tych środkach mechanizmu niedopuszczającego do implantacji powstałego zarodka, gdy jednak dojdzie do owulacji i zapłodniena. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałam, a nie będziesz mi zarzucać "nierozumienia" :)
Pozdrawiam

+0

autor: Bez usg nie gadamy tutaj z nikim!, dodał 2014-09-16 20:29komentuj

> O 18:23, dnia 2014-09-16 Przerazona ona napisał(-a):
> Morfologia ok, lekarz kazał obserować tamta kulka nadal malutka, od 3 miesięcy niepowiększona,wczoraj kolega nacisnął mi szyję i nowa kulka wyskoczyła po drugiej stronie.m Na usg nie dostałam skierowania,a swędzenie skóry ustąpiło miesiąc temu

Więc jak chcesz jakiejs rady to idz na usg. Koszt około 100 zł. Rodzinny nie wystawia na to skierowania. To tyle. Nie pisz wiecej bez usg, bo nikt tu wróżką nie jest.

+0

autor: Dobra rada, dodał 2014-09-16 19:42komentuj

> O 19:32, dnia 2014-08-16 Przerazona ona napisał(-a):
> Abstraktka a masz diagnoze chloniaka? Blagam niech mi ktos doradzi co i jak zrobic aby miec diagnoze mimo zignorowania przez intrnistke

Ale jaką Ty chcesz mieć diagnozę skoro jesteś zdrowa? :D Tak bardzo chcesz mieć nowotwór? Dziwna jesteś...

+0

autor: pablo, dodał 2014-09-16 19:34komentuj

> O 12:29, dnia 2014-09-16 HOPE napisał(-a):
Święte słowa
> To zależy od organizmu. Każdy sam najlepiej wie, czego potrzebuje.

Mi lekarz orzekający zalecił kolejne pół roku, a ja już po 2 tyg. wróciłem do fizycznej pracy.

+0

autor: Przerazona ona, dodał 2014-09-16 18:23komentuj

Morfologia ok, lekarz kazał obserować tamta kulka nadal malutka, od 3 miesięcy niepowiększona,wczoraj kolega nacisnął mi szyję i nowa kulka wyskoczyła po drugiej stronie.m Na usg nie dostałam skierowania,a swędzenie skóry ustąpiło miesiąc temu

+0

autor: Asowa , dodał 2014-09-16 15:18komentuj

> O 14:28, dnia 2014-09-16 Przerazona ona napisał(-a):
> dołączyła nowa kulka na dole szyi ok 2/3 mm :(
Nie chce mi się czytać całego wątku, wiec może juz pisałaś jak morfologia i usg tych węzłów. Piszesz o milimetrach czy centymetrach? Jeśli twoje węzły mają 2-3 milimetry to nie są powiększone!

+0

autor: Przerazona ona, dodał 2014-09-16 14:28komentuj

dołączyła nowa kulka na dole szyi ok 2/3 mm :(

+0

autor: HOPE, dodał 2014-09-16 12:29komentuj

To zależy od organizmu. Każdy sam najlepiej wie, czego potrzebuje. Myślę, ze nie ma się co porównywać w tej kwestii. Ja byłam cały czas na zwolnieniu, potem zasiłek rehabilitacyjny -rok. Nie wyobrażam sobie pracy podczas chemii.Potrzebowałam odpoczynku. Dodam, że pracę miałam dość intensywną i chyba nie dałabym rady.Oprócz tego normalne życie, takie mega długie wakacje. Ani dnia się nie nudziłam. Polecam.

+0

autor: Ciekawa, dodał 2014-09-16 09:45komentuj

> O 09:28, dnia 2014-09-16 beata79 napisał(-a):
> > O 13:05, dnia 2014-09-15 Ciekawa napisał(-a):
> > > O 12:17, dnia 2014-09-15 beata79 napisał(-a):
> > > W większości przypadków taki węzeł jest ok...ale u mnie nie był... Mój węzeł, który okazał się nowotworowy miał zachowaną zatokę tłuszczową, podejrzenie budził tylko fakt pogrubionej warstwy korowej.
> >
> > Hm, na usg mam napisane tylko to, iż wszystkie węzły mają zachowaną zatokę. Nic więcej tam nie ma. W takim razie jest się czym martwić?:) Wizyta u hematologa za 1,5 tygodnia dopiero, więc to szmat czasu w niepewności.
> >
> > Zombi, dziękuje. Czytuje trochę forum i bardzo Ci kibicuję. :) Nawet się zrymowało. :)
>
> Wszystko wskazuje na to, że jest ok. Ale oczywiście to lekarz powinien odpowiedzieć na to pytanie.

Tak, oczywiście wiem. Ale jak mówiłam do wizyty została jeszcze "chwila", a wiadomo jak to jest - chce się coś wiedzieć wcześniej. ;) W każdym razie dziekuje raz jeszcze za odpowiedź i życzę dużo zdrowia!

+0

autor: beata79, dodał 2014-09-16 09:28komentuj

> O 13:05, dnia 2014-09-15 Ciekawa napisał(-a):
> > O 12:17, dnia 2014-09-15 beata79 napisał(-a):
> > W większości przypadków taki węzeł jest ok...ale u mnie nie był... Mój węzeł, który okazał się nowotworowy miał zachowaną zatokę tłuszczową, podejrzenie budził tylko fakt pogrubionej warstwy korowej.
>
> Hm, na usg mam napisane tylko to, iż wszystkie węzły mają zachowaną zatokę. Nic więcej tam nie ma. W takim razie jest się czym martwić?:) Wizyta u hematologa za 1,5 tygodnia dopiero, więc to szmat czasu w niepewności.
>
> Zombi, dziękuje. Czytuje trochę forum i bardzo Ci kibicuję. :) Nawet się zrymowało. :)

Wszystko wskazuje na to, że jest ok. Ale oczywiście to lekarz powinien odpowiedzieć na to pytanie.

+0

autor: Asowa , dodał 2014-09-16 09:20komentuj

> O 08:18, dnia 2014-09-16 Lena napisał(-a):
> Brawo Tomaszek! Dokładnie tak.
>
> Mirena nie działa wczesnoporonnie.
> Zawarty w niej progestagen blokuje wystąpienie owulacji. Dodatkowo wpływa na śluz szyjkowy, by utrudniał przemieszczanie się plemników oraz na grubość endometrium macicy.
>
> Poza tym moim skromnym zdaniem kobiety po 40-tce i po chemii, które nie stosują SKUTECZNEJ antykoncepcji narażają swoje zdrowie - ciąża byłaby i dla nich i dla dziecka zagrożeniem.

Lena i Tomaszek, niektórzy i tak tego nie zrozumieją bo dokładnie przestudiowali dostępne materiały i wiedzą najlepiej ;)

+0

autor: Lena, dodał 2014-09-16 08:20komentuj

Pracowałam całą chemię i radio, codziennie 8 godzin w biurze z przerwą 2-3 dni na wlew (zwolnienie co 2 tygodnie).

+0

autor: Lena, dodał 2014-09-16 08:18komentuj

Brawo Tomaszek! Dokładnie tak.

Mirena nie działa wczesnoporonnie.
Zawarty w niej progestagen blokuje wystąpienie owulacji. Dodatkowo wpływa na śluz szyjkowy, by utrudniał przemieszczanie się plemników oraz na grubość endometrium macicy.

Poza tym moim skromnym zdaniem kobiety po 40-tce i po chemii, które nie stosują SKUTECZNEJ antykoncepcji narażają swoje zdrowie - ciąża byłaby i dla nich i dla dziecka zagrożeniem.

+0

autor: Tomaszek, dodał 2014-09-15 22:24komentuj

> O 16:49, dnia 2014-09-15 Truskawa napisał(-a):
> Tylko wlasnie do zaplodnienia dochodzi. Do zagniezdzenia powstalego zarodka nie dochodzi bo nie ma warunkow w macicy. Do samego zaplodnienia sa warunki.

Wtrącę się w babską dysputę. Nawet bez środków anty i spiral około 50% a nawet więcej zapłodnień kończy się tym, że zarodek się nie zagnieżdża. Jest coś takiego jak ciąża biochemiczna.

+0

autor: gocs, dodał 2014-09-15 20:38komentuj


> O 20:17, dnia 2014-09-15 Zyrafa10 napisał(-a):
> Lekarz mi powiedział,że przynajmniej 2 miesiące muszę być w domu żeby minimalnie zregenerować organizm . Do piątku jestem na radio a później czekanie 3 miesiące na PET. Pracuję w szkole - nauczyciel, więc nie mogę mieć tak dobrze. Ale bardzo chcę wrócić do pracy....

+0

autor: Zyrafa10, dodał 2014-09-15 20:17komentuj

Lekarz mi powiedział,że przynajmniej 2 miesiące muszę być w domu żeby minimalnie zregenerować organizm . Do piątku jestem na radio a później czekanie 3 miesiące na PET. Pracuję w szkole - nauczyciel, więc nie mogę mieć tak dobrze. Ale bardzo chcę wrócić do pracy....

+0

autor: Tilia, dodał 2014-09-15 20:08komentuj

> O 14:15, dnia 2014-09-15 HOPE napisał(-a):
siłę.
> Jeżeli chodzi o objawy to fakt, dopóki nie ma czarno na białym, nie ma co wpadać w panikę.
> Piękna jesień, trzeba korzystać.

O własnie. Tak trzymać :)

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-09-15 16:49komentuj

> O 08:02, dnia 2014-09-15 Lena napisał(-a):
> Mam spiralę Mirenę, wydzielany hormon działa miejscowo i do żadnego zapłodnienia nie zachodzi, bo nie ma warunków w macicy więc mówienie, że działa wczesnoporonnie jest bez sensu. Tabletki po chłoniakach nie są wskazane, bo działają na cały organizm. Spirala jest lepsza. Hormon działa miejscowo, nie niszczy wątroby, nie powoduje zakrzepów. Robiłam szczegółowy wywiad w tej sprawie. Mam prawie 40 lat, jestem po chemii muszę się dobrze zabezpieczać, a dobrze i skutecznie zabezpieczają tylko tabletki i spirala.
Tylko wlasnie do zaplodnienia dochodzi. Do zagniezdzenia powstalego zarodka nie dochodzi bo nie ma warunkow w macicy. Do samego zaplodnienia sa warunki.

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-09-15 16:43komentuj

Asowa, decyzje kazdy przeciez sam podejmuje.

I dziewczyny, chodzi mi o to ze jakis czas temu, tez myslalam, ze "antykoncepcyjne to antykoncepcyjne, a wczesnoporonne to wczesnoporonne" Dopiero jak wglebilam sie w temat, dowiedzialam sie ze te "antykoncepcyjne" w rzeczywistosci sa antykoncepcyjno-poronne. Bo jesli dopuszczaja do zaplodnienia, czyli powstaje nowa istota z niepowtarzalnym DNA, a pozniej juz ten powstaly zarodek nie moze sie zagniezdzic w endometrium, to jest to dzialanie wczesnoporonne, czy inaczej abortywne. I ten mechanizm wystepuje wlasnie w spirali. Tabletki, nawet te w pierwszej kolejnosci hamujace owulacje, tez posiadaja ten mechanizm "w razie czego". Wlasnie o usunieciu zaplodnionej juz komorki jest tu mowa.
Pozdrawiam

+0

autor: ecce_homo, dodał 2014-09-15 15:49komentuj

> O 15:08, dnia 2014-09-15 Zyrafa10 napisał(-a):
> Słuchajcie, a po jakim czasie po radio wracaliście do pracy?
> Jaki to czas potrzebny na regenerację?

Ja pracowałam cały czas podczas chemii i radio. Jestem adiunktem i dziewczyny tak mi ułożyły plan, że miałam wolne w dzień chemii i dwa dni po. W trakcie radio nie było z tym problemu. Naświetlania o 8 rano, zajęcia od 10.

+0

autor: Zyrafa10, dodał 2014-09-15 15:08komentuj

Słuchajcie, a po jakim czasie po radio wracaliście do pracy?
Jaki to czas potrzebny na regenerację?

autor: HOPE, dodał 2014-09-15 14:15komentuj

> O 11:46, dnia 2014-09-15 rodzynka napisał(-a):
> Mnie też swędziało całe ciało już po leczeniu. Horror, do dzisiaj mam blizny na rękach od drapania. To było jakieś 3 miesiące po radioterapii. Samo przeszło, na szczęście nie
> > O 22:39, dnia 2014-09-14 Tilia napisał(-a):
> > Generalnie daleko mi do stanu sprzed choroby. Ciągle coś boli, swędzi, serce wali, nie mam siły itp Taki lajf ;) Powoli się z tym godzę (2 lata po leczeniu).
>
> Podpisuję się pod tym obiema rękami, niestety. Najpierw myślałam, że to starość, ale chyba nie :-/
Ja też kondycyjnie to raczej taki emeryt od czasu leczenia. W sumie to potrzebne mi było zwolnienie tempa, bo szaleńcem byłam strasznym, dużo pracy, mało jedzenia, mało snu. Jak robot. Dużo się zmieniło, zwłaszcza podejście do życia,z czego się cieszę.Forma wymaga poprawy ale nic na siłę.
Jeżeli chodzi o objawy to fakt, dopóki nie ma czarno na białym, nie ma co wpadać w panikę.
Piękna jesień, trzeba korzystać.

+0

autor: Asowa , dodał 2014-09-15 14:11komentuj

Truskawa, nie będę się wydawała z Tobą w dyskusję bo to nie ma sensu. Wyżej ktoś zalinkował artykuł na temat antykoncepcji i środków wczesnoporonnych. Jak widzisz, nie tylko Ty drążysz temat ;)
Proszę Cię, daj innym podejmować osobiste decyzje w kwestii antykoncepcji.

+0

autor: Ciekawa, dodał 2014-09-15 13:05komentuj

> O 12:17, dnia 2014-09-15 beata79 napisał(-a):
> W większości przypadków taki węzeł jest ok...ale u mnie nie był... Mój węzeł, który okazał się nowotworowy miał zachowaną zatokę tłuszczową, podejrzenie budził tylko fakt pogrubionej warstwy korowej.

Hm, na usg mam napisane tylko to, iż wszystkie węzły mają zachowaną zatokę. Nic więcej tam nie ma. W takim razie jest się czym martwić?:) Wizyta u hematologa za 1,5 tygodnia dopiero, więc to szmat czasu w niepewności.

Zombi, dziękuje. Czytuje trochę forum i bardzo Ci kibicuję. :) Nawet się zrymowało. :)

+0

autor: beata79, dodał 2014-09-15 12:17komentuj

W większości przypadków taki węzeł jest ok...ale u mnie nie był... Mój węzeł, który okazał się nowotworowy miał zachowaną zatokę tłuszczową, podejrzenie budził tylko fakt pogrubionej warstwy korowej.

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-09-15 11:46komentuj

Mnie też swędziało całe ciało już po leczeniu. Horror, do dzisiaj mam blizny na rękach od drapania. To było jakieś 3 miesiące po radioterapii. Samo przeszło, na szczęście nie była to wznowa.

> O 22:39, dnia 2014-09-14 Tilia napisał(-a):
> Generalnie daleko mi do stanu sprzed choroby. Ciągle coś boli, swędzi, serce wali, nie mam siły itp Taki lajf ;) Powoli się z tym godzę (2 lata po leczeniu).

Podpisuję się pod tym obiema rękami, niestety. Najpierw myślałam, że to starość, ale chyba nie :-/

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-15 10:43komentuj


zatokowy czyli jest ok gorzej jakby byly chypogenne nie masz sie czym martwic

+0

autor: hot sale moncler sanglier popular jackets womens zip collar orange big sale, dodał 2014-09-15 09:33komentuj

Here Is A Magic Formula In order to Achieve bags Skills
hot sale moncler sanglier popular jackets womens zip collar orange big sale http://www.winjevoll.com/moncler-se...

+0

autor: Lena, dodał 2014-09-15 08:02komentuj

Mam spiralę Mirenę, wydzielany hormon działa miejscowo i do żadnego zapłodnienia nie zachodzi, bo nie ma warunków w macicy więc mówienie, że działa wczesnoporonnie jest bez sensu. Tabletki po chłoniakach nie są wskazane, bo działają na cały organizm. Spirala jest lepsza. Hormon działa miejscowo, nie niszczy wątroby, nie powoduje zakrzepów. Robiłam szczegółowy wywiad w tej sprawie. Mam prawie 40 lat, jestem po chemii muszę się dobrze zabezpieczać, a dobrze i skutecznie zabezpieczają tylko tabletki i spirala.

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-09-15 04:05komentuj

Nie ma opcji edycji komentarzy, a chciałam coś jeszcze dodać. Wybaczcie mi dwa posty pod rząd :)

Asowa, to nie jest tak, że podaję jakąś informację zasłyszaną od "babci Stasi", czy wyczytaną na niezbyt mądrym forum. Jeśli zainteresuję się jakimś tematem, wtedy drążę, szukam, poznaję różne opinie, czytam wypowiedzi specjalistów itd. I dopiero wtedy wypowiadam się na dany temat :)

A np. co do spiral, środków domacicznych to działają one wczesnoporonnie. Dochodzi do zapłodnienia, zapobiega się dalszej implantacji zarodka. Stwarza w macicy takie warunki w których zarodek nie może się rozwijać, obumiera i dochodzi do bardzo wczesnego poronienia, aborcji. "Wkładka wewnątrzmaciczna powoduje również stan zapalny błony śluzowej macicy, co uniemożliwia zagnieżdżenie się zarodka. W związku z nową generacją wkładek próbuje się podważyć jej działanie wczesnoporonne. Jednak nie można zupełnie wykluczyć możliwości przeszkodzenia w implantacji zapłodnionej komórki jajowej przez wkładkę."
http://www.biomedical.pl/antykoncep...
Więc to nie jest kwestia poglądów tylko faktów...

Ja nikomu nic nie narzucam, tylko podaję stan faktyczny.

+0

autor: Ciekawa, dodał 2014-09-14 23:20komentuj

> O 22:39, dnia 2014-09-14 Tilia napisał(-a):
> > O 22:01, dnia 2014-09-14 Ciekawa napisał(-a):
> > Z góry przepraszam za zawracanie głowy. :)
> >
> > Co oznacza, że węzeł "ma zachowaną zatokę"? Oznacza to, że jest "zatokowy" czyli o prawidłowej budowie?
>
> To znaczy , że jest ok.

Dziękuję ślicznie Tilia za odpowiedź.

Pozdrawiam :)

+0

autor: Tilia, dodał 2014-09-14 22:39komentuj

> O 22:01, dnia 2014-09-14 Ciekawa napisał(-a):
> Z góry przepraszam za zawracanie głowy. :)
>
> Co oznacza, że węzeł "ma zachowaną zatokę"? Oznacza to, że jest "zatokowy" czyli o prawidłowej budowie?

To znaczy , że jest ok.

+0

autor: Tilia, dodał 2014-09-14 22:39komentuj

> O 11:32, dnia 2014-09-14 HOPE napisał(-a):
> Hope. W sumie to mnie pocieszylas, bo mialam bardzo podobnie. Wszystko swędziało, bolały kości tak, ze musiałam brać tabletki przeciwbólowe, nie miałam na nic siły. Nagle wszystko prawie przeszło. Nie wiem co myśleć. Kontrola za 2 tyg. Mowic, nie mówić...? Miewalam już takie stany a TK wychodzilo ok.
> Pytanie do wszystkich dziewczyn, bo wiem, że u was były fałszywe alarmy: jak długo swędziało?
> Ja się drapie od ponad dwóch tygodni już prawie bez przerwy.
> Może to kwestia odporności, czuję, że się rozsypałam pod tym względem ostatnio.Może organizm tak dziwnie reaguje na osłabienie.
> Ten brzuch mnie niepokoi bardzo. Mam wiele teorii na ten temat niestety, zwłaszcza gdy powiąże ten wątek ze swędzeniem.
> Po tym wszystkim wiem jedno. Trzeba bardzo dbać o siebie pod każdym względem.Ciało to jednak delikatny twór jest.
> Tymczasem od jutra biegam dalej po lekarzach, aż się dowiem o co idzie :)
> Niech Wam tomografia wyjdzie bez zarzutu!

Mnie swędziało na maxa 3 tyg. Koszmar - głowa, ręce, nogi, wszystko... Byłam osłabiona, na nic nie miałam siły. Kości bolały tak, że bez tabletek nie wychodziłam z domu. W nocy budziłam się spocona i tak się wtedy stresowałam, że nie mogłam spać do rana, serce biło jak oszalałe. Pewnego dnia jak nagle przyszło tak poszło. Szyja czasem swędzi ale to nic przy tym co było. Po alkoholu czuję lekkie pulsowanie w uchu (w chorobie bardzo bolało mnie ucho). Wcześniejsze TK ok, teraz pewnie dostanę skierowanie i zrobię za miesiąc, dwa...
Ja sobie założyłam, że dopóki mi na papierze nie napiszą 'chora' to jestem zdrowa. Inaczej zwariuję.
Generalnie daleko mi do stanu sprzed choroby. Ciągle coś boli, swędzi, serce wali, nie mam siły itp Taki lajf ;) Powoli się z tym godzę (2 lata po leczeniu).
Trzymaj się.

+0

autor: Ciekawa, dodał 2014-09-14 22:01komentuj

Z góry przepraszam za zawracanie głowy. :)

Co oznacza, że węzeł "ma zachowaną zatokę"? Oznacza to, że jest "zatokowy" czyli o prawidłowej budowie?

autor: Truskawa, dodał 2014-09-14 20:58komentuj

> Truskawa, proszę cię, nie pisz czegoś co nie jest prawdą. Tabletki antykoncepcyjne z taką ilością hormonów, które mają nie są wczesnoporonne. O różnicy napisał ktoś wyżej.

Tylko właśnie w związku, że mają małą ilość hormonów nie zawsze hamują owulację i ten drugi mechanizm poronny właśnie wtedy działa. Stąd wysoka skuteczność.

Więc nie piszę czegoś co nie jest prawdą :)

+0

autor: HOPE, dodał 2014-09-14 11:32komentuj

Hope. W sumie to mnie pocieszylas, bo mialam bardzo podobnie. Wszystko swędziało, bolały kości tak, ze musiałam brać tabletki przeciwbólowe, nie miałam na nic siły. Nagle wszystko prawie przeszło. Nie wiem co myśleć. Kontrola za 2 tyg. Mowic, nie mówić...? Miewalam już takie stany a TK wychodzilo ok.
Pytanie do wszystkich dziewczyn, bo wiem, że u was były fałszywe alarmy: jak długo swędziało?
Ja się drapie od ponad dwóch tygodni już prawie bez przerwy.
Może to kwestia odporności, czuję, że się rozsypałam pod tym względem ostatnio.Może organizm tak dziwnie reaguje na osłabienie.
Ten brzuch mnie niepokoi bardzo. Mam wiele teorii na ten temat niestety, zwłaszcza gdy powiąże ten wątek ze swędzeniem.
Po tym wszystkim wiem jedno. Trzeba bardzo dbać o siebie pod każdym względem.Ciało to jednak delikatny twór jest.
Tymczasem od jutra biegam dalej po lekarzach, aż się dowiem o co idzie :)
Niech Wam tomografia wyjdzie bez zarzutu!

+0

autor: leszek, dodał 2014-09-14 09:42komentuj

http://joemonster.org/filmy/63759/G...

autor: Asowa , dodał 2014-09-14 08:01komentuj

> O 22:57, dnia 2014-09-13 Truskawa napisał(-a):
>
> > Mnie mój onkolog powiedział, że tabletki powinnam sobie darować (brałam je 17 lat), teraz przeszłam na spirale i jestem mega zadowolona (zero okresów!).
>
> Tyle, że ze spiralami i wkładkami itd. sprawa ma się podobnie. I to co napisałam wyżej też się do niej odnosi. Też szkodliwa i też wczesnoporonna...

Truskawa, proszę cię, nie pisz czegoś co nie jest prawdą. Tabletki antykoncepcyjne z taką ilością hormonów, które mają nie są wczesnoporonne. O różnicy napisał ktoś wyżej.
Uszanuj zdanie innych w tym temacie.
Tabletki są szkodliwe, owszem, ale czasem dla kobiety przyjmowanie ich to jedyna deska ratunku.
To trochę jak z chemią, ma dużo skutków ubocznych ale w przypadku nowotworu nie ma wyjścia i trzeba ją brać.

+0

autor: Asowa, dodał 2014-09-14 07:54komentuj

> O 00:35, dnia 2014-09-14 Truskawa napisał(-a):
> Mowic, nie mówić...? Miewalam już takie stany a TK wychodzilo ok.
>
> Mowić , mówić, ale oby był to fałszywy alarm. Ja też idę w najbliższych dniach na kontrolę , a wieczorami wraca to swędzenie, głównie pleców i szyi, tam gdzie było pierwotnie zajęte... :/

Może internista ma rację? A może masz zespół jelita drażliwego?

Mnie swędzenie dopada co jakiś czas i znika samo z siebie. Nikt nie wie od czego. I na tym forum co jakiś czas pojawiają się wątki na ten temat. Myślę, że po leczeniu skóra jest bardziej wrażliwa i nie wiele jej potrzeba, żeby była podrażniona.

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-09-14 00:35komentuj

Mowic, nie mówić...? Miewalam już takie stany a TK wychodzilo ok.

Mowić , mówić, ale oby był to fałszywy alarm. Ja też idę w najbliższych dniach na kontrolę , a wieczorami wraca to swędzenie, głównie pleców i szyi, tam gdzie było pierwotnie zajęte... :/

+0

autor: Tilia, dodał 2014-09-13 23:36komentuj

> O 15:31, dnia 2014-09-13 HOPE napisał(-a):
> AKTUALIZACJA wątku:
> tk klatki: brak powiększonych węzłów
> tk brzuch: j.w
> morfologia ok
> tylko czy można polegać całkowicie tylko na jednym badaniu...
> skóra jak swędziała tak swędzi non stop, do tego zapalenie żołądka stwierdzone przez 3 lekarzy, od dwóch tyg nie mogę jeść normalnie, biorę leki.
> żebra bolą z przodu i coś pod żebrami, z tyłu pod żebrem po lewej stronie boli jakby mi coś rozpychało żebra od środka,nie mogę spać na lewym boku, coś mnie uwiera,nie wiem czy to kość żebrowa, czy coś pod żebrem, lekarze lekceważą te objawy niestety (onkolog stwierdził, że to może być infekcja, internista, że neuralgia).Gastroskopia za jakiś czas, jeśli leki na żołądek nie pomogą.
> Nigdy nie miałam kłopotów z żołądkiem.
> Wiem, że nie otrzymam tu diagnozy ale może macie jakieś pomysły...
> może ktoś z was miał podobnie, Zombiradok, wiem, że bolały Cię żebra, mówiłam lekarzom ale to ich nie wzrusza wogóle, jakie badania robić? trepanobiopsję?
> na podstawie jakich badań stwierdzono u Ciebie nawrót?
Hope. W sumie to mnie pocieszylas, bo mialam bardzo podobnie. Wszystko swędziało, bolały kości tak, ze musiałam brać tabletki przeciwbólowe, nie miałam na nic siły. Nagle wszystko prawie przeszło. Nie wiem co myśleć. Kontrola za 2 tyg. Mowic, nie mówić...? Miewalam już takie stany a TK wychodzilo ok.

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-09-13 22:57komentuj


> Mnie mój onkolog powiedział, że tabletki powinnam sobie darować (brałam je 17 lat), teraz przeszłam na spirale i jestem mega zadowolona (zero okresów!).

Tyle, że ze spiralami i wkładkami itd. sprawa ma się podobnie. I to co napisałam wyżej też się do niej odnosi. Też szkodliwa i też wczesnoporonna...

+0

autor: Lena, dodał 2014-09-13 21:57komentuj

O! Widzę w tym wątku jeszcze jedną Lenę.

Mnie mój onkolog powiedział, że tabletki powinnam sobie darować (brałam je 17 lat), teraz przeszłam na spirale i jestem mega zadowolona (zero okresów!).

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-09-13 21:25komentuj

> Ufam specjalistom. Tyle.

Tylko, że nawet wśród specjalistów zdania są podzielone.

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-09-13 21:23komentuj

> Ad. netu i rozróżnień pomiędzy tabletkami antykoncepcyjnymi a wczesnoporonnymi:
> http://antykoncepty24.pl/tabletki-a...

Tylko, że wszystkie, i jedno i dwuskładnikowe, mają jakby "w zanadrzu" działanie wczesnoporonne, gdyby jednak mechanizm hamowania owulacji zawiódł i doszłoby do zapłodnienia ( ponieważ wcześniej nie zozstała zahamowana owulacja, do zapłodnienia może dojść ), wtedy już zapłodniona komórka nie ma jak się zagnieździć w macicy, bo antykoncepcja oddziaływuje na endometrium, czyniąc je jakby "niezdolnym" do przyjęcia zarodka( jest cienkie, mniej ukrwione itd). I wtedy powstały zarodek zostaje wydalony. Dlatego właśnie antykoncepcja ma taką wysoką skuteczność. W wypadku gdy jeden mechanizm zawiedzie, jest też inny- ten wczesnoporonny.
Tutaj znalazłam wytłumaczone to najprostrzym językiem jakim się da :
http://www.destro.pl/zdrowie-i-urod...

A jeszcze co do szkodliwości, to ja wolę dmuchać na zimne. Każdy lekarz powie i każdy z nas to wywnioskuje, że ingerowanie w gospodarkę hormonalną nie jest obojętne dla zdrowia, więc lepiej nie ryzykować ich przyjmowania, jeśli mogą być m.in. kancerogenne.

+0

autor: HOPE, dodał 2014-09-13 15:31komentuj

AKTUALIZACJA wątku:
tk klatki: brak powiększonych węzłów
tk brzuch: j.w
morfologia ok
tylko czy można polegać całkowicie tylko na jednym badaniu...
skóra jak swędziała tak swędzi non stop, do tego zapalenie żołądka stwierdzone przez 3 lekarzy, od dwóch tyg nie mogę jeść normalnie, biorę leki.
żebra bolą z przodu i coś pod żebrami, z tyłu pod żebrem po lewej stronie boli jakby mi coś rozpychało żebra od środka,nie mogę spać na lewym boku, coś mnie uwiera,nie wiem czy to kość żebrowa, czy coś pod żebrem, lekarze lekceważą te objawy niestety (onkolog stwierdził, że to może być infekcja, internista, że neuralgia).Gastroskopia za jakiś czas, jeśli leki na żołądek nie pomogą.
Nigdy nie miałam kłopotów z żołądkiem.
Wiem, że nie otrzymam tu diagnozy ale może macie jakieś pomysły...
może ktoś z was miał podobnie, Zombiradok, wiem, że bolały Cię żebra, mówiłam lekarzom ale to ich nie wzrusza wogóle, jakie badania robić? trepanobiopsję?
na podstawie jakich badań stwierdzono u Ciebie nawrót?

+0

autor: ecce_homo, dodał 2014-09-13 14:49komentuj

"Mój" onkolog i pani ginekolog, ba!, nawet endokrynolożka, która prowadzi mnie od lat, są zgodni, że powinnam kontynuować zażywanie tabletki antykoncepcyjnych (biorę je od 13 lat). Omówione zostały wszelkie za i przeciw - bez zastraszania, demonizowania - w trakcie leczenia przepisane takie, które są dla mnie optymalne... - i nie zamierzam z nim rezygnować. Nie sądzę też, abym nabawiła się przez nie ziarnicy. Wątroba zdrowa.
Ufam specjalistom. Tyle.

Ad. netu i rozróżnień pomiędzy tabletkami antykoncepcyjnymi a wczesnoporonnymi:
http://antykoncepty24.pl/tabletki-a...

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-09-13 04:19komentuj

> O 10:37, dnia 2013-02-15 Lena napisał(-a):
> Czytając różne opracowania na temat przyczyn nowotworów i związków ze stresem (Simontona Triumf życia, Antyrak. Nowy styl życia itp) też się zastanawiałam czy to nie jest tak, że gdybyśmy zapytali 50 osób z rakiem czy przeżywały stres przed chorobą powiedziałby, że tak, ale gdyby zapytać 50 osób zdrowych czy w ostatnich 2 latach miały wyjątkowe stresy to odpowiedź też brzmiałaby tak. Stresujemy się przecież wszyscy, mamy problemy w pracy, brakuje pieniędzy, rozwodzimy się, umierają nasi bliscy, starzejemy się, martwimy o dzieci....Nie wiem czy choć jedna z moich znajomych osób odpowiedziałaby, że nie pamięta, aby w ostatnim czasie dręczył ją stres. Może faktycznie demonizujemy rolę stresu. Na raka chorują przecież też celebryci, piękni, młodzi, sławni, bogaci, którzy nie mają stresów przeciętnego człowieka.

Ale stres stresowi nierówny. Wydaje mi się, że nie chodzi o zwykłe stresy codzienności, a jakieś traumy, przeżycia. Słyszałam coś o tym, że skoki kortyzolumogą być szkodliwe. Ale jak to zmierzyć, co dana osoba rozumie przez stres...

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-09-13 04:11komentuj

> O 14:02, dnia 2012-05-03 Jjammall napisał(-a):
> Witam
>
> Mam pytanie czy jak po spożyciu nie wielkiej ilości alkocholu (4piwa) bolą delikatnie mnie węzły chłonne to oznacza że jest proces rozrostowy czy nie koniecznie ? Boli mnie węzeł szyjny tam gdzie choroba zaatakowała pierwotnie.

Btw, 4 piwa to niewielka ilość alkoholu? :D :D Ja bym już była upita :P
A tak na poważnie, boję się teraz cokolwiek alkoholowego wypić, bo non stop myślę "a może zaboli". Nie macie tak?

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-09-13 04:08komentuj

Doktorka mogła się niezgodzić, a widzę, że tu ją za to atakują. Pigułki hormonalne, wkładki hormonalne i niehormonalne, spirale hormonalne i niehormonalne, plastry, zastrzyki i wiele innych rodzajów antykoncepcji są bardzo szkodliwe dla zdrowia i działają wczesnoporonnie, abortywnie. A jeśli chodzi o kwestie zdrowotne, to babranie się w naszym wypadku w gospodarce hormonalnej jest niewskazane wręcz odradzane i zakazane.
http://www.biomedical.pl/antykoncep...
"...zmiany zatorowo-zakrzepowe (zawały mięśnia sercowego, udary mózgu), nadciśnienie tętnicze, choroby wątroby, ryzyko zmian nowotworowych takich jak rak szyjki macicy i wątroby, niepłodność – zwłaszcza u młodych" Jesli nawet dla zdrowych sa niebezpieczne, obciążanie naszych organizmów dodatkowymi "atrakcjami" jest bardzo ryzykowne.

No i najgorsza ta możliwa kancerogenność. A chyba każdy chce zminimalizować ryzyko nawrotu, czy wystąpienia innego nowotworu.

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-09-13 00:24komentuj

Rodzynka, a możecie to promować na portalach społecznościowych ? Np na takich fanpejdżach jak rak & roll, czy policzmysie.pl? Bo dużo osób ma ich polubionych na Facebooku, może warto byłoby wykorzystać siłe portali społecznościowych i jeśli prawnie nie ma żadnych problemów, to napisać do nich czy udostępnią takie info ? hm? :)

+0

autor: Martyna, dodał 2014-09-12 13:10komentuj

> O 12:07, dnia 2014-09-12 rodzynka napisał(-a):
> Karina, a nie masz peruki lub jakiejś fajnej chusty?
> Przemyśl jeszcze raz obecność - bo zapowiada się naprawdę fanie :) A jakby co, to mam rudego boba do oddania w dobre ręce - całkiem zgrabna peruka.

Karinak nie możesz wraz z wlosami tracić pewności siebie:) ja po pol roku leczenia wczoraj pierwszy raz zgolilam glowe i czuje sie z tym swietnie:) nie moge sie na siebie napatrzeć :) jestem pewna ze ty rownież nić nie stracilas na swojej kobiecości. Nie mozna zamykac się w domu z powodu choroby. Jak masz ochote pogadac to napisz do mnie muscilowska@gmail.com

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-09-12 12:07komentuj

Karina, a nie masz peruki lub jakiejś fajnej chusty?
Przemyśl jeszcze raz obecność - bo zapowiada się naprawdę fanie :) A jakby co, to mam rudego boba do oddania w dobre ręce - całkiem zgrabna peruka.

+0

autor: Lily, dodał 2014-09-12 03:40komentuj

The United States http://whistlinjacklodge.com/regal-... regal riches casino The Dow Jones industrial average closed down 105.44points, or 0.70 percent, at 14,897.55. The Standard & Poor's 500Index fell 9.55 points, or 0.58 percent, at 1,642.80. TheNasdaq Composite Index fell 13.80 points, or 0.38percent, at 3,599.79.

autor: karinak , dodał 2014-09-12 00:51komentuj

> O 13:40, dnia 2014-09-08 Rodzynka napisał(-a):
> To teraz pospamuję ;-) Ale pozytywnie, rzecz jasna i w kontekście chłoniaków.
>
> Odkąd usłyszałam boskie R jak REMISJA, poczułam ogromną potrzebę niesienia kaganka oświaty i edukowania w zakresie chłoniaków. Bo sama - niby inteligentna, z zainteresowaniami: zdrowie, fitness, itp - wyhodowałam sobie guz o wielkości 16 cm. Wiedziałam, że coś jest nie tak, ale dałam się przekonać lekarzowi rodzinnemu, a potem psychologowi, że owszem, coś jest nie tak, ale w mojej głowie, nie w ciele.
>
> Dołączyłam do Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Chłoniaki PRZEBIŚNIEG - które zrzesza głównie byłych i obecnych pacjentów oraz ich rodziny. I teraz 14 września w Krakowie Stowarzyszenie organizuje VII edycję Kampanii Społecznej ZDEMASKUJ CHŁONIAKA - z okazji Światowego dnia wiedzy o chłoniakach.
>
> W programie m.in: konsultacje z lekarzami hematologami z Kliniki Hematologii UJ, warsztaty artystyczno terapeutyczne - teatralne (prowadzą aktorzy z Teatru Groteska; są to warsztaty z maskami teatralnymi) oraz muzyczne, z grupą sambową Sorrir Por Favor (będą bębny, mnóstwo pozytywnej energii) i zbiórka krwi. Do tego oczywiście - sporo materiałów edukacyjnych i rozmów o chorobach układu krwiotwórczego.
>
> Miejsce: Kraków, Plac Wolnica
> Termin: 14 września (niedziela) od godz. 11 do 18
>
> Szczegółowy program - tutaj: http://przebisnieg.org/aktualnosci/...
>
> Myślę, że to jest fajny pretekst do spotkania. Jeśli ktoś z Was mieszka w Krakowie lub okolicach - zapraszam w imieniu Stowarzyszenia! Ja będę tam cały dzień.
>
> Gorąco zachęcam do udziału w warsztatach, żeby mieć pewność, że będzie jeszcze miejsce, można się zapisywać: info@przebisnieg.org
>
> A jeśli ktoś chciałby pogadać, to podaję mój e-mail: katarzynakozak@przebisnieg.org
>
> Trzymajcie kciuki za pogodę!!! :)Bardzo fajna inicjatywa! Trzeba edukować społeczeństwo, bo ja o Zz dowiedziałam się.dopiero w.momencie, gdy zachorowałam.
Sama jestem spod Krakowa, jednak choroba wraz z wlosami odebrala mi wszelkie pokłady pewności siebie, więc ograniczam pokazywanie się publicznie.
Trzymam kciuki za pogodę!

+0

autor: shop cheap moncler cheap sleeveless down vest women button hat purple factory price, dodał 2014-09-11 20:56komentuj

This Is A Quick Way In order to Get bags Expertise
shop cheap moncler cheap sleeveless down vest women button hat purple factory price http://www.tveiten.name/index-filer...

+0

autor: kaśka-baśka, dodał 2014-09-11 12:56komentuj

> O 16:50, dnia 2014-09-10 klara napisał(-a):
> > O 11:18, dnia 2014-09-09 jola napisał(-a):
> > W Krakowie jest dostępny w szpitalach i w klinice, ale bardzo cieżko go dostać. W zasadzie podają go w bardzo zaawansowanym stadium choroby, gdy przetoczenia krwi już nie pomagają i gdy szpik praktycznie już nie pracuje.
>
>
> Pozostaje nadzieja na lek dla wszystkich chorych na Mielofibrozę.
>
> pozdrawiam Klara
...bo nadzieja umiera ostatnia - a my ją nieco wyprzedzimy...

+0

autor: Jordan, dodał 2014-09-10 23:12komentuj

I support Manchester United http://ferso.org/bananas-go-bahamas... bananas go bahamas slot Oracle, which lost six of the first seven races in the series, became far more competitive after making changes to its twin-hulled AC72 and has greatly improved its upwind tacking. But Oracle's new-found speed appears most pronounced in heavier winds, and the breezes were comparatively light in Wednesday's race, averaging 15 knots (17 mph).

autor: Colin, dodał 2014-09-10 21:59komentuj

Please wait http://www.sudokuhints.com/slots-wo... three wolf moon sloth "Kepler-7b reflects much more light than most giant planets we've found, which we attribute to clouds in the upper atmosphere," said Thomas Barclay from Nasa's Ames Research Center in Moffett Field, California, US, who works on the Kepler telescope team.

+0

autor: bedsta, dodał 2014-09-10 21:20komentuj+0

autor: Zyrafa10, dodał 2014-09-10 20:39komentuj

Powinien hematolog. Raczej badań przed PETem nie będziesz miała, no chyba że krwi. Nie będzie łatwo, bo to długi czas, a główka pracuje ;-)


Aja myślałam,że na radio podejrzą czy ta masa resztkowa jest czy już jej nie ma......Masz rację ..pracuje..:)

+0

autor: izum90, dodał 2014-09-10 17:34komentuj

> O 12:59, dnia 2014-09-10 lola napisał

O fajnie lena jako ze jestem pozeraczem ksiazek chetnie przeczytam :)

+0

autor: Eli, dodał 2014-09-10 17:17komentuj

> O 14:24, dnia 2014-09-10 Kaśku napisał(-a):
> > O 20:46, dnia 2014-08-29 Eli napisał(-a):
> > Tata jest równo miesiąc po ostatniej chemii. Od dwóch tygodni utrzymuje się mocna chrypka przy czym nie ma żadnego bólu gardła czy przeziebienia. Napiszcie proszę czy ktoś tak miał??? Jestesmy już praktycznie pewni że to wznowa/ niedoleczenie.... Nadal czekamy na PETa
>
> A czemu z powodu chrypki przyjmujecie że to niedoleczenie?? Chemia wszystko wysusza...skórę...śluzówkę...chrypka nawet mocna nie jest jakimś nietypowym objawem w niedługim czasie po zakończeniu chemii....Myślę i mam nadzieję że zamartwiacie się na zapas (-:
No to juz wszytsko za dlugo trwa to czekanie i w ogole wiec kazdy objaw wzbudza podejrzenia. Tak trudno od tego uciec.

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-09-10 17:12komentuj

> O 21:12, dnia 2014-09-09 Martyna napisał(-a):
> > O 20:47, dnia 2014-09-09 rodzynka napisał(-a):
> > A który to beacopp?
>
> jestem po pierwszym cyklu:)

I to wszystko wyjaśnia ;-) Ja przy pierwszym beacoppie czułam się wyśmienicie, dopiero przy drugim spadła mi hemoglobina i dopadły mnie słabości.

Tak więc kochana, ciesz się jak najdłużej dobrym samopoczuciem, ale obowiązkowo siedź w domu :-)

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-09-10 17:10komentuj

> O 12:04, dnia 2014-09-10 zyrafa10 napisał(-a):
> Słuchajcie a jak ja już skończę te naświetlania to zanim zrobia PET po 3 miesiącach to bedą jakieś badania?
> Do którego lekarza trzeba się udac -czy radiolog dalej prowadzi czy hematolog?

Powinien hematolog. Raczej badań przed PETem nie będziesz miała, no chyba że krwi. Nie będzie łatwo, bo to długi czas, a główka pracuje ;-)

+0

autor: klara, dodał 2014-09-10 16:50komentuj

> O 11:18, dnia 2014-09-09 jola napisał(-a):
> W Krakowie jest dostępny w szpitalach i w klinice, ale bardzo cieżko go dostać. W zasadzie podają go w bardzo zaawansowanym stadium choroby, gdy przetoczenia krwi już nie pomagają i gdy szpik praktycznie już nie pracuje.


Pozostaje nadzieja na lek dla wszystkich chorych na Mielofibrozę.

pozdrawiam Klara

+0

autor: Kaśku, dodał 2014-09-10 14:24komentuj

> O 20:46, dnia 2014-08-29 Eli napisał(-a):
> Tata jest równo miesiąc po ostatniej chemii. Od dwóch tygodni utrzymuje się mocna chrypka przy czym nie ma żadnego bólu gardła czy przeziebienia. Napiszcie proszę czy ktoś tak miał??? Jestesmy już praktycznie pewni że to wznowa/ niedoleczenie.... Nadal czekamy na PETa

A czemu z powodu chrypki przyjmujecie że to niedoleczenie?? Chemia wszystko wysusza...skórę...śluzówkę...chrypka nawet mocna nie jest jakimś nietypowym objawem w niedługim czasie po zakończeniu chemii....Myślę i mam nadzieję że zamartwiacie się na zapas (-:

+0

autor: lola, dodał 2014-09-10 12:59komentuj

czy poza jogą i medytacją są w tej książce opisane inne sposoby?

+0

autor: Lena, dodał 2014-09-10 12:37komentuj

Jestem w remisji od 1,5 roku i bardzo dbam o swój stan umysłu, relaksacje i dobry nastrój (mimo samotności i ogromu życiowych problemów), ponieważ wiem, że stres osłabia układ immunologiczny. Ostatnio na warsztatach jogi koleżanka zachwalała książkę profesora medycyny "Życie piękna katastrofa". Przeczytałam ją w kilka dni i bardzo Wam polecam:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/1882...

autor: zyrafa10, dodał 2014-09-10 12:04komentuj

Słuchajcie a jak ja już skończę te naświetlania to zanim zrobia PET po 3 miesiącach to bedą jakieś badania?
Do którego lekarza trzeba się udac -czy radiolog dalej prowadzi czy hematolog?

+0

autor: Cameron, dodał 2014-09-10 11:15komentuj

I enjoy travelling http://www.cetim.com/california-gol... california gold casino "Developing countries face a triple whammy - falling markets, falling prices and diminished capital inflows, particularly if interest rates in developed countries chase U.S. rates higher," he said in a report.

+0

autor: Marta91, dodał 2014-09-10 10:58komentuj

> O 06:39, dnia 2014-09-10 Frubelek171 napisał(-a):
> >
>
> Ja za to miałam na odwrót ;) Z racji, że leczyłam się na onkologii i z tego , że wyglądam młodziej niż to mam podane w metryce( jestem drobna, szczupła) zawsze ktoś się "miły" znalazł kto ubolewał nad moim zdrowiem. "Taka młodziutka i już nowotwór" <lol>


Ja też na onkologii i za każdym razem słyszę ten tekst. Raz Nawet usłyszałam, że nieźle musiałam w życiu nagrzeszyć, że takie mnie rzeczy w tym wieku spotykają :o

+0

autor: Frubelek171, dodał 2014-09-10 06:39komentuj


>

Ja za to miałam na odwrót ;) Z racji, że leczyłam się na onkologii i z tego , że wyglądam młodziej niż to mam podane w metryce( jestem drobna, szczupła) zawsze ktoś się "miły" znalazł kto ubolewał nad moim zdrowiem. "Taka młodziutka i już nowotwór"

+0

autor: Haley, dodał 2014-09-10 03:41komentuj

I'm unemployed http://www.sudokuhints.com/battlesh... battleship slot machine game "We're still in due diligence" on the shares, he added. (Additional reporting by David Randall, Ross Kerber and OliviaOran in New York. Editing by Edwin Chan, Tiffany Wu, AndreGrenon and Leslie Gevirtz)

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-09-10 00:02komentuj

> O 21:47, dnia 2014-09-07 rodzynka napisał(-a):
> Ja zachorowałam w wieku 34 lat. Byłam najstarsza w szpitalu w z towarzystwa zz prawie za każdym razem ;-)

A to mi się widać dziwnie trafiło, zachorowałam w wieku 22 lat, miałam wrażenie, że jestem jedną z młodszych na oddziale... A dużo osób było właśnie po 40

+0

autor: Tomaszek, dodał 2014-09-09 22:58komentuj

> O 10:30, dnia 2014-09-07 Zombiradok napisał(-a):
> poczytajcie dokladnie o b17 ja nie zamierzam mimo namow stosowac tego . skutki zatrucia cyjanowodorem sa chyba gorsze niz nasza zz a przy duzej ilosci tego b17 moze wystapic.. Tyle ja mam w temacie

Starej daty ziarniacy zapewne pamiętają chemioterapię schematu MOPP , jeden ze składników tego schematu to pochodna cyjanowodoru (kwas pruski), M-Mustargen czyli inaczej iperyt(kwas pruski). Związki te przyczyniają się także do powstawania u zwierząt nowotworów, głównie raka płuc i chłoniaków.U osób leczonych iperytem azotowym występuje zwiększone ryzyko zachorowania na nowotwory wtórne (czego przykładem jestem ja , dowalenie do Hodkina chłoniaka anaplastycznego)

+0

autor: Martyna, dodał 2014-09-09 21:12komentuj

> O 20:47, dnia 2014-09-09 rodzynka napisał(-a):
> A który to beacopp?

jestem po pierwszym cyklu:)

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-09-09 20:47komentuj

A który to beacopp?

+0

autor: Martyna, dodał 2014-09-09 17:46komentuj

> O 17:43, dnia 2014-09-09 rodzynka napisał(-a):
> Martyna, jak jesteś w trakcie leczenia, to nawet nie ma o czym myśleć - obecność wykluczona ;) Z dala od wszelkich potencjalnych źródeł infekcji i już :)

Tak, tak.... wiem ale już wariuje w domu a czuję się świetnie:)

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-09-09 17:43komentuj

Martyna, jak jesteś w trakcie leczenia, to nawet nie ma o czym myśleć - obecność wykluczona ;) Z dala od wszelkich potencjalnych źródeł infekcji i już :)

+0

autor: Martyna, dodał 2014-09-09 17:14komentuj

Bardzo fajna inicjatywa. Mam ochotę się wybrać na to wydarzenie ale jestem teraz w trakcie leczenia beacopp i powinnam raczej unikać takich imprez ze względu na ryzyko infekcji. Przemyśle sprawę:)

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-09-09 16:15komentuj

hop hop :)

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-09-09 16:11komentuj

Zyrafa, jak masz jakieś pytania, to pisz. Myśmy tu zęby na zz zjedli :D

PS. Między nami piernikami B-)

+0

autor: zyrafa10, dodał 2014-09-09 12:26komentuj

> O 12:25, dnia 2014-09-09 zyrafa10 napisał(-a):
> > O 14:00, dnia 2014-09-07 Yoko napisał(-a):
> > Zyrafa ja mam 34 tez mi powiedzieli ze stara jestem.
:) Można się tylko uśmiechnąć !

+0

autor: zyrafa10, dodał 2014-09-09 12:25komentuj

> O 14:00, dnia 2014-09-07 Yoko napisał(-a):
> Zyrafa ja mam 34 tez mi powiedzieli ze stara jestem.

+0

autor: Kate, dodał 2014-09-09 11:55komentuj


A robiłaś sobie badanie na Boreliozę ??? Bo te objawy pasują do tego idealnie, a w zwykłym badaniu OB , morfologi i reszcie nic nie wychodzi.Polecam zrobić Elisę bądź Western Blota , IgG i IgM

+0

autor: Pytająca, dodał 2014-09-09 11:50komentuj

Hej, od kilku miesięcy mam powiększone, liczne węzły chłonne na szyi i pod pachami, dość spore. Niektóre są podejrzane, inne nie. W każdym razie ostatnio wyczułam u siebie coś nad obojczykiem wielkości dosłownie ziarnka piasku, nie wiem czy to węzeł nadobojczykowy? Nie jest to dokładnie w dole nadobojczykowym, a nieco nad nim ( http://upload.wikimedia.org/wikiped... - mniej więcej tak jak tutaj zaznaczony jest tym kółeczkiem trapezius). Tak jak mówiłam, to "coś" jest wielkości ziarnka piasku, jest dość ostre, dlatego to wyczułam. Czy to węzeł czy po prostu jakieś zgrubienie? Jak myślicie?

autor: tala1810, dodał 2014-09-09 11:27komentuj

Odebrałam przed chwilką wynik rtg klatki piersiowej i wszystko tam jest w porządku. I powiem szczerze, że stres już mi minął i wiem, że to pewnie jakaś błahostka ;) Dziękuję Wam serdecznie za wszystkie odpowiedzi, za wsparcie, za rady! :) teraz tylko muszę się dowiedzieć z czego te węzły...
Pozdrawiam serdecznie :)

+0

autor: jola, dodał 2014-09-09 11:18komentuj

W Krakowie jest dostepny w szpitalach i w klinice, ale bardzo ciezko go dostać. W zasadzie podają go w bardzo zaawansowanym stadium choroby, gdy przetoczenia krwi już nie pomagają i gdy szpik praktycznie juz nie pracuje.

+0

autor: Jesus, dodał 2014-09-09 05:51komentuj

About a year http://www.ucheducationcentre.org/t... track and field mouse slot Bo, the former party boss of the southwestern megacity of Chongqing, was expelled from the party in September and accused of massive corruption, illicit sexual affairs and abetting the cover-up of a murder by his wife.

autor: Asowa , dodał 2014-09-08 22:08komentuj

> O 21:34, dnia 2014-09-08 Zombiradok napisał(-a):
> > O 17:54, dnia 2014-09-08 Asowa napisał(-a):
> > Gdzieś czytałam, że przy chłoniakach nieziarniczych węzły mogą rosnąć i maleć ale np w moim przypadku tak nie było. Węzeł długo był malutki a potem przez noc bardzo urósł i juz taki duży pozostał do chwili wycięcia.
> PRZECIEZ NIE CHCIALEM NIKOGO URAZIC TYMI SLOWAMI!!!
Zombi, o co chodzi?

+0

autor: Zurafa10, dodał 2014-09-08 21:56komentuj


Napisałam komentarz ale go gdzieś wcięło.....:). I dlatego dzięki za forum bo ja też musze wiedzieć co się dzieje...a informacja pochodząca od lekarzy jest lakoniczna i niepełna czasami....BEdąc nauczycielem czasami mam wrażenie ,że dla nich pewne rzeczy są oczywiste tak jak dla mnie ( nauczyciela) a dla nas pacjentów nie do ogarnięcia tak jak dla uczniów.....Fajnie zobaczyć,że ktoś starszy też choruje, na oddziale jestem jedyna z ZZ.

+0

autor: marta1978, dodał 2014-09-08 21:41komentuj

Dzisiaj dzwoniłam ale nie ma wolnej izolatki mam dzwonić za tydzień.W czerwcu byłam na zbiórce zabrałam sześć milionów więc jest ok. A Ty już w domku?

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-08 21:34komentuj


> O 17:54, dnia 2014-09-08 Asowa napisał(-a):
> Gdzieś czytałam, że przy chłoniakach nieziarniczych węzły mogą rosnąć i maleć ale np w moim przypadku tak nie było. Węzeł długo był malutki a potem przez noc bardzo urósł i juz taki duży pozostał do chwili wycięcia.
PRZECIEZ NIE CHCIALEM NIKOGO URAZIC TYMI SLOWAMI!!!

+0

autor: beata79, dodał 2014-09-08 21:12komentuj

U mnie też tachykardia.

+0

autor: Asowa , dodał 2014-09-08 17:54komentuj

Gdzieś czytałam, że przy chłoniakach nieziarniczych węzły mogą rosnąć i maleć ale np w moim przypadku tak nie było. Węzeł długo był malutki a potem przez noc bardzo urósł i juz taki duży pozostał do chwili wycięcia.

+0

autor: Marta91, dodał 2014-09-08 17:50komentuj

> O 16:00, dnia 2014-09-08 Zombiradok napisał(-a):
>
> > A u Was jak to bylo? Ogromna prośba o opisanie tego
> hm u mnie ojjjjjjjjjj zmniejszyly sie normalnie ozdrowieniec ze hej ale zaczely rosnac sobie tam gdzie wogle nie powinno byc ich np watraba sledziona nadnercza az dobrze ulokowala sie w ukl kostnym ale co tam to tylko zz i nie ma co panikowac za duzo tylko gnac do przodka

Mój kolega (23 lata) umarł na guza mózgu... od początku żadnych szans. To mnie utwierdza w przekonaniu , że czasami to tylko ziarnica .

+0

autor: Asowa , dodał 2014-09-08 17:27komentuj

> O 15:57, dnia 2014-09-08 Zombiradok napisał(-a):
> Ciekawe z której strony jest to zdrowie?
> oj tam oj tam mielone mozesz zrec? tzn ze jestes zdrowa jak rydz a zz nie ma tu nic to roboty heheh.. nie martw sie
Mielone kocham największą miłością ;)
No w sumie ja z zz nie mam nic wspólnego, wygrałam z DLBCL, choć na ostatnich kilku wizytach słyszałam, że to był chłoniak limfoblastyczny :P

+0

autor: Frubelek171, dodał 2014-09-08 17:27komentuj


> O 16:20, dnia 2014-09-08 ozdrowieniec napisał(-a):
> Czesc - to mój pierwszy post na forum. właśnie kończę abvd i mam pytanie czy mieliście moze jakies powiklania po skończeniu leczenia. Z tego co onkolog mówił, to szansa na nowotwór wtórny nie jest duza. Czy chemia rozwalila wam cos? W ktorym momencie po remisji ewentualne powiklania pojawily sie?


Witaj :)
Mnie chemia- a dokładnie bleomycyna- rozwaliła płuca. Po 12 wlewie dostałam obustronne śródmiąższowe zapalenie płuc. Do tej pory ( a jestem już 14 miesięcy po chemii) mam mnóstwo "kwiatków" w TK od mlecznej szyby na zwłóknieniach kończąc.
Do tego serce tachykardia i arytmia- cały czas łykam Biosotal 40.
pzdr. ciepło

+0

autor: ozdrowieniec, dodał 2014-09-08 16:20komentuj

Czesc - to mój pierwszy post na forum. właśnie kończę abvd i mam pytanie czy mieliście moze jakies powiklania po skończeniu leczenia. Z tego co onkolog mówił, to szansa na nowotwór wtórny nie jest duza. Czy chemia rozwalila wam cos? W ktorym momencie po remisji ewentualne powiklania pojawily sie?

autor: swiezak_na_forum, dodał 2014-09-08 16:16komentuj

> O 16:00, dnia 2014-09-08 Zombiradok napisał(-a):
>
> > A u Was jak to bylo? Ogromna prośba o opisanie tego
> hm u mnie ojjjjjjjjjj zmniejszyly sie normalnie ozdrowieniec ze hej ale zaczely rosnac sobie tam gdzie wogle nie powinno byc ich np watraba sledziona nadnercza az dobrze ulokowala sie w ukl kostnym ale co tam to tylko zz i nie ma co panikowac za duzo tylko gnac do przodka

Tylko albo aż dla niektórych. Dzieki za info - czy te wezly zmniejszaly sie bez leczenia? Wszelkie glosy w dyskusji mile widziane:)

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-08 16:03komentuj


hej co z toba jestes juz na przeszczepach na OH3?

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-08 16:00komentuj> A u Was jak to bylo? Ogromna prośba o opisanie tego
hm u mnie ojjjjjjjjjj zmniejszyly sie normalnie ozdrowieniec ze hej ale zaczely rosnac sobie tam gdzie wogle nie powinno byc ich np watraba sledziona nadnercza az dobrze ulokowala sie w ukl kostnym ale co tam to tylko zz i nie ma co panikowac za duzo tylko gnac do przodka

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-08 15:57komentuj


Ciekawe z której strony jest to zdrowie?
oj tam oj tam mielone mozesz zrec? tzn ze jestes zdrowa jak rydz a zz nie ma tu nic to roboty heheh.. nie martw sie

+0

autor: Swiezak_na_forum, dodał 2014-09-08 15:10komentuj

> O 06:06, dnia 2014-09-08 Frubelek171 napisał(-a):
> >
> > przeglądam wątki i nie znajduję odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Czy mieliście taki przypadek, ze wasze węzły:
> > - zwiększały się/zmniejszały podczas ziarnicy
> >
>
> Moje niestety tylko rosły i było ich coraz więcej :/

A u Was jak to bylo? Ogromna prośba o opisanie tego

+0

autor: Rodzynka, dodał 2014-09-08 13:40komentuj

To teraz pospamuję ;-) Ale pozytywnie, rzecz jasna i w kontekście chłoniaków.

Odkąd usłyszałam boskie R jak REMISJA, poczułam ogromną potrzebę niesienia kaganka oświaty i edukowania w zakresie chłoniaków. Bo sama - niby inteligentna, z zainteresowaniami: zdrowie, fitness, itp - wyhodowałam sobie guz o wielkości 16 cm. Wiedziałam, że coś jest nie tak, ale dałam się przekonać lekarzowi rodzinnemu, a potem psychologowi, że owszem, coś jest nie tak, ale w mojej głowie, nie w ciele.

Dołączyłam do Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Chłoniaki PRZEBIŚNIEG - które zrzesza głównie byłych i obecnych pacjentów oraz ich rodziny. I teraz 14 września w Krakowie Stowarzyszenie organizuje VII edycję Kampanii Społecznej ZDEMASKUJ CHŁONIAKA - z okazji Światowego dnia wiedzy o chłoniakach.

W programie m.in: konsultacje z lekarzami hematologami z Kliniki Hematologii UJ, warsztaty artystyczno terapeutyczne - teatralne (prowadzą aktorzy z Teatru Groteska; są to warsztaty z maskami teatralnymi) oraz muzyczne, z grupą sambową Sorrir Por Favor (będą bębny, mnóstwo pozytywnej energii) i zbiórka krwi. Do tego oczywiście - sporo materiałów edukacyjnych i rozmów o chorobach układu krwiotwórczego.

Miejsce: Kraków, Plac Wolnica
Termin: 14 września (niedziela) od godz. 11 do 18

Szczegółowy program - tutaj: http://przebisnieg.org/aktualnosci/...

Myślę, że to jest fajny pretekst do spotkania. Jeśli ktoś z Was mieszka w Krakowie lub okolicach - zapraszam w imieniu Stowarzyszenia! Ja będę tam cały dzień.

Gorąco zachęcam do udziału w warsztatach, żeby mieć pewność, że będzie jeszcze miejsce, można się zapisywać: info@przebisnieg.org

A jeśli ktoś chciałby pogadać, to podaję mój e-mail: katarzynakozak@przebisnieg.org

Trzymajcie kciuki za pogodę!!! :)

autor: Gizmo, dodał 2014-09-08 09:09komentuj

Ja też bym zrobiła morfologie:)Tak na wszelki wypadek...:)

+0

autor: Efka, dodał 2014-09-08 08:54komentuj


> O 23:49, dnia 2014-09-07 zyrafa10 napisał(-a):
>
> Jestem teraz na radio :), jutro 10 raz na18 wszystkich. Pisałam juz w innych wątkach:)i tak naprawdę dzięki Wam i tym historiom bardzo często przetrwałam chemię ale i co ważne dowiedziałam się wielu rzeczy np. że cykl=2 wlewy bo po 4 wlewie przeżyłam załamkę dowiadując sie,że jeszcze 8 przede mną :).
> Mam IIB MC. Guz pierwotny w śródpiersiu nalany na płuca,aortę tchawicę,krtan generalnie duzo...9,7cmx7,8cmx5,coś po4 wlewach TK pokazała,że zmalał do 5,7 o ile dobrze pamiętam ...po 12 ABVD została masa resztkowa 33mm nie wiadomo czy aktywna(lekarz powiedziała,że patrząc na TK w obrazie rozmyty wygląda na nieaktywny),zmianę określa do radio jako małą i mam 18 naświetleń.problem jest z umiejscowieniem masy:)bo jest nad sercem i oplata aortę ...więc strzelają jakoś bokiem i tyłem....Jakoś zaglądając i czytając zastanowiłam się czy staruszki wtej chorobie to tu nie zagladają jak ja czy ich po prostu nie ma.....

ok 60 letnia Kobieta którą ja poznałam na leczeniu nie wiedziała za wiele o swojej chorobie, ale dużo dowiadywała się od innych pacjentów na oddziale, starsze osoby nie korzystają z internetu, ale też często spotykałam takie starsze osoby chore na inne nowotwory które były przerażone tym, że ja tak dużo wiem o swojej chorobie i że po co mi to i uważały, że to jest niepotrzebne, że lepiej nie wiedzieć, a ja wyjaśniałam, że każdy jest inny a ja chcę wiedzieć z czym walczę, uważam, ze to ważne aby znać wroga :D

+0

autor: tala1810, dodał 2014-09-08 06:30komentuj

> O 21:42, dnia 2014-09-07 rodzynka napisał(-a):
> Tala, a skąd jesteś? Bo jeśli z Krakowa lub okolic, to wpadnij w niedzielę na Plac Wolnica w Krakowie, gdzie będzie można skorzystać z darmowych konsultacji hematologów w Kliniki Hematologii UJ
>
> http://przebisnieg.org/aktualnosci/...
>
> Wiadomo, że jeśli nie ma biopsji węzła (całkowitego wyciecia) i wyniku, to trudno przy braku dodatkowych objawów postawić diagnozę, ale zawsze to opinia lekarza specjalisty.

hmmn...niestety nie jestem z okolic Krakowa. Ale bardzo dziękuję za informację bo być może się wybiorę. W sumie to 100km nie jest aż tak wiele, a może czegoś się dowiem.
A jeśli chodzi o objawy to już jakiś czas temu zauważyłam kilka rzeczy dla mnie nietypowych. Ale z zz mi sie to nie kojarzy (chociaż wiem tylko tyle, co pisze w Internecie).

+0

autor: Frubelek171, dodał 2014-09-08 06:06komentuj


>
> przeglądam wątki i nie znajduję odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Czy mieliście taki przypadek, ze wasze węzły:
> - zwiększały się/zmniejszały podczas ziarnicy
>

Moje niestety tylko rosły i było ich coraz więcej :/

+0

autor: świeżak_na_forum, dodał 2014-09-08 00:13komentuj

Witam,
przeglądam wątki i nie znajduję odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Czy mieliście taki przypadek, ze wasze węzły:
- zwiększały się/zmniejszały podczas ziarnicy
- nie wiem jak to nazwać, ale powiedzmy, że chowały się zmniejszając obrzęk szyi (mówił mi onkolog, że węzły ziarniczne sa nieprzesuwalne względem podłoża, a moje się wyraźnie "chowają")

Napiszcie jak to było u Was. Jestem 2 dni po wycięciu węzła i nie wiem czy warto bać się na zapas czy nie.

autor: zyrafa10, dodał 2014-09-07 23:49komentuj


Jestem teraz na radio :), jutro 10 raz na18 wszystkich. Pisałam juz w innych wątkach:)i tak naprawdę dzięki Wam i tym historiom bardzo często przetrwałam chemię ale i co ważne dowiedziałam się wielu rzeczy np. że cykl=2 wlewy bo po 4 wlewie przeżyłam załamkę dowiadując sie,że jeszcze 8 przede mną :).
Mam IIB MC. Guz pierwotny w śródpiersiu nalany na płuca,aortę tchawicę,krtan generalnie duzo...9,7cmx7,8cmx5,coś po4 wlewach TK pokazała,że zmalał do 5,7 o ile dobrze pamiętam ...po 12 ABVD została masa resztkowa 33mm nie wiadomo czy aktywna(lekarz powiedziała,że patrząc na TK w obrazie rozmyty wygląda na nieaktywny),zmianę określa do radio jako małą i mam 18 naświetleń.problem jest z umiejscowieniem masy:)bo jest nad sercem i oplata aortę ...więc strzelają jakoś bokiem i tyłem....Jakoś zaglądając i czytając zastanowiłam się czy staruszki wtej chorobie to tu nie zagladają jak ja czy ich po prostu nie ma.....

+0

autor: Asowa , dodał 2014-09-07 22:08komentuj

> O 21:36, dnia 2014-09-07 rodzynka napisał(-a):
> Asowa, zrób morfologię, bo takie siniaki i krew mogą świadczyć o małopłytkowości. Ja morfologię - z tego samego powodu - robię w najbliższym tygodniu. A zdarzyła mi się zabawna sytuacja - zobaczyłam sporo zaskórniaków na nosie i chwyciłam cały nos w dwa palce myśląc, że to pomoże. W efekcie przez tydzień chodziłam z fioletowym nochalem... Jak jakiś żul siódmej kategorii... ;)
> A przy okazji morfologii zrobię sobie LDH. I znowu będzie stres w oczekiwaniu na wyniki...
Jak ja nie lubię badań i tego czekania na wyniki. Ktoś tu na forum kiedyś pisał, że po zakończonym leczeniu jesteśmy zdrowi. Ciekawe z której strony jest to zdrowie?

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-09-07 21:52komentuj

Już dziś pisałam podobny post, ale to nie jest spam - w najbliższą niedzielę w Krakowie w ramach kampanii społecznej "Zdemaskuj chłoniaka" będzie można skonsultować się z hematologami (bezpłatnie, na miejscu). Więc jeśli jesteś z Krakowa lub okolic, możesz przyjechać i pogadać. Więcej info co i jak tutaj: http://przebisnieg.org/aktualnosci/...

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-09-07 21:47komentuj

Ja zachorowałam w wieku 34 lat. Byłam najstarsza w szpitalu w z towarzystwa zz prawie za każdym razem ;-)
Generalnie szczyt zachorowaania przypada do 30 roku życia i po 60, co oczywiście nie oznacza, że nie można zachorować jak się ma 34, 40 czy 50. Tak więc luzik, potraktuj słowa lekarza jak "przezabawny żarcik"... Ci to czasami wiedzą, jak zmotywować człowieka :-/

Pisz, jakie stadium, ile czasu Cię diagnozowali, jaka chemia i gdzie się leczysz :)

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-09-07 21:42komentuj

Tala, a skąd jesteś? Bo jeśli z Krakowa lub okolic, to wpadnij w niedzielę na Plac Wolnica w Krakowie, gdzie będzie można skorzystać z darmowych konsultacji hematologów w Kliniki Hematologii UJ

http://przebisnieg.org/aktualnosci/...

Wiadomo, że jeśli nie ma biopsji węzła (całkowitego wyciecia) i wyniku, to trudno przy braku dodatkowych objawów postawić diagnozę, ale zawsze to opinia lekarza specjalisty.

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-09-07 21:36komentuj

Asowa, zrób morfologię, bo takie siniaki i krew mogą świadczyć o małopłytkowości. Ja morfologię - z tego samego powodu - robię w najbliższym tygodniu. A zdarzyła mi się zabawna sytuacja - zobaczyłam sporo zaskórniaków na nosie i chwyciłam cały nos w dwa palce myśląc, że to pomoże. W efekcie przez tydzień chodziłam z fioletowym nochalem... Jak jakiś żul siódmej kategorii... ;)
A przy okazji morfologii zrobię sobie LDH. I znowu będzie stres w oczekiwaniu na wyniki...

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-09-07 21:30komentuj

Zombi :))))))
Frubelek &&&&& :)

+0

autor: Efka, dodał 2014-09-07 20:12komentuj


> O 17:44, dnia 2014-09-07 Frubelek171 napisał(-a):
> > O 16:54, dnia 2014-09-07 Efka napisał(-a):
> > > O 11:19, dnia 2014-09-07 Zombiradok napisał(-a):
> > > > O 11:15, dnia 2014-09-07 Frubelek171 napisał(-a):
> > > > > Kolejne bitwy ktore pokonam
> > > >
> > > >
> > > > Z całego serca Ci tego życzę :) Ja także wojuję z IVB.
> > > to w ramach przerw w bitwach proponuje mielonego :) hihi
> >
> > tak trzymajcie Kochani z uśmiechem na ustach :D
>
>
> Uhmm :) Tak więc już teraz prosze o magiczne kciukaski i moc pozytywnych fluidów na 24.10 i 31.10 - TK kl. piersiowej oraz TK brzucha.
>
> Na wypisie z radioterapii mam wpisane tak jak Zombi ma 81.9 ( nie wiem dlaczego) bo w histopat. mam podtyp NS :o

trzymam :)

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-07 19:11komentuj


> O 18:23, dnia 2014-09-07 Asowa napisał(-a):
> > O 13:18, dnia 2014-09-07 Zombiradok napisał(-a):
> > zalezy od chemii ja teraz mam jasniutka a bywalo ze zyly mialem ciemne jak smola
> Ale ja ostatnią chemię miałam w 2010r.
> Taki problem z krwią pojawił mi się dopiero teraz.
> W kwietniu miałam problem odwrotny, bo była słaba krzepliwość.
jesli twierdzisz ze leci ci duzo krwi to swiadczy o slabej krzepliwosci

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-07 19:10komentuj>
> Na wypisie z radioterapii mam wpisane tak jak Zombi ma 81.9 ( nie wiem dlaczego) bo w histopat. mam podtyp NS :o
lepiej nie wiedziec ja sie dowiedzialem heheh

+0

autor: tala1810, dodał 2014-09-07 18:40komentuj

> O 22:03, dnia 2014-09-06 Truskawa napisał(-a):
> > O 08:21, dnia 2014-09-06 tala1810 napisał(-a):
> > A czy to możliwe żeby przy nowotworze faktycznie były wzorowe wyniki morfologii i tak niskie OB (3)? We wtorek odbieram wynik rtg klatki piersiowej i mam wizytę u onkologa. Nie ukrywam, że zaczynam się niepokoić co raz bardziej. To wszystko tak poważnie brzmi... Czy moje wyniki usg moglyby byc spowodowane jakąś inną chorobą? Laryngolog sugerował infekcję. Tylko czy to możliwe żeby trwala od kwietnia i nie zareagowała na antybiotyk?
>
> Ile osób tyle historii. Niestety jest tak, że w krwi wszystkiego nie widać. Można np. mieć wysokie OB i być zdrowym, jak i niskie OB i być chorym.
> Mnie właśnie laryngolog wyslała z moim USG do hematologa. Pan doktor od USG nie widział w nim niczego niepokojącego. Hematolog już widziała i wysłała mnie na pobranie węzła.
> U mnie było o tyle cieawie, że jak dostałam antybiotyk, to po nim wyniki krwi się poprawiły, nawet miałam wrażenie że obrzęk na szyi zmalał.
> Nie denerwuj się, ale rób badania. Wiesz, że to może być wiele różnych rzeczy, medycyna jest nadal zagadką :P
> Pozdrawiam :)

Masz rację. Jestem trochę przewrażliwiona, ale staram się zachować zimna krew i działać. Chciałabym juz po prostu wiedzieć co to jest, ale niestety tego nie da się załatwić w jeden dzien :) mam nadzieje, ze onkolog powie mi juz cos konkretniejszego, zdecyduje, czy trzeba zrobić biopsję... Zobaczymy... :)
pozdrawiam ;)

+0

autor: tala1810, dodał 2014-09-07 18:35komentuj

> O 07:40, dnia 2014-09-07 stars napisał(-a):
> Hej.... nie przejmuj sie i walcz o diagnoze! Lekarzr sa od tego zeby Ci pomoc, nikt nie robi laski ! Ja tez czekam na usg w poniedzialek i czas dluzy sie strasznie, mialam juz jedna biopsje w ktorej nic nie wyszlo ale wycieli mi wezly niepowiekszone. A Te na szyi stercza nadal mozesz podac maila to pokaze Ci co mam na szyi . :-) napewno zrobi Ci sie lepiej ! Ja moja przygode zaczelam juz w grudniu


Moich wezlow nie widać gołym okiem. Prawde mówiąc, gdybym nie wiedziala, ze cos jest nie tak to nawet bym tam nic nie wyczuła. Niestety niektorzy lekarze zachowują sie tak jakby robili łaskę (mój laryngolog) :/cna szczęście trafilam teraz na wspaniala lekarke wiec mam nadzieje, ze szybko uslysze diagnozę. Trzymam zatem kciuki za nas żeby wszystko dobrze się skonczylo. Życzę zdrowia i pozdrawiam :)

+0

autor: Asowa , dodał 2014-09-07 18:23komentuj

> O 13:18, dnia 2014-09-07 Zombiradok napisał(-a):
> zalezy od chemii ja teraz mam jasniutka a bywalo ze zyly mialem ciemne jak smola
Ale ja ostatnią chemię miałam w 2010r.
Taki problem z krwią pojawił mi się dopiero teraz.
W kwietniu miałam problem odwrotny, bo była słaba krzepliwość.

+0

autor: Asowa , dodał 2014-09-07 18:15komentuj

Zombi i tak trzymaj;)

+0

autor: Frubelek171, dodał 2014-09-07 18:04komentuj


>
> No nie miał właśnie. Onkolodzy chcieli dac a na radio powiedzieli że się nie kwalifikuje że względu na. IV B stan wyjściowy u brak dużego guza . Teraz ta chrypka raz jest raz nie. A terminu PETa jak nie byl


Eli ja wyjśiowo miałam IVb- do radio zakwalifikowana zostałam bez problemu. Tylko ,że w moim przypadku odstąpiono od naświetlań punktowych tylko zastosowano dwie "płaszczówki".

+0

autor: Eli, dodał 2014-09-07 18:00komentuj

> O 17:56, dnia 2014-09-07 Eli napisał(-a):
> > O 11:30, dnia 2014-09-07 Zombiradok napisał(-a):
> > > O 20:46, dnia 2014-08-29 Eli napisał(-a):
> > > Tata jest równo miesiąc po ostatniej chemii. Od dwóch tygodni utrzymuje się mocna chrypka przy czym nie ma żadnego bólu gardła czy przeziebienia. Napiszcie proszę czy ktoś tak miał??? Jestesmy już praktycznie pewni że to wznowa/ niedoleczenie.... Nadal czekamy na PETa
> > mial radio?
> No nie miał właśnie. Onkolodzy chcieli dac a na radio powiedzieli że się nie kwalifikuje że względu na. IV B stan wyjściowy u brak dużego guza . Teraz ta chrypka raz jest raz nie. A terminu PETa jak nie bylo tak nie ma

+0

autor: Eli, dodał 2014-09-07 17:56komentuj

> O 11:30, dnia 2014-09-07 Zombiradok napisał(-a):
> > O 20:46, dnia 2014-08-29 Eli napisał(-a):
> > Tata jest równo miesiąc po ostatniej chemii. Od dwóch tygodni utrzymuje się mocna chrypka przy czym nie ma żadnego bólu gardła czy przeziebienia. Napiszcie proszę czy ktoś tak miał??? Jestesmy już praktycznie pewni że to wznowa/ niedoleczenie.... Nadal czekamy na PETa
> mial radio?
No nie miał właśnie. Onkolodzy chcieli dac a na radio powiedzieli że się nie kwalifikuje że względu na. IV B stan wyjściowy u brak dużego guza . Teraz ta chrypka raz jest raz nie. A terminu PETa jak nie byl

+0

autor: Frubelek171, dodał 2014-09-07 17:44komentuj


> O 16:54, dnia 2014-09-07 Efka napisał(-a):
> > O 11:19, dnia 2014-09-07 Zombiradok napisał(-a):
> > > O 11:15, dnia 2014-09-07 Frubelek171 napisał(-a):
> > > > Kolejne bitwy ktore pokonam
> > >
> > >
> > > Z całego serca Ci tego życzę :) Ja także wojuję z IVB.
> > to w ramach przerw w bitwach proponuje mielonego :) hihi
>
> tak trzymajcie Kochani z uśmiechem na ustach :D


Uhmm :) Tak więc już teraz prosze o magiczne kciukaski i moc pozytywnych fluidów na 24.10 i 31.10 - TK kl. piersiowej oraz TK brzucha.

Na wypisie z radioterapii mam wpisane tak jak Zombi ma 81.9 ( nie wiem dlaczego) bo w histopat. mam podtyp NS :o

+0

autor: Efka, dodał 2014-09-07 16:54komentuj


> O 11:19, dnia 2014-09-07 Zombiradok napisał(-a):
> > O 11:15, dnia 2014-09-07 Frubelek171 napisał(-a):
> > > Kolejne bitwy ktore pokonam
> >
> >
> > Z całego serca Ci tego życzę :) Ja także wojuję z IVB.
> to w ramach przerw w bitwach proponuje mielonego :) hihi

tak trzymajcie Kochani z uśmiechem na ustach :D

+0

autor: Efka, dodał 2014-09-07 16:50komentuj


zachorowałam mając 41 latek więc nie jesteś jakimś wyjątkiem :) czytałam gdzieś, ze na zz choruje najwięcej ludzi młodych tak ok 25 rż a druga grupa to ok 60 rż i ja znam osobiście jedna starszą Panią która naprawdę dzielnie walczyła i wygrała z zz :)

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-07 15:57komentuj


co za glupi lekarz na zz mozna byc chorym w kazdym wieku jednak najwiecej choruje ludzi w mlodym.

+0

autor: Thomas, dodał 2014-09-07 15:09komentuj

I've lost my bank card http://www.ucheducationcentre.org/f... tigress casino game Kenyan government officials denied women were among the Islamic fanatics who took over the mall amid a hail of gunfire, killing at least 62 people. But Reuters quoted two Kenyan soldiers and an intelligence officer saying one of the dead terrorists is a white female.

+0

autor: Ewa, dodał 2014-09-07 14:32komentuj

> O 13:48, dnia 2014-09-07 Zyrafa10 napisał(-a):
> Chciałabym się zapytać czy jest jeszcze ktoś chory na ZZ po 40 tak jak ja? Lekarz powiedział,że jestem staruszką w tej chorobie.....:).
Zachorowalam majac 49 lat. Obecnie 2,5 roku po leczeniu.

+0

autor: Yoko, dodał 2014-09-07 14:00komentuj

Zyrafa ja mam 34 tez mi powiedzieli ze stara jestem.

+0

autor: Zyrafa10, dodał 2014-09-07 13:48komentuj

Chciałabym się zapytać czy jest jeszcze ktoś chory na ZZ po 40 tak jak ja? Lekarz powiedział,że jestem staruszką w tej chorobie.....:).

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-07 13:18komentuj


zalezy od chemii ja teraz mam jasniutka a bywalo ze zyly mialem ciemne jak smola

+0

autor: Nessa, dodał 2014-09-07 12:20komentuj

o to ciekawe z tą krwią, myślałam że tylko ja tak mam. Moja też jest gęsta i lepka jak nigdy, i masakrycznie śmierdzi metalicznie ;p

+0

autor: Jordan, dodał 2014-09-07 11:40komentuj

Some First Class stamps http://www.michaelrasbury.com/hot-t... hot target slots The Dow Jones Industrial Average was up 24.08 points,or 0.16 percent, at 15,475.93. The Standard & Poor's 500 Index was up 6.26 points, or 0.37 percent, at 1,682.52. TheNasdaq Composite Index was up 11.70 points, or 0.33percent, at 3,610.20.

+0

autor: Aaliyah, dodał 2014-09-07 11:40komentuj

I'm in my first year at university http://www.michaelrasbury.com/hot-t... hot target casino The document, allegedly recovered in the ransacking of Muslim Brotherhood offices in Cairo after the Egyptian military removed Morsi from office, lists payments ranging from $250,000 to $850,000 to top Morsi associates from the former Prime Minister of Qatar. The payments, which some observers believe may be linked to funding Qatar provided the Morsi government on steep and unpopular terms, undermine the religious regime’s moral authority, say experts.

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-07 11:30komentuj


> O 20:46, dnia 2014-08-29 Eli napisał(-a):
> Tata jest równo miesiąc po ostatniej chemii. Od dwóch tygodni utrzymuje się mocna chrypka przy czym nie ma żadnego bólu gardła czy przeziebienia. Napiszcie proszę czy ktoś tak miał??? Jestesmy już praktycznie pewni że to wznowa/ niedoleczenie.... Nadal czekamy na PETa
mial radio?

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-07 11:29komentuj


zwykly lek mysli dalej ze jest bogiem . nawet jak ma takie podejrzenie to jak bez biopsi i powaznych badan moze wystawiac ocene jaki to chloniak.
Moze okazac sie ze zupelnie to co innego.

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-07 11:23komentuj


a co do klczykow to w zlotych i srebnych wystepje takze nickiel ktory moze uczulac !!!!!!! wiadomo ze w metalowych jest go wiecej ale te z wyzszej polki takze go zawieraja.

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-07 11:21komentuj


> O 11:12, dnia 2014-09-07 Frubelek171 napisał(-a):
> >
>
>
> Troszkę z "innej beczki" ale....
> po chemi i radio moja skóra także szaleje- kupiłam nowy pasek do zegarka i tam gdzie styka się metalowy element to krosty wyskoczyły swędzące :/ kolczyki to samo- zostaje tylko srebro i złoto- dodam tylko ,że przed chorobą takich cyrków nie miałam :<
> pzdr. cieplutko :)
po chemi jak i jeszcze gorzej po radio skora bardzo sie zmienia pociesze was ze to stan przejsciowy w zaleznosci od nas samych trwajacy od 3mc do nawet 2 lat. ja mam efekt skory bardzo suchej i marmurkowo sinej jakby mi caly czas zimno , ale kto by sie takimi glupstwami przejmowal hehh walczymy z choroba w koncu !

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-07 11:19komentuj


> O 11:15, dnia 2014-09-07 Frubelek171 napisał(-a):
> > Kolejne bitwy ktore pokonam
>
>
> Z całego serca Ci tego życzę :) Ja także wojuję z IVB.
to w ramach przerw w bitwach proponuje mielonego :) hihi

+0

autor: Frubelek171, dodał 2014-09-07 11:15komentuj


> Kolejne bitwy ktore pokonam


Z całego serca Ci tego życzę :) Ja także wojuję z IVB.

+0

autor: Frubelek171, dodał 2014-09-07 11:12komentuj


>


Troszkę z "innej beczki" ale....
po chemi i radio moja skóra także szaleje- kupiłam nowy pasek do zegarka i tam gdzie styka się metalowy element to krosty wyskoczyły swędzące :/ kolczyki to samo- zostaje tylko srebro i złoto- dodam tylko ,że przed chorobą takich cyrków nie miałam :<
pzdr. cieplutko :)

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-07 10:30komentuj


poczytajcie dokladnie o b17 ja nie zamierzam mimo namow stosowac tego . skutki zatrucia cyjanowodorem sa chyba gorsze niz nasza zz a przy duzej ilosci tego b17 moze wystapic.. Tyle ja mam w temacie

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-07 10:28komentuj


krew po chemi sie zmienia ale jak mocno ci leci nawet z malych ranek to zrob sobie badanie pod katem typowej hematologi plytki hemoglobina itd. siniaki to inaczej krwiaki bo slabe zylki nie wytrzymuja . jesli masz za malo hemoglob to tez tak moze sie dziac.

upij komus troche krwi bedzie ok :) vampirze :)

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-07 10:25komentuj


co prawda to pierwsza bitwa ale FIGHTERZY GORA ;) leukocyty ponad 3,0 granulocyty ponad 1,5 normalnie bananas na twarzos ze hej az lzy mam w oczach z radosci.
teraz polece na odpoczynek potem shemat eve afereza i sam przeszczep. Kolejne bitwy ktore pokonam

autor: Asowa , dodał 2014-09-07 08:32komentuj

Od jakiegoś czasu mam taki problem, że łatwo robią mi się ranki na ciele, powstają strupki, na ogół malutkie. Strupki odpadają i leci mi dużo krwi, jest ona strasznie gęsta, ciemna i lepka. Nigdy wcześniej tak nie miałam. Mam też małe siniaki niewiadomego pochodzenia ;)
W październiku mam wizytę w CO i się zastanawiam czy czekać czy zrobić morfologię wcześniej. Ogólnie i tak musze się wybrać w najbliższych dniach do internisty po 3 dawkę szczepionki na żółtaczkę ale nie wiem czy zawracać sobie głowę tą krwią. Może na stare lata to normalne ;)

autor: Madison, dodał 2014-09-07 07:47komentuj

An estate agents http://whistlinjacklodge.com/vinyl-... vinyl countdown slot game Trevor Barkham, the AA's technical design team leader, explained: "Manufacturer and aftermarket differ completely. Manufacturer warranties tend to be as good as the original guarantee but generally they won't cover wear and tear items as standard. Aftermarket warranties will cover wear and tear items but there is a lot of choice and some are better than others."

+0

autor: stars, dodał 2014-09-07 07:40komentuj

Hej.... nie przejmuj sie i walcz o diagnoze! Lekarzr sa od tego zeby Ci pomoc, nikt nie robi laski ! Ja tez czekam na usg w poniedzialek i czas dluzy sie strasznie, mialam juz jedna biopsje w ktorej nic nie wyszlo ale wycieli mi wezly niepowiekszone. A Te na szyi stercza nadal mozesz podac maila to pokaze Ci co mam na szyi . :-) napewno zrobi Ci sie lepiej ! Ja moja przygode zaczelam juz w grudniu

+0

autor: Jesus, dodał 2014-09-07 03:44komentuj

I can't get a signal http://www.fiendishsudoku.com/big-5... big 5 slots The independent government agency relies on sales of stampsand other products rather than tax dollars to fund itsoperations. Volumes of first-class mail, its most profitableservice, fell by 4 percent in the third quarter of 2013.

+0

autor: Łukasz, dodał 2014-09-07 02:01komentuj

> O 20:46, dnia 2014-08-29 Eli napisał(-a):
> Tata jest równo miesiąc po ostatniej chemii. Od dwóch tygodni utrzymuje się mocna chrypka przy czym nie ma żadnego bólu gardła czy przeziebienia. Napiszcie proszę czy ktoś tak miał??? Jestesmy już praktycznie pewni że to wznowa/ niedoleczenie.... Nadal czekamy na PETa


Odezwij się do mnie, może będę mógł pomóc
info@nutri-line.pl
Łukasz

+0

autor: Łukasz, dodał 2014-09-07 01:59komentuj

> O 13:54, dnia 2012-10-26 Lena napisał(-a):
> Naczytałam się sporo w sieci na temat pestek moreli, B-17 w walce z rakiem. Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia?
> Dla zainteresowanych jeden z artykułów: http://www.klubeuropa.pl/dokument/T...


Pestki moreli zawierają faktycznie wit B17 (amigdalinę), jest ona obecna w ok 1400 różnych roślinach jadalnych. Znajdziesz ją w nasionach jabłka, w nasionku śliwki (po rozłupaniu skorupy), gorzkich migdałach i wieli wielu innych.

Żeby zrozumieć działanie tej substancji trzeba trochę czasu poświęcić na czytanie - sądząc po wpisach niektórych forumowiczów poniżej, zostało to zrobione "po łbach". Temat tej substancji opracowywałem prawie rok. Po tym jak mój Ojciec został zdiagnozowany z rakiem płuc na 3 tyg przed śmiercią. Dodam tylko, że przez pół roku był "leczony" na grypę i grypopodobne przez "lekarzy".

Cytostatyki faktycznie mogą różnie zareagować, to może być i prawda, nigdy nie wiadomo jaka zajdzie reakcja.

Odnośnie działania - tak działa to, dlatego jest zwalczane przez niektóre środowiska.

Choroba nowotworowa jest stanem całego organizmu, do takiego chorego należy podejść holistycznie a nie na zasadzie narośl - wycinamy i po problemie. Nieprawda nie po problemie. Jest to tylko usunięcie objawu, jeśli się da. Przyczyna tkwiąca w środowisku (niewłaściwa dieta, używki,stres, ekspozycja na toksyny czy to środowiskowe czy to z pożywienia) działająca na organizm, obciązająca go w taki sposób, że produkuj wadliwe (kancerogenne, zmutowane) komórki, w dalszym ciągu nie została usunięta.

+0

autor: Tilia, dodał 2014-09-06 23:31komentuj

> O 11:56, dnia 2014-09-06 Zombiradok napisał(-a):
> nie zdazylem wyrwac jednego pieprzoengo zeba teraz mam tam taka gimele opuchlo dziaslo i jezyk pod spodem co jem to hacze i ranie tak wqrzajaca sprawa ze szok plukanki nic nie daja .
Ajajaj fatalnie. Co lekarze na to? Kiedy ma być przeszczep?
A ja mielone dziś zrobiłam... złośliwy ząb.

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-09-06 22:03komentuj

> O 08:21, dnia 2014-09-06 tala1810 napisał(-a):
> A czy to możliwe żeby przy nowotworze faktycznie były wzorowe wyniki morfologii i tak niskie OB (3)? We wtorek odbieram wynik rtg klatki piersiowej i mam wizytę u onkologa. Nie ukrywam, że zaczynam się niepokoić co raz bardziej. To wszystko tak poważnie brzmi... Czy moje wyniki usg moglyby byc spowodowane jakąś inną chorobą? Laryngolog sugerował infekcję. Tylko czy to możliwe żeby trwala od kwietnia i nie zareagowała na antybiotyk?

Ile osób tyle historii. Niestety jest tak, że w krwi wszystkiego nie widać. Można np. mieć wysokie OB i być zdrowym, jak i niskie OB i być chorym.
Mnie właśnie laryngolog wyslała z moim USG do hematologa. Pan doktor od USG nie widział w nim niczego niepokojącego. Hematolog już widziała i wysłała mnie na pobranie węzła.
U mnie było o tyle cieawie, że jak dostałam antybiotyk, to po nim wyniki krwi się poprawiły, nawet miałam wrażenie że obrzęk na szyi zmalał.
Nie denerwuj się, ale rób badania. Wiesz, że to może być wiele różnych rzeczy, medycyna jest nadal zagadką :P
Pozdrawiam :)

+0

autor: justek625, dodał 2014-09-06 16:25komentuj

takiej diagnozy mi nie postawil, napisal podejrzenie chloniaka EATL

Juz nie mam co szukac innych lekarzy bo bada mnie teraz pieciu i wszyscy sa zgodni, ze to moze byc chloniak. Narazie nie chce juz o tym nawet myslec i sie nakrecac i stresowac, bo juz kazdy bol brzucha wywoluje u mnie przerazenie. Zaluje nawet, ze spojrzalam na te skierowania, bo po wyniki i do wynikow to juz slabo sie czuje...
Chcialam tylko wiedziec czy z powodu tej celiaki to juz tylko chloniak taki jest (mam stopien powiedzial mi lekarz pomiedzy 3, a 4, przy czym zaznaczyl, ze to sa wycinki z gastroskopii i wszystkiego tam nie zbadali, 4 to stopien przedrakowy). Mam tez inne jakies tam objawy, ale juz dam sobie na luz z nimi, bo te pare tygodni tego stresu i myslenia mnie wykonczy.

+0

autor: Asowa , dodał 2014-09-06 15:56komentuj

> O 15:53, dnia 2014-09-06 Asowa napisał(-a):
> > O 11:01, dnia 2014-09-06 justek625 napisał(-a):
> > > O 23:21, dnia 2014-09-05 Asowa napisał(-a):
> > > Na jakiej podstawie lekarze mówią o tym rodzaju chłoniaka?
> >
> > Nie mam pojecia na jakiej podstawie, wezly mam powiekszone tylko na szyi i pod jedna pacha. Z badan mialam pare razy krew usgg wezlow, rtg klatki i usg brzucha, nerki, gastroskopie, echo serca .... ale mialam pare razy ogromny bol brzucha, ze raz musialam pogotowie wezwac i to do tego samego szpitala, ale badan wtedy mi nie zrobili tylko dali tabletki.
>

Lekarze, którzy stawiają tak poważne diagnozy na podstawie samych objawów nigdy nie przestaną mnie zadziwiać.
Poszukaj porządnego lekarza, który zechce cie przebadać. Wcale nie musisz mieć chłoniaka.

+0

autor: Asowa , dodał 2014-09-06 15:53komentuj

> O 11:01, dnia 2014-09-06 justek625 napisał(-a):
> > O 23:21, dnia 2014-09-05 Asowa napisał(-a):
> > Na jakiej podstawie lekarze mówią o tym rodzaju chłoniaka?
>
> Nie mam pojecia na jakiej podstawie, wezly mam powiekszone tylko na szyi i pod jedna pacha. Z badan mialam pare razy krew usgg wezlow, rtg klatki i usg brzucha, nerki, gastroskopie, echo serca .... ale mialam pare razy ogromny bol brzucha, ze raz musialam pogotowie wezwac i to do tego samego szpitala, ale badan wtedy mi nie zrobili tylko dali tabletki.

Lekarze, którzy na podstawie

+0

autor: Aidan, dodał 2014-09-06 14:57komentuj

I'm doing a masters in law http://www.manhasset-specialty.com/... the joy of six slot England pulled the plug. After more than a decade of development and more than $1 billion of taxpayer money spent, DIMHRS was dead. England and the military leaders agreed to let each of the military services pick from the remains of the project to update their own, separate systems.

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-06 11:56komentuj


nie zdazylem wyrwac jednego pieprzoengo zeba teraz mam tam taka gimele opuchlo dziaslo i jezyk pod spodem co jem to hacze i ranie tak wqrzajaca sprawa ze szok plukanki nic nie daja .

+0

autor: Logan, dodał 2014-09-06 11:07komentuj

this is be cool 8) http://www.cetim.com/gryphons-gold-... gryphon's gold slot game Goldman Sachs International and J.P. Morgan Cazenove are acting as joint global coordinators, joint sponsors and joint bookrunners and Deutsche Bank AG and Morgan Stanley Securities Limited are acting as joint bookrunners.

+0

autor: justek625, dodał 2014-09-06 11:01komentuj

> O 23:21, dnia 2014-09-05 Asowa napisał(-a):
> Na jakiej podstawie lekarze mówią o tym rodzaju chłoniaka?

Nie mam pojecia na jakiej podstawie, wezly mam powiekszone tylko na szyi i pod jedna pacha. Z badan mialam pare razy krew usgg wezlow, rtg klatki i usg brzucha, nerki, gastroskopie, echo serca .... ale mialam pare razy ogromny bol brzucha, ze raz musialam pogotowie wezwac i to do tego samego szpitala, ale badan wtedy mi nie zrobili tylko dali tabletki.

+0

autor: tala1810, dodał 2014-09-06 09:15komentuj

Błagam, mówcie mi wprost co o tym myślicie. Chciałabym pozna Wasze szczere opinie. Czy mam poważne podstawy do oba? Czy przy tych wynikach jest duże prawdopodobieństwo, że to nowotwór? To czekanie mnie wykończy... We wtorek wizyta, a czas mi się teraz wlecze niesłychanie. Nie mogę przestać o tym myśleć :(

+0

autor: tala1810, dodał 2014-09-06 08:21komentuj

A czy to możliwe żeby przy nowotworze faktycznie były wzorowe wyniki morfologii i tak niskie OB (3)? We wtorek odbieram wynik rtg klatki piersiowej i mam wizytę u onkologa. Nie ukrywam, że zaczynam się niepokoić co raz bardziej. To wszystko tak poważnie brzmi... Czy moje wyniki usg moglyby byc spowodowane jakąś inną chorobą? Laryngolog sugerował infekcję. Tylko czy to możliwe żeby trwala od kwietnia i nie zareagowała na antybiotyk?

+0

autor: Efka, dodał 2014-09-06 00:58komentuj>
> > Wiem, że to głupie pytanie. Ale jestem zmęczona pracą i chorobą. Zero resetu od ponad pół roku i mam urodziny. Nie wiem czy mogę sobie pozwolić na cokolwiek czy nie. Lekarze dają mi same bezsensowne wymijające odpowiedzi.
> >
> > Będę wdzięczna za odpowiedzi!
>
reset można skutecznie zrobić innymi metodami, picie alkoholu to nie jedyna metoda, a jesli lekarze dają Ci sprzeczne informacje to chyba lepiej zrezygnować z alkoholu, bez niego da się żyć, a tym bardziej chorować, a alkohol to trucizna i raczej:D w leczeniu zz nie pomoże, psychiki również nie uleczy :D najlepsze życzenia z okazji urodzin :)

+0

autor: Efka, dodał 2014-09-06 00:51komentuj


> O 22:48, dnia 2014-09-05 ola napisał(-a):
> hej. 18 stycznia minie 3 lata po skonczeniu chemii. Leczylam sie i nadaljestem pod kontrola lekarza w UK. Problem mam taki, ze moj lekarz nie daje mi skierowan na zadne badania kontrolne. Moje wizyty polegaja na tym, ze lekarz sprawdza wezly na szyi i pyta jak sie czuje. Mowi, ze mam sie obserwowac i czesc. A ja za kazdym razem, kiedy jestem bardziej zmeczona, senna itd. dostaje atakow paniki czy to moze ziarnica znowu. Czytam tu o badaniach krwi, jakis enzymow watrobowych a ja w ogole nie mam nic:( A orientuje sie ktos moze czy moge sobie takie badania konkretne w naszym przypadku zrobic w Polsce prywatnie ? Z gory dzieki i pozdrawiam

co 3 miesiące wizyta kontrolna i na pierwszej wizycie kontrolnej po leczeniu ustaiłam z lekarzem co mnie czeka w przyszłosci, jakie badania, co ile itd, no i co jakiś czas wracam do tego tematu ,
hematolodzy dotykają moje węzły tylko wtedy gdy mówię, że wydaje mi się, ze z nimi coś nie tak, więc teraz zawsze tak mówię, na każdej wizycie dostaje badania z krwi i są to rózne badania, nie zawsze te same, raz na rok PET i nikt łaski mi nie robi, a ja tylko przypominam, ostatni miałam rok temu a bylo to ok 100 dni po zakończeniu radoterapii, więc na poczatku października mam kolejny juz 3 PET( pewnie zwykle dają tomografię ale ja nie mogę kontrastu dostać bo mam od dawna problemy z tarczycą)Uważam, ze powinnaś poważnie porozmawiać ze swoim lekarzem, a jeśli nie zmieni postępowania to ja bym sie umówiła na spotkanie z ordynatorem i z nim sprawę bym wyjasniała

+0

autor: izum90, dodał 2014-09-05 23:34komentuj


Dokladnie nielekcewaz tego walcz o badania wezly nie sa normalnych rozmiarow zycze ci aby to byl falszywy alarm ale u mnie wezly tez byly ruchome i bolesne a wyszlo co wyszlo chemioterapia i naswietlania ...

Wszystkiego dobrego !!

+0

autor: Asowa , dodał 2014-09-05 23:21komentuj

Na jakiej podstawie lekarze mówią o tym rodzaju chłoniaka?

+0

autor: ola, dodał 2014-09-05 22:48komentuj

hej. 18 stycznia minie 3 lata po skonczeniu chemii. Leczylam sie i nadaljestem pod kontrola lekarza w UK. Problem mam taki, ze moj lekarz nie daje mi skierowan na zadne badania kontrolne. Moje wizyty polegaja na tym, ze lekarz sprawdza wezly na szyi i pyta jak sie czuje. Mowi, ze mam sie obserwowac i czesc. A ja za kazdym razem, kiedy jestem bardziej zmeczona, senna itd. dostaje atakow paniki czy to moze ziarnica znowu. Czytam tu o badaniach krwi, jakis enzymow watrobowych a ja w ogole nie mam nic:( A orientuje sie ktos moze czy moge sobie takie badania konkretne w naszym przypadku zrobic w Polsce prywatnie ? Z gory dzieki i pozdrawiam

autor: tala1810, dodał 2014-09-05 22:28komentuj

Tak też zrobię.Chyba faktycznie lepiej to sprawdzić. Choć mam nadzieję, że to nic poważnego... Dziękuję bardzo za odpowiedź. Każda rada, każda wskazówka jest dla mnie niezwykle ważna.

+0

autor: Tilia, dodał 2014-09-05 22:07komentuj

> O 10:27, dnia 2014-09-05 tala1810 napisał(-a):
> Witam,
> Postanowiłam zapytać o poradę tutaj na forum, gdyż czuję się totalnie zagubiona. Przepraszam, jeśli piszę w nieodpowiednim miejscu/nie na temat, czy bez sensu, ale potrzebuję jakiejkolwiek rady, bądź wskazówki. Mianowicie, w kwietniu spuchła mi szyja. Udałam się do lekarza rodzinnego, otrzymałam antybiotyk i skierowanie do laryngologa, a następnie na usg szyi. Do tego czasu opuchlizna całkowicie zeszła, ale Usg wykazało:
> W rzucie boczno-przedniej części szyi po stronie prawej uwidoczniono kilka obszarów hypoechogenicznych echonoejednorodnych o wym. do 28,2 x 7,8 mm mogących echostrukturą odpowiadać węzłom chłonnym. I tak samo po stronie lewej, tylko o wym. do 28,1 x 11,6 mm.
> Z wynikiem wróciłam z powrotem do laryngologa, który wysłał mnie do stomatologa. Na początku czerwca miałam już zęby zupełnie zdrowe, jeden usunięty. W sierpniu usg zostało powtórzone, wynik następujący:
> W rzucie boczno-przedniej części szyi po stronie prawej kilka węzłów chłonnych o wym. do 31 x8,3 mm. Po stronie lewej do 27,5 x 9,6 mm.
> Lekarz wykonujący badanie usg zasugerował mi, że sprawa może być poważna i powinnam udać się do hematologa i zrobić tk, ewentualnie biopsję. Znów wróciłam do laryngologa, który stwierdził, ze to tylko powiększone węzły i "można to już zignorować bo obraz szyi jest jak u każdej zdrowej osoby". Mam przyjść do kontroli za miesiąc. Poszłam do lekarza rodzinnego, który zlecił mi badanie krwi. Morfologia wyszła idealnie, OB wyniosło 3. Lekarz uznał, że nic poważnego raczej mi nie dolega.
> Wczoraj byłam u lekarza chorób wewnętrznych. W trakcie badania okazało się, że również pod lewą pachą jest sporo powiększony węzeł. Lekarz stwierdził, że pocieszający jest fakt, iż wszystkie węzły są bolesne przy ucisku i ruchome, a to dobrze rokuje. Dostalam skierowanie na usg brzucha, rtg klatki piersiowej, gastroskopię, badania z krwi oraz polecenie udania się do onkologa.
> W tej sytuacji nie wiem, co dalej. Mam rozbieżność informacji. Jeden lekarz mówi, że nic mi nie dolega i mogę spać spokojnie, drugi natomiast każe działać szybko i zleca masę badań. Proszę o radę. Bo w tej chwili mam poczucie, ze bezpodstawnie zawracam lekarzom głowę.
Zrób badania, na które dostałaś skierowanie. Potem idź do onkologa skoro tam Cię wysyłają. Lepiej zrobić więcej badań niż za mało. Zdrowia życzę. Oby to był fałszywy alarm...

+0

autor: ZYRAFA10, dodał 2014-09-05 21:32komentuj

> O 21:30, dnia 2014-09-05 zyrafa10 napisał(-a):
> > O 09:12, dnia 2014-09-04 Janek napisał(-a):
> > Co ma być dalej ? będzie dobrze, wrócisz do normalnego życia, za 2 lata zapomnisz o chorobie, my ziarniaki to silny lud, pozdrawiam.
> Janku dzięki za dobre słowo :).Jak dobrze,że jest to forum !Zostało 10 naświetleń, jestem w domu na przepustce a stąd świat wygląda inaczej:). Na oddziale jestem jedyna z tą chorobą i nawet nie ma z kim pogadać!
Zombi trzymam kciuki za Ciebie, musisz być silny !

+0

autor: zyrafa10, dodał 2014-09-05 21:30komentuj

> O 09:12, dnia 2014-09-04 Janek napisał(-a):
> Co ma być dalej ? będzie dobrze, wrócisz do normalnego życia, za 2 lata zapomnisz o chorobie, my ziarniaki to silny lud, pozdrawiam.
Janku dzięki za dobre słowo :).Jak dobrze,że jest to forum !Zostało 10 naświetleń, jestem w domu na przepustce a stąd świat wygląda inaczej:). Na oddziale jestem jedyna z tą chorobą i nawet nie ma z kim pogadać!

+0

autor: justek625, dodał 2014-09-05 21:22komentuj

> O 20:30, dnia 2014-09-05 rodzynka napisał(-a):
> a miałaś robioną biopsję???
Nie miałam jestem taka zła .... Dwa razy wysyłali do mojego hematologa powiadominie, ze ma jak najszybciej zrobić mi biopsje i tomografię i czekałam na list z data, (wczesniej musialam zrezygnowac, ale to dluga historis), a dzisiaj lekarz w komputerze zobaczył, ze ona w ogóle nie zapisała mnie na te badania. Juz jestem zapisana na jak najpilniejszy rezonans i inne badania, ale dopiero teraz :( do tego lekarza gastroenterologa też miałam iść juz w czerwcu, ale powiedział mi, ze nie dostal żadnej informacji, a reumatolog mi powiedziała, ze na pewno wysłała, czyli rozumiem, ze to coś z tym ich systemem było. nie rozumiem tez tego podejrzenia chloniaka EATL przecież mam węzły powiększone na szyi i pod pacha?
Zła też powinnam być na siebie, bo raz musiałam z biopsji zrezygnować :( no ale od tego czasu mój hematolog parę razy był powiadamiany...

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-09-05 20:30komentuj

a miałaś robioną biopsję???

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-09-05 20:24komentuj


> Wiem, że to głupie pytanie. Ale jestem zmęczona pracą i chorobą. Zero resetu od ponad pół roku i mam urodziny. Nie wiem czy mogę sobie pozwolić na cokolwiek czy nie. Lekarze dają mi same bezsensowne wymijające odpowiedzi.
>
> Będę wdzięczna za odpowiedzi!

Wiesz, to jest forum, nie zastąpi porady lekarza. Nikt nie weźmie na siebie odpowiedzialności w takich poważnych sprawach. Lepiej jednak pytać lekarzy, a forum traktować z dozą ostrożności. Ja powiem Ci tylko, że od ponad roku nie piję niczego więcej niż trochę niskoprocentowego piwa, a urodzinki świętowałam praktycznie nie pijąc, podczas gdy w czasie imprezy moi znajomi "w proalkoholowym wieku" za kołnierz nie wylewali :P Myślałam, że się nie da, a jednak wspominam to bardzo dobrze ;)

Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :))

+0

autor: Asowa , dodał 2014-09-05 19:34komentuj

Skoro lekarze nie potrafią odpowiedzieć na twoje pytanie, to tutaj tym bardziej nikt nie zna odpowiedzi. Trudno przewidzieć co się stanie, może od lampki wina nie umrzesz? ;)

+0

autor: Ewa, dodał 2014-09-05 18:47komentuj

Kochani,

Leczę się już dość długo. Teraz jestem w trakcie chemioterapii i w remisji - ale, wyniki GGTP idą mi bardzo w górę. Czasami mam nawet 450.

Czy podczas chemioterapii mieliście tak wysokie te wartości?
Czy jeśli przy GGTP 240 napiję się parę lampek wina to mnie zabije? ;)
Wiem, że to głupie pytanie. Ale jestem zmęczona pracą i chorobą. Zero resetu od ponad pół roku i mam urodziny. Nie wiem czy mogę sobie pozwolić na cokolwiek czy nie. Lekarze dają mi same bezsensowne wymijające odpowiedzi.

Będę wdzięczna za odpowiedzi!

autor: izum90, dodał 2014-09-05 15:33komentuj


Zombi kto jak nie ty ma dac rade ?! Jeszcze chwila i o wszystkim zapomnisz.

Lily tobie tez duzo zdrowka !!

badzcie dzielni !!

+0

autor: Mikulka, dodał 2014-09-05 15:18komentuj

Nie są, jest wiele innych cech które bardziej świadczą o nowotworze. Takie węzły tej wielkości są do obserwacji

+0

autor: justek625, dodał 2014-09-05 14:44komentuj

Witajcie
Mam pare pytan,ciagle jestem badana Bylam u gastroenterologa i dal mi kupe kartek na badania i na nich napisane podejrzenie chloniaka EATL, to juz mnie calkiem dobilo :( Wiem,ze nie dziala na niego zadna chemia i rokowania sa tragiczne,porownywalny jest z rokowaniem do raka trzuski ;(. Dzwonil roniez do moejgo hematologa,bo on nic nie robi (reumatolog tez wysylala listy) Sam przeprowadzi mi mnostwo badan w tym rezonans calego brzucha itd, ale powiedzial, ze ona tez musi sie mna zajac (ona ma teraz robic tomografie biopsje ...)
Mam pytanie czy przy celiaki jest mozliwy tylko ten EATL czy mam jeszcze jakas 'szanse' na inny, jakikolwiek o lepszym rokowaniu. Czy ktokolwiek sie orientuje na necie jest napisane, ze celiakia (nieleczona, tak jak u mnie) moze powodowac chloniaki nieziarnicze. Ten EATL to tez przeczytalam jest nieziarniczy, ale czy moze powodowac ona ogolnie chloniaki nieziarnicze, przeciez jest ich mnostwo :( Juz mam kolejny pod pacha wezel powiekszony, one ciagle swedza i ciagle chudne.

autor: truskawa, dodał 2014-09-05 13:22komentuj


> Z tego co piszecie wezly sa powiekszone natiomiast nikt nie pisze ze bola - wlasnie bol mi najwiecej dokucza.

No wlasnie, ale byl tu ktos kogo bolaly, a jednak zz...podstepna bestia

+0

autor: Baśka, dodał 2014-09-05 12:18komentuj

Witam,

Czy możecie mi podpowiedzieć czy węzły hypoechogeniczne są zawsze nowotworowe? Albo czy zawsze oznaczają konieczność dalszej diagnostyki.

Była na USG, węzłów powiększonych mam sporo, wielkości tak do 1 cm. Część z nich hypoechogenicznych z wnękami. Cokolwiek do znaczy...

Pani od USG wykazała zero zaangażowania. Dała opis i powiedziała, że jeśli mam ochotę mogę się przejść do endokrynologa albo internisty. Dodam, że było to USG szyi i tarczycy.

autor: tala1810, dodał 2014-09-05 10:27komentuj

Witam,
Postanowiłam zapytać o poradę tutaj na forum, gdyż czuję się totalnie zagubiona. Przepraszam, jeśli piszę w nieodpowiednim miejscu/nie na temat, czy bez sensu, ale potrzebuję jakiejkolwiek rady, bądź wskazówki. Mianowicie, w kwietniu spuchła mi szyja. Udałam się do lekarza rodzinnego, otrzymałam antybiotyk i skierowanie do laryngologa, a następnie na usg szyi. Do tego czasu opuchlizna całkowicie zeszła, ale Usg wykazało:
W rzucie boczno-przedniej części szyi po stronie prawej uwidoczniono kilka obszarów hypoechogenicznych echonoejednorodnych o wym. do 28,2 x 7,8 mm mogących echostrukturą odpowiadać węzłom chłonnym. I tak samo po stronie lewej, tylko o wym. do 28,1 x 11,6 mm.
Z wynikiem wróciłam z powrotem do laryngologa, który wysłał mnie do stomatologa. Na początku czerwca miałam już zęby zupełnie zdrowe, jeden usunięty. W sierpniu usg zostało powtórzone, wynik następujący:
W rzucie boczno-przedniej części szyi po stronie prawej kilka węzłów chłonnych o wym. do 31 x8,3 mm. Po stronie lewej do 27,5 x 9,6 mm.
Lekarz wykonujący badanie usg zasugerował mi, że sprawa może być poważna i powinnam udać się do hematologa i zrobić tk, ewentualnie biopsję. Znów wróciłam do laryngologa, który stwierdził, ze to tylko powiększone węzły i "można to już zignorować bo obraz szyi jest jak u każdej zdrowej osoby". Mam przyjść do kontroli za miesiąc. Poszłam do lekarza rodzinnego, który zlecił mi badanie krwi. Morfologia wyszła idealnie, OB wyniosło 3. Lekarz uznał, że nic poważnego raczej mi nie dolega.
Wczoraj byłam u lekarza chorób wewnętrznych. W trakcie badania okazało się, że również pod lewą pachą jest sporo powiększony węzeł. Lekarz stwierdził, że pocieszający jest fakt, iż wszystkie węzły są bolesne przy ucisku i ruchome, a to dobrze rokuje. Dostalam skierowanie na usg brzucha, rtg klatki piersiowej, gastroskopię, badania z krwi oraz polecenie udania się do onkologa.
W tej sytuacji nie wiem, co dalej. Mam rozbieżność informacji. Jeden lekarz mówi, że nic mi nie dolega i mogę spać spokojnie, drugi natomiast każe działać szybko i zleca masę badań. Proszę o radę. Bo w tej chwili mam poczucie, ze bezpodstawnie zawracam lekarzom głowę.

autor: Asowa , dodał 2014-09-05 08:20komentuj

Może powtórz usg i zobacz jaki będzie wynik. Tylko poszukaj porządnego radiologia.

+0

autor: Luke, dodał 2014-09-05 01:07komentuj

I live here http://whistlinjacklodge.com/barbar... barbary coast casino wiki The Hollywood heartthrob is a sight to behold as Ron Woodroof, an HIV positive rodeo cowboy in 1980s Texas who turns to illicitly obtained, alternative treatments to help him battle the onset of Aids.

+0

autor: jaktowyglada, dodał 2014-09-04 23:11komentuj

> O 23:19, dnia 2014-09-02 jaktowyglada napisał(-a):
> > O 12:43, dnia 2014-09-02 Zombiradok napisał(-a):
> > > O 11:33, dnia 2014-09-02 INES napisał(-a):
> > > Jeśli węzły są hypoechogeniczne to warto diagnozować się dalej. Czy osoba opisująca USG nie napisała swojej opinii .. coś w stylu -do dalszej diagnostyki czy proponowana biopsja?
> > no wlasnie nie robili ci biopsji cienkoiglowej chocby?
>
>
> Jest napisane, że to są RACZEJ węzły odczynowe, bo nieukrwione. Onkolog mówił, że to są drobiazgi nie węzły. No ale, od czegoś się to wszystko dzieje, a przebadalo mnie mnóstwo lekarzy róznych specjalizacji i nikt nic nie znalazł. Dodam, ze w lipcu rtg klatki mialam, tez w porzadku. A te wezly nosze kilka lat, bylam u kilku radiologów i oni twierdzili, ze sa to wezły odczynowe - zdziwilo mnie, bo w gre wchodzily rowniez wezły nadobojcza. W koncu zdecydowałam się na wizytę w poradni, gdzie maja najnowszy sprzet (MCZ - kopalnia nie żałuje) i tam dwa usg pod rzad co 2 tygodnie pokazywały takie cos, jak opisałam wyżej. ;/ Dlatego chciałam sprobować w CO, bo mam wrazenie, ze trafiam na konowałów nie lekarzy, bo z logicznego punktu widzenia proces zapalny czy nie daj Boże rozrostowy nie dzieje się tak o, bez przyczyny. ;/ dodam, że czasami skacze mi crp do 100, wtedy goraczka i nic wiecej, ale po antybiotykach przechodzi. OB, podczas czasów niegorączkowych wynosi max 3.

Więc powinnam się tam udać czy nie? Pytam, bo macie niestety doświadczenie. Odebrałam dziś posiewy z krwi i nawet one wyszły ujemne.

+0

autor: Asowa , dodał 2014-09-04 22:33komentuj

> O 21:46, dnia 2014-09-04 seba napisał(-a):
> > O 22:35, dnia 2014-09-02 Dobra rada napisał(-a):
> > I dla pewności zrób jeszcze 30 razy usg, a co tam. Rodzice przecież za to płacą. :) Gdybyś musiał swoje pieniądze na to wydawać nie wymyślałbyś durnot dziecko drogie.
>
> Wiem :( ale się boję. Mam już 18 lat :). Wypiłem dziś bo mnie poczęstowali w pracy jakieś 150ml cytrynówki. Ręka prawa bolała mnie dość mocno. Po tym mineło jakieś 3 goziny nie odczuwałem alkocholu napiłem się piwa i nic nie czułem a myślałem o tym bólu. Co o tym myślisz/ myślicie?
1.w pracy się nie pije
2.jak będziesz pił z taką częstotliwością to zostaniesz alkoholikiem ;)

+0

autor: seba, dodał 2014-09-04 21:46komentuj

> O 22:35, dnia 2014-09-02 Dobra rada napisał(-a):
> I dla pewności zrób jeszcze 30 razy usg, a co tam. Rodzice przecież za to płacą. :) Gdybyś musiał swoje pieniądze na to wydawać nie wymyślałbyś durnot dziecko drogie.

Wiem :( ale się boję. Mam już 18 lat :). Wypiłem dziś bo mnie poczęstowali w pracy jakieś 150ml cytrynówki. Ręka prawa bolała mnie dość mocno. Po tym mineło jakieś 3 goziny nie odczuwałem alkocholu napiłem się piwa i nic nie czułem a myślałem o tym bólu. Co o tym myślisz/ myślicie?

+0

autor: Anulek75, dodał 2014-09-04 20:46komentuj


Zombi, niech moc będzie z Tobą ;)
Też sporo przeszłam i wiem że grunt to dobre nastawienie, tak trzymaj!
Dużo zdrówka :)

+0

autor: Tilia, dodał 2014-09-04 20:45komentuj

> O 18:45, dnia 2014-09-04 Zombiradok napisał(-a):
> leukocyty od wczoraj 0,34 dzis 0,68
> neurocyty stoja na granicy 0,04
Nieśmiałe masz te leukocyty ale idą w górę. Dajmy im czas ;)
Trzymaj się i walcz :)

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-04 18:45komentuj


leukocyty od wczoraj 0,34 dzis 0,68
neurocyty stoja na granicy 0,04

+0

autor: HOPE, dodał 2014-09-04 15:53komentuj

Obstawa jest z Tobą dzielny wojowniku!

+0

autor: Lily, dodał 2014-09-04 13:26komentuj

Jak wspaniale czytać takie wpisy.
Ja coraz rzadziej to zaglądam, ale jak widzę Twoją siłę przelaną na wpis na forum, to serce mi podpowiada... też dam radę!!!!!

Ja mam za sobą wiele lat z ZZ. Jeden autoprzeszczep, który tylko 2 lata utrzymał mnie w remisji. A teraz wybieram się na drugi, od dawcy. Będę pierwszym pacjentem na Banacha w Warszawie, który będzie tym trybem leczony, czyli mini przeszczep od dawcy z poprzedzoną remisją dzięki Adcetrisowi.

Boję się jak cholera. Strach mnie wręcz paraliżuje momentami. Termin mam na październik.

Powodzenia! Trzymam za Ciebie kciuki!!!!!!!! :)

+0

autor: luki, dodał 2014-09-04 10:14komentuj

> O 09:12, dnia 2014-09-04 Janek napisał(-a):
> Co ma być dalej ? będzie dobrze, wrócisz do normalnego życia, za 2 lata zapomnisz o chorobie, my ziarniaki to silny lud, pozdrawiam.
Janek to jest lepszy niż nie jeden lekarz, z takim nastawieniem jak on można wiele zdziałać, bo psychika przy tej chorobie jest bardzo ważna :) Lekarz wiele Cie nie oszukał bo jednak jest to jeden z lepiej rokujących nowotworów, natomiast leczenie jego jest rzeczywiście ciężkie, Pozdrawiam

+0

autor: Janek, dodał 2014-09-04 09:12komentuj

Co ma być dalej ? będzie dobrze, wrócisz do normalnego życia, za 2 lata zapomnisz o chorobie, my ziarniaki to silny lud, pozdrawiam.

+0

autor: Charlotte, dodał 2014-09-04 06:01komentuj

very best job http://whistlinjacklodge.com/cherry... cherry blossoms slot The sale comes as RBS plans to close 21 of its 31 branches in the country. Operations will continue at branches in Mumbai, Kolkata, Delhi, Bangalore, Chennai, Gurgaon, Hyderabad, Noida, Pune and Vadodara.

+0

autor: Owen, dodał 2014-09-04 02:23komentuj

One moment, please http://www.fiendishsudoku.com/casin... casino vegas pay dirt WASHINGTON, Aug 22 (Reuters) - Republican leaders of theU.S. House of Representatives are working to prevent their ranksfrom fracturing over the strategy of threatening a governmentshutdown to gut President Barack Obama's signature healthcarelaw.

autor: Truskawa, dodał 2014-09-04 00:25komentuj

Tak też myślałam. Myślałam, że może jakieś nowe rewelacje, tym razem dotycząc b12 ;) A z tą b17 ja bym uważała. Przyjmowanie b17 jest niebezpieczne, "może doprowadzić do zatrucia cyjanowodorem" http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrow...
i "Dotychczasowe badania kliniczne na chorych z zaawansowaną nieuleczalną chorobą nowotworową nie wykazały pozytywnych skutków działania tego preparatu."
http://vitalia.pl/artykul395_Natura...
Jak nawet zielona herbata jest niewskazana w czasie chemioterapii, bo wpływa na działanie cytostatyków...

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-09-03 23:01komentuj

> O 22:38, dnia 2014-09-03 Truskawa napisał(-a):
> http://pl.wikipedia.org/wiki/Witami...
> A w czym ona ma pomagać?

Chyba chodzi o b17

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-09-03 22:38komentuj

http://pl.wikipedia.org/wiki/Witami...
A w czym ona ma pomagać?

+0

autor: Efka, dodał 2014-09-03 21:48komentuj


> O 18:49, dnia 2014-09-03 Zombiradok napisał(-a):
> Pytam bo planuje powrot nawet teraz jak zbiorka sie nie odbedzie

myślę, że potrzebna jest ogromna wiara w to, że czysta b12 pomoże, jesli nie mamy się czego uczepić to warto choćby b12 sie uczepić ale ona sama hm uważam że ... jestem sceptycznie nastawiona

+0

autor: zyrafa10, dodał 2014-09-03 21:06komentuj

Cześć!
Mam ZZ jestem po chemii(6 ABVD) i w trakcie naświetleń (6 jest za mną)w szpitalu. Mam chwile zwątpienia bo jestem daleko od domu.....ale tym wpisem i determinacją dodałeś mi siły.....dzieki. Lekarz jak mi mówił o tej chorobie to stwierdził że to jedynie choroba okołonowotworowa i nie ma co się przejmować bo z tego się wychodzi....a ja dopiero w internecie poczytałam jak jest naprawdę. Pozdrawiam,życze takiej siły i determinacji jak do tej pory. Ja mam jeszcze 13 naświetlen a co dalej?nie wiem

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-09-03 20:41komentuj

Zombi, trzymaj się ciepło, wspieram Cię z całej siły myślami :)

+0

autor: leszek, dodał 2014-09-03 20:18komentuj


Tak trzymaj ,jesteś Wielki ,dasz radę,trzymam kciuki .

+0

autor: HOPE, dodał 2014-09-03 19:34komentuj


> Luki, no nie :D Idź chłopie do dermatologa i niech Ci TAM zajrzy i obada. Bo wiesz, jak nie odrobaczasz psa, to może Ci się w gatkach ciekawe życie toczyć ;-)
dyskusja rozwinęła się w nieoczekiwanym kierunku ;)

+0

autor: Janek, dodał 2014-09-03 19:20komentuj

Zombi, jestem z Tobą, pozdrawiam

+0

autor: Asowa, dodał 2014-09-03 19:08komentuj

> O 18:49, dnia 2014-09-03 Zombiradok napisał(-a):
> Pytam bo planuje powrot nawet teraz jak zbiorka sie nie odbedzie
myślisz, że Ci pomoże?

+0

autor: Asowa, dodał 2014-09-03 19:07komentuj

I tak trzymaj, masz dla kogo żyć ;)

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-03 18:49komentuj


Pytam bo planuje powrot nawet teraz jak zbiorka sie nie odbedzie

autor: rodzynka, dodał 2014-09-03 18:48komentuj

> O 17:16, dnia 2014-09-03 Zombiradok napisał(-a):
> a co z twoimi lokciami rodzyno

Są suche i swędzą. W sumie u mnie objawy ziarnicy właśnie tak się zaczęły - łokcie, kostki, kolana i nadgarstki. I żadnych innych objawów nie miałam, jedynie świąd. Wcale nie jestem przewrażliwiona, wcale ;-)

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-09-03 18:46komentuj

Luki, no nie :D Idź chłopie do dermatologa i niech Ci TAM zajrzy i obada. Bo wiesz, jak nie odrobaczasz psa, to może Ci się w gatkach ciekawe życie toczyć ;-)

+0

autor: luki, dodał 2014-09-03 18:40komentuj

> O 17:58, dnia 2014-09-03 Zombiradok napisał(-a):
> za duzo cie lize hihi
Hehe nie lize ale za to strasznie się tam wtula ;)

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-03 17:58komentuj


za duzo cie lize hihi

+0

autor: luki, dodał 2014-09-03 17:51komentuj

> O 17:38, dnia 2014-09-03 luki napisał(-a):
> > O 17:16, dnia 2014-09-03 Zombiradok napisał(-a):
> > > O 17:11, dnia 2014-09-03 rodzynka napisał(-a):
> > > > O 16:30, dnia 2014-09-03 luki napisał(-a):
> > > > a i zauważyłem że jak leże albo siedze to prawie tego nie mam, natomiast jak się ruszam, chodzę to zaczyna się podkuwanie tych okolic... pozdrowienia !!! :)
> > >
> > > Luki,a Ty miałeś ZZ? Bo jeśli swędzi Cię w pachwinach i wewnętrzna część ud, i to po ruszaniu, to wygląda to na coś dermatologicznego = ruch -> pot -> świąd.
> > zgadzam sie a co z twoimi lokciami rodzyno
> tak, tak 2 lata temu skonczyłem leczenie, mam 26 lat, stopien miałem 2B. Ale świądu nigdy nie miałem, za to miałem duży węzeł obojczykowe, uporczywy kaszel, temperature, poty nocne... generalnie wszystko co się liczy :) widocznie teraz jestem trochę przeczulony, ale tak już chyba po trochu wszyscy mamy :/

zapomniałem dodać że ostatnio przygarnąłem szczeniaka kilko miesięcznego Beagle'a, i śpi mi w nogach pod kołdrą od jakiegoś czasu, może to kurcze od tego ??

+0

autor: luki, dodał 2014-09-03 17:38komentuj

> O 17:16, dnia 2014-09-03 Zombiradok napisał(-a):
> > O 17:11, dnia 2014-09-03 rodzynka napisał(-a):
> > > O 16:30, dnia 2014-09-03 luki napisał(-a):
> > > a i zauważyłem że jak leże albo siedze to prawie tego nie mam, natomiast jak się ruszam, chodzę to zaczyna się podkuwanie tych okolic... pozdrowienia !!! :)
> >
> > Luki,a Ty miałeś ZZ? Bo jeśli swędzi Cię w pachwinach i wewnętrzna część ud, i to po ruszaniu, to wygląda to na coś dermatologicznego = ruch -> pot -> świąd.
> zgadzam sie a co z twoimi lokciami rodzyno
tak, tak 2 lata temu skonczyłem leczenie, mam 26 lat, stopien miałem 2B. Ale świądu nigdy nie miałem, za to miałem duży węzeł obojczykowe, uporczywy kaszel, temperature, poty nocne... generalnie wszystko co się liczy :) widocznie teraz jestem trochę przeczulony, ale tak już chyba po trochu wszyscy mamy :/

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-03 17:16komentuj


> O 17:11, dnia 2014-09-03 rodzynka napisał(-a):
> > O 16:30, dnia 2014-09-03 luki napisał(-a):
> > a i zauważyłem że jak leże albo siedze to prawie tego nie mam, natomiast jak się ruszam, chodzę to zaczyna się podkuwanie tych okolic... pozdrowienia !!! :)
>
> Luki,a Ty miałeś ZZ? Bo jeśli swędzi Cię w pachwinach i wewnętrzna część ud, i to po ruszaniu, to wygląda to na coś dermatologicznego = ruch -> pot -> świąd.
zgadzam sie a co z twoimi lokciami rodzyno

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-09-03 17:14komentuj

O, najpierw przeczytałam Twój wpis w innym poście. Ja bym nie przypisywała każdemu świądowi cech nawrotu, bo naprawde można oszaleć. To nie jest tak, żę osoby po ZZ nie mogą zachorować na tysiąc dolegliwości dermatologicznych czy alergię. Wiem, że każdego inaczej swędzi, tak naprawdę wszystko moze sie zdarzyć i w naszej chorobie nawrót nie jest niemożliwy, ale nie dajmy się zwariować!

Powiedziała rodzynka drapiąc się w łokcie, które wyglądają jak przed diagnozą - suche, ze strupami, fuuuuj ;-)

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-03 17:13komentuj


nie wiem jak zaczac nie jestem dobry w klocki pisania moze byc haotycznie ale taka jest walka z moja nieokreslona ziarnica.
dzis juz wiem mimo spadkow , rumieni , swiadow , bolesci , czasach z morfina i bez niej , w czasch krotkiej remisji ze :
DAM RADE PRZYJAC I PRZEJSC KAZDA CHEMIE RZYGAJAC NAWET CO GODZINE , ZE DAM RADE PRZEJSC PRZESZCZEP , ZE DAM RADE KOPNAC PANA CHLONNEGO TAK ZE GO POKONAM IM THE FIGHTER .
gdy w kwietniu bylem na oiomie nikt nie dawal szans a ja po tyg chodzilem sam cyt lek "gdyby nie pana sila i walka nie bylo by juz pana z nami " dla przypomnienia wsio naraz mialem ( tachykardia , cis okolo 40/30 , niewydolnosc nerek , zapalenie pluc brak jakich wynikow pod kazdym wzgledem , ja w domu juz nie widzialem - to byla ma chwila slabosci wtedy chcialem odejsc ale to bylo moje 5 min ) wyjscie z oiomu cos zmienilo , po 15 maja bylem fighterem i wiem ze zz mnie nie zlamie chocbym mial walczyc , przezyc iles przeszczepow nie zlamie mnie to nigdy TERAZ TO WIEM.

Nie poddaje sie i z kazdego dnia sie ciesze gdy budze sie i otwieram oczy dziekuje mej Sile Wyzszej i prosze o sile do kolejnego dnia , wtedy wiem ze mi sie uda . A co bedzie jutro tego nikt nie wie , WAZNE JEST DZIS TERAZ !

autor: rodzynka, dodał 2014-09-03 17:11komentuj

> O 16:30, dnia 2014-09-03 luki napisał(-a):
> a i zauważyłem że jak leże albo siedze to prawie tego nie mam, natomiast jak się ruszam, chodzę to zaczyna się podkuwanie tych okolic... pozdrowienia !!! :)

Luki,a Ty miałeś ZZ? Bo jeśli swędzi Cię w pachwinach i wewnętrzna część ud, i to po ruszaniu, to wygląda to na coś dermatologicznego = ruch -> pot -> świąd.

+0

autor: luki, dodał 2014-09-03 16:30komentuj

a i zauważyłem że jak leże albo siedze to prawie tego nie mam, natomiast jak się ruszam, chodzę to zaczyna się podkuwanie tych okolic... pozdrowienia !!! :)

+0

autor: luki, dodał 2014-09-03 16:25komentuj

> O 16:11, dnia 2014-09-03 HOPE napisał(-a):
> Zombiradok- Dziękuję za wsparcie i terapię wstrząsową. Zadziałała. Pierwszy szok za mną.
> Powodzenia w walce!
dzieki, trochę mnie uspokoiłaś, bo mnie to aż tak nie swędzi, mam wrażenie jakby ktoś do bokserek wsypał mi sierść jakiegoś jamnika czy coś w tym stylu i najbardziej w okolicy pachwin i wew. częsci ud. Trzymam kciuki za dobre wyniki badań, daj znać jak tylko będziesz coś wiedziec. TRZYMAJ SIĘ CIEPŁO ! :)

+0

autor: HOPE, dodał 2014-09-03 16:16komentuj

Truskawa. Dziękuję za zainteresowanie i wsparcie.
Bądź dobrej myśli, ciesz się życiem :)

+0

autor: HOPE, dodał 2014-09-03 16:11komentuj

Zombiradok- Dziękuję za wsparcie i terapię wstrząsową. Zadziałała. Pierwszy szok za mną.
Powodzenia w walce!

+0

autor: HOPE, dodał 2014-09-03 16:07komentuj

Przepraszam za dwa wpisy jednocześnie. Chciałam dodać że u mnie tak jest teraz. Przy pierwszej diagnozie drapałam się jak oszalała, wtedy kłucie i swędzenie było o wiele bardziej nasilone.
Każdy ma inaczej pewnie, chodziło mi tylko o to, żeby się na zapas nie martwić i że u Ciebie to nie musi być coś poważnego.

+0

autor: HOPE, dodał 2014-09-03 16:02komentuj


> Hej, i jak dzisiaj też swędzi ? Jakie jest to swędzenie, możesz to bliżej opowiedzieć ? jest większe rano, wieczorem? po kąpieli? przed kąpielą ? Coś więcej opowiedz. Pozdrawiam !

luki- w Twoim przypadku raczej bym się nie martwiła.
Swędzenie ziarnicze jest raczej charakterystyczne, a kłucie to nie jest jakieś mocno wyczuwalne, jest to raczej takie mikrokłucie, mega delikatne, połączone ze swędzeniem. Porównałabym to do poantybiotykowego uczulenia na słońce w wersji light.Coś stale przemieszczającego się po ciele.
Myślę, że u Ciebie to jest zupełnie coś innego.
Oczywiście przy okazji następnej kontroli warto rozwiać wszelkie wątpliwości dla komfortu psychicznego. Z życzliwością radzę jednak zachować spokój.
Pozdrawiam

+0

autor: luki, dodał 2014-09-03 15:11komentuj

Hej, i jak dzisiaj też swędzi ? Jakie jest to swędzenie, możesz to bliżej opowiedzieć ? jest większe rano, wieczorem? po kąpieli? przed kąpielą ? Coś więcej opowiedz. Pozdrawiam !

+0

autor: luki, dodał 2014-09-03 13:43komentuj

> O 12:49, dnia 2014-09-03 Zombiradok napisał(-a):
> > O 12:46, dnia 2014-09-03 luki napisał(-a):
> > > O 12:31, dnia 2014-09-03 Zombiradok napisał(-a):
> > > 1 pytanie Golisz tam wlosy ??? to powazne nie robie se jaj
> > no gole hehe :)
> > natomiast od wewnętrznej części ud nie gole a też mnie tak kujnie czasami, a nie wolny golić czy co ? Pozdrawiam
> wolno ale idz najpierw do dermatologa nie panikuj ja gole zawsze . moze to bardziej uczulenie. wyklucz wsie inne mozliwosci niz od razu sie martwic ze to zz! moze jakies uczulenie dostales ot co

ehh zobaczę co tam dalej z tego wyniknie, natomiast skoro kolejna tomografia była czysta i żadnych innych objawów nie mam to chyba raczej nie oznacza wznowy, może po prostu już tak niektórzy mają? Pozdrawiam

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-03 12:49komentuj


> O 12:46, dnia 2014-09-03 luki napisał(-a):
> > O 12:31, dnia 2014-09-03 Zombiradok napisał(-a):
> > 1 pytanie Golisz tam wlosy ??? to powazne nie robie se jaj
> no gole hehe :)
> natomiast od wewnętrznej części ud nie gole a też mnie tak kujnie czasami, a nie wolny golić czy co ? Pozdrawiam
wolno ale idz najpierw do dermatologa nie panikuj ja gole zawsze . moze to bardziej uczulenie. wyklucz wsie inne mozliwosci niz od razu sie martwic ze to zz! moze jakies uczulenie dostales ot co

+0

autor: luki, dodał 2014-09-03 12:46komentuj

> O 12:31, dnia 2014-09-03 Zombiradok napisał(-a):
> 1 pytanie Golisz tam wlosy ??? to powazne nie robie se jaj
no gole hehe :)
natomiast od wewnętrznej części ud nie gole a też mnie tak kujnie czasami, a nie wolny golić czy co ? Pozdrawiam

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-03 12:33komentuj


tak serio to mnie tu nie ma umiem sie wylaczyc z tego miejsca i byc gdzies ponad tym. tyle czasu w szpitalach i czlek innym sie staje . ale najwazniejsze to FIGHT !

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-03 12:31komentuj


1 pytanie Golisz tam wlosy ??? to powazne nie robie se jaj

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-03 12:30komentuj


> O 12:28, dnia 2014-09-03 lola napisał(-a):
> Zombi tam u Ciebie to chyba jest niezła impreza, a ja tu jak na szpilkach na wyniki czekam, chyba się dla rozluźnienia przyłączę! ;)
ta muza zajebiscie mi robi heheh dawaj zrobimy oh3 impra dj zombie maska sluchawy i lecimy heheh

+0

autor: lola, dodał 2014-09-03 12:28komentuj

Zombi tam u Ciebie to chyba jest niezła impreza, a ja tu jak na szpilkach na wyniki czekam, chyba się dla rozluźnienia przyłączę! ;)

+0

autor: luki, dodał 2014-09-03 12:24komentuj

Witam, mam pytanie. Swędzi mnie czasami w okolicy bokserek, od wewnętrznej części ud, takie jakby ukucia, ogólnie do wytrzymania, nie muszę drapać się do krwi ale jednak czuję dyskomfort. Leczenie zakonczyłem 2 lata temu (stopień IIB).
Miesiąc temu miałem badania krwi oraz tomografie z kontrastem, lekarz powiedział że wszystko jest ok i zlecił kolejne badania krwi za niecałe 3 miesiące. Jak myślicie, czy jest możliwe aby to był objaw nawrotu ? Pozdrawiam

autor: jaktowyglada, dodał 2014-09-02 23:19komentuj

> O 12:43, dnia 2014-09-02 Zombiradok napisał(-a):
> > O 11:33, dnia 2014-09-02 INES napisał(-a):
> > Jeśli węzły są hypoechogeniczne to warto diagnozować się dalej. Czy osoba opisująca USG nie napisała swojej opinii .. coś w stylu -do dalszej diagnostyki czy proponowana biopsja?
> no wlasnie nie robili ci biopsji cienkoiglowej chocby?


Jest napisane, że to są RACZEJ węzły odczynowe, bo nieukrwione. Onkolog mówił, że to są drobiazgi nie węzły. No ale, od czegoś się to wszystko dzieje, a przebadalo mnie mnóstwo lekarzy róznych specjalizacji i nikt nic nie znalazł. Dodam, ze w lipcu rtg klatki mialam, tez w porzadku. A te wezly nosze kilka lat, bylam u kilku radiologów i oni twierdzili, ze sa to wezły odczynowe - zdziwilo mnie, bo w gre wchodzily rowniez wezły nadobojcza. W koncu zdecydowałam się na wizytę w poradni, gdzie maja najnowszy sprzet (MCZ - kopalnia nie żałuje) i tam dwa usg pod rzad co 2 tygodnie pokazywały takie cos, jak opisałam wyżej. ;/ Dlatego chciałam sprobować w CO, bo mam wrazenie, ze trafiam na konowałów nie lekarzy, bo z logicznego punktu widzenia proces zapalny czy nie daj Boże rozrostowy nie dzieje się tak o, bez przyczyny. ;/ dodam, że czasami skacze mi crp do 100, wtedy goraczka i nic wiecej, ale po antybiotykach przechodzi. OB, podczas czasów niegorączkowych wynosi max 3.

+0

autor: Isabela , dodał 2014-09-02 22:57komentuj

> O 17:39, dnia 2014-09-02 Zombiradok napisał(-a):
> > O 17:36, dnia 2014-09-02 Zombiradok napisał(-a):
> > bo nie pamietam :( mam 0,004 a leukocyty 0,5
> 0,04 mialo byc ale nie wiem w jakich jednostakch gdyby nie piguly to bym nic nie widzial , a tak to przemycaja mi wiadomosci

Eee tam! A po co wiedzieć :) lepiej mowić sobie ze są idealne wyniki jakiekolwiek by nie były! Gratuluje siły , wytrwałości i świetnego poczucia humoru w takim okresie jakim jesteś. Teraz tylko glowa do gory I do przodu :) Pozdrawiam serdecznie

+0

autor: Dobra rada, dodał 2014-09-02 22:35komentuj

I dla pewności zrób jeszcze 30 razy usg, a co tam. Rodzice przecież za to płacą. :) Gdybyś musiał swoje pieniądze na to wydawać nie wymyślałbyś durnot dziecko drogie.

+0

autor: Dobra rada, dodał 2014-09-02 22:34komentuj

Pobierz ten węzeł i więcej nam nie truj dupy.

+0

autor: Seba, dodał 2014-09-02 21:41komentuj

> O 21:40, dnia 2014-09-02 seba napisał(-a):
> > O 18:23, dnia 2014-09-02 Zombiradok napisał(-a):
> > > O 18:09, dnia 2014-09-02 HOPE napisał(-a):
> > > > O 17:34, dnia 2014-09-02 Zombiradok napisał(-a):
> > > > tak u mnie organizm dawal w ten sposob znac o wznowie i kolejnej wznowie , dochodzil mi bol zeber i lopatki gdyz mam zaatakowany ukl kostny
> > >
> > > "tak" to znaczy w sensie, że swędzenie?bez innych objawów (poty, powiększone węzły,spadek masy ciała...)?
> > > ps: dziękuję za odzew, siedzę jak na szpilkach
> > tak znaczyl u mnie dwukrotny nawrot badan krwi nie robilem ja od razu wiedzialem co jest grane . skoro drapalaem sie znow do krwi ciemnosc uspiona snem chemicznym sie wybudzila . tomograf tylko potwierdzil, powiem ze krew usg rtg wsio ok . ale ja sluchalem swego ciala bardzo uwaznie i swej lekarce wyslalem eske ze mam nawrot w tym dniu dostalem bilet i tak se siedze bez leuk i neurocytow z rumieniem i grzybem w jamie ustnej ale nie swedzi heheheh . oczywiscie moj zachlonny za wygrana nie daje wiec zbiorki komorek nie bedzie.
>
> Zombie miałeś USG dobre?Nic nie wskazywało na Ziarnicę? Coraz bardziej wątpię w to USG?
Swoją drogą zapraszam do odp mi http://ziarnica.pl/index.php?tekst=...

+0

autor: seba, dodał 2014-09-02 21:40komentuj

> O 18:23, dnia 2014-09-02 Zombiradok napisał(-a):
> > O 18:09, dnia 2014-09-02 HOPE napisał(-a):
> > > O 17:34, dnia 2014-09-02 Zombiradok napisał(-a):
> > > tak u mnie organizm dawal w ten sposob znac o wznowie i kolejnej wznowie , dochodzil mi bol zeber i lopatki gdyz mam zaatakowany ukl kostny
> >
> > "tak" to znaczy w sensie, że swędzenie?bez innych objawów (poty, powiększone węzły,spadek masy ciała...)?
> > ps: dziękuję za odzew, siedzę jak na szpilkach
> tak znaczyl u mnie dwukrotny nawrot badan krwi nie robilem ja od razu wiedzialem co jest grane . skoro drapalaem sie znow do krwi ciemnosc uspiona snem chemicznym sie wybudzila . tomograf tylko potwierdzil, powiem ze krew usg rtg wsio ok . ale ja sluchalem swego ciala bardzo uwaznie i swej lekarce wyslalem eske ze mam nawrot w tym dniu dostalem bilet i tak se siedze bez leuk i neurocytow z rumieniem i grzybem w jamie ustnej ale nie swedzi heheheh . oczywiscie moj zachlonny za wygrana nie daje wiec zbiorki komorek nie bedzie.

Zombie miałeś USG dobre?Nic nie wskazywało na Ziarnicę? Coraz bardziej wątpię w to USG?

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-09-02 21:23komentuj

*skarżyłam się, że swędzi mnie skóra gwoli ścisłości, nie że swędzi mnie węzeł :P A tak btw, to ostatnio właśnie też poza innymi częściami ciała, szyja i okolice mnie swędzą... I coś mnie tak jakby pobolewał ten węzeł, po alkoholu mnie coś na chwilkę zabolał, bez żadnego alkoholu też coś pobolewał chwilami...o_0 Aaa...Oby to psychika jednak figle mi płatała :/

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-09-02 21:15komentuj

Ja też skończyłam leczenie rok temu, ziarnica I stopień i od dłuższego czasu swędzi... Przed rozpoznaniem w zeszłym roku nie swędziało, wywaliło mi za to węzła maksiora..Znowu jakiś czas temu(zimą), coś się powiększyło, prawie w tym samym miejscu. Macam, macam i teraz chyba są dwa. Wcześniej w zimie wymacałam tylko jeden. Hm... Pożyjemy zobaczymy ;) W październiku mam kontrolę :P Wcześniej USG i wyniki nie niepokoiły lekarzy ( a ten jeden węzeł był już preze mnie wtedy wymacany, skarżyłam się, że swędzi...)
Mam nadzieję, że będzie dobrze i u Ciebie i u mnie! Trzeba sprawdzić co się dzieje, ale oby były to fałszywe alarmy.

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-02 18:38komentuj


i jestem z toba ! sluze pomoca i radami jak bede umial

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-02 18:36komentuj


bo to tak jest budzi sie w srodku a na zewnatrz wyjdzie jak zdrowo po broi !!!!!!! Nie rycz badz wojowniczka tak jak i ja a pokonasz to na maxa . Sluchaj tego co mowi ci organizm nie rozum . wal do lekarzy i naciskaj. to nie zmiana proszku do prania czy jesienne uczulenie. Walcz o kazdy dzien swe frustracje emocje zmien w dzialanie i do przodka z mocno zacisnietymi piesciami niech cie nic nie zatrzymuje !!

+0

autor: HOPE, dodał 2014-09-02 18:31komentuj

Czyli jesteś w trakcie pobierania komórek w tej chwili?czyli w izolatce, tak?
Można mieć komp?
Ja w trakcie chemii też miałam grzybicę, nie mogłam otworzyć ust.
Co do swędzenia to ja właśnie "czuję", że to coś bardzo złego.To nie jest normalne i nie jest to na tle psychicznym. Nie myślałam o chorobie, nigdy się nie nakręcam. To mnie dopadło nagle i "przez skórę" wiem, że coś się szykuje.

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-02 18:23komentuj


> O 18:09, dnia 2014-09-02 HOPE napisał(-a):
> > O 17:34, dnia 2014-09-02 Zombiradok napisał(-a):
> > tak u mnie organizm dawal w ten sposob znac o wznowie i kolejnej wznowie , dochodzil mi bol zeber i lopatki gdyz mam zaatakowany ukl kostny
>
> "tak" to znaczy w sensie, że swędzenie?bez innych objawów (poty, powiększone węzły,spadek masy ciała...)?
> ps: dziękuję za odzew, siedzę jak na szpilkach
tak znaczyl u mnie dwukrotny nawrot badan krwi nie robilem ja od razu wiedzialem co jest grane . skoro drapalaem sie znow do krwi ciemnosc uspiona snem chemicznym sie wybudzila . tomograf tylko potwierdzil, powiem ze krew usg rtg wsio ok . ale ja sluchalem swego ciala bardzo uwaznie i swej lekarce wyslalem eske ze mam nawrot w tym dniu dostalem bilet i tak se siedze bez leuk i neurocytow z rumieniem i grzybem w jamie ustnej ale nie swedzi heheheh . oczywiscie moj zachlonny za wygrana nie daje wiec zbiorki komorek nie bedzie.

+0

autor: HOPE, dodał 2014-09-02 18:09komentuj

> O 17:34, dnia 2014-09-02 Zombiradok napisał(-a):
> tak u mnie organizm dawal w ten sposob znac o wznowie i kolejnej wznowie , dochodzil mi bol zeber i lopatki gdyz mam zaatakowany ukl kostny

"tak" to znaczy w sensie, że swędzenie?bez innych objawów (poty, powiększone węzły,spadek masy ciała...)?
ps: dziękuję za odzew, siedzę jak na szpilkach

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-02 17:53komentuj


> O 17:52, dnia 2014-09-02 Zombiradok napisał(-a):
> doly i cienkie wyniki. http://mp3truck.eu/chernobyl-mp3-do...
SLUCHAC GLOSNO

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-02 17:52komentuj


doly i cienkie wyniki. http://mp3truck.eu/chernobyl-mp3-do...

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-02 17:39komentuj


> O 17:36, dnia 2014-09-02 Zombiradok napisał(-a):
> bo nie pamietam :( mam 0,004 a leukocyty 0,5
0,04 mialo byc ale nie wiem w jakich jednostakch gdyby nie piguly to bym nic nie widzial , a tak to przemycaja mi wiadomosci

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-02 17:36komentuj


bo nie pamietam :( mam 0,004 a leukocyty 0,5

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-02 17:34komentuj


tak u mnie organizm dawal w ten sposob znac o wznowie i kolejnej wznowie , dochodzil mi bol zeber i lopatki gdyz mam zaatakowany ukl kostny

+0

autor: HOPE, dodał 2014-09-02 13:36komentuj

Cześć, moja historia w skrócie: rozpoznanie II A MC w lipcu 2009, 6x ABVD + radio. Od zakończenia leczenia stale pod kontrolą, dotychczas wyniki wzorcowe, pełnia życia.
Od tygodnia swędzi mnie skóra na całym ciele (kłucia ze swędzeniem, mrowienia). Trwa to nieustannie nawet w nocy. Otwieram rano oczy i natychmiast muszę gdzieś sięgnąć ręką w celu podrapania.Swędzi wszystko, twarz, dłonie stopy, plecy,...
Ukłucia ze świądem jednosekundowe przemieszczające się po całym ciele nieustannie, do wytrzymania. W piątek 29.09 tk klatka, dzisiaj tk brzuch. Wyniki wiadomo- za dwa tyg najwcześniej.
Morfologia w normie, RDW podwyższone 15,3 (11-15), LDH niskie 114,7 (135,0-225,0), limfocyty w normie ale przy dolnej granicy. Kłucie w klatce, duszność, nudności, ogólne osłabienie, temp poniżej 37.
Panika. Błagam choć o kilka słów. Mieliście tak przy wznowie?
Chyba nie ominie mnie kolejna "cudowna kuracja"...

autor: Janek, dodał 2014-09-02 13:29komentuj

> O 09:50, dnia 2014-09-02 Zombiradok napisał(-a):
> > O 20:55, dnia 2014-09-01 izum90 napisał(-a):
> > Wychodz zombi z tego szpitala i idziemy na wodke !😃😳😃😋😉
> wodki i alkoholi nie pijam :)
Ej tam Zombi, u nas mawiają, kto wódki nie pije, tego myszami czuć, zapraszam do Suchej Beskidzkiej, do karczmy "Rzym", na miksturę szatańską, siła w niej ogromna, pozdrawiam

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-02 12:43komentuj


> O 11:33, dnia 2014-09-02 INES napisał(-a):
> Jeśli węzły są hypoechogeniczne to warto diagnozować się dalej. Czy osoba opisująca USG nie napisała swojej opinii .. coś w stylu -do dalszej diagnostyki czy proponowana biopsja?
no wlasnie nie robili ci biopsji cienkoiglowej chocby?

+0

autor: INES, dodał 2014-09-02 11:33komentuj

Jeśli węzły są hypoechogeniczne to warto diagnozować się dalej. Czy osoba opisująca USG nie napisała swojej opinii .. coś w stylu -do dalszej diagnostyki czy proponowana biopsja?

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-02 09:50komentuj


> O 20:55, dnia 2014-09-01 izum90 napisał(-a):
> Wychodz zombi z tego szpitala i idziemy na wodke !😃😳😃😋😉
wodki i alkoholi nie pijam :)

+0

autor: klara, dodał 2014-09-02 08:44komentuj

> O 13:07, dnia 2014-09-01 baśka-kaśka napisał(-a):


> A mi p.dr powiedziała,że Jakavi nie jest jeszcze dostępny...


Też mam inne wieści na temat tego leku i też oczekuje na wprowadzenie do leczenia.
Są ludzie , którzy leczą się za granicą .

pozdrawiam

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-09-02 03:15komentuj

> O 20:46, dnia 2007-08-07 veronice napisał(-a):
> Odradzałabym stosowanie preparatów hormonalnych, gdyż jako jedno z wielu działań niepożądanych (a jest ich cała lista) wywierają dział. kancerogenne czyli mogą indukować wzrost komórek nowotworowych. Postinor o którym wspomniałaś dla wyjaśnienia to nie śr.antykoncepcyjny(choć zawierający wysoką dawkę hormonu) tylko wg klasyfikacji ATC środek już wczesnoporonny. Po terapii zz dobrze byłoby najpierw skontrolować swoją płodność, bo jak wiadomo może być ona całkowicie bądź częściowo upośledzona. Wystarczy porobić odpowiednie badania i poobserwować swój cykl...wystarczy zmiany temperatury. Pozdrawiam, wszystkiego dobrego :)

Tak sobie błądziłam po forum i trafiłam na ten temat. Właśnie się tym zainteresowałam ostatnio. Pigułki hormonalne, wkładki hormonalne i niehormonalne i wiele innych rodzajów antykoncepcji są bardzo szkodliwe dla zdrowia i działają wczesnoporonnie, abortywnie...
http://www.biomedical.pl/antykoncep...
"...zmiany zatorowo-zakrzepowe (zawały mięśnia sercowego, udary mózgu), nadciśnienie tętnicze, choroby wątroby, ryzyko zmian nowotworowych takich jak rak szyjki macicy i wątroby, niepłodność – zwłaszcza u młodych dziewcząt"
Nie ma co ingerować w gospodarkę hormonalną. Naszym organizmom się już wystarczająco dostało...

+0

autor: Brody, dodał 2014-09-02 02:10komentuj

Another service? http://www.cetim.com/crazy-chameleo... crazy chameleons slots Professor Kevin Rooney, an intensive care consultant and clinical adviser to HIS, said fast-tracking access to treatment was vital to reduce deaths from sepsis, which kills at least 3,700 people in Scotland a year.

autor: izum90, dodał 2014-09-01 20:55komentuj

Wychodz zombi z tego szpitala i idziemy na wodke !😃😳😃😋😉

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-09-01 19:07komentuj

> O 17:58, dnia 2014-09-01 Zombiradok napisał(-a):
> to co proponujecie

Coś mocniejszego ;)

+0

autor: Frubelek171, dodał 2014-09-01 19:00komentuj


> O 17:58, dnia 2014-09-01 Zombiradok napisał(-a):
> > O 19:04, dnia 2014-08-31 Frubelek171 napisał(-a):
> > > O 15:48, dnia 2014-08-31 rodzynka napisał(-a):
> > > > O 02:43, dnia 2014-08-29 Zombiradok napisał(-a):
> > > > Jak to cmok cmok a mielone to gdzie ? Albo kebaby.
> > >
> > > Nie chciałbyś mielonych w moim wykonaniu ;-)
> >
> >
> > Haha w moim rónież ;) kulinarne przysłowiowe beztalencie ze mnie <lol>
> to co proponujecie


Czytam ten wątek i czytam i sama sobie smaka narobiłam na mielone

W moim wykonaniu to najlepiej wychodzi leczo oraz jajecznica podsmażana z pomidorem mniam :)

Tak przy okazji kulinariów obalając mity chemi coby się z miską nierozstawało. Pamiętam moją pierwszą chemię ABVD połączoną z Encortonem - po przyjeździe do domu pierwsze co zjadłam to dwa jajka sadzone i dwie grube parówki- patrzyli w domu na mnie jak na świra zresztą przez 12 podań ani jednego "pawia" nie zaliczyłam. Za to nadrobiłam to na radio brzucha :/

+0

autor: jaktowyglada, dodał 2014-09-01 18:43komentuj

> O 15:16, dnia 2014-08-27 Asowa napisał(-a):
> > O 14:15, dnia 2014-08-27 jaktowyglada napisał(-a):
> > > O 13:34, dnia 2014-08-27 Asowa napisał(-a):
> > > > O 11:42, dnia 2014-08-27 INES napisał(-a):
> > > > Moment, ale to powiększenie masz, nie z wymacania, ale z USG rozumiem. Masz na papierze powiększone węzły?
> > >
> > > Podpisuję się pod pytaniem, skąd pomysł o potrzebie konsultacji w CO? Najpierw porób badania a potem pomyśl czy ta wizyta jest konieczna.
> >
> >
> > Mam badania porobione. USG, morfologia, LDH, rtg klatki piersiowej. Na USG są powiększone węzły chłonne szyjne do rozmiarów jak pisałam, LDH nieco podwyższone, morfologia w porządku i RTG też. Jednak martwi mnie ten brzuch, ponieważ doktor wprost mi powiedziała, że to oddział zakaźny i nie zajmują się sprawami chirurgicznymi, a coś tam w tych węzłach widziała. Dlatego sądzę, że tam już jest moja ostatnia deska ratunku, niekoniecznie, żeby potwierdzić moje obawy a je wykluczyć i szukać dalej. Jeśli tam się nie uda to dam już sobie spokój, chociaż hypechogeniczne węzły bez powodu nie są w porzadku.
>
> W nadbrzuszu może ci przeszkadzać cała masa rzeczy, skąd pomysł, że to węzły? Twoje węzły mają normalną wielkość, dla lekarzy patologiczne są te powyżej 2cm, zdaniem wielu lekarzy do dalszej diagnostyki wysyła się węzły nawet powyżej 2, 5cm.
> Przepisz dokładnie opis usg i wynik morfologii. I może wybierz się do gastrologa?

Byłam u gastrologa, gastroskopia nic nie wykazała.
IA - liczne hypoechogeniczne do 0,65 cm bez widocznego unaczynienia
IB - pojedyncze powiekszone o nieregularnych obrysach zewnetrznych ale z zachowanym zroznicowaniu kory weki oraz prawidlowym centralnym typie unaczynienia najwiekszy po lewej 1,9x1,3cm
II - dosc liczne drobne oraz pojedyncze, umiarkon\wnaie powiekszone, najwiekszy po stronie lewej 2,3 x 0,7 cm hypoechogeniczny, o zatartym zroznicowaniu jednach bez cech patologicznego unaczynienia najwiekszy po stronie prawej 26x0,6 o wąskiej wnęce i szerokiej korze bez cech patologicznego unaczynienia.
III i V - drobne owalne w osi krótkiej poniżej 0,5 cm.

Drugie USG jest podobne, tyle ze wezly nie przekraczaja 1,5cm.

Hematokryt 40% (32-46)
k. czerwone 4,56 (3,5-5,2)
hemoglobina 13,2
k. białe 5,4 (4,5-11)

LYMPH 2,2 (1-4,5)
NEUT 2,3 (1,5-8)
BASO 0,03 (0-0,1)
EO 0,25 (0,2 - 0,5)
MONO 9,9 (1-8)

LDH 164 (135-225)

+0

autor: Seba, dodał 2014-09-01 18:03komentuj

Jak postąpić? Proszę was bardzo o rady

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-09-01 17:58komentuj


> O 19:04, dnia 2014-08-31 Frubelek171 napisał(-a):
> > O 15:48, dnia 2014-08-31 rodzynka napisał(-a):
> > > O 02:43, dnia 2014-08-29 Zombiradok napisał(-a):
> > > Jak to cmok cmok a mielone to gdzie ? Albo kebaby.
> >
> > Nie chciałbyś mielonych w moim wykonaniu ;-)
>
>
> Haha w moim rónież ;) kulinarne przysłowiowe beztalencie ze mnie <lol>
to co proponujecie

+0

autor: Dylan, dodał 2014-09-01 17:48komentuj

I want to report a http://www.fiendishsudoku.com/plumb... plumbo casino During the same time, British vacuum cleaner company Dysonintroduced popular bagless vacuum cleaners in the United Statesand Hurricane Katrina forced Oreck to move its manufacturing -and later its headquarters - from the Gulf Coast region toTennessee.

+0

autor: Camila, dodał 2014-09-01 14:30komentuj

Incorrect PIN http://www.fiendishsudoku.com/lady-... lady luxor slot Named after Captain Cook, who explored them in 1773, the islands were once autonomous, home to tribes of mixed Polynesian ancestry. Governments still seek advice on matters of culture, custom and land ownership from a council of hereditary leaders known as the House of Ariki.

+0

autor: wacek, dodał 2014-09-01 14:22komentuj

> O 09:18, dnia 2014-03-19 Nessa napisał(-a):
> Jest może jakiś ziarniak wspinający się?
>
> Zastanawiam się czy da się coś zrobić z nadreaktywnością płuc na magnezję? Ja używam takiej w płynie, ale pył z magnezji jest wszechobecny na sali. Znajomi zdrowi nie maja takich problemów, ja po kilku minutach na ścianie już kaszlę i tak sobie cherlam przez następny dzień :/
>
> lubię się wspinać, ale ten kaszel mnie okropnie męczy


poczytaj więcej o magnezji http://orlabaszta.pl/blog/magnezja-...

+0

autor: Ariana, dodał 2014-09-01 14:12komentuj

Photography http://whistlinjacklodge.com/moonli... moonlight mystery slot The Dow Jones industrial average was down 3.98points, or 0.03 percent, at 15,369.85. The Standard & Poor's 500Index rose 11.36 points, or 0.66 percent, at 1,732.90.The Nasdaq Composite Index was up 23.72 points, or 0.62percent, at 3,863.15.

+0

autor: baśka-kaśka, dodał 2014-09-01 13:07komentuj

> O 20:39, dnia 2014-08-27 KLARA napisał(-a):
> > O 17:35, dnia 2014-06-01 viola napisał(-a):
> > czesc. mam 53 lata choruje22 lata na myelofibroze,jestem na jakavi od 1,5 roku na dawce najmniejszej 5mg.ale od tygodnia nie biore bo wyniki sa fatalne 6,9 hemogobiny 37 tys płytek.2 jednostki krwi nic nie poprawiły.szykują mnie do przeszczepu . wiem ze to moja szansa .przeżywam dramat czy ktos z Was jest po przeszczepie .proszę odezwijcie sie do mnie .pozdrawiam
>
> Witaj.
> Trzymaj się , na pewno będzie ok. ,a jeśli Ci
> sił starczy to napisz .
> pozdrawiam .
A mi p.dr powiedziała,że Jakavi nie jest jeszcze dostępny...

+0

autor: Carson, dodał 2014-09-01 10:50komentuj

Please wait http://www.michaelrasbury.com/alien... sunseeker predator casino royale The Dow Jones industrial average was up 142.38points, or 0.93 percent, at 15,518.44. The Standard & Poor's 500Index was up 13.57 points, or 0.80 percent, at 1,701.56.The Nasdaq Composite Index was up 21.32 points, or 0.57percent, at 3,743.51.

+0

autor: izum90, dodał 2014-09-01 08:32komentuj

> O 17:47, dnia 2014-08-31 aga napisał(-a):
>
> Witaj Martyno :) , u mnie też tak powiedzieli , abvd nie podziałało. Wziełam 10 wlewów , potem dali mi 4 beecopy zwykłe , następnie 5 eskaltowanych a teraz wysyłaja na przeszczep. Mówią że jest oporność leczenia pomimo że mam remisje , pytałam Zoombiego jak to jest. Skoro dał rade , to nie może być tak źle :). Podjęłam decyzje , i co ma być to będzie :) pójdę na przeszczep. I jak to Zoombi napisał.... awaryjnie trza pozałatwiać swoje sprawy ;). Boję się wznowy ale dopuszczam myśli że może wznowy uniknę. Nie martw się opornością.. dostaniesz inną chemię , a abvd to uwierz mi masakra w porównaniu z tymi co brałam :))) Śmiem twierdzić że to jakiś chłam , podawany dla wdrożenia leczenia. Pozdrawiam i zdróweczka życzę :)))


Moze i chllam ale dzieki temu od marca jestem w remisjii.trzeba odpowiednio dobierac slowa.

+0

autor: Rachel, dodał 2014-09-01 01:31komentuj

I sing in a choir http://whistlinjacklodge.com/free-s... captain treasure pro slot game The seasonally adjusted delinquency rate on all loans declined to 6.96 percent, down from 7.25 percent in the previous quarter and well below the 7.58 percent of a year earlier, according to a report from the Mortgage Bankers Association.

autor: Asowa , dodał 2014-08-31 23:15komentuj

> O 23:13, dnia 2014-08-31 A L napisał(-a):
> > O 22:31, dnia 2014-08-31 Asowa dziekuje wszystko uz wiem Asowa duzo zdrowia

Proszę i dziękuję ;)

+0

autor: A L, dodał 2014-08-31 23:13komentuj

> O 22:31, dnia 2014-08-31 Asowa dziekuje wszystko uz wiem Asowa duzo zdrowia

+0

autor: seba , dodał 2014-08-31 23:03komentuj

> O 22:34, dnia 2014-08-31 Asowa napisał(-a):
>
> > Tak to ja czytam i pytam. Wszyscy mnie tu znaja i neguja... Mnie bolą ręce ponizej lokcia mówicie że nie mam zz. Bolą delikatnie nie jest to mocny ból... Raz prawa raz lewa... Czy to hipohondria? Powiedzcie? Tam są węzły czy nie? czasem miałem tak że wypilem piwo i nic nie czulem. Nawet wpływu alko. a innym razem i to i to. Raz się upilem i nic. czasem na kasy czuje :/ Co wy na to?
>
> Fajnie, że wróciłeś, ale jak mamy ci pomoc? Nikt tu nie ma wglądu do twoich wyników a rentgena w oczach tez nikt nie ma....

Jak ostatnio robiłem usg a robiłem z 10 razy to najwiekszy w dole pachowym 27mm odczynowe o praw morfologi bez wskazań do diag. Może jakieś badania coś? Powiedzcie. Ob kilka razy bylo 2 crp tez malutkie morfo z rozm ok rozmaz manu idealny 2 razy rtg dobre. Jakies badania może jednak pobrac węzeł?

+0

autor: Asowa, dodał 2014-08-31 22:34komentuj


> Tak to ja czytam i pytam. Wszyscy mnie tu znaja i neguja... Mnie bolą ręce ponizej lokcia mówicie że nie mam zz. Bolą delikatnie nie jest to mocny ból... Raz prawa raz lewa... Czy to hipohondria? Powiedzcie? Tam są węzły czy nie? czasem miałem tak że wypilem piwo i nic nie czulem. Nawet wpływu alko. a innym razem i to i to. Raz się upilem i nic. czasem na kasy czuje :/ Co wy na to?

Fajnie, że wróciłeś, ale jak mamy ci pomoc? Nikt tu nie ma wglądu do twoich wyników a rentgena w oczach tez nikt nie ma....

+0

autor: Asowa, dodał 2014-08-31 22:31komentuj

> O 21:44, dnia 2014-08-31 A L napisał(-a):
> Mam pytanie dla was moze banalne ale tu znajde szybka odp. czy mozna podzielic nowotwory na złosliwe i niezłosliwe czy to bzdura tylko ktos tak powiedzial i tak sie ciagnie


http://www.zwrotnikraka.pl/rodzaje-...

+0

autor: A L, dodał 2014-08-31 21:44komentuj

Mam pytanie dla was moze banalne ale tu znajde szybka odp. czy mozna podzielic nowotwory na złosliwe i niezłosliwe czy to bzdura tylko ktos tak powiedzial i tak sie ciagnie

autor: seba , dodał 2014-08-31 21:26komentuj

> O 18:01, dnia 2014-08-31 anta napisał(-a):
> a ja po 1 łyku stawałam na baczność i miałam wrażenie że wnętrzności mi ekspolodują :P trwało to z 20 minut , oblewał mnie zimny pot , miałam mroczki przed oczami i wierzyłam że mam mega wrzody :P. Ostatni raz wypiłam na urodzinach przyjaciólki , było to rok temu. Czasami mam ochote na kieliszek wina , ale strach przed tym bólem , studzi moje chęci :))

Tak to ja czytam i pytam. Wszyscy mnie tu znaja i neguja... Mnie bolą ręce ponizej lokcia mówicie że nie mam zz. Bolą delikatnie nie jest to mocny ból... Raz prawa raz lewa... Czy to hipohondria? Powiedzcie? Tam są węzły czy nie? czasem miałem tak że wypilem piwo i nic nie czulem. Nawet wpływu alko. a innym razem i to i to. Raz się upilem i nic. czasem na kasy czuje :/ Co wy na to?

+0

autor: Zoey, dodał 2014-08-31 21:16komentuj

Could I make an appointment to see ? http://www.manhasset-specialty.com/... gorilla chief slot machine bonus As sales of smartphones, computers and television setssurge, annual imports of semiconductors are expected to touch$50 billion by 2020 from $7 billion in 2010, according to anIndian government presentation.

+0

autor: Frubelek171, dodał 2014-08-31 19:04komentuj


> O 15:48, dnia 2014-08-31 rodzynka napisał(-a):
> > O 02:43, dnia 2014-08-29 Zombiradok napisał(-a):
> > Jak to cmok cmok a mielone to gdzie ? Albo kebaby.
>
> Nie chciałbyś mielonych w moim wykonaniu ;-)


Haha w moim rónież ;) kulinarne przysłowiowe beztalencie ze mnie

+0

autor: Matthew, dodał 2014-08-31 18:53komentuj

A law firm http://www.ucheducationcentre.org/s... slot machine soccer The Walt Disney and Jerry Bruckheimer, the producer behindthe blockbuster "Pirates of the Caribbean" franchise and thesummer flop "The Lone Ranger," will end their long-running filmdeal next year, the media company announced on Thursday. (Compiled by Varun Aggarwal)

autor: anta, dodał 2014-08-31 18:01komentuj

a ja po 1 łyku stawałam na baczność i miałam wrażenie że wnętrzności mi ekspolodują :P trwało to z 20 minut , oblewał mnie zimny pot , miałam mroczki przed oczami i wierzyłam że mam mega wrzody :P. Ostatni raz wypiłam na urodzinach przyjaciólki , było to rok temu. Czasami mam ochote na kieliszek wina , ale strach przed tym bólem , studzi moje chęci :))

+0

autor: aga, dodał 2014-08-31 17:47komentuj


Witaj Martyno :) , u mnie też tak powiedzieli , abvd nie podziałało. Wziełam 10 wlewów , potem dali mi 4 beecopy zwykłe , następnie 5 eskaltowanych a teraz wysyłaja na przeszczep. Mówią że jest oporność leczenia pomimo że mam remisje , pytałam Zoombiego jak to jest. Skoro dał rade , to nie może być tak źle :). Podjęłam decyzje , i co ma być to będzie :) pójdę na przeszczep. I jak to Zoombi napisał.... awaryjnie trza pozałatwiać swoje sprawy ;). Boję się wznowy ale dopuszczam myśli że może wznowy uniknę. Nie martw się opornością.. dostaniesz inną chemię , a abvd to uwierz mi masakra w porównaniu z tymi co brałam :))) Śmiem twierdzić że to jakiś chłam , podawany dla wdrożenia leczenia. Pozdrawiam i zdróweczka życzę :)))

+0

autor: aga, dodał 2014-08-31 17:34komentuj


Rodzynko , też miałaś przeszczep??

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-08-31 15:53komentuj

> O 03:29, dnia 2014-08-31 Zombiradok napisał(-a):
> Scisle tajne hm a tak serio wiecie ze walcze bardzo ostro ale mam tez ostra odmiane moj etap NIE UDANA ZBIORKA KOMOREK ale to mnie wzmacnia IM THE FIGHTER

Esz, Zombi, chętnie oddałabym Ci troche moich, bo za pierwszym razem zebrali tyle że wystarczyłoby na 2 przeszczepy... No ale nic to - będziesz miał jeszcze jedną zbiórkę i trzymam kciuki, żeby następnym razem udało się pozyskać odpowiednią ilość.

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-08-31 15:48komentuj

> O 02:43, dnia 2014-08-29 Zombiradok napisał(-a):
> Jak to cmok cmok a mielone to gdzie ? Albo kebaby.

Nie chciałbyś mielonych w moim wykonaniu ;-)

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-08-31 12:20komentuj


nawet mielonego nie

+0

autor: Janek, dodał 2014-08-31 10:22komentuj

> O 03:37, dnia 2014-08-31 Zombiradok napisał(-a):
> Abvd do smieci dhap niecale 3mce w remisji teraz rshap i zobqczymy . Ale to tylko chloniak od tego sie nie umiera B-)
Z ostatnim zdaniem się zgadzam z Tobą stary, tak trzymać, pozdrowienia z gór.

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-08-31 03:37komentuj


Abvd do smieci dhap niecale 3mce w remisji teraz rshap i zobqczymy . Ale to tylko chloniak od tego sie nie umiera B-)

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-08-31 03:29komentuj


Scisle tajne hm a tak serio wiecie ze walcze bardzo ostro ale mam tez ostra odmiane moj etap NIE UDANA ZBIORKA KOMOREK ale to mnie wzmacnia IM THE FIGHTER

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-08-30 23:42komentuj

> O 19:36, dnia 2013-01-23 Infiniti napisał(-a):
> Siema, piszecie o winie czy piwie, a ktoś ma doświadczenie z np whisky?? Jestem p 4 wlewie i czasami zdarzy mi się wypić trochę drinków z whisky. Po czym czuje się dobrze, wręcz bardzo dobrze. Co o tym myślicie? Są jakieś przeciwskazania??

Whisky jest niezdrowe. Zawiera alkohole fuzlowe.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Niedog...
silnie toksyczne, wysoce prawdopodobnie rakotwórcze ( na pewno rakotwórcze dla zwierząt, prawdopodobnie dla ludzi.
Podobnie jak koniaczki, brandy, wszelkiej maści bimbry...
Informacje od chemika, który się na tym zna( nie z pisemka dla kobiet)i zabronił mi tego pić :P

Lepiej więc sobie podarować.
Ja tam preferuję piwerko jeśli już :P Ale od remisji i tak unikam, piję kilka łyków, albo jakieś niskolakoholowe... I jego też tylko parę łyków :P Można się odzwyczaić.

+0

autor: Tilia, dodał 2014-08-30 23:17komentuj

> O 09:08, dnia 2014-08-30 Zombiradok napisał(-a):
> odp ci na swoim przykladzie przeszczep daje mi gwarancje wyzdrowienia z ziarnicy. kwiecien ost chemia potem pare przygod szpitalnych , pet i jest remisja . dzis mamy sierpien i co remisja sie skonczyla a choroba aktywna wlasnie poto jest przeszczep zeby nie bylo takich sytuacji!
>
> jesli masz auto to najpierw idziesz na 3 tyg do szpitala podjaja ci chemie lekka jesli jestes czysta lub wysoki oktan jak rak jest aktywyny , w drugiim przypadku zbiorow nie ma i wracaszasz tu po 3 4 tyg na ponowne . jesli jest czysto to masz afereze i pobieraja ci komorki . ty po 3 tyg pobytu usmiechasz sie i korzystasz okolo mca czasu z zycia kazdy wedle uznania ale lepiej pozalatwiac wsie sprawy .
> dzwonia do ciebie
> jedziesz na 6 tyg na przeszczep zabierasz ze soba tylko 7 rozpinanyvh pizam codzien nowa i codzien swieza posciel , trafiasz do jak ja to mowie zlotego jaja . masz tv okno wc normalnie szeraton . mas do dyspozycji tel do pigol bo nie mozesz miec procz lapt i tel na sali nic , co chcesz przynosza tobie. chodzisz na 3metrowym kablu podlaczonym przez pompy. niszcza twoj szpik wiec odpornsci zero dlatego calkowita izolacja jak go zniszcza bardzo szybko podaja ci twoje komorki i czekaja na wyniki . jesli po 15 dniach nic cie nie boli znaczy ze dupa czekasz na dawce a jesli cie wsio napierdala to sie cieszysz bo szpik zaczyna sie przyjmowac i pracowac
A na jakim etapie obecnie jestes?

+0

autor: Tilia, dodał 2014-08-30 23:15komentuj

> O 08:59, dnia 2014-08-30 Zombiradok napisał(-a):
> > O 22:18, dnia 2014-08-29 Tilia napisał(-a):
> > > O 02:43, dnia 2014-08-29 Zombiradok napisał(-a):
> > > > O 20:35, dnia 2014-08-28 rodzynka napisał(-a):
> > > > Zombi!!!! :))) Jak miło Cię widzieć, wariacie :))))
> > > > Masz cmok i cmok od cioci rodzynki :* :*
> > > Jak to cmok cmok a mielone to gdzie ? Albo kebaby.
> >
> > Zombi - do twarzy Ci w tej masce hihi, tylko którędy chcesz te kotlety wciągać?
> > Jasne, że lepiej śmiać się niż płakać. Trochę masażu dla mięsni brzucha-niedługo kaloryfer z tego będzie ;)
> no o sterydy trzeba zagadac

Oj nie wierze, ze przy takiej chemii zadnych sterydow nie dostajesz ;)

+0

autor: Fishka, dodał 2014-08-30 20:21komentuj


> O 22:25, dnia 2014-08-29 agusia napisał(-a):
> <pomocy>
Możesz konkretniej napisać ci się dzieje?

+0

autor: Logan, dodał 2014-08-30 10:13komentuj

I'm at Liverpool University http://www.manhasset-specialty.com/... tennis stars slots The Alzheimer's Association uses money raised from the walk to fund care, support and research initiatives. In addition, by fundraising and participating in the event, walkers help to change the level of Alzheimer's awareness in the community.

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-08-30 09:08komentuj


odp ci na swoim przykladzie przeszczep daje mi gwarancje wyzdrowienia z ziarnicy. kwiecien ost chemia potem pare przygod szpitalnych , pet i jest remisja . dzis mamy sierpien i co remisja sie skonczyla a choroba aktywna wlasnie poto jest przeszczep zeby nie bylo takich sytuacji!

jesli masz auto to najpierw idziesz na 3 tyg do szpitala podjaja ci chemie lekka jesli jestes czysta lub wysoki oktan jak rak jest aktywyny , w drugiim przypadku zbiorow nie ma i wracaszasz tu po 3 4 tyg na ponowne . jesli jest czysto to masz afereze i pobieraja ci komorki . ty po 3 tyg pobytu usmiechasz sie i korzystasz okolo mca czasu z zycia kazdy wedle uznania ale lepiej pozalatwiac wsie sprawy .
dzwonia do ciebie
jedziesz na 6 tyg na przeszczep zabierasz ze soba tylko 7 rozpinanyvh pizam codzien nowa i codzien swieza posciel , trafiasz do jak ja to mowie zlotego jaja . masz tv okno wc normalnie szeraton . mas do dyspozycji tel do pigol bo nie mozesz miec procz lapt i tel na sali nic , co chcesz przynosza tobie. chodzisz na 3metrowym kablu podlaczonym przez pompy. niszcza twoj szpik wiec odpornsci zero dlatego calkowita izolacja jak go zniszcza bardzo szybko podaja ci twoje komorki i czekaja na wyniki . jesli po 15 dniach nic cie nie boli znaczy ze dupa czekasz na dawce a jesli cie wsio napierdala to sie cieszysz bo szpik zaczyna sie przyjmowac i pracowac

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-08-30 08:59komentuj


> O 22:18, dnia 2014-08-29 Tilia napisał(-a):
> > O 02:43, dnia 2014-08-29 Zombiradok napisał(-a):
> > > O 20:35, dnia 2014-08-28 rodzynka napisał(-a):
> > > Zombi!!!! :))) Jak miło Cię widzieć, wariacie :))))
> > > Masz cmok i cmok od cioci rodzynki :* :*
> > Jak to cmok cmok a mielone to gdzie ? Albo kebaby.
>
> Zombi - do twarzy Ci w tej masce hihi, tylko którędy chcesz te kotlety wciągać?
> Jasne, że lepiej śmiać się niż płakać. Trochę masażu dla mięsni brzucha-niedługo kaloryfer z tego będzie ;)
no o sterydy trzeba zagadac

+0

autor: Brianna, dodał 2014-08-30 08:49komentuj

In a meeting http://whistlinjacklodge.com/free-s... play kiss slots Blomkamp said his painting was inspired by Mandela's energy, which he described as exceptional. Blomkamp said an image of his painting will be featured in a display in New York's Times Square Thursday in honor of Mandela's birthday.

+0

autor: marcysia, dodał 2014-08-29 22:45komentuj

> O 20:02, dnia 2014-08-28 Zombiradok napisał(-a):
> kazdy ma kryzysy i ja ten rechoczacy w masce stalkera zombi takze .powiem ci ze ogolnie z ta chemia skonczona jak sie doliczylem to 53 wlewy za mna . i przezylem to ! i kazdy z nas ma chwile zwatpienia chocby ja w nd jak podlaczali mnie pod pompy na lacznie 72 godzini non stop po chemie . i co rzykalem i co ryczalem , zalamka byla . a dzis juz wolnosc . nie ma sie co rozdrabniac walic do przodu. IM FIGHTER !!!!!!!!!

ZOMBI, ja mam za soba 12 wlewo Abvd i radio, za m-c pet czy nadal remisja. Modle sie o to. NIE chce mi sie wierzyc ile zniosles! 53 wlewy? Jakis koszmar! Lzy mi stanely, gesia skorka wyszla, znam bol a mimo to!ale tutaj nie ma co sie mazac, jak trzeba rzygac to rzygac i ryczec, by bylo lzej. Tez rzygalam, tez ryczalam....Czas leci i nim sie obejrzysz bedziesz zdrowy! Pozytywne myslenie, wiara i sila! Jestes wielki!!!

+0

autor: agusia, dodał 2014-08-29 22:25komentuj+0

autor: Tilia, dodał 2014-08-29 22:18komentuj

> O 02:43, dnia 2014-08-29 Zombiradok napisał(-a):
> > O 20:35, dnia 2014-08-28 rodzynka napisał(-a):
> > Zombi!!!! :))) Jak miło Cię widzieć, wariacie :))))
> > Masz cmok i cmok od cioci rodzynki :* :*
> Jak to cmok cmok a mielone to gdzie ? Albo kebaby.

Zombi - do twarzy Ci w tej masce hihi, tylko którędy chcesz te kotlety wciągać?
Jasne, że lepiej śmiać się niż płakać. Trochę masażu dla mięsni brzucha-niedługo kaloryfer z tego będzie ;)

+0

autor: Nessa, dodał 2014-08-29 21:42komentuj

to ja chyba też to miałam, ale nic mi nie ostrzykiwali. Ja dostałam okropnych bólów dłoni i skóra była przeźroczysta, i świecąca. Teraz mam dwa ciemniejsze punkty na dłoni i faktycznie są wgłębienia też. Przez 2 lata po leczeniu musiałam uważać na tę dłoń bo każde uderzenie kończyło się potwornym bólem, teraz jest też wrażliwa ale już jest dużo lepiej. Ale mam aktualnie ranę na ręce i jest bardzo bolesna cała dłoń. Kijowa sprawa, ale chyba nie ma tragedii.

+0

autor: Fishka, dodał 2014-08-29 21:21komentuj


> O 11:26, dnia 2014-08-29 agusia napisał(-a):
> <smutny>
Hej,
Mi również przydarzyło się coś podobnego… Trudno powiedzieć, czy w trakcie kroplówki pękła żyła, czy wkłucie było źle wykonane... W każdym razie bardzo spuchła mi ręka i potwornie bolała. Panie pielęgniarki trochę się przeraziły i szybciutko ostrzykały to miejsce jakimś lekiem. Dostałam maść „Metindol” do smarowania. Trochę czasu upłynęło niczym ból ustąpił i zeszło zaczerwienienie. Dzisiaj (6 lat później) mam w tym miejscu lekkie wgłębienie, taki mały dołeczek, wskazujący na to że musiało jednak dojść do uszkodzenia tkanek. Nie jest on widoczny gołym okiem, ale wyczuwalny w dotyku.
Pozdrawiam i życzę zdrówka

+0

autor: Eli, dodał 2014-08-29 20:46komentuj

Tata jest równo miesiąc po ostatniej chemii. Od dwóch tygodni utrzymuje się mocna chrypka przy czym nie ma żadnego bólu gardła czy przeziebienia. Napiszcie proszę czy ktoś tak miał??? Jestesmy już praktycznie pewni że to wznowa/ niedoleczenie.... Nadal czekamy na PETa

autor: Yoko, dodał 2014-08-29 19:44komentuj

Cześć

Aneta melduję się :)i pozdrawiam. Ja codziennie wchodzę na forum i czytam. U mnie jakoś leci od chemii do chemii raz jest lepiej a raz gorzej. W następnym tygodniu mam 10 wlew. Jestem już po badaniu PET mam całkowitą regresję ale dokończyć leczenie trzeba no i będę miała jeszcze radioterapię ale jeszcze nie rozmawiałam z lekarzem, bo był na urlopie i nie widział jeszcze mojego wyniku z Peta. Mam nadzieję, że już ta choroba nigdy nie wróci, czego sobie i Wam życzę.

Mazynka i Moonia co u Was.

Zombi serdecznie Cię pozdrawiam i życzę zdrówka.+0

autor: aga, dodał 2014-08-29 19:32komentuj

Hej , kierują mnie na przeszczep , boje się cholernie , mam całkowitą remisję i nie bardzo wiem po co ten przeszczep teraz? Jak to wygląda ? Tylko nie pisz proszę że ledwo człowiek zipie...to wiem. Jak to wygląda od strony technicznej ? Izolatka , chemia , samopoczucie , wszystko co się przyplątało... Czytam i wiem że przy 4 stopniu niby to standard, przeszczep , ale boję się tych skutków ubocznych. Możesz napisac tak szczerze jak to się odbywa i jak człowiek " pada na twarz" ? Pozdrawiam Cię serdecznie :) i sił życzę :))

+0

autor: aneta, dodał 2014-08-29 19:23komentuj

Skoro Zombi już jest :) to sprawdźmy co się dzieje z Monią i Yoko . Dziewczyny też walczą a coś nie widać ich ostatnio na forum. Co u Was ?

autor: Eli, dodał 2014-08-29 16:26komentuj

> O 16:09, dnia 2014-08-29 Frubelek171 napisał(-a):
> >
>
>
> Jestem już po USG- śledziona bez zmian- tzn. są te zmiany o nieznacznie obniżonej echogeniczności i nieco niejednorodny miąższ.
> ALE tak jak wcześniej pisałam nie ma zmienionych, powiększonych węzłów chłonnych w brzuchu a także sama śledziona zmalała :O poprzednio 10.5 cm teraz 10 cm ( badanie na tym samym sprzęcie).
> Rozmawialam z moją radioterapeutką z TK wstrzymujemy się do końca października.
> :D
Super wieści:-D tak trzymaj

+0

autor: Frubelek171, dodał 2014-08-29 16:09komentuj


>


Jestem już po USG- śledziona bez zmian- tzn. są te zmiany o nieznacznie obniżonej echogeniczności i nieco niejednorodny miąższ.
ALE tak jak wcześniej pisałam nie ma zmienionych, powiększonych węzłów chłonnych w brzuchu a także sama śledziona zmalała :O poprzednio 10.5 cm teraz 10 cm ( badanie na tym samym sprzęcie).
Rozmawialam z moją radioterapeutką z TK wstrzymujemy się do końca października.
:D

+0

autor: Frubelek171, dodał 2014-08-29 16:02komentuj


> O 11:26, dnia 2014-08-29 agusia napisał(-a):
> <smutny>


Hmmm jak w temacie- ja takie coś miałam. Wynaczyniła mi się adriamycyna :/ oglądała mi rękę lekarka z pielęgniarką.Z tego co pamiętam ostrzyknięto to czymś( nazwy leku nie kojarzę), potem przykładałam lód.

+0

autor: agusia, dodał 2014-08-29 11:26komentuj


autor: rwaschberger, dodał 2014-08-29 11:18komentuj

> O 11:03, dnia 2014-08-29 Zombiradok napisał(-a):
> a wyniki szpiku mialem w wco po 2 tygodniach

Tez tak słyszałam 2 tyg - 3 tyg ( 10.09-17.09) trepano 4 tyg ( 18.09. )
Avatar przerażający:)

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-08-29 11:03komentuj


a wyniki szpiku mialem w wco po 2 tygodniach

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-08-29 11:02komentuj


A ja do dzis mam guza pod pacha i go widze i czuje i co ... najlepsze jest to ze tam niczego niema ani usg rtg i tk nic nie wykazalo , tk mialem z goracym kontrastem

+0

autor: rwaschberger, dodał 2014-08-29 11:01komentuj

Ja nastawiam sie,ze na pomyłkę. Wypieram i uważam póki co, ze badania i zabiegi są poważne,a powód okaże sie banalny mimo wskazania na zz. Czy można usłyszeć wynik i nic z tym nie robić? Moze samo nie przejdzie,ale byc moze nie posuńie sie dalej? Stan zawieszenia i życia w symbiozie, ja sobie żyje bez zmian i zz sobie we mnie żyje bez zmian.

+0

autor: Bryan, dodał 2014-08-29 10:13komentuj

I'm on holiday http://www.365casinos.com/mystical-... mystical unicorn slot machine music The Forbes list billionaire started building his empire under the rule of strongman Slobodan Milosevic in the 1990s — during the country’s wars and an international embargo on Belgrade — and significantly expanded it in the decade following Milosevic’s fall.

+0

autor: Efka, dodał 2014-08-29 09:13komentuj


> O 09:09, dnia 2014-08-29 Efka napisał(-a):
> > O 08:44, dnia 2014-08-29 rwaschberger napisał(-a):
> > Ekspresowo, blyskawiczenie jestem juz po usunieciu 2 pakietow wezlow szyjnych. Zostalo mi czekac na wynik. Zostanawoiam sie nad emocjami jakie beda mi towarzyszyc przy odbieraniu rezultatu badan. Jak wy przezywaloscie dobre i zle wiadomosci?
>
> wiadomośc miałąm dostać w poniedziałek, telefon zadzwonił jak wyszłam na spacer a raczej wyprawę z aparatem fotograficznym,znajoma ze szpitala znała już mój wynik i zapytała czy chcę go poznać ... pewnie, że chciałam ... powiedziałą ZIARNICA ... zamarłam na chwilkę stojąc na chodniku ... zadzwoniłam do rodziców z wiadomością ... potem sie rozpłakałam ... i poszłąm fotografować dalej ... ufff teraz z oddali jak juz zdrowa jestem to te wspomnienie mnie przeraża lekko, a wtedy jakoś nie tak bardzo, byłam chyba gotowa na to, wcześniej inne badania, tomografia wskazywałą na zz lub sarkoidozę, a ja chyba jakoś czułam ze to nowotwór, ale chyba byłam jakoś przytłoczona tą wiadomością,moje życie zatrzymało sie na chwilkę ale potem było już tylko lepiej choć walka łatwa nie jest, zrób wszystko aby sie przygotować na tą wiadomość tak psychicznie, pomyśl nad swoim życiem nad tym co było jak było, porozmawiaj ze sobą, pomyśl co bys powiedziała chorej Mamie, Przyjaciółce i tak samo porozmawiaj ze sobą ...
acha i jeszcze jedno, lepiej przygotować sie na gorsze a potem być szcześliwym, ze to nie to, niż odwrotnie ... bo uważam że wtedy bardziej dotkliwie sie to odczuje

a dobre wiadomości jak dostawałam to była ogromna radość, którą trudno opisać, bo najbardziej sie ją przeżywa w sercu w duszy i tak naprawdę to sami jesteśmy z tym dobrymi i z tymi złymi wiadomosciami, sami to przeżywamy a inni nie maja znaczenia nawet jeśli są bardzo bliscy :D

+0

autor: Efka, dodał 2014-08-29 09:09komentuj


> O 08:44, dnia 2014-08-29 rwaschberger napisał(-a):
> Ekspresowo, blyskawiczenie jestem juz po usunieciu 2 pakietow wezlow szyjnych. Zostalo mi czekac na wynik. Zostanawoiam sie nad emocjami jakie beda mi towarzyszyc przy odbieraniu rezultatu badan. Jak wy przezywaloscie dobre i zle wiadomosci?

wiadomośc miałąm dostać w poniedziałek, telefon zadzwonił jak wyszłam na spacer a raczej wyprawę z aparatem fotograficznym,znajoma ze szpitala znała już mój wynik i zapytała czy chcę go poznać ... pewnie, że chciałam ... powiedziałą ZIARNICA ... zamarłam na chwilkę stojąc na chodniku ... zadzwoniłam do rodziców z wiadomością ... potem sie rozpłakałam ... i poszłąm fotografować dalej ... ufff teraz z oddali jak juz zdrowa jestem to te wspomnienie mnie przeraża lekko, a wtedy jakoś nie tak bardzo, byłam chyba gotowa na to, wcześniej inne badania, tomografia wskazywałą na zz lub sarkoidozę, a ja chyba jakoś czułam ze to nowotwór, ale chyba byłam jakoś przytłoczona tą wiadomością,moje życie zatrzymało sie na chwilkę ale potem było już tylko lepiej choć walka łatwa nie jest, zrób wszystko aby sie przygotować na tą wiadomość tak psychicznie, pomyśl nad swoim życiem nad tym co było jak było, porozmawiaj ze sobą, pomyśl co bys powiedziała chorej Mamie, Przyjaciółce i tak samo porozmawiaj ze sobą ...

+0

autor: rwaschberger, dodał 2014-08-29 08:44komentuj

Ekspresowo, blyskawiczenie jestem juz po usunieciu 2 pakietow wezlow szyjnych. Zostalo mi czekac na wynik. Zostanawoiam sie nad emocjami jakie beda mi towarzyszyc przy odbieraniu rezultatu badan. Jak wy przezywaloscie dobre i zle wiadomosci?

+0

autor: Richard, dodał 2014-08-29 07:25komentuj

I can't get a dialling tone http://www.ucheducationcentre.org/f... fast win casino DUBAI, Aug 12 (Reuters) - President Hassan Rouhani said onMonday he had chosen a cabinet to overcome Iran's economiccrisis and diplomatic isolation as parliament began debatingwhether to approve his proposed ministers.

autor: Zombiradok, dodał 2014-08-29 02:43komentuj


> O 20:35, dnia 2014-08-28 rodzynka napisał(-a):
> Zombi!!!! :))) Jak miło Cię widzieć, wariacie :))))
> Masz cmok i cmok od cioci rodzynki :* :*
Jak to cmok cmok a mielone to gdzie ? Albo kebaby.

+0

autor: Truskawa, dodał 2014-08-29 01:37komentuj

Hejka :)

I co się okazało?

Wątek już stary, ale jakoś na niego wpadłam i tak mnie naszło co do USG. Pan doktor, który wykonywał mi USG, nie widział problemów, twierdził, że to nie nowotwór itd. Tylko później zdjęcia z USG zaniosłam do hematologa, do którego skierował mnie laryngolog... A hematologowi już się zdjęcia nie podobały i wysłał mnie na operację i wycięcie węzła do histopatologii. Z tym, że ja miałam "bulwę" na szyi. Ob to nawet miałam 17 najniżej. (wcześniej ponad dwadzieścia, dali mi antybiotyk, bo "to może infekcja". Spadło do 17 no ale...)była zz, no ale I st ;)
Także reasunując, dobrzy specjaliści są na wagę złota :)

+0

autor: Charlotte, dodał 2014-08-29 01:00komentuj

A company car http://www.manhasset-specialty.com/... apocalypse cow slot machine The European Commission, which is now conducting a preliminary review of the deal, expressed concerns to Hutchison officials at a "state-of-play" meeting on Tuesday, the sources said, declining to provide details.

+0

autor: Samantha, dodał 2014-08-28 22:09komentuj

I enjoy travelling http://www.ucheducationcentre.org/f... the glam life slots She maintained it wasn’t necessary because doctors had removed her daughter’s brain tumor, and there was no evidence the cancer had spread. Doctors argued otherwise, saying the girl’s life still was in danger.

autor: rodzynka, dodał 2014-08-28 20:35komentuj

Zombi!!!! :))) Jak miło Cię widzieć, wariacie :))))
Masz cmok i cmok od cioci rodzynki :* :*

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-08-28 20:05komentuj


mimo ze sam zabieg jest pod znieczuleniem ja mam wklucie centralne na szyji . bardzo wygodne szybko zrobiome polecam bo czlowiek caly wolny jest od jakich kolwiek igiel :) luz dla rak

autor: Zombiradok, dodał 2014-08-28 20:02komentuj


kazdy ma kryzysy i ja ten rechoczacy w masce stalkera zombi takze .powiem ci ze ogolnie z ta chemia skonczona jak sie doliczylem to 53 wlewy za mna . i przezylem to ! i kazdy z nas ma chwile zwatpienia chocby ja w nd jak podlaczali mnie pod pompy na lacznie 72 godzini non stop po chemie . i co rzykalem i co ryczalem , zalamka byla . a dzis juz wolnosc . nie ma sie co rozdrabniac walic do przodu. IM FIGHTER !!!!!!!!!

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-08-28 19:56komentuj


> O 19:01, dnia 2014-08-28 Efka napisał(-a):
> humor Cię nie opuszcza i to bardzo dobrze, zdrowiej :D
normalnie oh3 zmieni sie w trzecia zone STALKERA ;) hihihih

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-08-28 19:54komentuj


> O 16:39, dnia 2014-08-28 marta1978 napisał(-a):
>
> Trochę mnie to wszystko przeraża ja też po siódmym września wchodzę na przeszczep, a Tobie co tam właściwie robią, na którym piętrze jesteś? A przede wszystkim gratuluję poczucia humoru tak trzymaj!
na OH3

+0

autor: Allison, dodał 2014-08-28 19:41komentuj

Cool site goodluck :) http://www.manhasset-specialty.com/... sakura festival slot machine Olympic champion Oussama Mellouli of Tunisia, who won Saturday’s 5-km race, faded in the closing stages but just managed to pip France’s Damien Cattin-Vidal and Richard Weinberger of Canada to clinch third.

+0

autor: Efka, dodał 2014-08-28 19:01komentuj


humor Cię nie opuszcza i to bardzo dobrze, zdrowiej :D

+0

autor: marta1978, dodał 2014-08-28 16:39komentuj


Trochę mnie to wszystko przeraża ja też po siódmym września wchodzę na przeszczep, a Tobie co tam właściwie robią, na którym piętrze jesteś? A przede wszystkim gratuluję poczucia humoru tak trzymaj!

+0

autor: Jessica, dodał 2014-08-28 14:58komentuj

Until August http://www.novitednik.si/sherwood-f... sherwood forest fortunes slot Germany's BASF, the world's largest chemical company, wasamong the biggest losers, citing China's slowdown as aparticular concern. Siemens, Germany's No. 2 company by marketvalue, said it did not expect to reach its 2014 profit margintarget.

+0

autor: Janek, dodał 2014-08-28 14:15komentuj

> O 10:47, dnia 2014-08-28 Asowa napisał(-a):


> Teraz to przynajmniej wyglądasz jak zombi ;)
> Miałeś nie znikać bez uprzedzenia, nie rób nam tak więcej bo się martwimy o ciebie!
Potwierdzam, to jest ostatnie ostrzeżenie, następnym razem będzie,to co pisałem, gdy znikłeś na jakiś czas, bez uprzedzenia, bądź pewny, trafimy do Ciebie, trzymaj się stary.

+0

autor: Owen, dodał 2014-08-28 12:34komentuj

I'll put her on http://ferso.org/jaguar-princess-sl... jaguar princess slot Clarke's hopes of making a dent in England's fragile top order were denied by a combination of dogged batting from Cook and Root and some off-target bowling from Australia's pace quartet.

+0

autor: Marta91, dodał 2014-08-28 10:54komentuj

> O 09:23, dnia 2014-08-28 Zombiradok napisał(-a):
> tutaj takie ladne maski sa co by niczego nie lapac hehehehehhe


Dobrze Cię widzieć... Nawet w tej masce ;)

+0

autor: Asowa , dodał 2014-08-28 10:47komentuj

> O 09:53, dnia 2014-08-28 izum90 napisał(-a):
> > O 09:23, dnia 2014-08-28 Zombiradok napisał(-a):
> > tutaj takie ladne maski sa co by niczego nie lapac hehehehehhe

Teraz to przynajmniej wyglądasz jak zombi ;)
Miałeś nie znikać bez uprzedzenia, nie rób nam tak więcej bo się martwimy o ciebie!

+0

autor: Eli, dodał 2014-08-28 10:15komentuj

A financial advisor http://www.novitednik.si/starscape-... starscape time slots The Paris-based company, which controlled a majority of Activision's board, in early July got the power to force certain actions over the objections of independent Activision directors, according to securities filings.

+0

autor: Maria, dodał 2014-08-28 10:15komentuj

A First Class stamp http://www.manhasset-specialty.com/... magic charms slot Konecranes said its third-quarter operating profit excludingrestructuring costs fell to around 32 million euros ($43million), below the market's consensus forecast of 38 millionaccording to data compiled by Vara Research.

+0

autor: izum90, dodał 2014-08-28 09:53komentuj

> O 09:23, dnia 2014-08-28 Zombiradok napisał(-a):
> tutaj takie ladne maski sa co by niczego nie lapac hehehehehhe

Haha zombi jak w tym zyc trzymaj sie dzielnie i niech dobry nastroj cie nie opuszcza!!!! zdrowiej!!!

+0

autor: lola, dodał 2014-08-28 09:49komentuj

hahahaha!! Dobrze, że jesteś Zombi!

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-08-28 09:23komentuj


tutaj takie ladne maski sa co by niczego nie lapac hehehehehhe

autor: Zombiradok, dodał 2014-08-28 09:16komentuj


> O 09:15, dnia 2014-08-28 Zombiradok napisał(-a):
> siemano . kto robi mielone ??????????????
> nie panikujcie wiadomo ze sa kryzysy . od 15 godziny wolnny od chemii. wczoraj piguly patrzyly na mnie jak na glupka ze nacpalem sie czego bo ja nawet rechotalem ze przy okazkji ich bilansu a wiezcie mi furosemidu to maskara mi walili , to ze se rzygam. ale co innego mi zostalo wziac i usiac i ryczec to nie wyjscie lepiej se kupic pistolet i strzelic w leb , albo smiac sie tak jak ja z tego robie. wrzuce wam focie :)
ai sa pozytywy . relanium za darmo a to super robi jesli dexaveny i inne przeciw wym nie dzialaja. a u mnie nie dzialaly

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-08-28 09:15komentuj


siemano . kto robi mielone ??????????????
nie panikujcie wiadomo ze sa kryzysy . od 15 godziny wolnny od chemii. wczoraj piguly patrzyly na mnie jak na glupka ze nacpalem sie czego bo ja nawet rechotalem ze przy okazkji ich bilansu a wiezcie mi furosemidu to maskara mi walili , to ze se rzygam. ale co innego mi zostalo wziac i usiac i ryczec to nie wyjscie lepiej se kupic pistolet i strzelic w leb , albo smiac sie tak jak ja z tego robie. wrzuce wam focie :)

+0

autor: Ryan, dodał 2014-08-28 03:31komentuj

Withdraw cash http://ferso.org/hot-roll-slot-mach... hot roll slot machine locations But the Madrid-based International Organisation ofSecurities Commissions (IOSCO) has no power to enforce itsrecommendations and with Hong Kong and Singapore already forgingahead with their own proposals, the signs are thatimplementation will be patchy.

autor: Trinity, dodał 2014-08-28 03:10komentuj

I support Manchester United

+0

autor: razer22, dodał 2014-08-28 03:10komentuj

US dollars

+0

autor: Sean, dodał 2014-08-28 03:10komentuj

About a year

+0

autor: Lucas, dodał 2014-08-28 03:06komentuj

I'm doing an internship

autor: Madeline, dodał 2014-08-28 02:54komentuj

I'm from England

+0

autor: Amelia, dodał 2014-08-28 02:36komentuj

I want to report a

+0

autor: Brooke, dodał 2014-08-28 02:36komentuj

Directory enquiries

+0

autor: izum90, dodał 2014-08-27 21:49komentuj

Zombi trzymaj sie i wracaj tu jako ozdrowieniec!!!

+0

autor: KLARA, dodał 2014-08-27 20:39komentuj

> O 17:35, dnia 2014-06-01 viola napisał(-a):
> czesc. mam 53 lata choruje22 lata na myelofibroze,jestem na jakavi od 1,5 roku na dawce najmniejszej 5mg.ale od tygodnia nie biore bo wyniki sa fatalne 6,9 hemogobiny 37 tys płytek.2 jednostki krwi nic nie poprawiły.szykują mnie do przeszczepu . wiem ze to moja szansa .przeżywam dramat czy ktos z Was jest po przeszczepie .proszę odezwijcie sie do mnie .pozdrawiam

Witaj.
Trzymaj się , na pewno będzie ok. ,a jeśli Ci
sił starczy to napisz .
pozdrawiam .

+0

autor: Asowa , dodał 2014-08-27 15:16komentuj

> O 14:15, dnia 2014-08-27 jaktowyglada napisał(-a):
> > O 13:34, dnia 2014-08-27 Asowa napisał(-a):
> > > O 11:42, dnia 2014-08-27 INES napisał(-a):
> > > Moment, ale to powiększenie masz, nie z wymacania, ale z USG rozumiem. Masz na papierze powiększone węzły?
> >
> > Podpisuję się pod pytaniem, skąd pomysł o potrzebie konsultacji w CO? Najpierw porób badania a potem pomyśl czy ta wizyta jest konieczna.
>
>
> Mam badania porobione. USG, morfologia, LDH, rtg klatki piersiowej. Na USG są powiększone węzły chłonne szyjne do rozmiarów jak pisałam, LDH nieco podwyższone, morfologia w porządku i RTG też. Jednak martwi mnie ten brzuch, ponieważ doktor wprost mi powiedziała, że to oddział zakaźny i nie zajmują się sprawami chirurgicznymi, a coś tam w tych węzłach widziała. Dlatego sądzę, że tam już jest moja ostatnia deska ratunku, niekoniecznie, żeby potwierdzić moje obawy a je wykluczyć i szukać dalej. Jeśli tam się nie uda to dam już sobie spokój, chociaż hypechogeniczne węzły bez powodu nie są w porzadku.

W nadbrzuszu może ci przeszkadzać cała masa rzeczy, skąd pomysł, że to węzły? Twoje węzły mają normalną wielkość, dla lekarzy patologiczne są te powyżej 2cm, zdaniem wielu lekarzy do dalszej diagnostyki wysyła się węzły nawet powyżej 2, 5cm.
Przepisz dokładnie opis usg i wynik morfologii. I może wybierz się do gastrologa?

+0

autor: jaktowyglada, dodał 2014-08-27 14:15komentuj

> O 13:34, dnia 2014-08-27 Asowa napisał(-a):
> > O 11:42, dnia 2014-08-27 INES napisał(-a):
> > Moment, ale to powiększenie masz, nie z wymacania, ale z USG rozumiem. Masz na papierze powiększone węzły?
>
> Podpisuję się pod pytaniem, skąd pomysł o potrzebie konsultacji w CO? Najpierw porób badania a potem pomyśl czy ta wizyta jest konieczna.


Mam badania porobione. USG, morfologia, LDH, rtg klatki piersiowej. Na USG są powiększone węzły chłonne szyjne do rozmiarów jak pisałam, LDH nieco podwyższone, morfologia w porządku i RTG też. Jednak martwi mnie ten brzuch, ponieważ doktor wprost mi powiedziała, że to oddział zakaźny i nie zajmują się sprawami chirurgicznymi, a coś tam w tych węzłach widziała. Dlatego sądzę, że tam już jest moja ostatnia deska ratunku, niekoniecznie, żeby potwierdzić moje obawy a je wykluczyć i szukać dalej. Jeśli tam się nie uda to dam już sobie spokój, chociaż hypechogeniczne węzły bez powodu nie są w porzadku.

+0

autor: Gabrielle, dodał 2014-08-27 13:36komentuj

I'm doing a phd in chemistry http://www.ucheducationcentre.org/s... sherwood forest fortunes slot Bill Condon's "The Fifth Estate," which stars Benedict Cumberbach as WikiLeaks founder Julian Assange, will kick off the festival Sept. 5. John Wells' "August: Osage County," which stars Meryl Streep and Julia Roberts, was among the 16 galas announced.

+0

autor: Asowa, dodał 2014-08-27 13:34komentuj

> O 11:42, dnia 2014-08-27 INES napisał(-a):
> Moment, ale to powiększenie masz, nie z wymacania, ale z USG rozumiem. Masz na papierze powiększone węzły?

Podpisuję się pod pytaniem, skąd pomysł o potrzebie konsultacji w CO? Najpierw porób badania a potem pomyśl czy ta wizyta jest konieczna.

+0

autor: INES, dodał 2014-08-27 11:42komentuj

Moment, ale to powiększenie masz, nie z wymacania, ale z USG rozumiem. Masz na papierze powiększone węzły?

+0

autor: Serenity, dodał 2014-08-27 11:35komentuj

Cool site goodluck :) http://www.cetim.com/moonlight-myst... moonlight mystery slot Dow Jones industrial average was down 137.11 points,or 0.91 percent, at 14,935.47. The Standard & Poor's 500 Index was down 15.33 points, or 0.91 percent, at 1,675.17. TheNasdaq Composite Index was down 32.59 points, or 0.86percent, at 3,775.16.

+0

autor: jaktowyglada, dodał 2014-08-27 01:38komentuj

Dobry wieczór. Zaczneę jak każdy - mam powiększone węzły na szyi (2x1cm po lewej i po prawej nieco mniejsze), i w brzuchu, ale nie pamiętam rozmiarów, w każdym razie czuje, że coś mi w nadbrzuszu "przeszkadza". Wróciłam właśnie z wrocławskiego oddziału chorób zakaźnych, gdzie powiedzieli mi, że jestem zdrowa jak koń pod względem zakaźnym. Niektórzy lekarze sami zazdrościli mi wyników z krwi. :) Próbowałam wszędzie, nikt nie pomógł mi znaleźć przyczyny powiększenia. Chciałam spróbować w CO we Wrocławiu, tylko nie wiem czy tak po prostu mnie tam przyjmą. Dlatego chciałabym zapytać jak to wygląda? Gdy pojade tam (100 km :() to ustalą termin? Na ich stronie znalazłam numer, a dokładnie z 20, ale nie wiem na jaki dzwonić, bo jest multum specjalizacji. Mógłby ktoś doradzić? Chciałabym aż tam, ponieważ w mojej mieścinie jest jeden chirurg onkolog, ktory mnie wyśmiał, że on nie będzie takich drobiazgów zapalnych wycinał...

autor: Natka, dodał 2014-08-26 21:57komentuj

> O 08:25, dnia 2014-08-26 marta1978 napisał(-a):
>
> W jakim szpitalu leży bo za kilka dni też jadę na autoprzeszczep do Poznania na Szamarzewskiego trochę się boję.
na Szamarzewskiego:)

+0

autor: Natka, dodał 2014-08-26 21:53komentuj

nie wiem co to za chemia ale już ma jej dosc, zwłaszcza tej pomarańczowej...Oby ta noc mu szybko zleciała bo dziś jest już tak wykończony że ledwo dycha. Spac nie będę mogła. Na Szamarzewskiego leży w szpitalu. Marcin dziękuje za pozdrowienia. Ja wam wszystkim życzę dużo zdrówka i sił do walki z tą ciężką chorobą

+0

autor: aneta, dodał 2014-08-26 18:08komentuj

miałam 4B

+0

autor: marta1978, dodał 2014-08-26 18:08komentuj


ja miałam IIIB,ABDV nie zadziałało jak miało dopiero zmiana chemii przyniosła efekt a w takim układzie mówi się o oporności zz na chemię i w takim przypadku jest zalecany przeszczep.

+0

autor: Yoko, dodał 2014-08-26 17:12komentuj

Czesc

Aneta i Marta w jakim stadium wykryli u Was chorobe pytam bo zostaly mi jeszcze 3 wlewy ABVD i mysla nad radio a o auto przeszczepie nic nie mowili i od czego to zalezy ze jedni maja a inni nie. Ja mam stadium II B po 4 cyklach byl PET i mam calkowita regresje i czy tez moge miec autoprzeszczep zeby to nie wrocilo nigdy.

+0

autor: aneta, dodał 2014-08-26 14:23komentuj

> O 08:25, dnia 2014-08-26 marta1978 napisał(-a):
>
> W jakim szpitalu leży bo za kilka dni też jadę na autoprzeszczep do Poznania na Szamarzewskiego trochę się boję.
wybacz ze zmieniam temat ale powiedz mi , miałas całkowitą remisje vzy częsciową ? Ja mam całkowitą i kierują mnie na przeszczep. Zastanawiam sie czy w całkowitej przeszczep jest potrzebny. Miał ktos może tak ?

+0

autor: marta1978, dodał 2014-08-26 08:25komentuj


W jakim szpitalu leży bo za kilka dni też jadę na autoprzeszczep do Poznania na Szamarzewskiego trochę się boję.

+0

autor: Ashton, dodał 2014-08-26 04:31komentuj

Thanks funny site

+0

autor: Valeria, dodał 2014-08-26 04:16komentuj

I'm in a band

+0

autor: heyjew, dodał 2014-08-26 03:21komentuj

I've just graduated

+0

autor: Bella, dodał 2014-08-26 03:21komentuj

I've lost my bank card

+0

autor: Sarah, dodał 2014-08-26 00:59komentuj

Canada>Canada http://www.cetim.com/la-fiesta-holl... la fiesta on tour holland casino News of the formal agreement was first reported by the WallStreet Journal. (Reporting by Emily Flitter; Additional reporting by ErinGeiger Smith; Editing by Matthew Goldstein, Steve Orlofsky,Gunna Dickson and Lisa Shumaker)

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-08-26 00:03komentuj

Jak 24-godzinna to pewnie ESHAP. Kurcze, oby tylko nie wymęczyła go ta cisplatyna za bardzo!

+0

autor: Natka, dodał 2014-08-25 22:13komentuj


Hej. Chciałam tylko poinformowac że nasz Zombiaczek leży do środy pod 24 godz chemią bo choroba jest aktywna. Większosc dnia przesypia i nawet dobrze. Będę jutro u niego to go pozdrowię od was wszystkich:).

+0

autor: Henry, dodał 2014-08-25 18:43komentuj

Gloomy tales http://www.365casinos.com/boom-brot... boom brothers slots According to Dr Garrett McGovern, a GP who specialises in substance abuse, alcohol dependence is characterised by ‘compulsive alcohol seeking and use, despite harmful consequences to themselves and those around them'.

+0

autor: ecce_homo, dodał 2014-08-25 15:47komentuj

Mi żyły "poleciały" bardzo szybko. Do dziś każde pobranie krwi to jakiś koszmar.
>

hej,
ja ws. żył:)
W marcu 2013 koniec chemii, a żyły nadal pękają v mają "w sobie" takie zrosty, że jeszcze w czerwcu przeżywałam podczas pobrania krwi koszmar. To mija? A kiedy?:)

+0

autor: Allison, dodał 2014-08-25 12:37komentuj

A pension scheme http://ferso.org/crazy-80s-slot/ crazy 80s slot Il Giornale newspaper, run by Berlusconi's brother,suggested the tycoon was adopting a softer tone towards Letta'sgovernment, an uneasy coalition of the PDL and the premier'scentre-left Democratic Party (PD).

+0

autor: Natalie, dodał 2014-08-25 11:17komentuj

Very interesting tale http://www.michaelrasbury.com/bigfo... lucky star casino bigfoot "Kaeser's experience and detailed knowledge of the companymake him suitable to succeed Loescher, and we appreciate thebreadth of his qualification and experiences," Commerzbankanalyst Ingo-Martin Schachel said.

+0

autor: Zachary, dodał 2014-08-25 03:44komentuj

I'm sorry, he's http://www.manhasset-specialty.com/... cops and robbers slot machine game The Dow Jones industrial average was up 47.26 points,or 0.32 percent, at 14,823.79. The Standard & Poor's 500 Index was up 3.01 points, or 0.18 percent, at 1,658.46. TheNasdaq Composite Index was down 14.26 points, or 0.39percent, at 3,680.57.

+0

autor: Ethan, dodał 2014-08-24 23:57komentuj

A financial advisor http://www.fiendishsudoku.com/fortu... fortune firecracker slot machine GENEVA, July 26 (Reuters) - Trading giant Louis Dreyfusplans to invest in assets ranging from orange groves to sugarrefiners, it said in the first glimpse of its strategy followingthe departure of its long-serving CEO in June.

+0

autor: Marta91, dodał 2014-08-24 19:59komentuj

Jeszcze 2 wlewy :( Ledwo żyje po tym środowym :(

+0

autor: Eli, dodał 2014-08-24 18:17komentuj

Hej,
Wydaje mi sie ze jeszcze czeka na podanie komorek ale czekam na wiesci. Dostal jakiegos zakazenia w rece i nie wiadomo ile tam jeszcze spedzi. Przekazalam mu wszytskie wasze pozdrowienia

+0

autor: Trinity, dodał 2014-08-24 14:22komentuj

I'm from England http://ferso.org/cherry-blossoms-sl... cherry blossoms slot GameStop's net income fell to $10.5 million, or 9 cents pershare, in the second quarter ended Aug. 3, from $21.0 million,or 16 cents per share, a year earlier, but was higher than theaverage analyst estimate of 4 cents per share.

+0

autor: lola, dodał 2014-08-24 13:47komentuj

Asowa przyłączam się do Twoich wątpliwości. Jak mnie bez żadnych badań poza morfologią skierowano na wycięcie, to hematolog wyśmiała lekarza rodzinnego. Przyjęto mnie dopiero z ponowną morfologią, usg, rtg, tk i wynikiem biopsji. Andrew mimo próśb nie podajesz żadnych szczegółów, dla mnie sprawa jest jasna- zamiast szukać dziury w całym bierz się za leczenie.

+0

autor: Brady, dodał 2014-08-24 06:20komentuj

Go travelling http://www.fiendishsudoku.com/casin... pirates gold slot machine "Richard spent so much time in the north, he visited York many times, crowned his son Prince of Wales here and planned to build at York minster. It is his adopted, his spiritual, home," says Ms Roe.

autor: Madeline, dodał 2014-08-24 05:08komentuj

Thanks funny site http://www.michaelrasbury.com/magic... magical mermaid slot machines The approximate 300 students are using a facility formerly used by the Central Junior High School, now nicknamed "Plaza 800," a combination of the elementary school's name and the building's former nickname.

+0

autor: Aiden, dodał 2014-08-24 03:45komentuj

very best job http://www.emsjobs.co/zestoretic/ metoprolol and lisinopril The Dow Jones industrial average was up 2.99 points,or 0.02 percent, at 15,558.60. The Standard & Poor's 500 Index was up 1.39 points, or 0.08 percent, at 1,691.64. TheNasdaq Composite Index was up 7.98 points, or 0.22percent, at 3,613.16.

+0

autor: bobber, dodał 2014-08-24 02:31komentuj

I enjoy travelling http://ferso.org/lions-lair-free-sl... lions lair slots The online streaming music company named former MicrosoftCorp executive and venture capitalist Brian McAndrewsas president, chairman and CEO on Wednesday. McAndrews, 54,replaces Joe Kennedy who announced in March he was leavingPandora.

+0

autor: Alexis, dodał 2014-08-23 18:48komentuj

Directory enquiries http://www.emsjobs.co/synthroid/ buy levothyroxine sodium The attacked happened in the northern Lower Peninsula. Michigan has an estimated 8,000 to 10,000 black bears, but 90 percent of them live across the Straits of Mackinac in the sparsely populated Upper Peninsula.

+0

autor: Jacob, dodał 2014-08-23 17:57komentuj

I've only just arrived http://www.all-tech-mechanical.com/... clomid 100mg days 3-7 ovulation (Reporting by Emily Flitter, David Henry, Lauren Tara LaCapra, Jonathan Stempe, Bernard Vaughan and Katya Wachtel in New York; Svea Herbst-Bayliss in Boston; Peter Rudegeair in Stamford, Connecticut; and Sarah N. Lynch in Washingotn, D.C.; Editing by Matthew Goldstein and Grant McCool)

+0

autor: Designer Luxurious Beats By Dre Studio U.K. Flag Headphones Sale Online, dodał 2014-08-23 17:08komentuj

The Self-defense Skill Involving beats by dre
Designer Luxurious Beats By Dre Studio U.K. Flag Headphones Sale Online http://www.premierpestcontroluk.com...

+0

autor: Asowa , dodał 2014-08-23 16:20komentuj

A mnie wciąż zastanawia jak to się stało, że miałeś wycięty węzeł. Po prostu poszedłeś do lekarza z powiększonym węzłem a on nie zlecając zupełnie żadnych badań kazał pobrać materiał do badania?
Jakoś dziwna ta Twoja historia.

+0

autor: Syringa, dodał 2014-08-23 16:12komentuj


> O to moze bede mogla zostac na al. Rzeczypospolitej
> A kogos lub szpital polecacie z wlasnego doswiadczenia?

To pewnie zależy czy w tym ośrodku prowadzą diagnostykę i leczenie, czy tylko diagnostykę.
Nie jestem z Warszawy, więc nie podpowiem, który szpital jest lepszy.

+0

autor: Syringa, dodał 2014-08-23 15:59komentuj

> O 22:00, dnia 2014-08-22 Andrew napisał(-a):
> Widze, że wszyscy już po mnie jadą. Nie mam problemu z pogodzeniem się z chorobą i chemią - nie boje sie jej. Nie chce tylko leczyć się na coś czego mogę nie mieć. A lekarze moje wątpliwości mają gdzieś. Tak jak pisałem wyżej nie mam nawet badań na obecność wirusów i bakterii. Onkolog sam stwierdził, że to dziwne.

Andrew, nikt tu po Tobie nie "jeździ". Pytałeś to otrzymałeś odpowiedzi. Wszyscy napisali, by zbadać węzeł jeszcze raz. Na to, że możliwość pomyłki przy badaniu histopatologicznym jest znikoma nic już nie poradzimy.
Brak badań na obecność wirusów i bakterii też nie dziwi. Gdy masz nieprawidłowe węzły o niepokojącej budowie to się je wycina, a nie szuka drobnoustrojów.

>
> Mi węzły wywaliło za jednym razem z dnia na dzień. Głównie po lewej stronie szyi, ale z prawej i lewej stronie też były 12 i 14 mm. Teraz po prawej są niepowiększone, z przodu minimalnie, a podczas przeziebienia, które teraz przechodzę zaczęły mnie ostro boleć i bolą. Ponadto są tkliwe. Delikatnie się dotknie i bolą.

Taki opis niczego nie wnosi. Musisz podać dokładny wynik usg, jeśli nie chcesz byśmy gubili się w domysłach.

>
> Bez żadnego leczenia - powoli bo powoli, ale maleją. Węzeł pobiorę i dam do przebadania gdzieś indziej - na górze jest link do filmu - patomorfolodzy też się mylą. Może jest tu ktoś u kogo początkowo wykryli ziarnice a potem okazało się, że jej nie ma?

Z tego co widzę, taką osobą jest leserek. Może zechce przybliżyć nam jak to się stało, bo jakoś wcześniej nigdy o tym nie pisał, a jak widać, to ważny temat.
Filmu nie obejrzę, gdyż nie mam możliwości zainstalowania ipli na moim komputerze. Ale przecież i bez tego zgodziłam się (wszyscy inni również), że patomorfolodzy też się mylą. Odnoszę wrażenie, że nie możesz się pogodzić z tym, że mylą się tak rzadko.
Węzły maleją - super. Może będziesz tym rzadkim przypadkiem. Czego naprawdę życzę.

+0

autor: Chase, dodał 2014-08-23 06:23komentuj

I'm self-employed http://www.emsjobs.co/motilium/ cheap motilium Poor network coverage or the high cost of 3G access relative to phone and SMS services still hold many users back. Last year, according to market research firm Euromonitor, 62 percent of all mobile phones sold in China were smartphones, but only 16 percent of subscribers had access to a mobile Internet connection.

+0

autor: Brody, dodał 2014-08-23 02:26komentuj

I enjoy travelling http://www.emsjobs.co/levlen/ levonorgestrel cost The Rangers say the incident occurred a few blocks from the team's hotel. The club arrived in Cleveland after playing an afternoon game on Thursday in Texas, and Scheppers was getting dinner when the attack occurred.

+0

autor: Sebastian, dodał 2014-08-23 01:31komentuj

I'm in a band http://craigthompson.net/gallery/et... doxycycline hyclate 100mg Kawasaki Rail Car Inc., headquartered just north of New YorkCity but part of Kawasaki Heavy Industries, was awardedthe contract by the board of the Metropolitan TransportationAuthority, the largest transportation network in North America.

+0

autor: bobber, dodał 2014-08-23 01:15komentuj

One moment, please http://www.emsjobs.co/levothroid/ cheap levothyroxine ZTE, the second-biggest telecoms equipment company in Chinabehind Huawei Technologies Co Ltd, already providescloud services to China's telecom carriers, such as ChinaTelecom, major internet firms and oil and energycompanies.

+0

autor: lola, dodał 2014-08-22 23:07komentuj

Mistrzu walcz dzielnie jak do tej pory, ściskamy i czekamy na Ciebie!

+0

autor: Andrew, dodał 2014-08-22 22:00komentuj

Widze, że wszyscy już po mnie jadą. Nie mam problemu z pogodzeniem się z chorobą i chemią - nie boje sie jej. Nie chce tylko leczyć się na coś czego mogę nie mieć. A lekarze moje wątpliwości mają gdzieś. Tak jak pisałem wyżej nie mam nawet badań na obecność wirusów i bakterii. Onkolog sam stwierdził, że to dziwne.

Mi węzły wywaliło za jednym razem z dnia na dzień. Głównie po lewej stronie szyi, ale z prawej i lewej stronie też były 12 i 14 mm. Teraz po prawej są niepowiększone, z przodu minimalnie, a podczas przeziebienia, które teraz przechodzę zaczęły mnie ostro boleć i bolą. Ponadto są tkliwe. Delikatnie się dotknie i bolą.

Bez żadnego leczenia - powoli bo powoli, ale maleją. Węzeł pobiorę i dam do przebadania gdzieś indziej - na górze jest link do filmu - patomorfolodzy też się mylą. Może jest tu ktoś u kogo początkowo wykryli ziarnice a potem okazało się, że jej nie ma?

> O 21:41, dnia 2014-08-22 Piotrek napisał(-a):
> A ja osobiście uważam, że USG pozwoli ocenić czy węzły się zmniejszają czy nie. Wg mnie drąż i najlepiej daj zbadać węzeł gdzie indziej. Oglądaliście ten materiał z linka wyżej? Mój hematolog mówił, że patomorfolog podejmuje decyzje w korelacji z innymi wynikami badań. Podczas chemii poznałem kolesia, u którego 3 lata diagnozowali ZZ. Za pierwszym razem w węźle nic nie znaleźli, a za drugim wykryli ZZ. Skoro mogą się mylić w jedną to i w drugą.
>
>
> > O 19:35, dnia 2014-08-22 Syringa napisał(-a):
> >
> > > >
> > > > A ja powiem tak - drąż. Lekarze nie święte krowy też mogą się mylić. ZZ może imitowac wiele chorób i wiele innych chorób może ją imitować. Jak dla mnie jak masz taką możliwość skonsultuj wyniki z innym lekarzem(ami), a następnie podejmij decyzję. Z tego co się orientuje w polsce patomorfologów jest niewielu i są kiepscy. Mi dwóch potwierdziło chłoniaka ziarnicznego (jeden w szpitalu, drugi w CO), a trzeci stwierdził, że to jednak mononukleoza.
> > >
> > > Przypomniało mi się jeszcze, że jakiś czas temu w sprawie dla reportera była o tym mowa, że jeden patomorfolog boi się podważyć opinie innego. Podobnie jest z lekarzami. Także życzę szczęscią w wyjaśnianiu sytuacji i trzymam kciuki by to jednak nie była ZZ:)
> >
> >
> > Lekarze, to też ludzie. Oczywiście, że mogą się mylić. Konsultacja, gdy mamy wątpliwości jak najbardziej wskazana. Ale pisanie, że w Polsce są kiepscy patomorfolodzy, w dodatku strachliwi to duża przesada. Nie dramatyzuj.

+0

autor: Piotrek, dodał 2014-08-22 21:41komentuj

A ja osobiście uważam, że USG pozwoli ocenić czy węzły się zmniejszają czy nie. Wg mnie drąż i najlepiej daj zbadać węzeł gdzie indziej. Oglądaliście ten materiał z linka wyżej? Mój hematolog mówił, że patomorfolog podejmuje decyzje w korelacji z innymi wynikami badań. Podczas chemii poznałem kolesia, u którego 3 lata diagnozowali ZZ. Za pierwszym razem w węźle nic nie znaleźli, a za drugim wykryli ZZ. Skoro mogą się mylić w jedną to i w drugą.


> O 19:35, dnia 2014-08-22 Syringa napisał(-a):
>
> > >
> > > A ja powiem tak - drąż. Lekarze nie święte krowy też mogą się mylić. ZZ może imitowac wiele chorób i wiele innych chorób może ją imitować. Jak dla mnie jak masz taką możliwość skonsultuj wyniki z innym lekarzem(ami), a następnie podejmij decyzję. Z tego co się orientuje w polsce patomorfologów jest niewielu i są kiepscy. Mi dwóch potwierdziło chłoniaka ziarnicznego (jeden w szpitalu, drugi w CO), a trzeci stwierdził, że to jednak mononukleoza.
> >
> > Przypomniało mi się jeszcze, że jakiś czas temu w sprawie dla reportera była o tym mowa, że jeden patomorfolog boi się podważyć opinie innego. Podobnie jest z lekarzami. Także życzę szczęscią w wyjaśnianiu sytuacji i trzymam kciuki by to jednak nie była ZZ:)
>
>
> Lekarze, to też ludzie. Oczywiście, że mogą się mylić. Konsultacja, gdy mamy wątpliwości jak najbardziej wskazana. Ale pisanie, że w Polsce są kiepscy patomorfolodzy, w dodatku strachliwi to duża przesada. Nie dramatyzuj.

+0

autor: Tilia, dodał 2014-08-22 21:40komentuj

Trzymaj się Zombi!!! Wracaj do nas zdrów i w pełni sił!!

+0

autor: rwaschberger, dodał 2014-08-22 21:38komentuj

> O 19:48, dnia 2014-08-22 Syringa napisał(-a):
>
> > Nie bylo tak zle. Mam cudownego lekarza hematologa. A czy ktos moze poinformawac mnie, w ktorym szpitalu i u kogo w Warszawie warto sie leczyc? Teraz wszystko odbywa sie w klinice na Wilanowie, a pozniej raczej bede musiala znalesc inny, bo onkologi nie maja. Wogole na jakich oddzialach sie zz leczy? Onkologia czy hematologia?
>
> Ziarnicę można leczyć na onkologii i na hematologii.
O to moze bede mogla zostac na al. Rzeczypospolitej
A kogos lub szpital polecacie z wlasnego doswiadczenia?

+0

autor: Syringa, dodał 2014-08-22 19:48komentuj


> Nie bylo tak zle. Mam cudownego lekarza hematologa. A czy ktos moze poinformawac mnie, w ktorym szpitalu i u kogo w Warszawie warto sie leczyc? Teraz wszystko odbywa sie w klinice na Wilanowie, a pozniej raczej bede musiala znalesc inny, bo onkologi nie maja. Wogole na jakich oddzialach sie zz leczy? Onkologia czy hematologia?

Ziarnicę można leczyć na onkologii i na hematologii.

+0

autor: vaniliaxxx, dodał 2014-08-22 19:47komentuj

> O 10:09, dnia 2014-08-22 rwaschberger napisał(-a):
> Witam,
> Szukam informacji dotyczących Trepanobiopsji technicznie tzn dlaczego tak długo czekamy na wyniki? Cos się dzieje z próbką?
> Czy ktoś ma pełna informacje? Przepraszam,ze nie w wątku Trepanobiopsji,ale jestem nowa i jeszcze nie wiem jak odpisać:)
>
> Jestem bardzo zniecierpliwiona osoba, ponieważ chodzę z goraczkami i węzła szyjnymi jak indor od 2,5 roku. W międzyczasie po hospitalizacjach na zakaźnych oddziałach z tytułu ww gorączki, węzłów chłonnych, drętwienie nóg, rak, bólu w kościach, nieprawidłowej morfologii ( początkowo bardzo wysokie CRP,maloplytkowowsci, ob lekko podwyższone etc) zaszłam w ciąże, urodziłam i coraz słabiej sie czułam. Machnelam ręka na parodniowe gorączki,gdyż lekarz internista patrzył na mnie jak na głupka,wiec przestałam chodzić . Zaczęłam łapać wszystko co moja córa przyniosła do domu. Aż do 13.08 kiedy to znowu temp przekraczającą 39 mnie dopadła,a rano obudziłam sie z obrzeknietym językiem. Zostałam wygodniona do lekarza, temp nie ma,ale język wielki i bólach. Rozpoznanie afta, zalecenie morfologia i o dziwo z powodu wywiadu lekarskiego usg wezlow. Zrobiłam w tym samym dniu i jeszcze wieczorem telefon z placówki medycznej z prośba o stawienie sie na 7:45 rano na usg brzucha. Węzły powiększone, pakiety, hypoecho.... Cos tam. Morfologia limpenia, standard CRP i ob, i inne wartości na czerwono. Język w gorszym stanie, pilna konsultacja laryngologa, hematologa. Laryngolog zapalenie języka ( jest cos takiego? Dziwie sie). 2 godziny hematolog ogląda i zaleca po obejrzeniu usg, morfolofii i jamy ustnej Trepanobiopsje i klasyfikacje do reselekcji węzłów chłonnych. Stwierdza dodatkowo,ze przełomem jest język i wcale nie mam zapalenia,ale grzybice jamy ustnej, zrzera mnie własna candida. Czy ktoś z was miał ten rozkoszny objaw? Konsultacja oczywiście HL-sussup. We wtorek 19.08 widziałam sie z chirurgiem. Ustalił termin na najbliższa środę z powodu grzyba, wybrał sobie 2 pakiety z prawej strony i ewentualnie dla symetrii blizn na szyji wybrał jeden z lewej do usunięcia. Dodatkowo wczoraj miałam Trepanobiopsje ( boli, trwało u mnie z 30 - 40 min ze znieczuleniem). Sądziłam,ze za chwile dowiem sie co mi jest. Dostępne jakieś piguły i voila jestem zdrowiutenka. A każą mi czekać miesiąc, dlaczego czy ktos wie? Czy moze po biopsji węzłów będę wiedzieć wcześniej i zaczną leczyć? Jak długo na wynik z węzłów czekaliscie? Ktos miał wycinanie przed wynikiem z trepano? I czy moze sie okazać,ze to jakieś zupełnie niegroźną bakterie drąży mój organizm? Lekarz nic mi nie powiedziała, nawet " możliwe, byc moze cos innego",ale nie potwierdziła swojego sussp. podejrzenia.
>
> Żadna informacji czekam na odpowiedzi i ściskamy gorąco :)

U mnie wyniki po wycięciu węzła były po dokładnie 7 dniach, a po pobraniu szpiku po 10 dniach.
Chemię miałam podaną w niecały tydzień po wyniku biopsji węzła.

+0

autor: Syringa, dodał 2014-08-22 19:35komentuj


> >
> > A ja powiem tak - drąż. Lekarze nie święte krowy też mogą się mylić. ZZ może imitowac wiele chorób i wiele innych chorób może ją imitować. Jak dla mnie jak masz taką możliwość skonsultuj wyniki z innym lekarzem(ami), a następnie podejmij decyzję. Z tego co się orientuje w polsce patomorfologów jest niewielu i są kiepscy. Mi dwóch potwierdziło chłoniaka ziarnicznego (jeden w szpitalu, drugi w CO), a trzeci stwierdził, że to jednak mononukleoza.
>
> Przypomniało mi się jeszcze, że jakiś czas temu w sprawie dla reportera była o tym mowa, że jeden patomorfolog boi się podważyć opinie innego. Podobnie jest z lekarzami. Także życzę szczęscią w wyjaśnianiu sytuacji i trzymam kciuki by to jednak nie była ZZ:)


Lekarze, to też ludzie. Oczywiście, że mogą się mylić. Konsultacja, gdy mamy wątpliwości jak najbardziej wskazana. Ale pisanie, że w Polsce są kiepscy patomorfolodzy, w dodatku strachliwi to duża przesada. Nie dramatyzuj.

+0

autor: Syringa, dodał 2014-08-22 19:25komentuj

> O 22:09, dnia 2014-08-21 ANdrew napisał(-a):
> Mnie niestety bolą wszystkie. Dziś jeszcze przeglądałem zdjęcia. Te wezły nie rosły mi szybko, tylko je od razu wywaliło. Przy przeziębieniu tak jak mówiłem bolą mnie te nie powiększone z prawej i z lewej - powiększone. Było robione USG. Morfologia wykazała podwyższone OB i CRP(o ile pamiętam to wynosiło 12). Moi lekarze nie przyjmują tego do wiadomości. Bezmyślnie kserują wcześniejsze badania. Jednym słowem wszystkie węzły są bolesne. A te powiększone od momentu wykrycia dość mocno się zmniejszyły.
>
> W poniedziałek idę prywatnie na morfologie i USG.
>
>
Pewnie poczujesz się z tym lepiej, więc zrób badania. Może to pomoże pogodzić się z przykrymi faktami. Tylko nie wiem jak ma to zaprzeczyć chorobie. Masz powiększone węzły, a przynajmniej jeden musiał być podejrzany, że postanowiono zrobić biopsję całego węzła. Usg i morfologia dają tylko przesłanki jak dalej postępować by postawić diagnozę. Nic nowego z powtórzenia tych badań się nie dowiesz. Lekarze postąpili prawidłowo, wysyłając na pobranie węzła i peta na którego jeszcze czekasz. Wysyłanie w międzyczasie na następne usg i morfologie jest zbędne.
No chyba, że okazałoby się, że wszystkie powiększone węzły mają prawidłową budowę. Ale nawet wtedy, będzie trzeba jeszcze raz zbadać ten wycięty.
Ewentualny błąd mógł powstać podczas badania histopatologicznego próbki. Jedynym sposobem by dowieść, że to nie jest nowotwór jest przebadanie wyciętego węzła jeszcze raz.
Usg i morfologia w Twoim wypadku nie wykluczą ziarnicy.

+0

autor: Martyna, dodał 2014-08-22 18:16komentuj

> O 17:44, dnia 2014-08-22 rodzynka napisał(-a):
> A o beacoppie mogę powiedzieć tyle, że to pikuś w porównaniu z abvd - pod kątem dolegliwości. No chyba że ktoś ma dużego pecha i jakieś efekty niepożądane, ale to się zdarza bardzo rzadko, szczególnie jak ziarnicy towarzyszą inne choroby i organizm jest b. osłabiony.
> Beacopp dobrze znosiłam, po drugim zaczęła sie anemia, więc było mi trochę słabo, ale generalnie zero wymiotów, bólów jakichkolwiek itp. Zastrzyki z Neulasty, potem z Neupogenu nie były przyjemne, ale to dało się przeżyć. Najważniejsze, żeby była dobra odpowiedź organizmu na tę chemię - tzn. zeby była skuteczna. To jest taka torpeda, że nie ma innego wyjścia :)
>
> Jak masz pytania, to pisz. Kiedy masz pierwszy wlew?

Bardzo mnie to cieszy bo nie ukrywam ze abvd znioslam bardzo zle... Do szpitala ide w poniedzialek wiec pewnie wtedy pierwszy wlew:)

+0

autor: rwaschberger, dodał 2014-08-22 18:00komentuj

> O 10:25, dnia 2013-02-06 Infiniti napisał(-a):
> > O 10:20, dnia 2013-02-06 Infiniti napisał(-a):
> > Szefie pytanko: założyłem konto, ale co się zaloguje to dalej mam panel logowania i nick nie jest pogrubiony jak pisze posty:)
> działa!! Sorki mój błąd po stronie przegladarki

Mam to samo! Gdzie blad w przegladarce? Jak naprawiles?

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-08-22 17:44komentuj

A o beacoppie mogę powiedzieć tyle, że to pikuś w porównaniu z abvd - pod kątem dolegliwości. No chyba że ktoś ma dużego pecha i jakieś efekty niepożądane, ale to się zdarza bardzo rzadko, szczególnie jak ziarnicy towarzyszą inne choroby i organizm jest b. osłabiony.
Beacopp dobrze znosiłam, po drugim zaczęła sie anemia, więc było mi trochę słabo, ale generalnie zero wymiotów, bólów jakichkolwiek itp. Zastrzyki z Neulasty, potem z Neupogenu nie były przyjemne, ale to dało się przeżyć. Najważniejsze, żeby była dobra odpowiedź organizmu na tę chemię - tzn. zeby była skuteczna. To jest taka torpeda, że nie ma innego wyjścia :)

Jak masz pytania, to pisz. Kiedy masz pierwszy wlew?

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-08-22 17:40komentuj

Na razie tak, ale jak tylko coś zaswędzi lub zaboli, to stawiam wszystkich na nogi... To ponoć nigdy nie mija... ;-)

+0

autor: rwachberger, dodał 2014-08-22 17:25komentuj

> O 16:26, dnia 2014-08-22 Asowa napisał(-a):
> > O 14:57, dnia 2014-08-22 Efka napisał(-a):
> > > O 14:30, dnia 2014-08-22 rwaschberger napisał(-a):
> > > > O 13:53, dnia 2014-08-22 M. N napisał(-a):
> > > > > O 13:43, dnia 2014-08-22 Rwaschberger napisał(-a):
> > > > > Czyli jest możliwe podjęcie leczenia lub po wynikach z usuniętych węzłów? Mam malusieńka córeczkę,wiec mi spieszno do leczenia, jeżeli zajdzie potrzeba. A jak wasze doświadczenia z grzybica jamy ustnej przed zdiagnozowaniem zz?
>
> Ja na ten przykład nie miałam trepano w ogóle a przeszłam leczenie ;)
> Mój lekarz stwierdził, że skoro jakiś tam wynik w morfologii mam ok to nie będzie mnie dodatkowo męczył tym badaniem ;)

Nie bylo tak zle. Mam cudownego lekarza hematologa. A czy ktos moze poinformawac mnie, w ktorym szpitalu i u kogo w Warszawie warto sie leczyc? Teraz wszystko odbywa sie w klinice na Wilanowie, a pozniej raczej bede musiala znalesc inny, bo onkologi nie maja. Wogole na jakich oddzialach sie zz leczy? Onkologia czy hematologia?

+0

autor: Martyna, dodał 2014-08-22 17:19komentuj

> O 14:30, dnia 2014-08-22 rodzynka napisał(-a):
> Na blogu pisałam sporo o beacoppie, między różnymi tematami, może cos znajdziesz: http://chorobajasna.blogspot.com/se...

Dziękuję rodzynko:) już nie raz trafiłam na Twoje motywujące wpisy. Mam nadzieję, że u ciebie wszystko w porządku:)

+0

autor: Asowa, dodał 2014-08-22 16:26komentuj

> O 14:57, dnia 2014-08-22 Efka napisał(-a):
> > O 14:30, dnia 2014-08-22 rwaschberger napisał(-a):
> > > O 13:53, dnia 2014-08-22 M. N napisał(-a):
> > > > O 13:43, dnia 2014-08-22 Rwaschberger napisał(-a):
> > > > Czyli jest możliwe podjęcie leczenia lub po wynikach z usuniętych węzłów? Mam malusieńka córeczkę,wiec mi spieszno do leczenia, jeżeli zajdzie potrzeba. A jak wasze doświadczenia z grzybica jamy ustnej przed zdiagnozowaniem zz?

Ja na ten przykład nie miałam trepano w ogóle a przeszłam leczenie ;)
Mój lekarz stwierdził, że skoro jakiś tam wynik w morfologii mam ok to nie będzie mnie dodatkowo męczył tym badaniem ;)

+0

autor: Janek, dodał 2014-08-22 15:37komentuj


Trzymaj się stary i wracaj na forum.

+0

autor: Efka, dodał 2014-08-22 14:57komentuj


> O 14:30, dnia 2014-08-22 rwaschberger napisał(-a):
> > O 13:53, dnia 2014-08-22 M. N napisał(-a):
> > > O 13:43, dnia 2014-08-22 Rwaschberger napisał(-a):
> > > Czyli jest możliwe podjęcie leczenia lub po wynikach z usuniętych węzłów? Mam malusieńka córeczkę,wiec mi spieszno do leczenia, jeżeli zajdzie potrzeba. A jak wasze doświadczenia z grzybica jamy ustnej przed zdiagnozowaniem zz?
> >
> > jeśli znajdą coś nowotworowego w materiale z biopsji to pewnie zacznie się ustalanie leczenia. Oby nic takiego nie miało miejsca. Oby było to coś błahego.
>
> Dlaczego nie zrobią biopsji iglowej? A długo czeka sie n wynik z biopsji wezlow?
pisałam :D wynik biopsji u mnie 4 tygodnie czekania a wynik trepano to jeśli dobrze pamiętam jakieś 2 miesiace czekałam ale już byłam leczona

igłowa uważam jakość badania słabsza, niepewna, lepiej wyciąć cały węzeł

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-08-22 14:30komentuj

Na blogu pisałam sporo o beacoppie, między różnymi tematami, może cos znajdziesz: http://chorobajasna.blogspot.com/se...

+0

autor: rwaschberger, dodał 2014-08-22 14:30komentuj

> O 13:53, dnia 2014-08-22 M. N napisał(-a):
> > O 13:43, dnia 2014-08-22 Rwaschberger napisał(-a):
> > Czyli jest możliwe podjęcie leczenia lub po wynikach z usuniętych węzłów? Mam malusieńka córeczkę,wiec mi spieszno do leczenia, jeżeli zajdzie potrzeba. A jak wasze doświadczenia z grzybica jamy ustnej przed zdiagnozowaniem zz?
>
> jeśli znajdą coś nowotworowego w materiale z biopsji to pewnie zacznie się ustalanie leczenia. Oby nic takiego nie miało miejsca. Oby było to coś błahego.

Dlaczego nie zrobią biopsji iglowej? A długo czeka sie n wynik z biopsji wezlow?

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-08-22 14:27komentuj

Oby go tylko za bardzo nie wymęczył ten przeszczep :-)
Zombi, ściskam z całej siły i wracaj chłopie do nas :-)

+0

autor: M. N, dodał 2014-08-22 13:53komentuj

> O 13:43, dnia 2014-08-22 Rwaschberger napisał(-a):
> Czyli jest możliwe podjęcie leczenia lub po wynikach z usuniętych węzłów? Mam malusieńka córeczkę,wiec mi spieszno do leczenia, jeżeli zajdzie potrzeba. A jak wasze doświadczenia z grzybica jamy ustnej przed zdiagnozowaniem zz?

jeśli znajdą coś nowotworowego w materiale z biopsji to pewnie zacznie się ustalanie leczenia. Oby nic takiego nie miało miejsca. Oby było to coś błahego.

+0

autor: Efka, dodał 2014-08-22 13:53komentuj


> O 13:43, dnia 2014-08-22 Rwaschberger napisał(-a):
> Czyli jest możliwe podjęcie leczenia lub po wynikach z usuniętych węzłów? Mam malusieńka córeczkę,wiec mi spieszno do leczenia, jeżeli zajdzie potrzeba. A jak wasze doświadczenia z grzybica jamy ustnej przed zdiagnozowaniem zz?
tak, możliwe jest rozpoczęcie leczenia bez wyniku trepano, nie miałam problemów z jamą ustną przed rozpoznaniem zz.

ja z wynikiem biopsji w ręku czekać musiałam na rozpoczęcie leczenia w kolejce do szpitala i to dopiero jest stres a jak zadzwonili, że jest dla mnie miejsce na oddziale to skakałam pod sufit, że wreszcie dostane chemię ufffffffff życie

+0

autor: Rwaschberger, dodał 2014-08-22 13:43komentuj

Czyli jest możliwe podjęcie leczenia lub po wynikach z usuniętych węzłów? Mam malusieńka córeczkę,wiec mi spieszno do leczenia, jeżeli zajdzie potrzeba. A jak wasze doświadczenia z grzybica jamy ustnej przed zdiagnozowaniem zz?

+0

autor: Asowa, dodał 2014-08-22 13:32komentuj

> O 13:02, dnia 2014-08-22 Eli napisał(-a):
> > O 12:39, dnia 2014-08-22 marta1978 napisał(-a):
> > Na przeszczepie czy może na zbiórce komórek?
> Napisal doslownie tka, cytuje:
> "jestem na przeszczepie pisze z tel bo laptop mi padl dam znac jak sie bede lepiej czul napisz im o tym. w tel nie mam tyle neta wiec odbieram maile"
Dzięki za info, będzie z nim dobrze ;)

+0

autor: Eli, dodał 2014-08-22 13:02komentuj

> O 12:39, dnia 2014-08-22 marta1978 napisał(-a):
> Na przeszczepie czy może na zbiórce komórek?
Napisal doslownie tka, cytuje:
"jestem na przeszczepie pisze z tel bo laptop mi padl dam znac jak sie bede lepiej czul napisz im o tym. w tel nie mam tyle neta wiec odbieram maile"

+0

autor: M. N, dodał 2014-08-22 12:53komentuj

> O 10:09, dnia 2014-08-22 rwaschberger napisał(-a):
> Witam,
> Szukam informacji dotyczących Trepanobiopsji technicznie tzn dlaczego tak długo czekamy na wyniki? Cos się dzieje z próbką?
> Czy ktoś ma pełna informacje? Przepraszam,ze nie w wątku Trepanobiopsji,ale jestem nowa i jeszcze nie wiem jak odpisać:)
>
> Jestem bardzo zniecierpliwiona osoba, ponieważ chodzę z goraczkami i węzła szyjnymi jak indor od 2,5 roku. W międzyczasie po hospitalizacjach na zakaźnych oddziałach z tytułu ww gorączki, węzłów chłonnych, drętwienie nóg, rak, bólu w kościach, nieprawidłowej morfologii ( początkowo bardzo wysokie CRP,maloplytkowowsci, ob lekko podwyższone etc) zaszłam w ciąże, urodziłam i coraz słabiej sie czułam. Machnelam ręka na parodniowe gorączki,gdyż lekarz internista patrzył na mnie jak na głupka,wiec przestałam chodzić . Zaczęłam łapać wszystko co moja córa przyniosła do domu. Aż do 13.08 kiedy to znowu temp przekraczającą 39 mnie dopadła,a rano obudziłam sie z obrzeknietym językiem. Zostałam wygodniona do lekarza, temp nie ma,ale język wielki i bólach. Rozpoznanie afta, zalecenie morfologia i o dziwo z powodu wywiadu lekarskiego usg wezlow. Zrobiłam w tym samym dniu i jeszcze wieczorem telefon z placówki medycznej z prośba o stawienie sie na 7:45 rano na usg brzucha. Węzły powiększone, pakiety, hypoecho.... Cos tam. Morfologia limpenia, standard CRP i ob, i inne wartości na czerwono. Język w gorszym stanie, pilna konsultacja laryngologa, hematologa. Laryngolog zapalenie języka ( jest cos takiego? Dziwie sie). 2 godziny hematolog ogląda i zaleca po obejrzeniu usg, morfolofii i jamy ustnej Trepanobiopsje i klasyfikacje do reselekcji węzłów chłonnych. Stwierdza dodatkowo,ze przełomem jest język i wcale nie mam zapalenia,ale grzybice jamy ustnej, zrzera mnie własna candida. Czy ktoś z was miał ten rozkoszny objaw? Konsultacja oczywiście HL-sussup. We wtorek 19.08 widziałam sie z chirurgiem. Ustalił termin na najbliższa środę z powodu grzyba, wybrał sobie 2 pakiety z prawej strony i ewentualnie dla symetrii blizn na szyji wybrał jeden z lewej do usunięcia. Dodatkowo wczoraj miałam Trepanobiopsje ( boli, trwało u mnie z 30 - 40 min ze znieczuleniem). Sądziłam,ze za chwile dowiem sie co mi jest. Dostępne jakieś piguły i voila jestem zdrowiutenka. A każą mi czekać miesiąc, dlaczego czy ktos wie? Czy moze po biopsji węzłów będę wiedzieć wcześniej i zaczną leczyć? Jak długo na wynik z węzłów czekaliscie? Ktos miał wycinanie przed wynikiem z trepano? I czy moze sie okazać,ze to jakieś zupełnie niegroźną bakterie drąży mój organizm? Lekarz nic mi nie powiedziała, nawet " możliwe, byc moze cos innego",ale nie potwierdziła swojego sussp. podejrzenia.
>
> Żadna informacji czekam na odpowiedzi i ściskamy gorąco :)

Już odpisuję. Na wyniki trepanki moja droga czekałem od 14.04.2014 do ostatniego czerwca 2014, czyli ponad dwa miesiące (sic!). Tak więc nie martw się na zapas. Ja dostawałem białej gorączki kiedy dzwoniąc raz na tydzień dowiadywałem się, że jeszcze nie ma wyników i proszę o kontakt za tydzień. Masakra. Miałem wycinanie przez trepanką. Jeden węzeł z pachwiny, dwa z pachy i do tego 6 biopsji węzłów z różnych obszarów ciała. Gdybyś chciała dowiedzieć się czegoś więcej to pisz śmiało na mojego maila bo tutaj często panuje chaos na forum i ono jest zaśmiecane: martino87n@gmail.com. Pozdrawiam Cię

+0

autor: Efka, dodał 2014-08-22 12:48komentuj


> O 10:09, dnia 2014-08-22 rwaschberger napisał(-a):
> Witam,
> Szukam informacji dotyczących Trepanobiopsji technicznie tzn dlaczego tak długo czekamy na wyniki? Cos się dzieje z próbką?
> Czy ktoś ma pełna informacje? Przepraszam,ze nie w wątku Trepanobiopsji,ale jestem nowa i jeszcze nie wiem jak odpisać:)
>
> Jestem bardzo zniecierpliwiona osoba, ponieważ chodzę z goraczkami i węzła szyjnymi jak indor od 2,5 roku. W międzyczasie po hospitalizacjach na zakaźnych oddziałach z tytułu ww gorączki, węzłów chłonnych, drętwienie nóg, rak, bólu w kościach, nieprawidłowej morfologii ( początkowo bardzo wysokie CRP,maloplytkowowsci, ob lekko podwyższone etc) zaszłam w ciąże, urodziłam i coraz słabiej sie czułam. Machnelam ręka na parodniowe gorączki,gdyż lekarz internista patrzył na mnie jak na głupka,wiec przestałam chodzić . Zaczęłam łapać wszystko co moja córa przyniosła do domu. Aż do 13.08 kiedy to znowu temp przekraczającą 39 mnie dopadła,a rano obudziłam sie z obrzeknietym językiem. Zostałam wygodniona do lekarza, temp nie ma,ale język wielki i bólach. Rozpoznanie afta, zalecenie morfologia i o dziwo z powodu wywiadu lekarskiego usg wezlow. Zrobiłam w tym samym dniu i jeszcze wieczorem telefon z placówki medycznej z prośba o stawienie sie na 7:45 rano na usg brzucha. Węzły powiększone, pakiety, hypoecho.... Cos tam. Morfologia limpenia, standard CRP i ob, i inne wartości na czerwono. Język w gorszym stanie, pilna konsultacja laryngologa, hematologa. Laryngolog zapalenie języka ( jest cos takiego? Dziwie sie). 2 godziny hematolog ogląda i zaleca po obejrzeniu usg, morfolofii i jamy ustnej Trepanobiopsje i klasyfikacje do reselekcji węzłów chłonnych. Stwierdza dodatkowo,ze przełomem jest język i wcale nie mam zapalenia,ale grzybice jamy ustnej, zrzera mnie własna candida. Czy ktoś z was miał ten rozkoszny objaw? Konsultacja oczywiście HL-sussup. We wtorek 19.08 widziałam sie z chirurgiem. Ustalił termin na najbliższa środę z powodu grzyba, wybrał sobie 2 pakiety z prawej strony i ewentualnie dla symetrii blizn na szyji wybrał jeden z lewej do usunięcia. Dodatkowo wczoraj miałam Trepanobiopsje ( boli, trwało u mnie z 30 - 40 min ze znieczuleniem). Sądziłam,ze za chwile dowiem sie co mi jest. Dostępne jakieś piguły i voila jestem zdrowiutenka. A każą mi czekać miesiąc, dlaczego czy ktos wie? Czy moze po biopsji węzłów będę wiedzieć wcześniej i zaczną leczyć? Jak długo na wynik z węzłów czekaliscie? Ktos miał wycinanie przed wynikiem z trepano? I czy moze sie okazać,ze to jakieś zupełnie niegroźną bakterie drąży mój organizm? Lekarz nic mi nie powiedziała, nawet " możliwe, byc moze cos innego",ale nie potwierdziła swojego sussp. podejrzenia.
>
> Żadna informacji czekam na odpowiedzi i ściskamy gorąco :)
witaj. no niestety ale tak długo się czeka na wyniki i tego nie przeskoczysz(na mój wynik biopsji czekałąm jakieś 4 tygodnie)wzięli węzły do badania i zaczną leczenie jeśli to ziarnica, a wynik szpiku będzie dopełnieniem diagnozy, pozwala określić zaawansowanie choroby. trepano miałam dzień przed rozpoczęciem chemioterapii. o tym czy to ziarnica nie będę się wypowiadałą, nie mam zielonego pojecia. ja szukałąm ponad rok przyczyn mojego stanu i ziarnicę wykryto u mnie w III stadium zaawansowania wcześniej kierujac mnie np do psychiatry ... szkoda gadać. musisz zaczekać cierpliwie na wyniki. pozdrawiam

+0

autor: marta1978, dodał 2014-08-22 12:39komentuj

Na przeszczepie czy może na zbiórce komórek?

+0

autor: Jessica, dodał 2014-08-22 12:25komentuj

How much is a First Class stamp? http://www.natewatters.com/cousteme... pay to do college homework Manning looked inconsolable on the sidelines after the final interception. The 0-6 start is now the second-worst in Giants history and they are closing in on the 1976 team, which started a franchise worst 0-9.

+0

autor: rwaschberger, dodał 2014-08-22 10:09komentuj

Witam,
Szukam informacji dotyczących Trepanobiopsji technicznie tzn dlaczego tak długo czekamy na wyniki? Cos się dzieje z próbką?
Czy ktoś ma pełna informacje? Przepraszam,ze nie w wątku Trepanobiopsji,ale jestem nowa i jeszcze nie wiem jak odpisać:)

Jestem bardzo zniecierpliwiona osoba, ponieważ chodzę z goraczkami i węzła szyjnymi jak indor od 2,5 roku. W międzyczasie po hospitalizacjach na zakaźnych oddziałach z tytułu ww gorączki, węzłów chłonnych, drętwienie nóg, rak, bólu w kościach, nieprawidłowej morfologii ( początkowo bardzo wysokie CRP,maloplytkowowsci, ob lekko podwyższone etc) zaszłam w ciąże, urodziłam i coraz słabiej sie czułam. Machnelam ręka na parodniowe gorączki,gdyż lekarz internista patrzył na mnie jak na głupka,wiec przestałam chodzić . Zaczęłam łapać wszystko co moja córa przyniosła do domu. Aż do 13.08 kiedy to znowu temp przekraczającą 39 mnie dopadła,a rano obudziłam sie z obrzeknietym językiem. Zostałam wygodniona do lekarza, temp nie ma,ale język wielki i bólach. Rozpoznanie afta, zalecenie morfologia i o dziwo z powodu wywiadu lekarskiego usg wezlow. Zrobiłam w tym samym dniu i jeszcze wieczorem telefon z placówki medycznej z prośba o stawienie sie na 7:45 rano na usg brzucha. Węzły powiększone, pakiety, hypoecho.... Cos tam. Morfologia limpenia, standard CRP i ob, i inne wartości na czerwono. Język w gorszym stanie, pilna konsultacja laryngologa, hematologa. Laryngolog zapalenie języka ( jest cos takiego? Dziwie sie). 2 godziny hematolog ogląda i zaleca po obejrzeniu usg, morfolofii i jamy ustnej Trepanobiopsje i klasyfikacje do reselekcji węzłów chłonnych. Stwierdza dodatkowo,ze przełomem jest język i wcale nie mam zapalenia,ale grzybice jamy ustnej, zrzera mnie własna candida. Czy ktoś z was miał ten rozkoszny objaw? Konsultacja oczywiście HL-sussup. We wtorek 19.08 widziałam sie z chirurgiem. Ustalił termin na najbliższa środę z powodu grzyba, wybrał sobie 2 pakiety z prawej strony i ewentualnie dla symetrii blizn na szyji wybrał jeden z lewej do usunięcia. Dodatkowo wczoraj miałam Trepanobiopsje ( boli, trwało u mnie z 30 - 40 min ze znieczuleniem). Sądziłam,ze za chwile dowiem sie co mi jest. Dostępne jakieś piguły i voila jestem zdrowiutenka. A każą mi czekać miesiąc, dlaczego czy ktos wie? Czy moze po biopsji węzłów będę wiedzieć wcześniej i zaczną leczyć? Jak długo na wynik z węzłów czekaliscie? Ktos miał wycinanie przed wynikiem z trepano? I czy moze sie okazać,ze to jakieś zupełnie niegroźną bakterie drąży mój organizm? Lekarz nic mi nie powiedziała, nawet " możliwe, byc moze cos innego",ale nie potwierdziła swojego sussp. podejrzenia.

Żadna informacji czekam na odpowiedzi i ściskamy gorąco :)

autor: ogonkowa, dodał 2014-08-22 08:57komentuj

hej mam jeszcze male pytanie jak dlugo u was po wycieciu wezla saczyla sie na zewnątrz chlonka?

+0

autor: lola, dodał 2014-08-22 07:55komentuj

Andrew, a jesteś pewny, że był przebadany tylko w jednym ośrodku? u mnie z automatu wysłano jeszcze do innego miasta, o czym dowiedziałam się przypadkiem. ja też uważałam, że bolą mnie węzły, przy każdym badaniu miałam ochotę kopnąć lekarza, dopiero moja szefowa dowodząca uświadomiła mi, że przy takim rozmiarze nie ma mocy, żeby węzły na nic nie uciskały i to właśnie boli. i ja też czułam się fantastycznie, w ogóle nic mi nie było, a przynajmniej tak uważałam.

+0

autor: Eli, dodał 2014-08-22 06:44komentuj

> O 11:04, dnia 2014-08-21 lola napisał(-a):
> zaczynam się martwić.
Zombi jest w szpitalu na przeszczepie. Napisze na forum jak będzie się czuł lepiej. Na razie padł mi laptop i odbiera tylko maile.

+0

autor: leserek, dodał 2014-08-22 00:23komentuj

> O 00:21, dnia 2014-08-22 leserek napisał(-a):
> > O 23:12, dnia 2014-08-21 Dobra rada napisał(-a):
> > Andrew, nie chcę być brutalna, ale najprawdopodobniej masz ZZ. Im szybciej przyjmiesz to do wiadomości i zdecydujesz się walczyć - tym lepiej. Owszem, istnieje mozliwosc pomyłki, ale owa możliwość jest niemalże niemożliwa. ;) Co do braku objawów - wielu chorych na ZZ nie ma objawów.
>
> A ja powiem tak - drąż. Lekarze nie święte krowy też mogą się mylić. ZZ może imitowac wiele chorób i wiele innych chorób może ją imitować. Jak dla mnie jak masz taką możliwość skonsultuj wyniki z innym lekarzem(ami), a następnie podejmij decyzję. Z tego co się orientuje w polsce patomorfologów jest niewielu i są kiepscy. Mi dwóch potwierdziło chłoniaka ziarnicznego (jeden w szpitalu, drugi w CO), a trzeci stwierdził, że to jednak mononukleoza.

Przypomniało mi się jeszcze, że jakiś czas temu w sprawie dla reportera była o tym mowa, że jeden patomorfolog boi się podważyć opinie innego. Podobnie jest z lekarzami. Także życzę szczęscią w wyjaśnianiu sytuacji i trzymam kciuki by to jednak nie była ZZ:)

+0

autor: leserek, dodał 2014-08-22 00:21komentuj

> O 23:12, dnia 2014-08-21 Dobra rada napisał(-a):
> Andrew, nie chcę być brutalna, ale najprawdopodobniej masz ZZ. Im szybciej przyjmiesz to do wiadomości i zdecydujesz się walczyć - tym lepiej. Owszem, istnieje mozliwosc pomyłki, ale owa możliwość jest niemalże niemożliwa. ;) Co do braku objawów - wielu chorych na ZZ nie ma objawów.

A ja powiem tak - drąż. Lekarze nie święte krowy też mogą się mylić. ZZ może imitowac wiele chorób i wiele innych chorób może ją imitować. Jak dla mnie jak masz taką możliwość skonsultuj wyniki z innym lekarzem(ami), a następnie podejmij decyzję. Z tego co się orientuje w polsce patomorfologów jest niewielu i są kiepscy. Mi dwóch potwierdziło chłoniaka ziarnicznego (jeden w szpitalu, drugi w CO), a trzeci stwierdził, że to jednak mononukleoza.

+0

autor: Martyna, dodał 2014-08-22 00:14komentuj

> O 19:36, dnia 2014-08-21 Marta91 napisał(-a):
> > O 19:02, dnia 2014-08-21 Dobra rada napisał(-a):
> > > O 18:52, dnia 2014-08-21 Martyna napisał(-a):
> > > > O 18:33, dnia 2014-08-21 Marta91 napisał(-a):
> > > > > O 08:38, dnia 2014-08-19 Martyna napisał(-a):
> > > > > witam
> > > > >
> > > > > wczoraj sie dowiedzialam ze bede miala zmienione leczenie z abvd na beacopp z powodu odpornosci mojego chloniaka na abvd. Bardzo was prosze zebyscie napisali mi wszystko o leczeniu beacopp, ile trwa, jakie cykle itd.
> > > >
> > > > Martynka, na temat beacoopa znajdziesz mnóstwo informacji w wyszukiwarce, sama zakładałam taki temat i tam jest mnóstwo wyczerpujących informacji :)
> > >
> > > Wiesz... W wyszukiwarce nie dowiem sie tego czego dowiem sie od kogos kto leczyl sie w ten sposob:) sprobuje znalezc informacje ktore dodawalas:) dziekuje
> >
> > Marcie zapewne chodziło o wyszukiwarkę na naszym forum, a nie o google. :)
>
> Dokładnie tak :)

tak tez zrobilam:)

+0

autor: Dobra rada, dodał 2014-08-21 23:12komentuj

Andrew, nie chcę być brutalna, ale najprawdopodobniej masz ZZ. Im szybciej przyjmiesz to do wiadomości i zdecydujesz się walczyć - tym lepiej. Owszem, istnieje mozliwosc pomyłki, ale owa możliwość jest niemalże niemożliwa. ;) Co do braku objawów - wielu chorych na ZZ nie ma objawów.

+0

autor: Beata79, dodał 2014-08-21 22:14komentuj

Niestety to, że w wyniku histopatologicznym lekarz zobaczył komórki ZZ znaczy w 99%, że one tam są. Ja jestem jedną z tych osób, które badały wycięte węzły w dwóch niezależnych ośrodkach. Ze szpitala, w którym pobierano Ci węzeł możesz pobrać - wypożyczyć przebadany wcześniej materiał i skonsultować w innym zakładzie patomorfologicznym. W moim przypadku było tak, że w jednym wyniku wyszła klasyczna postać ZZ typu NS, a w drugim okazało się jednak, że to nieklasyczna postać ZZ w połączeniu z chłoniakiem z komórek B. Szkoda tylko, że przez pomyłkę pierwszego wyniku musiałam przyjąć 6 cykli abvd i radioterapię, które nie były dobrane odpowiednio do właściwego typu choroby i nie podziałały... Po właściwej diagnozie przyjęłam 2 cykle ESHAP i autoprzeszczep. Tak więc lepiej skonsultować wynik w innym ośrodku żeby mieć pewność, że diagnoza jest w 100% trafiona.

+0

autor: ANdrew, dodał 2014-08-21 22:09komentuj

Mnie niestety bolą wszystkie. Dziś jeszcze przeglądałem zdjęcia. Te wezły nie rosły mi szybko, tylko je od razu wywaliło. Przy przeziębieniu tak jak mówiłem bolą mnie te nie powiększone z prawej i z lewej - powiększone. Było robione USG. Morfologia wykazała podwyższone OB i CRP(o ile pamiętam to wynosiło 12). Moi lekarze nie przyjmują tego do wiadomości. Bezmyślnie kserują wcześniejsze badania. Jednym słowem wszystkie węzły są bolesne. A te powiększone od momentu wykrycia dość mocno się zmniejszyły.

W poniedziałek idę prywatnie na morfologie i USG.


> O 19:14, dnia 2014-08-21 Syringa napisał(-a):
>
>
> Jakieś niepokojące objawy jednak musiały być, skoro wycięto cały węzeł. Dlaczego lekarze uznali, że trzeba je wyciąć? Czy miałeś usg tych węzłów? Co z morfologią?
>
> Wycięcie węzła jest najbardziej wiarygodną metodą ich sprawdzenia, ale czasem (bardzo rzadko) i tu zdarzają się pomyłki. Zawsze można wysłać próbkę do zweryfikowania, do innego ośrodka. Na forum były osoby, które sprawdzały pobrane węzły jeszcze raz.
>
> Co do bolących węzłów. Ziarnica nie wyklucza, że masz dodatkowo jakąś infekcję. Podam swój przykład. Gdy poszłam się diagnozować, miałam na szyi niebolące węzły i bolące węzły przy uchu. Na te bolące pomógł antybiotyk, niebolące to była niestety ziarnica.

+0

autor: Marta91, dodał 2014-08-21 19:36komentuj

> O 19:02, dnia 2014-08-21 Dobra rada napisał(-a):
> > O 18:52, dnia 2014-08-21 Martyna napisał(-a):
> > > O 18:33, dnia 2014-08-21 Marta91 napisał(-a):
> > > > O 08:38, dnia 2014-08-19 Martyna napisał(-a):
> > > > witam
> > > >
> > > > wczoraj sie dowiedzialam ze bede miala zmienione leczenie z abvd na beacopp z powodu odpornosci mojego chloniaka na abvd. Bardzo was prosze zebyscie napisali mi wszystko o leczeniu beacopp, ile trwa, jakie cykle itd.
> > >
> > > Martynka, na temat beacoopa znajdziesz mnóstwo informacji w wyszukiwarce, sama zakładałam taki temat i tam jest mnóstwo wyczerpujących informacji :)
> >
> > Wiesz... W wyszukiwarce nie dowiem sie tego czego dowiem sie od kogos kto leczyl sie w ten sposob:) sprobuje znalezc informacje ktore dodawalas:) dziekuje
>
> Marcie zapewne chodziło o wyszukiwarkę na naszym forum, a nie o google. :)

Dokładnie tak :)

+0

autor: Syringa, dodał 2014-08-21 19:14komentujJakieś niepokojące objawy jednak musiały być, skoro wycięto cały węzeł. Dlaczego lekarze uznali, że trzeba je wyciąć? Czy miałeś usg tych węzłów? Co z morfologią?

Wycięcie węzła jest najbardziej wiarygodną metodą ich sprawdzenia, ale czasem (bardzo rzadko) i tu zdarzają się pomyłki. Zawsze można wysłać próbkę do zweryfikowania, do innego ośrodka. Na forum były osoby, które sprawdzały pobrane węzły jeszcze raz.

Co do bolących węzłów. Ziarnica nie wyklucza, że masz dodatkowo jakąś infekcję. Podam swój przykład. Gdy poszłam się diagnozować, miałam na szyi niebolące węzły i bolące węzły przy uchu. Na te bolące pomógł antybiotyk, niebolące to była niestety ziarnica.

+0

autor: Dobra rada, dodał 2014-08-21 19:02komentuj

> O 18:52, dnia 2014-08-21 Martyna napisał(-a):
> > O 18:33, dnia 2014-08-21 Marta91 napisał(-a):
> > > O 08:38, dnia 2014-08-19 Martyna napisał(-a):
> > > witam
> > >
> > > wczoraj sie dowiedzialam ze bede miala zmienione leczenie z abvd na beacopp z powodu odpornosci mojego chloniaka na abvd. Bardzo was prosze zebyscie napisali mi wszystko o leczeniu beacopp, ile trwa, jakie cykle itd.
> >
> > Martynka, na temat beacoopa znajdziesz mnóstwo informacji w wyszukiwarce, sama zakładałam taki temat i tam jest mnóstwo wyczerpujących informacji :)
>
> Wiesz... W wyszukiwarce nie dowiem sie tego czego dowiem sie od kogos kto leczyl sie w ten sposob:) sprobuje znalezc informacje ktore dodawalas:) dziekuje

Marcie zapewne chodziło o wyszukiwarkę na naszym forum, a nie o google. :)

+0

autor: Martyna, dodał 2014-08-21 18:52komentuj

> O 18:33, dnia 2014-08-21 Marta91 napisał(-a):
> > O 08:38, dnia 2014-08-19 Martyna napisał(-a):
> > witam
> >
> > wczoraj sie dowiedzialam ze bede miala zmienione leczenie z abvd na beacopp z powodu odpornosci mojego chloniaka na abvd. Bardzo was prosze zebyscie napisali mi wszystko o leczeniu beacopp, ile trwa, jakie cykle itd.
>
> Martynka, na temat beacoopa znajdziesz mnóstwo informacji w wyszukiwarce, sama zakładałam taki temat i tam jest mnóstwo wyczerpujących informacji :)

Wiesz... W wyszukiwarce nie dowiem sie tego czego dowiem sie od kogos kto leczyl sie w ten sposob:) sprobuje znalezc informacje ktore dodawalas:) dziekuje

+0

autor: Marta91, dodał 2014-08-21 18:33komentuj

> O 08:38, dnia 2014-08-19 Martyna napisał(-a):
> witam
>
> wczoraj sie dowiedzialam ze bede miala zmienione leczenie z abvd na beacopp z powodu odpornosci mojego chloniaka na abvd. Bardzo was prosze zebyscie napisali mi wszystko o leczeniu beacopp, ile trwa, jakie cykle itd.

Martynka, na temat beacoopa znajdziesz mnóstwo informacji w wyszukiwarce, sama zakładałam taki temat i tam jest mnóstwo wyczerpujących informacji :)

+0

autor: Hunter, dodał 2014-08-21 18:30komentuj

Other amount http://www.agilerigaday.lv/write-my... buy a research paper urgently MacDonald earned an economics degree at Harvard and an MBAfrom Stanford. He captained Harvard's ice hockey team when itwon the NCAA Championship in 1989 and he played on the 1988 U.S.men's Olympic ice hockey team in Calgary. (Reporting by Svea Herbst-Bayliss. Editing by Andre Grenon)

autor: Marta91, dodał 2014-08-21 18:28komentuj

> O 12:49, dnia 2014-08-21 Asowa napisał(-a):
> > O 11:04, dnia 2014-08-21 lola napisał(-a):
> > zaczynam się martwić.
> Takie milczenie nie jest do niego podobne ;(


Nikt nie ma z nim kontaktu prywatnie ?

+0

autor: Sierra, dodał 2014-08-21 15:51komentuj

I've only just arrived http://www.moorelegal.net/austin-la... information on nexium Attentive viewers will spot the house from “Psycho,” the winged attackers from “The Birds,” Frankenstein and his bride, Dracula, the monster from “Creature From the Black Lagoon,” Brad Majors from “The Rocky Horror Picture Show” and Winslow from the cult classic rock opera “Phantom of the Paradise.”

autor: znowu ty..., dodał 2014-08-21 13:08komentuj

Ile jeszcze zalozysz tych tematow hipochondryku? Nie odpisujcie mu, bo to forumowy troll, ktory zaklada 100 tematow i walkuje w kolko to samo.

+0

autor: Eli, dodał 2014-08-21 13:02komentuj


> Porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem. W końcu musiał mieć j jakieś podstawy do zlecenia wycięcia węzła. Węzły same w sobie nie bolą ale mogą boleść np różne naczynia czy nerwy, na które węzły uciskają.
> Przed wycięciem było robione usg?
> I na pecie nie da się odróżnić czy to zwykły stan zapalny czy zmiana nowotworowa.
> A jak morfologia?
Asowa, u nas w opisie PET po 2 cyklu byly opisane zmiany zapalne np w jelicie i plucu z korego byl wyluskany guz. Wiec jakos jednak moga to odroznic.

+0

autor: Asowa, dodał 2014-08-21 12:49komentuj

> O 11:04, dnia 2014-08-21 lola napisał(-a):
> zaczynam się martwić.
Takie milczenie nie jest do niego podobne ;(

+0

autor: Asowa, dodał 2014-08-21 12:44komentuj

> O 11:09, dnia 2014-08-21 Andrew napisał(-a):
> http://www.ipla.tv/2014-05-15-byla-...
>
> Ale jednak badanie hist-pat może być błędna. No nic. Czekam na PET. Czy jest szansa na ponowne przebadanie wycinka przez kogoś innego?
Porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem. W końcu musiał mieć j jakieś podstawy do zlecenia wycięcia węzła. Węzły same w sobie nie bolą ale mogą boleść np różne naczynia czy nerwy, na które węzły uciskają.
Przed wycięciem było robione usg?
I na pecie nie da się odróżnić czy to zwykły stan zapalny czy zmiana nowotworowa.
A jak morfologia?

+0

autor: crazyfrog, dodał 2014-08-21 12:23komentuj

I went to http://www.pms.pt/essay-writing-com... harvard essay writing Arguably, the earliest identification any of us is given is whether we're a "boy" or a "girl; a "he" or a "she." Our gender is on our birth certificate, our driver's license, countless forms, and so on.

autor: Andrew, dodał 2014-08-21 11:09komentuj

http://www.ipla.tv/2014-05-15-byla-...

Ale jednak badanie hist-pat może być błędna. No nic. Czekam na PET. Czy jest szansa na ponowne przebadanie wycinka przez kogoś innego?

> O 10:52, dnia 2014-08-21 Eli napisał(-a):
> Andrew, w badaniu PET opisujacy potrafi w wiekszosci przypadkow odroznic stan zapalny od nowotworu. Potwerdzi on rowniez stopien zaawansowania. Przykro mi ale na 99 % nie ma tutaj pomylki i musisz sie nastawiec na walke. Tak jak pisalysmy z Lena komorki ziarnicy sa bardzo charakterystyczne.

+0

autor: lola, dodał 2014-08-21 11:04komentuj

zaczynam się martwić.

+0

autor: Frubelek171, dodał 2014-08-21 10:57komentuj


> O 10:42, dnia 2014-08-21 Eli napisał(-a):
> Frubelku, znalazlam na forum taki watek, mozesz podpytac Leszka badz Kate.
> http://www.ziarnica.pl/index.php?te... Pet
>
> No a czekanie coz... trzeba sie uzbroic w cierpliwosc i zajac czyms mysli i rece.


Dziękuję- przeczytałam :)
Kate pisze, że jej zmiana na śledzionie była widoczna w TK kl. piersiowej.
Ja TK kl. piersiowej mialam robione 27 czerwca i w opisie nie było nic wspomiane o śledzionie. Spytałam właśnie o to lekarza rodzinnego co on o tym sądzi i powiedział, że skoro nic nie ma w opisie, czyli musiało być wporządku.
U niej jest to jedna zmiana, a u mnie drobne, słabo widoczne ogniska o obniżonej echogeniczności.
Do tego nie mam żadnego węzła w brzuchu a śledziona sama w sobie jest idealnych rozmiarów.
29 sierpnia mam porównawcze USG, to mam nadzieje, że coś się wyjaśni.
Dodam też że nie mam innych objawów- swędzenie, czy poty. Jedynie co mi mocno doskwiera to niestety wczesna menopauza FSH- 112 ;(

+0

autor: Eli, dodał 2014-08-21 10:52komentuj

Andrew, w badaniu PET opisujacy potrafi w wiekszosci przypadkow odroznic stan zapalny od nowotworu. Potwerdzi on rowniez stopien zaawansowania. Przykro mi ale na 99 % nie ma tutaj pomylki i musisz sie nastawiec na walke. Tak jak pisalysmy z Lena komorki ziarnicy sa bardzo charakterystyczne.

+0

autor: Andrew, dodał 2014-08-21 10:42komentuj

Jeszcze jedno - tomografii nie miałem, a PET za 4 tygodnie. Troche mnie ta bezczynność martwi. Zresztą PET w tym przypadku nawet jeśli to jest stan zapalny t oteż może świecić, więc wydaje mi się, że to badanie też niewiele może w tym przypadku pomóc...

> O 10:40, dnia 2014-08-21 Andrew napisał(-a):
> dzięki za odpowiedzi. Pobrano u mnie cały węzeł do badania. Tak jak mówiłem inne objawy nie występują a do tego te węzły - po dwóch stronach ewidentnie mnie bolą (dodam, że węzły wywaliło mi tylko po jednej stronie). Niepokoi mnie to bo tak jak rozmawiałem z ludźmi w CO węzły nowotworowe nie bolą. Czy jest możliwe uzyskanie gdzieś drugiej opinii?
>
> > O 10:03, dnia 2014-08-21 Lena napisał(-a):
> > > O 23:45, dnia 2014-08-20 Andrew napisał(-a):
> > > Witam,
> > > parę dni temu dostałem wynik biopsji węzła - wynik niestety wskazuje na ZZ. Ale mam co do niego ogromne wątpliwości. Przede wszystkim nie mam innych objawów niż powiększone węzły, które są bolesne. Lekarz mówił, ze może to być wynik nacisku na okoliczne narządy, w co szczerze mówiąc wątpie, bo do węzła nie mogę się dotknąć bez uczucia bólu. Ponadto pare dni temu przewiało mnie - mam straszną chrypę i przez to węzły jeszcze bardziej mnie bolą (nie muszę ich nawet dotykać). Czy w związku z tym istnieje prawdopodobieństwo, że lekarze się pomylili, a wynik mógł się okazać fałszywie pozytywny? Jeżeli już mam brać chemię to chciałbym by diagnoza była w 100% poprawna.
> > > Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź
> >
> > Obawiam się, że jeżeli biopsja wykazała ziarnicę to jest to ziarnica. Pomyłka może dotyczyć typu, ale skoro ktoś widzi komórki Reeda to one niestety są.

+0

autor: Eli, dodał 2014-08-21 10:42komentuj

Frubelku, znalazlam na forum taki watek, mozesz podpytac Leszka badz Kate.
http://www.ziarnica.pl/index.php?te... Pet

No a czekanie coz... trzeba sie uzbroic w cierpliwosc i zajac czyms mysli i rece.

+0

autor: Andrew, dodał 2014-08-21 10:40komentuj

dzięki za odpowiedzi. Pobrano u mnie cały węzeł do badania. Tak jak mówiłem inne objawy nie występują a do tego te węzły - po dwóch stronach ewidentnie mnie bolą (dodam, że węzły wywaliło mi tylko po jednej stronie). Niepokoi mnie to bo tak jak rozmawiałem z ludźmi w CO węzły nowotworowe nie bolą. Czy jest możliwe uzyskanie gdzieś drugiej opinii?

> O 10:03, dnia 2014-08-21 Lena napisał(-a):
> > O 23:45, dnia 2014-08-20 Andrew napisał(-a):
> > Witam,
> > parę dni temu dostałem wynik biopsji węzła - wynik niestety wskazuje na ZZ. Ale mam co do niego ogromne wątpliwości. Przede wszystkim nie mam innych objawów niż powiększone węzły, które są bolesne. Lekarz mówił, ze może to być wynik nacisku na okoliczne narządy, w co szczerze mówiąc wątpie, bo do węzła nie mogę się dotknąć bez uczucia bólu. Ponadto pare dni temu przewiało mnie - mam straszną chrypę i przez to węzły jeszcze bardziej mnie bolą (nie muszę ich nawet dotykać). Czy w związku z tym istnieje prawdopodobieństwo, że lekarze się pomylili, a wynik mógł się okazać fałszywie pozytywny? Jeżeli już mam brać chemię to chciałbym by diagnoza była w 100% poprawna.
> > Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź
>
> Obawiam się, że jeżeli biopsja wykazała ziarnicę to jest to ziarnica. Pomyłka może dotyczyć typu, ale skoro ktoś widzi komórki Reeda to one niestety są.

+0

autor: Lena, dodał 2014-08-21 10:03komentuj

> O 23:45, dnia 2014-08-20 Andrew napisał(-a):
> Witam,
> parę dni temu dostałem wynik biopsji węzła - wynik niestety wskazuje na ZZ. Ale mam co do niego ogromne wątpliwości. Przede wszystkim nie mam innych objawów niż powiększone węzły, które są bolesne. Lekarz mówił, ze może to być wynik nacisku na okoliczne narządy, w co szczerze mówiąc wątpie, bo do węzła nie mogę się dotknąć bez uczucia bólu. Ponadto pare dni temu przewiało mnie - mam straszną chrypę i przez to węzły jeszcze bardziej mnie bolą (nie muszę ich nawet dotykać). Czy w związku z tym istnieje prawdopodobieństwo, że lekarze się pomylili, a wynik mógł się okazać fałszywie pozytywny? Jeżeli już mam brać chemię to chciałbym by diagnoza była w 100% poprawna.
> Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

Obawiam się, że jeżeli biopsja wykazała ziarnicę to jest to ziarnica. Pomyłka może dotyczyć typu, ale skoro ktoś widzi komórki Reeda to one niestety są.

+0

autor: Eli, dodał 2014-08-21 09:45komentuj

> O 09:32, dnia 2014-08-21 Asowa napisał(-a):
> > O 07:55, dnia 2014-08-21 Eli napisał(-a):
> > Andrew napisz prosze na jakiej podstawie stwierdzono u Ciebie ziarnice. Powinny byc badania histopatologiczne pobranego wezla, tomografie oraz PET.
> > Pomylka zawsze moze sie zdazyc niestety - pisalam kiedys o tym w watku pt "wiadomosci". Natomiast komorki na podstawie ktorych rozpoznaje sie ziarnice sa dosc charakterystyczne wiec prawdopodobienstwo raczej male.
> > Pozdrawiam
> Mi onkologicznych powiedział, że przy zdiagnozowaniu chłoniaka trzeba potwierdzić diagnozę w innym niezależnym ośrodku. I u mnie tak było, najpierw zbadali u mnie na onkologii a potem wysłali do Warszawy do powiedzenia.
Zgadzam sie z Toba. U nas tez dwoch patologow ogladalo probki i pierwszy sie faktycznie pomylil ale tylko co do typu ziarnicy.

+0

autor: Asowa , dodał 2014-08-21 09:32komentuj

> O 07:55, dnia 2014-08-21 Eli napisał(-a):
> Andrew napisz prosze na jakiej podstawie stwierdzono u Ciebie ziarnice. Powinny byc badania histopatologiczne pobranego wezla, tomografie oraz PET.
> Pomylka zawsze moze sie zdazyc niestety - pisalam kiedys o tym w watku pt "wiadomosci". Natomiast komorki na podstawie ktorych rozpoznaje sie ziarnice sa dosc charakterystyczne wiec prawdopodobienstwo raczej male.
> Pozdrawiam
Mi onkologicznych powiedział, że przy zdiagnozowaniu chłoniaka trzeba potwierdzić diagnozę w innym niezależnym ośrodku. I u mnie tak było, najpierw zbadali u mnie na onkologii a potem wysłali do Warszawy do powiedzenia.

+0

autor: Frubelek171, dodał 2014-08-21 08:31komentuj


> O 08:24, dnia 2014-08-21 Eli napisał(-a):
> Rozumiem. Najbardziej wlasnie denerwujace jest to ze trzeba caly czas na cos czekac... Ale zobaczysz bedzie ok. Pewnie to jakies zrosty. Moze wczesniej ktos tego nie zauwazyl nie wiem, ale takie rzeczy sie zdarzaja.
> Pozdrawiam


Oj trafiłaś w mój czuły punkt ;)
Niestety cierpliwość to moja pięta Achillesowa.
pozdrawaim serdecznie i dużo, dużo zdrowia :)

+0

autor: Eli, dodał 2014-08-21 08:24komentuj

Rozumiem. Najbardziej wlasnie denerwujace jest to ze trzeba caly czas na cos czekac... Ale zobaczysz bedzie ok. Pewnie to jakies zrosty. Moze wczesniej ktos tego nie zauwazyl nie wiem, ale takie rzeczy sie zdarzaja.
Pozdrawiam

+0

autor: Frubelek171, dodał 2014-08-21 08:11komentuj


> O 08:06, dnia 2014-08-21 Eli napisał(-a):
> > O 17:41, dnia 2014-08-20 Frubelek171 napisał(-a):
>
> > Może ktoś z Was miał podobny przypadek, za każdą, jakąkolwiek sugestię będę bardzo, bardzo wdzięczna!!
>
> Frubelku a nie trzeba zrobic jakis innych badan jak tomografia czy PET zeby wyjasnic co to? Czytalam tu gdzies o przypadku ze ktos po leczeniu mial usunieta sledzione- sprobuj poszukac wsrod ozdrowiencow.

Jeśli wyjdzie nastepne USG wporządku, bądź te drobne ogniska hypodensyjne nie urosną przez ten miesiąc, to wstrzymujemy się z TK do końca października- tak zarządziła moja onkolog.
U mne śledzony usunąć się nie da- posałam wyżej- nie mogę mieć znieczulenia ogólnego :/

+0

autor: Eli, dodał 2014-08-21 08:06komentuj

> O 17:41, dnia 2014-08-20 Frubelek171 napisał(-a):

> Może ktoś z Was miał podobny przypadek, za każdą, jakąkolwiek sugestię będę bardzo, bardzo wdzięczna!!

Frubelku a nie trzeba zrobic jakis innych badan jak tomografia czy PET zeby wyjasnic co to? Czytalam tu gdzies o przypadku ze ktos po leczeniu mial usunieta sledzione- sprobuj poszukac wsrod ozdrowiencow.

+0

autor: Eli, dodał 2014-08-21 07:55komentuj

Andrew napisz prosze na jakiej podstawie stwierdzono u Ciebie ziarnice. Powinny byc badania histopatologiczne pobranego wezla, tomografie oraz PET.
Pomylka zawsze moze sie zdazyc niestety - pisalam kiedys o tym w watku pt "wiadomosci". Natomiast komorki na podstawie ktorych rozpoznaje sie ziarnice sa dosc charakterystyczne wiec prawdopodobienstwo raczej male.
Pozdrawiam

+0

autor: Alyssa, dodał 2014-08-21 04:33komentuj

US dollars http://www.freedomfinancialllc.com/... proscar 5 mg tablets MILAN, Oct 4 (Reuters) - Terna, Europe's biggestindependent power grid company, expects final clearance to builda subsea power link to Montenegro by the end of the year as itsteps up plans to create a Mediterranean power hub, its chiefexecutive said.

autor: Cole, dodał 2014-08-21 01:28komentuj

Incorrect PIN http://www.thepennyloafers.com/port... cheap eriacta Getting seven hours of shut-eye after a day of healthy eating and moderate exercise can lower the risk of heart disease by up to 65 percent, according to a 2013 study published in the European Journal of Preventive Cardiology.

+0

autor: Andrew, dodał 2014-08-20 23:45komentuj

Witam,
parę dni temu dostałem wynik biopsji węzła - wynik niestety wskazuje na ZZ. Ale mam co do niego ogromne wątpliwości. Przede wszystkim nie mam innych objawów niż powiększone węzły, które są bolesne. Lekarz mówił, ze może to być wynik nacisku na okoliczne narządy, w co szczerze mówiąc wątpie, bo do węzła nie mogę się dotknąć bez uczucia bólu. Ponadto pare dni temu przewiało mnie - mam straszną chrypę i przez to węzły jeszcze bardziej mnie bolą (nie muszę ich nawet dotykać). Czy w związku z tym istnieje prawdopodobieństwo, że lekarze się pomylili, a wynik mógł się okazać fałszywie pozytywny? Jeżeli już mam brać chemię to chciałbym by diagnoza była w 100% poprawna.
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

autor: Przerazona ona, dodał 2014-08-20 21:26komentuj

Dzięki Lena za konkretną i logiczną odpowiedź!

Co do potów nocnych to nie doświadczam, zdarzało się jedynie przy stanach lękowych jak leków nie brałam kilka lat temu ale to się nie liczy
Kłucia w nocy nie czuję, nad ranem jak się wybudzam też. To kłucie to tak jakby ukłucie milionami igiełek wędrujące po całym ciele. Uciążliwe
Po alkoholu nic mnie nie boli
Dodatkowo odkrylam, że po infekcji(ostra angina) została mi nad żuchwą twarda fasola, ale nad nią ósemka się pokruszyła,bo była w stanie zapalnym.
A co do kuleczki to ona cały czas ma ok 7 mm nie rośnie.
Na usg wyznaczona jestem dopiero za tydzień no zobaczymy, może nie ziarnica. Wtedy będę taka szczęsliwa

+0

autor: seba, dodał 2014-08-20 19:08komentuj

> O 14:29, dnia 2014-08-20 Martyna napisał(-a):
> > O 12:54, dnia 2014-08-20 seb napisał(-a):
> > > O 12:00, dnia 2014-08-20 Martyna napisał(-a):
> > > > O 10:47, dnia 2014-08-20 seba napisał(-a):
> > > > > O 10:11, dnia 2014-08-20 Martyna napisał(-a):
> > > > > > O 09:57, dnia 2014-08-20 seba napisał(-a):
> > > > > > > O 07:47, dnia 2014-08-20 Janek napisał(-a):
> > > > > > > > O 01:04, dnia 2014-08-20 seba napisał(-a):
> > > > > > > > > O 22:26, dnia 2014-08-19 seba napisał(-a):
> > > > > > > A co wykazało to USG bo nie jestem w temacie, u mnie przy wznowie były takie bóle od nadgarstka po pachy.
> > > > > >
> > > > > > Odczynowe wezly o prawidłowej morfologi, strukturze. najwiekszy chyba 23mm. Powtarzane zseba razy. Od nadgarstka mam na odcinku 13cm nie dochodza do lokcia. Ty miałeś je zawsze jak coś wypiles bo ją wlasnie chyba nie? Co o tym myslisz? Zlirujcie się i odpowiedzcie :(
> > > > >
> > > > > A byles u lekarza pierwszego kontaku? Twoje objawy w zaden sposob nie wskazlekko się poce. M
> > > > Mam również świad i przez miesiąc poty mocne ale mi przeszlo zostały lekkie że kolniezyk mam wilgotny . Byłem u lekarzy wielu. Robilem masę badań
> > >
> > > A rtg klatki piersiowej miales robione? jak wyszly badania krwi?
> > Rtg 2 razy czysto. Morfologia normalna jakies tam leciutkie odchylenia. OB 2, crp 0,3. Zdaniem lekarzy OK. Janek co myslisz? co myslicie ludziska
>
> Gdybyś miał nowotwór to crp byłoby podwyższone. ziarnica dała by również obraz na rtg. niech ci dadzą jakieś leki na alergie i na nerwy.
>
> To nie jest ziarnica

Dziękuję bardzo za sugestię, alergi nie mam bo sprawdzali, proszę o dalsze wypowiedzi opinie.

+0

autor: Frubelek171, dodał 2014-08-20 17:41komentuj


>
>
>
Może ktoś z Was miał podobny przypadek, za każdą, jakąkolwiek sugestię będę bardzo, bardzo wdzięczna!!

+0

autor: Frubelek171, dodał 2014-08-20 17:40komentuj


>


Tak na wstępie: wytyczne od mojej onkolog - powtórzyć USG za miesiąc.

Wracając do tematu śledziony i węzłów:
TK przed leczeniem :
"Śledziona znacznie powiększona w największym wymiarze 17cm, niejednorodna,z obecnościa bardzo licznych zlewających się ognisk naciekowych" do tego pakiety węzłów 28x20- aortalne, 27x21 okolice prawych naczyń biodrowych, 26x18- okolice lewych naczyń biodrowych, powiększone węzły w okilcy wnęki watroby"

TK po chemii i radio :
"Obecności powiększobych węzłow chonnych nie stwierdzam. (...) śledziona (...) prawidłowe"

USG z sierpnia tego roku:
"W przestrzenie zaotrzewnej nie uwidoczniono, powiększonych, zmienionych węzłów chłonnych. Sledziona prawidłowej wielkości, wymiar dwubiegunowy 10,5cm. Echogeniczność miąższu jest niejednorodna, z obecnością drobnych ognisk obniżonej echogeniczności wielkości do 10mm"

Tak jak pisałam wyżej mam powtórzyć USG za miesiąc, jak nie będzie wielkich zmian poczekać z TK do października.
Prawdę mówiąc jestem tym USG podlamana, bo po chemii PET był czysty jeśli chodzi o śledzionę....
Tym bardziej, że u mnie tej śledziony wyciąć się nie da ze względu na inne choroby współistniejące- przeszczepu szpiku również.
Gdyby choroba ograniczała się tylko do jednego ogniska można jeszcze zastosować podobno radio.

BOJE SIĘ!!! :(

+0

autor: Martyna, dodał 2014-08-20 14:29komentuj

> O 12:54, dnia 2014-08-20 seb napisał(-a):
> > O 12:00, dnia 2014-08-20 Martyna napisał(-a):
> > > O 10:47, dnia 2014-08-20 seba napisał(-a):
> > > > O 10:11, dnia 2014-08-20 Martyna napisał(-a):
> > > > > O 09:57, dnia 2014-08-20 seba napisał(-a):
> > > > > > O 07:47, dnia 2014-08-20 Janek napisał(-a):
> > > > > > > O 01:04, dnia 2014-08-20 seba napisał(-a):
> > > > > > > > O 22:26, dnia 2014-08-19 seba napisał(-a):
> > > > > > A co wykazało to USG bo nie jestem w temacie, u mnie przy wznowie były takie bóle od nadgarstka po pachy.
> > > > >
> > > > > Odczynowe wezly o prawidłowej morfologi, strukturze. najwiekszy chyba 23mm. Powtarzane zseba razy. Od nadgarstka mam na odcinku 13cm nie dochodza do lokcia. Ty miałeś je zawsze jak coś wypiles bo ją wlasnie chyba nie? Co o tym myslisz? Zlirujcie się i odpowiedzcie :(
> > > >
> > > > A byles u lekarza pierwszego kontaku? Twoje objawy w zaden sposob nie wskazlekko się poce. M
> > > Mam również świad i przez miesiąc poty mocne ale mi przeszlo zostały lekkie że kolniezyk mam wilgotny . Byłem u lekarzy wielu. Robilem masę badań
> >
> > A rtg klatki piersiowej miales robione? jak wyszly badania krwi?
> Rtg 2 razy czysto. Morfologia normalna jakies tam leciutkie odchylenia. OB 2, crp 0,3. Zdaniem lekarzy OK. Janek co myslisz? co myslicie ludziska

Gdybyś miał nowotwór to crp byłoby podwyższone. ziarnica dała by również obraz na rtg. niech ci dadzą jakieś leki na alergie i na nerwy.

To nie jest ziarnica

+0

autor: seb, dodał 2014-08-20 12:54komentuj

> O 12:00, dnia 2014-08-20 Martyna napisał(-a):
> > O 10:47, dnia 2014-08-20 seba napisał(-a):
> > > O 10:11, dnia 2014-08-20 Martyna napisał(-a):
> > > > O 09:57, dnia 2014-08-20 seba napisał(-a):
> > > > > O 07:47, dnia 2014-08-20 Janek napisał(-a):
> > > > > > O 01:04, dnia 2014-08-20 seba napisał(-a):
> > > > > > > O 22:26, dnia 2014-08-19 seba napisał(-a):
> > > > > A co wykazało to USG bo nie jestem w temacie, u mnie przy wznowie były takie bóle od nadgarstka po pachy.
> > > >
> > > > Odczynowe wezly o prawidłowej morfologi, strukturze. najwiekszy chyba 23mm. Powtarzane zseba razy. Od nadgarstka mam na odcinku 13cm nie dochodza do lokcia. Ty miałeś je zawsze jak coś wypiles bo ją wlasnie chyba nie? Co o tym myslisz? Zlirujcie się i odpowiedzcie :(
> > >
> > > A byles u lekarza pierwszego kontaku? Twoje objawy w zaden sposob nie wskazlekko się poce. M
> > Mam również świad i przez miesiąc poty mocne ale mi przeszlo zostały lekkie że kolniezyk mam wilgotny . Byłem u lekarzy wielu. Robilem masę badań
>
> A rtg klatki piersiowej miales robione? jak wyszly badania krwi?
Rtg 2 razy czysto. Morfologia normalna jakies tam leciutkie odchylenia. OB 2, crp 0,3. Zdaniem lekarzy OK. Janek co myslisz? co myslicie ludziska

+0

autor: Martyna, dodał 2014-08-20 12:00komentuj

> O 10:47, dnia 2014-08-20 seba napisał(-a):
> > O 10:11, dnia 2014-08-20 Martyna napisał(-a):
> > > O 09:57, dnia 2014-08-20 seba napisał(-a):
> > > > O 07:47, dnia 2014-08-20 Janek napisał(-a):
> > > > > O 01:04, dnia 2014-08-20 seba napisał(-a):
> > > > > > O 22:26, dnia 2014-08-19 seba napisał(-a):
> > > > A co wykazało to USG bo nie jestem w temacie, u mnie przy wznowie były takie bóle od nadgarstka po pachy.
> > >
> > > Odczynowe wezly o prawidłowej morfologi, strukturze. najwiekszy chyba 23mm. Powtarzane z 7 razy. Od nadgarstka mam na odcinku 13cm nie dochodza do lokcia. Ty miałeś je zawsze jak coś wypiles bo ją wlasnie chyba nie? Co o tym myslisz? Zlirujcie się i odpowiedzcie :(
> >
> > A byles u lekarza pierwszego kontaku? Twoje objawy w zaden sposob nie wskazlekko się poce. M
> Mam również świad i przez miesiąc poty mocne ale mi przeszlo zostały lekkie że kolniezyk mam wilgotny . Byłem u lekarzy wielu. Robilem masę badań

A rtg klatki piersiowej miales robione? jak wyszly badania krwi?

+0

autor: Eli, dodał 2014-08-20 11:27komentuj


> Podsumowując diabeł wie co z tą moją sledzioną, bo nie jest ani powiękzona, nie ma też powięjszonych węzłów chłonnych w brzuchu, TK kl. piersiowa stabilizacja....a lekarz co opisywał USG mówił, że śledziona ma m ziarnistą strukturę.... i bądź tu mądry :o
Hej Frubelku, czy juz wiadomo co jest nie tak? Daj znac koniecznie.

+0

autor: AnnaJ, dodał 2014-08-20 10:56komentuj

> O 09:04, dnia 2014-08-20 Lena napisał(-a):
> > O 08:39, dnia 2014-08-20 AnnaJ napisał(-a):
> > > O 08:24, dnia 2014-08-19 AnnaJ napisał(-a):
> > > Proszę o opinię: na 100% od dwóch lat mam jakby "spuchnięcie" nad lewym obojczykiem, nie boli jak dotykam, nie wyczuwam w "nim" żadnych grudek, fasolek etc.-czytaj "węzłów chłonnych". Moje pytanie jest następujące-czy węzły obojczykowe są "wyczuwalne w palpacji" czy może być tak, że ja nic nie wyczuwam, żadnego zgrubienia a on tam jest.....poza tym nie mam żadnych objawów, nic kompletnie (żadne stany podgorączkowe, poty nocne, inne węzły nie powiększone- mówię o tych które można wyczuć w palpacji, morfologia ostatnia robiona rok temu-wręcz WZOROWA-teraz będę robić kolejną bo robię co rok....)
> > > Leczę się tylko na niedoczynność tarczycy. Owe spuchnięcie jedni widzą inni nie....Aha, jeszcze jedno, jak stoję ładnie wyprostowana jest ono nie widoczne lub mniej widoczne
> > > Trochę się nakręcam czytając o ziarnicy i mam miękkie nogi.....
> > > Jeżeli jestem hipochondrykiem to proszę powiedzcie mi to nawet najbardziej dosadnymi słowami!!!
> >
> >
> > Czy ktoś może się jeszcze wypowiedzieć?
>
> Aniu, daj sobie spokój :)

Czyli jakby były węzły to bym je wyczuła w palpacji, tak? Wiem świruję i jak pisałam wyżej nadaje sie na "leczenie głowy" ale nie potrafię z tym walczyć, UWIERZCIE

+0

autor: seba , dodał 2014-08-20 10:47komentuj

> O 10:11, dnia 2014-08-20 Martyna napisał(-a):
> > O 09:57, dnia 2014-08-20 seba napisał(-a):
> > > O 07:47, dnia 2014-08-20 Janek napisał(-a):
> > > > O 01:04, dnia 2014-08-20 seba napisał(-a):
> > > > > O 22:26, dnia 2014-08-19 seba napisał(-a):
> > > A co wykazało to USG bo nie jestem w temacie, u mnie przy wznowie były takie bóle od nadgarstka po pachy.
> >
> > Odczynowe wezly o prawidłowej morfologi, strukturze. najwiekszy chyba 23mm. Powtarzane z 7 razy. Od nadgarstka mam na odcinku 13cm nie dochodza do lokcia. Ty miałeś je zawsze jak coś wypiles bo ją wlasnie chyba nie? Co o tym myslisz? Zlirujcie się i odpowiedzcie :(
>
> A byles u lekarza pierwszego kontaku? Twoje objawy w zaden sposob nie wskazlekko się poce. M
Mam również świad i przez miesiąc poty mocne ale mi przeszlo zostały lekkie że kolniezyk mam wilgotny . Byłem u lekarzy wielu. Robilem masę badań

+0

autor: Alexis, dodał 2014-08-20 10:40komentuj

Could I make an appointment to see ? http://pattonandcooke.com/?page=52 cheap aldactone Tax equity investors enjoy returns of 8 to 12 percent, onaverage, by investing in solar leases, according to executivesat several leasing companies. The rate of return on loans tendsto be tied to overall interest rates.

+0

autor: Martyna, dodał 2014-08-20 10:11komentuj

> O 09:57, dnia 2014-08-20 seba napisał(-a):
> > O 07:47, dnia 2014-08-20 Janek napisał(-a):
> > > O 01:04, dnia 2014-08-20 seba napisał(-a):
> > > > O 22:26, dnia 2014-08-19 seba napisał(-a):
> > A co wykazało to USG bo nie jestem w temacie, u mnie przy wznowie były takie bóle od nadgarstka po pachy.
>
> Odczynowe wezly o prawidłowej morfologi, strukturze. najwiekszy chyba 23mm. Powtarzane z 7 razy. Od nadgarstka mam na odcinku 13cm nie dochodza do lokcia. Ty miałeś je zawsze jak coś wypiles bo ją wlasnie chyba nie? Co o tym myslisz? Zlirujcie się i odpowiedzcie :(

A byles u lekarza pierwszego kontaku? Twoje objawy w zaden sposob nie wskazuja na zz.

+0

autor: seba , dodał 2014-08-20 09:57komentuj

> O 07:47, dnia 2014-08-20 Janek napisał(-a):
> > O 01:04, dnia 2014-08-20 seba napisał(-a):
> > > O 22:26, dnia 2014-08-19 seba napisał(-a):
> A co wykazało to USG bo nie jestem w temacie, u mnie przy wznowie były takie bóle od nadgarstka po pachy.

Odczynowe wezly o prawidłowej morfologi, strukturze. najwiekszy chyba 23mm. Powtarzane z 7 razy. Od nadgarstka mam na odcinku 13cm nie dochodza do lokcia. Ty miałeś je zawsze jak coś wypiles bo ją wlasnie chyba nie? Co o tym myslisz? Zlirujcie się i odpowiedzcie :(

+0

autor: Martyna, dodał 2014-08-20 09:56komentuj

> O 22:30, dnia 2014-08-19 rollo napisał(-a):
> > O 08:36, dnia 2014-08-19 Martyna napisał(-a):
> > Witam:)
> >
> > Wczoraj po badaniu pet okazalo sie ze moje leczenie abvd nie zadzialalo i musze byc leczona w inny sposob. Czy ktos z was mial podobna hitorie? jak byliscie leczeni? Bede wdzieczna za wasza pomoc
> Dobrze że teraz jest pet i można szybko stwierdzić czy chemia działa ja nie miałem tego szczęścia ja po pierwszej dawce miałem brak odpowiedzi ale lekarze mówili że trzeba brać dalej to będzie przełom.A tu guzik po kolejnych abvd czułem że choroba zamiast się cofać zaczęła przyspieszać zaczął mnie boleć kręgosłup potem drętwieć kolejne palce u ręki ból na którego wspomnienie dziś czuje strach,Na moją prośbę lekarz mówił bieżemy do końca nie można przerywać serii zacisnąłem zęby i brałem to ze świadomością że mi nie pomaga .W końcu dobrnołem badanie kontrolne którego nie musiałem czytać,,progresja w trakcie leczenia ch ciało mi się wyć. skierowanie na oddział dawki tramalu eshap i autoprzeszczep to był 2009 rok a teraz siedzę i piszę może to się komuś przyda. Oczywiście powtórzyć pet lub Tk aby się upewnić może to fałszywy alarm .Powodzenia


dziękję:) pocieszylo mnie to

+0

autor: Lena, dodał 2014-08-20 09:11komentuj

> O 17:01, dnia 2014-08-18 Przerazona ona napisał(-a):
> a czy moje objawy to takie typowe dla ziarnicy są? usg szyi wyznaczyli mi na za tydzień i to prywatnie, póki co jestem zawieszona w niepewności

Ja tam nie widzę powodu do niepokoju.
1. Swedzi mnie okresowo skora tzn bardziej to sa uklucia miejscowe
Przy ziarnicy raczej swędzi na maksa, całe obszary, nogi itd., a nie jakieś ukłucia. A poty nocne masz? Takie zlewne, że trzeba pościel wymieniać?
2. Mam kuleczke ok 5-7 mm na szyi ,zrosnieta z podlozem, bezbolesna i nieruchoma po prawej stronie blizej karku
Mały rozmiar, na karku....ja bym obstawiała pozapalną, może coś z zębem, jak nie wyczuwasz węzłów nadobojczykowych, szyjnych, pachowych czy pachwinowych to jedna kuleczka to raczej nie ziarnica.

3. Schudlam 13 kg w 13 miesiecy jak tylko przeszlam na regularne 5 posilkow,zaczelam cwiczyc i jesc wiecej bialka. Waga powinna po unormowaniu stanac w miejscu a ona ciagle spada ok 1 kg na miesiac przy takim sposobie zywienia
Skoro na diecie schułaś 13 kg w 13 mies to super, a to, że potem znów chudniesz to też nic dziwnego, ruch, białko. Z resztą przy ziarnicy chyba niewiele osób chudnie. Ja miałam wagę ok, a choroba szalała.
4. Bol u gory w plecach jak przy nadwyrezeniu jak siedzialam w pochylonej pozycji
Jak siedzę długo w pochylonej pozycji to też bolą mnie plecy. Chyba każdy tak ma.

Zrób sobie CRP, OB i LDH. W jeden dzień wynik, żadnego skierowania nie trzeba. A jak coś będzie nie tak to usg węzłów. Prywatnie ze 100 zł zapłacisz i będziesz spokojna.

+0

autor: Lena, dodał 2014-08-20 09:04komentuj

> O 08:39, dnia 2014-08-20 AnnaJ napisał(-a):
> > O 08:24, dnia 2014-08-19 AnnaJ napisał(-a):
> > Proszę o opinię: na 100% od dwóch lat mam jakby "spuchnięcie" nad lewym obojczykiem, nie boli jak dotykam, nie wyczuwam w "nim" żadnych grudek, fasolek etc.-czytaj "węzłów chłonnych". Moje pytanie jest następujące-czy węzły obojczykowe są "wyczuwalne w palpacji" czy może być tak, że ja nic nie wyczuwam, żadnego zgrubienia a on tam jest.....poza tym nie mam żadnych objawów, nic kompletnie (żadne stany podgorączkowe, poty nocne, inne węzły nie powiększone- mówię o tych które można wyczuć w palpacji, morfologia ostatnia robiona rok temu-wręcz WZOROWA-teraz będę robić kolejną bo robię co rok....)
> > Leczę się tylko na niedoczynność tarczycy. Owe spuchnięcie jedni widzą inni nie....Aha, jeszcze jedno, jak stoję ładnie wyprostowana jest ono nie widoczne lub mniej widoczne
> > Trochę się nakręcam czytając o ziarnicy i mam miękkie nogi.....
> > Jeżeli jestem hipochondrykiem to proszę powiedzcie mi to nawet najbardziej dosadnymi słowami!!!
>
>
> Czy ktoś może się jeszcze wypowiedzieć?

Aniu, daj sobie spokój :)

+0

autor: AnnaJ, dodał 2014-08-20 08:39komentuj

> O 08:24, dnia 2014-08-19 AnnaJ napisał(-a):
> Proszę o opinię: na 100% od dwóch lat mam jakby "spuchnięcie" nad lewym obojczykiem, nie boli jak dotykam, nie wyczuwam w "nim" żadnych grudek, fasolek etc.-czytaj "węzłów chłonnych". Moje pytanie jest następujące-czy węzły obojczykowe są "wyczuwalne w palpacji" czy może być tak, że ja nic nie wyczuwam, żadnego zgrubienia a on tam jest.....poza tym nie mam żadnych objawów, nic kompletnie (żadne stany podgorączkowe, poty nocne, inne węzły nie powiększone- mówię o tych które można wyczuć w palpacji, morfologia ostatnia robiona rok temu-wręcz WZOROWA-teraz będę robić kolejną bo robię co rok....)
> Leczę się tylko na niedoczynność tarczycy. Owe spuchnięcie jedni widzą inni nie....Aha, jeszcze jedno, jak stoję ładnie wyprostowana jest ono nie widoczne lub mniej widoczne
> Trochę się nakręcam czytając o ziarnicy i mam miękkie nogi.....
> Jeżeli jestem hipochondrykiem to proszę powiedzcie mi to nawet najbardziej dosadnymi słowami!!!


Czy ktoś może się jeszcze wypowiedzieć?

+0

autor: Taylor, dodał 2014-08-20 08:14komentuj

I'm from England

+0

autor: Jayden, dodał 2014-08-20 08:14komentuj

Gloomy tales

+0

autor: Aaliyah, dodał 2014-08-20 08:10komentuj

Insufficient funds

autor: Jeremiah, dodał 2014-08-20 08:10komentuj

Please wait

autor: Janek, dodał 2014-08-20 07:47komentuj

> O 01:04, dnia 2014-08-20 seba napisał(-a):
> > O 22:26, dnia 2014-08-19 seba napisał(-a):
A co wykazało to USG bo nie jestem w temacie, u mnie przy wznowie były takie bóle od nadgarstka po pachy.

+0

autor: Juan, dodał 2014-08-20 07:16komentuj

I'm on work experience http://www.agilerigaday.lv/online-p... homework market from 10 dollars EDF finance chief Thomas Piquemal said the U.S. nuclear adventure had led to 2 billion euros in writedowns in 2009-2012. EDF's U.S. investment totalled 6.4 billion euros, but was partly recouped by selling Exelon shares, he said.

+0

autor: Noah, dodał 2014-08-20 06:46komentuj

Canada>Canada

+0

autor: bobber, dodał 2014-08-20 02:12komentuj

Canada>Canada http://pattonandcooke.com/?page=128 proscar 1mg Q2-P Q2-A Q1 2012 GDP 15,681.0 15,648.7 15,583.9 15,470.7 Final Sales of Dom.Product 15,610.8 15,585.1 15,536.4 15,403.2 Final Sales to Dom. Buyers 16,033.1 16,038.6 15,958.6 15,835.2 Consumer Spending 10,690.6 10,690.9 10,644.0 10,517.6

+0

autor: Kevin, dodał 2014-08-20 01:49komentuj

I'm on work experience http://pattonandcooke.com/?page=120 atorvastatin online State District Judge Tom Greenwell's body was discovered by a cleaning crew in his Corpus Christi office on the eighth floor of the Nueces County Courthouse Monday evening, investigators said. A gun was discovered near the body.

+0

autor: seba , dodał 2014-08-20 01:04komentuj

> O 22:26, dnia 2014-08-19 seba napisał(-a):
> To ponownie ja... Odnośnie tego bólu rąk po wypiciu alkocholu. Wysrepuje on nie zawsze i nie jest to mocny ból. Pojawia się na odcinku od nadgarstka do prawie lokcia. Boję się że to ostatnie gwizdki :( to wszystko trwa już z 8-9mesiecy. Co o tym myslicie? Dodam że ból pojawiał się czasem. Kilka razy wYpilem piwo i nie czulem go. Innym razem po radlerku :( Bardzo was proszę o potraktowanie mnie serio i udzielenie jakiś rad bo się obawiam że te wszystkie objawy włącznie z somatycznymi takimi jak wybroczyny, zoltawy kal od początku tego i jakieś dziwne gazy ... Dziekuje z góry i proszę was aby na mnie nie krzyczano :(

Po prawej stronie szyji mam 6 kulek od góry do dolu po lewo 7. Pod pachą 3 z prawej w tym dwie blisko siebie lewa 2. Co myslicie na te usg wydałem juz okolo 700zł

+0

autor: Carlos, dodał 2014-08-19 22:47komentuj

I can't get a dialling tone http://dorothy-gish.com/pay-to-do-c... uc essay help The 360bhp electric car, which will be built in a limited production run of 50 units, is designed to commemorate the 50th anniversary of Donald Campbell's land and water speed records. The car will go on sale in 2014.

+0

autor: rollo, dodał 2014-08-19 22:30komentuj

> O 08:36, dnia 2014-08-19 Martyna napisał(-a):
> Witam:)
>
> Wczoraj po badaniu pet okazalo sie ze moje leczenie abvd nie zadzialalo i musze byc leczona w inny sposob. Czy ktos z was mial podobna hitorie? jak byliscie leczeni? Bede wdzieczna za wasza pomoc
Dobrze że teraz jest pet i można szybko stwierdzić czy chemia działa ja nie miałem tego szczęścia ja po pierwszej dawce miałem brak odpowiedzi ale lekarze mówili że trzeba brać dalej to będzie przełom.A tu guzik po kolejnych abvd czułem że choroba zamiast się cofać zaczęła przyspieszać zaczął mnie boleć kręgosłup potem drętwieć kolejne palce u ręki ból na którego wspomnienie dziś czuje strach,Na moją prośbę lekarz mówił bieżemy do końca nie można przerywać serii zacisnąłem zęby i brałem to ze świadomością że mi nie pomaga .W końcu dobrnołem badanie kontrolne którego nie musiałem czytać,,progresja w trakcie leczenia ch ciało mi się wyć. skierowanie na oddział dawki tramalu eshap i autoprzeszczep to był 2009 rok a teraz siedzę i piszę może to się komuś przyda. Oczywiście powtórzyć pet lub Tk aby się upewnić może to fałszywy alarm .Powodzenia

+0

autor: seba , dodał 2014-08-19 22:26komentuj

To ponownie ja... Odnośnie tego bólu rąk po wypiciu alkocholu. Wysrepuje on nie zawsze i nie jest to mocny ból. Pojawia się na odcinku od nadgarstka do prawie lokcia. Boję się że to ostatnie gwizdki :( to wszystko trwa już z 8-9mesiecy. Co o tym myslicie? Dodam że ból pojawiał się czasem. Kilka razy wYpilem piwo i nie czulem go. Innym razem po radlerku :( Bardzo was proszę o potraktowanie mnie serio i udzielenie jakiś rad bo się obawiam że te wszystkie objawy włącznie z somatycznymi takimi jak wybroczyny, zoltawy kal od początku tego i jakieś dziwne gazy ... Dziekuje z góry i proszę was aby na mnie nie krzyczano :(

autor: orillo64, dodał 2014-08-19 22:00komentuj

> O 15:25, dnia 2014-08-18 beata79 napisał(-a):
> Ja również po przeszczepie wróciłam do pracy. Nie od razu, bo ponad pół roku walczyłam z powikłaniami poprzeszczepowymi w tym z poważnym zapaleniem płuc. Chyba każdy z nas ma jakieś dolegliwości po zastosowanym leczeniu, ja mam tachykardię, problemy z wydolnością, zauważyłam też, że leczenie odbiło się na moim mózgu ;-) bo często zapominam słów i czasami mam problem z płynnym wysławianiem się (apropos czy Wy też tam macie?) Też boję się nawrotu i każde kłucie czy ból węzłów ( które mam często na zmianę pogody ) sprawia, że zaczynam się "obmacywać" i martwić czy to oby nie nawrót... Ale trzeba żyć normalnie i cieszyć się, że się udało!
Tak proste zdanie a w głowie pustka czasem zapominam nazwy prostych przedmiotów .A zamiast płynnej rozmowy jakieś yyyyy a w końcu gubię wątek całej rozmowy aż mnie to wkurza ktoś myśli jakiś zamulony człowiek. I z koncentracją też problemy.Pozdrawiam Beatę jak zawsze można liczyć na odzew z twojej strony .Taka wymiana myśli dobrze wpływa na psyche...

+0

autor: orillo64, dodał 2014-08-19 21:44komentuj

> O 15:25, dnia 2014-08-18 beata79 napisał(-a):
> Ja również po przeszczepie wróciłam do pracy. Nie od razu, bo ponad pół roku walczyłam z powikłaniami poprzeszczepowymi w tym z poważnym zapaleniem płuc. Chyba każdy z nas ma jakieś dolegliwości po zastosowanym leczeniu, ja mam tachykardię, problemy z wydolnością, zauważyłam też, że leczenie odbiło się na moim mózgu ;-) bo często zapominam słów i czasami mam problem z płynnym wysławianiem się (apropos czy Wy też tam macie?) Też boję się nawrotu i każde kłucie czy ból węzłów ( które mam często na zmianę pogody ) sprawia, że zaczynam się "obmacywać" i martwić czy to oby nie nawrót... Ale trzeba żyć normalnie i cieszyć się, że się udało!

+0

autor: Przerazona ona, dodał 2014-08-19 17:28komentuj

tak, dokładnie tak samo, jeszcze ja mam niepokój silny i strach

+0

autor: Jordan, dodał 2014-08-19 15:37komentuj

I'm sorry, he's http://nordiskkaktusselskab.dk/writ... term paper help women's studies As Myanmar's skies get busier, so are its antiquated and under-funded airports. Only three of Myanmar's 33 airports - Yangon, Mandalay and Naypyitaw - are international. Others often lack bigger runways, advanced navigation and safety equipment and adequate security.

autor: Lena, dodał 2014-08-19 12:21komentuj

> O 10:06, dnia 2014-08-19 Martyna napisał(-a):
> > O 09:47, dnia 2014-08-19 aneta napisał(-a):
> >
> > Moonligth ... miała taki sam typ. Zapytaj Jej , jest w galerii
>
> dzieki ale chodzi mi konkrenie o kogos kto mial chloniaka odpornego na abvd a niekoniecznie o kogos kto ma ten sam typ ziarnicy co ja, Z tego co widze moonlight byla leczona w zupelnie inny sposob co ja bo zaczynala od innej chemii

Jeżeli po 2 cyklu PET nie miałaś remisji pewnie dostaniesz chemię BEACOPP. Najważniejsze, aby nie truli Cię dalej abvd skoro nie działa.

+0

autor: AnnaJ, dodał 2014-08-19 12:12komentuj

> O 08:24, dnia 2014-08-19 AnnaJ napisał(-a):
> Proszę o opinię: na 100% od dwóch lat mam jakby "spuchnięcie" nad lewym obojczykiem, nie boli jak dotykam, nie wyczuwam w "nim" żadnych grudek, fasolek etc.-czytaj "węzłów chłonnych". Moje pytanie jest następujące-czy węzły obojczykowe są "wyczuwalne w palpacji" czy może być tak, że ja nic nie wyczuwam, żadnego zgrubienia a on tam jest.....poza tym nie mam żadnych objawów, nic kompletnie (żadne stany podgorączkowe, poty nocne, inne węzły nie powiększone- mówię o tych które można wyczuć w palpacji, morfologia ostatnia robiona rok temu-wręcz WZOROWA-teraz będę robić kolejną bo robię co rok....)
> Leczę się tylko na niedoczynność tarczycy. Owe spuchnięcie jedni widzą inni nie....Aha, jeszcze jedno, jak stoję ładnie wyprostowana jest ono nie widoczne lub mniej widoczne
> Trochę się nakręcam czytając o ziarnicy i mam miękkie
nogi.....
> Jeżeli jestem hipochondrykiem to proszę powiedzcie mi to nawet najbardziej dosadnymi słowami!!!

Czy ktoś jeszcze może się wypowiedzieć i mi pomóc.....

+0

autor: AnnaJ, dodał 2014-08-19 11:19komentuj

> O 11:11, dnia 2014-08-19 Przerazona ona napisał(-a):
> wyczułabyś kulkę,ale naprawdę nie ma się co bać i nakręcać,jeśli masz coś od 2 lat to nie rak, staraj się o tym nie myśleć bo zwariujesz

Ale to jest silniejsze ode mnie!ja o tym myślę cały czas! Siedzę w pracy i zamiast pisać ofertę przetargową to ja siedzę na necie i czytam, czytam, czytam! i Wszędzie rak, rak, rak! też tak masz? Ja jestem chora ale na głowę!i wiem o tym doskonale!

+0

autor: Przerazona ona, dodał 2014-08-19 11:11komentuj

wyczułabyś kulkę,ale naprawdę nie ma się co bać i nakręcać,jeśli masz coś od 2 lat to nie rak, staraj się o tym nie myśleć bo zwariujesz

+0

autor: AnnaJ, dodał 2014-08-19 11:09komentuj

> O 10:56, dnia 2014-08-19 Przerazona ona napisał(-a):
> tak, u internistki i zakończyło się na tym, że kazała nie dotykać i obserwować,a kuleczka jest w dość nietypowej lokalizacji bo po prawej stronie,bliżej karku, a internistka powiedziała, że 90% przypadku chłoniaka jest nad obojczykiem. Będę obserwować póki co i muszę do jakiegoś psychologa iść bo mnie skóra kłuje , a w nocy nie czuję tego jak świadomość nie pracuje. Tak się nakręciłam na raka,że mi dochodzą kolejne objawy, łącznie z dezorientacją. Np. wyłączam się na kilka sekund i nie wiem co się dzieje, po czym mam silny nieokreślony niepokój. Leczyłam się 2,5 roku citalem na nerwicę histeryczną, ale coś czuję, że uodparniam się i trzeba dawkę zwiększać, bo odchodzę od zmysłów

A jak myślisz z tymi nadobojczykowymi węzłami-jakbym je faktycznie miała to bym je wyczuła?czy takie opuchnięcie może być np od krzywego kręgosłupa, czy jakaś np tkanka tłuszczowa, czy jakaś asymetria mięśnia.....

+0

autor: Przerazona ona, dodał 2014-08-19 10:56komentuj

tak, u internistki i zakończyło się na tym, że kazała nie dotykać i obserwować,a kuleczka jest w dość nietypowej lokalizacji bo po prawej stronie,bliżej karku, a internistka powiedziała, że 90% przypadku chłoniaka jest nad obojczykiem. Będę obserwować póki co i muszę do jakiegoś psychologa iść bo mnie skóra kłuje , a w nocy nie czuję tego jak świadomość nie pracuje. Tak się nakręciłam na raka,że mi dochodzą kolejne objawy, łącznie z dezorientacją. Np. wyłączam się na kilka sekund i nie wiem co się dzieje, po czym mam silny nieokreślony niepokój. Leczyłam się 2,5 roku citalem na nerwicę histeryczną, ale coś czuję, że uodparniam się i trzeba dawkę zwiększać, bo odchodzę od zmysłów

+0

autor: AnnaJ, dodał 2014-08-19 10:37komentuj

> O 10:25, dnia 2014-08-19 Przerazona ona napisał(-a):
> jak od 2 lat to będziesz żyła. Już byś nie żyła gdyby to byłą nieleczona ziarnica. Nie przejmuj się. Ja się bardziej martwię bo kuleczkę mam od 2 tygodni, ale 2 lata i nie rośnie to żaden rak moim skromnym zdaniem


Dzięki!Też tak myślę! Ale tak teoretycznie-czy mogą być powiększone węzły nadobojczykowe "nie wyczuwalne", poprostu ja tam nic kompletnie nie czuje, nawet najmniejszego ziarenka, nic, zero!Ale szczerze, nakręcam się przy tym dość ostro! A u Ciebie jak? duża "ta kuleczka"? byłaś z tym gdzieś?

+0

autor: Przerazona ona, dodał 2014-08-19 10:25komentuj

jak od 2 lat to będziesz żyła. Już byś nie żyła gdyby to byłą nieleczona ziarnica. Nie przejmuj się. Ja się bardziej martwię bo kuleczkę mam od 2 tygodni, ale 2 lata i nie rośnie to żaden rak moim skromnym zdaniem

+0

autor: AnnaJ, dodał 2014-08-19 10:09komentuj

> O 08:24, dnia 2014-08-19 AnnaJ napisał(-a):
> Proszę o opinię: na 100% od dwóch lat mam jakby "spuchnięcie" nad lewym obojczykiem, nie boli jak dotykam, nie wyczuwam w "nim" żadnych grudek, fasolek etc.-czytaj "węzłów chłonnych". Moje pytanie jest następujące-czy węzły obojczykowe są "wyczuwalne w palpacji" czy może być tak, że ja nic nie wyczuwam, żadnego zgrubienia a on tam jest.....poza tym nie mam żadnych objawów, nic kompletnie (żadne stany podgorączkowe, poty nocne, inne węzły nie powiększone- mówię o tych które można wyczuć w palpacji, morfologia ostatnia robiona rok temu-wręcz WZOROWA-teraz będę robić kolejną bo robię co rok....)
> Leczę się tylko na niedoczynność tarczycy. Owe spuchnięcie jedni widzą inni nie....Aha, jeszcze jedno, jak stoję ładnie wyprostowana jest ono nie widoczne lub mniej widoczne
> Trochę się nakręcam czytając o ziarnicy i mam miękkie nogi.....
> Jeżeli jestem hipochondrykiem to proszę powiedzcie mi to nawet najbardziej dosadnymi słowami!!!


Proszę pomóżcie!

+0

autor: Martyna, dodał 2014-08-19 10:06komentuj

> O 09:47, dnia 2014-08-19 aneta napisał(-a):
>
> Moonligth ... miała taki sam typ. Zapytaj Jej , jest w galerii

dzieki ale chodzi mi konkrenie o kogos kto mial chloniaka odpornego na abvd a niekoniecznie o kogos kto ma ten sam typ ziarnicy co ja, Z tego co widze moonlight byla leczona w zupelnie inny sposob co ja bo zaczynala od innej chemii

+0

autor: aneta, dodał 2014-08-19 09:47komentuj


Moonligth ... miała taki sam typ. Zapytaj Jej , jest w galerii

+0

autor: Martyna, dodał 2014-08-19 09:22komentuj

> O 09:05, dnia 2014-08-19 Eli napisał(-a):
> > O 08:36, dnia 2014-08-19 Martyna napisał(-a):
> > Witam:)
> >
> > Wczoraj po badaniu pet okazalo sie ze moje leczenie abvd nie zadzialalo i musze byc leczona w inny sposob. Czy ktos z was mial podobna hitorie? jak byliscie leczeni? Bede wdzieczna za wasza pomoc
> Hej pisało tutaj sporo osób na które ABVD nie podziałalo więc nie jesteś jedyna. Napisz jaki masz typ i zaawansowanie i ile chemii mialas jak wyglądał PET w trakcie leczenia.

Mój typ to IIA NS, chemii miałam 4 cykle, po drugim cyklu PET wykazal resztkowy proces rozrostowy w sropiersiu (SUV max 6) a teraz wyszlo SUV max 12. Zaznaczam ze czuje sie swietnie, zero objawow ktore wystepowaly wczesniej.

+0

autor: Eli, dodał 2014-08-19 09:05komentuj

> O 08:36, dnia 2014-08-19 Martyna napisał(-a):
> Witam:)
>
> Wczoraj po badaniu pet okazalo sie ze moje leczenie abvd nie zadzialalo i musze byc leczona w inny sposob. Czy ktos z was mial podobna hitorie? jak byliscie leczeni? Bede wdzieczna za wasza pomoc
Hej pisało tutaj sporo osób na które ABVD nie podziałalo więc nie jesteś jedyna. Napisz jaki masz typ i zaawansowanie i ile chemii mialas jak wyglądał PET w trakcie leczenia.

+0

autor: behappy, dodał 2014-08-19 08:48komentuj

A financial advisor http://pattonandcooke.com/?page=67 flomax price Obama said he is open to negotiations over his healthcarelaw, a slight change of tone, but only after Congress approvesmeasures to end a week-long government shutdown and raise theU.S. debt ceiling.

autor: Martyna, dodał 2014-08-19 08:38komentuj

witam

wczoraj sie dowiedzialam ze bede miala zmienione leczenie z abvd na beacopp z powodu odpornosci mojego chloniaka na abvd. Bardzo was prosze zebyscie napisali mi wszystko o leczeniu beacopp, ile trwa, jakie cykle itd.

autor: Martyna, dodał 2014-08-19 08:36komentuj

Witam:)

Wczoraj po badaniu pet okazalo sie ze moje leczenie abvd nie zadzialalo i musze byc leczona w inny sposob. Czy ktos z was mial podobna hitorie? jak byliscie leczeni? Bede wdzieczna za wasza pomoc

autor: AnnaJ, dodał 2014-08-19 08:24komentuj

Proszę o opinię: na 100% od dwóch lat mam jakby "spuchnięcie" nad lewym obojczykiem, nie boli jak dotykam, nie wyczuwam w "nim" żadnych grudek, fasolek etc.-czytaj "węzłów chłonnych". Moje pytanie jest następujące-czy węzły obojczykowe są "wyczuwalne w palpacji" czy może być tak, że ja nic nie wyczuwam, żadnego zgrubienia a on tam jest.....poza tym nie mam żadnych objawów, nic kompletnie (żadne stany podgorączkowe, poty nocne, inne węzły nie powiększone- mówię o tych które można wyczuć w palpacji, morfologia ostatnia robiona rok temu-wręcz WZOROWA-teraz będę robić kolejną bo robię co rok....)
Leczę się tylko na niedoczynność tarczycy. Owe spuchnięcie jedni widzą inni nie....Aha, jeszcze jedno, jak stoję ładnie wyprostowana jest ono nie widoczne lub mniej widoczne
Trochę się nakręcam czytając o ziarnicy i mam miękkie nogi.....
Jeżeli jestem hipochondrykiem to proszę powiedzcie mi to nawet najbardziej dosadnymi słowami!!!

autor: Madison, dodał 2014-08-19 03:07komentuj

I'm doing a phd in chemistry http://www.painttheparks.com/quest/ proscar 1 mg bestellen Microsoft plans to push the Surface RT as an iPad competitor, emphasizing its role as a "productivity tablet" running Office -- plus its relatively lower price -- as its main differentiators, Hall said.

+0

autor: Wyatt, dodał 2014-08-19 00:46komentuj

International directory enquiries

+0

autor: Ethan, dodał 2014-08-19 00:42komentuj

I want to report a

autor: Colton, dodał 2014-08-19 00:42komentuj

I came here to study

autor: Snoopy, dodał 2014-08-19 00:27komentuj

I'm a housewife

+0

autor: Jason, dodał 2014-08-19 00:05komentuj

Jonny was here

+0

autor: Xavier, dodał 2014-08-18 23:03komentuj

Accountant supermarket manager

+0

autor: Renireni, dodał 2014-08-18 22:13komentuj

> O 17:15, dnia 2014-08-07 renireni napisał(-a):
> witam
> u mojego taty 2 dni temu zdiagnozowano mielofibrozę będzie jeszcze powtórka badań ale na 99% to to.
> Tato ma 67 lat. od lekarza nie dowiedzieliśmy sie zbyt wiele, jedynie tyle że choroba jest nieuleczalna a jedynie łagodzi się jej skutku uboczne.
> Jestem przerażona nie wiem jakie jest stadium choroby ale jak dzisiaj odebrałam taty wyniki to się przeraziłam, płytki krwi 29 przy normie od 150, hemoglobina 8,2, białe 4,44, czerwone 3,63,jakieś LDH 835 przy normie do 225, FAG 180 przy normie do 90. dla mnie jakaś masakra. szukamy pomocy konwencjonalnej ale i każdej innej. proszę o podpowiedzi jestem z łodzi ale możemy jechać wszędzie gdzie trzeba, mój mail renataostrowska@interia.pl


czy możecie polecić mi dobrego specjalistę z łodzi od mielofibrozy

+0

autor: Ona83, dodał 2014-08-18 21:22komentuj

U mnie ABVD tez nie podziałała, tzn. zaliczyłam b. szybką wznowę i dalej byłam leczona beacoppem eskalowanym z autoprzeszczepem na końcu. I również zaliczam się do osób, które beacopp wspominają dużo lepiej niż ABVD. Owszem morfologia leciała strasznie, czasami trzeba było przesuwać wlewy, tzw. dolewkę, ale mimo wszystko chemia sama w sobie łatwiejsza do przeżycia. i myślę, że skuteczna - poprawa samopoczucia już od pierwszego wlewu.

+0

autor: Marta91, dodał 2014-08-18 19:48komentuj

> O 16:52, dnia 2014-08-18 Martyna napisał(-a):
> > O 21:42, dnia 2012-07-23 Gizmo napisał(-a):
> > dzięki Rodzynka:) no ja bym ABVD nie chciała drugi raz przechodzić:)
>
> Rodzynka:) mam pytanie czy u ciebie chłoniak okazał sie oporny na ABVD i potem zastosowano u ciebie BEACOPP? Pytam bo dzis sie dowiedzialam ze abvd nie podzialalo i bede miala beacopp. Mam strasznie wspomnienia po abvd wiec cieszy mnie mysl ze druga chemia bedzie lepsza do zniesienia. Czy po beacopp osiagnelas pelna remisje? bede wdzieczna wszystkim kto ma doswiadczenie w podobnym temacie


Potwierdzam, miałam 4 cykle beacoppa i to były wakacje w porównaniu do Abvd którego zostały i jeszcze 3 wlewy :( Na lepsze samopoczucie przy beacoppie wpływa też spora uderzeniowa dawka sterydów(encorton).Ja po 2 dwócj cyklach beacoppa nie miałam pełnej remisji , mimo to po 4 cyklach zmienili mi niestety na Abvd.

+0

autor: Marta91, dodał 2014-08-18 19:44komentuj

Zombi, czekamy na wieści :)

+0

autor: Genesis, dodał 2014-08-18 17:59komentuj

Cool site goodluck :) http://www.myglobalbordeaux.com/tag... buy premarin • A decision to exclude it from the English Baccalaureate – which measures achievement in English, maths, science, languages, history or geography – had “led to a decline in RE provision in some schools”;

+0

autor: Przerazona ona, dodał 2014-08-18 17:01komentuj

a czy moje objawy to takie typowe dla ziarnicy są? usg szyi wyznaczyli mi na za tydzień i to prywatnie, póki co jestem zawieszona w niepewności

+0

autor: Martyna, dodał 2014-08-18 16:52komentuj

> O 21:42, dnia 2012-07-23 Gizmo napisał(-a):
> dzięki Rodzynka:) no ja bym ABVD nie chciała drugi raz przechodzić:)

Rodzynka:) mam pytanie czy u ciebie chłoniak okazał sie oporny na ABVD i potem zastosowano u ciebie BEACOPP? Pytam bo dzis sie dowiedzialam ze abvd nie podzialalo i bede miala beacopp. Mam strasznie wspomnienia po abvd wiec cieszy mnie mysl ze druga chemia bedzie lepsza do zniesienia. Czy po beacopp osiagnelas pelna remisje? bede wdzieczna wszystkim kto ma doswiadczenie w podobnym temacie

+0

autor: Evelyn, dodał 2014-08-18 16:25komentuj

I came here to work http://www.cathypickens.com/persuas... tok essay help Woods has won 52 of the 56 PGA Tour events in which he has had at least a share of the leadafter three rounds. His last loss was in the 2009 PGA Championship, when a closing 75 helped Y.A.Yang overtake him. He has not lost when leading by more than two strokes after the third round.

+0

autor: beata79, dodał 2014-08-18 15:25komentuj

Ja również po przeszczepie wróciłam do pracy. Nie od razu, bo ponad pół roku walczyłam z powikłaniami poprzeszczepowymi w tym z poważnym zapaleniem płuc. Chyba każdy z nas ma jakieś dolegliwości po zastosowanym leczeniu, ja mam tachykardię, problemy z wydolnością, zauważyłam też, że leczenie odbiło się na moim mózgu ;-) bo często zapominam słów i czasami mam problem z płynnym wysławianiem się (apropos czy Wy też tam macie?) Też boję się nawrotu i każde kłucie czy ból węzłów ( które mam często na zmianę pogody ) sprawia, że zaczynam się "obmacywać" i martwić czy to oby nie nawrót... Ale trzeba żyć normalnie i cieszyć się, że się udało!

+0

autor: Maria, dodał 2014-08-18 13:23komentuj

It's funny goodluck http://poweltonvillage.org/resource... english essay writers The $2.5 billion light rail project will take more time.China's state-owned China Civil Engineering ConstructionCorporation (CCECC) began work in 2010, but there are still 25km left to build on the $1.3 billion east-west line, and no workhas started on the 35 km north-south one.

+0

autor: Andrew, dodał 2014-08-18 10:07komentuj

Please wait http://www.pms.pt/paper-writings/ who to write a research paper He was convicted of killing his parents, Johnny and Carol Yowell, in 1998 and setting fire to their home in Lubbock, Texas. According to court records, Yowell told authorities he shot his father and then beat, strangled and killed his mother. He then blew up the house.

autor: zephi, dodał 2014-08-18 09:47komentuj

Jestem 1,5 roku po auto,wcześniej miałam chemooporność więc duzo różnych bardzo silnych chemii, zaczęłam pracę już miesiąc po przeszczepie choć nie na pełen etat i nie fizyczną jak piszesz. Generalnie jestem zwolenniczką jak najszybszego powrotu do pracy i normalnego życia- dla zdrowia psychicznego przede wszystkim. Też miałam kilkukrotnie podejrzenie nawrotu i niestety po auto trzeba się liczyć z tym, że niepewność będzie przez kilka lat. Nie wiem jak bardzo zniszczyło Cię auto, ale osobiście nie znam przypadku żeby ludzie musieli iść od razu na rentę... wszyscy, których znam normalnie żyją jak kiedyś, na początku poprostu troszke bardziej uważają. Jeżeli czujesz się słabo to pomyśl o zmianie pracy bo renta jest bardzo dołująca a naprawdę zdecydowana większość ludzi zyje jak przed chorobą.


pozdrawiam i zycze zdrówka

> O 18:36, dnia 2014-08-17 orillo64 napisał(-a):
> nasuwa mi się pytanie jak jest u was ze zdrowiem po autoprzeszczepie u mnie np.po rencie komisja uznała zdrowy do pracy .po 8 miesiącach badanie kontrolne podejrzenie wznowy.Co robić gdy w kółko sytuacja raz niby zdrowy a raz niepewny obłęd.ćzy wy czujecie się na 100% zdrowi czy pracujecie zawodowo fizycznie chodzi mi o te cięższe prace fizyczne,czy choroba i leczenie zostawiło ślady bo u mnie tak ,ale jak to udowodnić na komisji czy macie podobne odczucia

+0

autor: Nicholas, dodał 2014-08-18 08:45komentuj

very best job http://www.pms.pt/paper-writings/ cheap assignment help uk The National Union of Teachers and the NASUWT, which collectively represent nine-in-10 teachers, staged a regional walkout in the North West of England earlier in the summer and across the Midlands and Yorkshire last week.

+0Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2014 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :